Skocz do zawartości

Pozycjonowanie - poradnik

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#21 Nano

Nano

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów
  • Firma:JapanPlus.org

Napisany 16 kwiecień 2011 - 09:36

Bartek, masz rację. Jednak z własnych doświadczeń wiem że budowa alternatywnego zaplecza dla robotów w przypadku dynamicznych witryn to spory problem. Jnks, ciągle upieram się że dziś wykorzystując CSS 3 i HTML5 możemy zbudować każdą witrynę.

Bartek, jak będę miał chwilę czasu chętnie poszerzę twój poradnik o pingowanie strony oraz podstron przez serwery XML-RPC w celu niemal natychmiastowej indexacji - jest to też dobry sposób "zachęcenia" robotów wyszukiwarek do odwiedzenia naszej strony.
  • 0

#22 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 16 kwiecień 2011 - 11:19

Jasne, nie mówię, że trzeba odtworzyć całą stronę natomiast raczej nie pozycjonuje się takiej strony na setki fraz. Prędzej do 20 i to spokojnie można przełożyć na alternatywną stronę.

Co do pingowania - jeśli nie jesteś wordpressem to nie działa ;), a przynajmniej nie na dużą skalę i na Świecie jest już odwrót od pingowania. Spamerzy już dawno nie są wstanie pingowaniem nic zrobić.
  • 0

#23 crazyluki

crazyluki

crazyluki

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1717 postów
  • Firma:Ogicom Sp. z o.o.
  • Imię:Łukasz

Napisany 16 kwiecień 2011 - 11:58

@Pingowanie
Generalnie może nie ma to większego efektu dla stron, jednakże ja widzę różnicę w czasie w jakim Bot Google odwiedzi stronę. Korzystam w systemie do pozycjonowania z Pingomatica, Google Ping oraz z Pingoata(który już dwa dni nie działa).

Pingomatic - bot Google odwiedził testowaną niecałą minutę po wysłaniu pinga
Google ping - bot Google od razu po pignięciu.

@flash
Jeśli posiadasz źródła strony we flashu, możesz spróbować wykorzystać eksperymentalny konwerter firmy ADOBE do przekonwertowania treści z flash > html5 http://labs.adobe.co...logies/wallaby/).
Osobiście nie cierpię stron które nawet fragmenty mają we flashu. Flashofobia. Generalnie spotkałem się z wynalazkami gdzie content na stronie był w magicznej, ładnej postaci flashowej. Tragedia.

@keywords & descr
Tak jak z tym że keywords mają mniejsze znaczenie - mogę się zgodzić, jednakże dobry descr to często podstawa sukcesu. Dobry, zróżnicowany na każdej podstronie, sensowny.
Osobiście obawiałbym się wywalić Keywordsy.
  • 0

#24 Grupa PFF

Grupa PFF

Bój się!

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 466 postów
  • Firma:Grupa PFF
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalski

Napisany 20 kwiecień 2011 - 10:56

Tomku, nigdzie sobie nie przeczę. Nie widzę absolutnie żadnego związku adresu url z keywords.

OK. Nie czytałem całości, zaś wyrwane z kontekstu. Ale mimo wszystko uważam, że lepiej mieć keyword w domenie niż go nie mieć :)

Jakbym miał wybierać keyword.pl a jakasnazwa.pl - to pod kątem seo biorę tę 1.

Co do keywords - to nie CONTENT to jest meta tag, który od dawna nie ma żadnego znaczenia w google. Teza o usunięciu keywords raczej nie jest odważna, to taka rzeczywistość od dobrych 3-4 lat

Dobra, tego też nie zrozumiałem. Myślałem, że można wywalić keywordy z contentu i będzie OK. Co uznałem za odważną tezę. Bo też widzę wartość unikalności tekstów itp.
  • 0

#25 Wojtek123

Wojtek123

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 128 postów
  • Firma:Brak
  • Imię:Wojtek

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:37

Źle utworzony kod:
<font size="10"><b><font color="red">I love WHT.pl !</font></b></font>

Wynik z Validatora:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 3.2//EN">
<html>
<head>
<meta name="generator" content="HTML Tidy for Linux (vers 6 November 2007), see www.w3.org">
<title></title>

<style type="text/css">
 span.c2 {font-size: 70%}
 span.c1 {color: red}
</style>
</head>
<body>
<span class="c2"><strong><span class="c1">I love WHT.pl !</span></strong></span>
</body>
</html>

Własny kod:
HTML:
<div id="wht">I love WHT.pl !</div>
CSS:
.wht    	{ 
font-family: Verdana, 'Courier New', sans-serif; 
font-size: 10px; 
color: red;
font-weight: bold;}

Ja czule pytam sie na chu...
Po pierwsze:
<span class="c2"><strong><span class="c1">I love WHT.pl !</span></strong></span>
to jest o kroćset gorsze od tego przykładu z fontem. Google po prostu parsuje strone, ważne jest rozważne użycie tagów h1,h2, strongi i emy. Poza tym strong powinien być w pierwszej kolejności od tekstu, w niego nie wkłada się już nic prócz tekstu tj. spany, fonty. Google nie sprawdza też css więc super dokładną składnie można o kant pośladka potłuc.
  • 2

#26 Gość__*

Gość__*
  • Goście

Napisany 31 lipiec 2011 - 01:08

Google lubi ładować filtry za pozycjonowanie na jedną lub dwie frazy. Także jak możecie, to na kilka słów kluczowych.

Filtr, to oczywiście wtedy, gdy witryna leci z pozycji 10 na 300.

Ban jest wtedy, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy: " site:naszadomena" nie otrzymamy żadnych rezultatów.
  • 0

#27 Taq

Taq

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisany 07 październik 2011 - 23:31

panowie mam pytanie e-weblink czy statlink ?? czy może razem ?
  • 0

#28 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 10 październik 2011 - 13:13

Jeśli zadajesz to pytanie to zapomnij o e-weblinku ;) (Bez obrazy). Rotacyjne jak najbardziej ale trzeba umieć stosować.

W każdym razie najważniejsza jest równowaga, problem jest gdy linków z rotacji jest dużo więcej niż stałych wtedy po update może być płacz (mówię z własnego doświadczenia).
  • 0

#29 Taq

Taq

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisany 10 październik 2011 - 21:58

korzystając z linkme miałem zbyt duża ilość linków i dostałem filtra na frazy, teraz chce to ostrożniej stosować, i jak dziala publinker wystarczy normalny server czy vps?
  • 0

#30 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 12 październik 2011 - 09:15

Co do publikera to dodaje automatycznie do katalogów i precli, działa bardzo ok (sam mam 2 licencje).

Natomiast gdzie to uruchomić to na wielu hostingach seo pozwalają, a w innych przypadkach lepiej wysłać maila czy nie będzie problemy.

Tak czy inaczej trochę obciąża serwer.
  • 0

#31 Taq

Taq

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisany 13 październik 2011 - 18:40

czyli najlepiej vps?
  • 0

#32 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 13 październik 2011 - 18:46

Zdecydowanie tak, natomiast ze względu na koszty i obsługę można poszukać zwykłych hostingów.
  • 0

#33 Taq

Taq

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisany 13 październik 2011 - 22:20

a jaką masz licencje na publinkera?
  • 0

#34 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 14 październik 2011 - 15:26

2 x biznes
  • 0

#35 crazyluki

crazyluki

crazyluki

• Moderatorzy
  • 1717 postów

Napisany 14 październik 2011 - 15:27

Nowa porada: kupuj tylko domeny najwyższego poziomu. Obserwuje spory spadek pozycjonowania domen z nie NASKowych registrarów (wroc.pl, poznan.pl, lodz.pl). Większość witryn wypadła z wynikow wyszukiwania.
  • 0

#36 Jnks

Jnks

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisany 14 październik 2011 - 22:17

A ja mam pytanie trochę związane z tematem domen (czy takie działania dają efekty czy to jest strata siły i czasu):
1) jak wygląda temat pozycjonowania na darmową subdomenę?
2) jak google widzi sprawę naprzykład gdy mamy jakiąś stronę z końcówką .pl ale chcemy zrobić do niej przekierowania np z domeny .info, org.pl itd
3) mamy domene .pl i chcemy zrobić np kilka przekierowań do niej z darmowych subdomen

Zaintrygowało mnie to lecz nigdzie w necie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie
  • 0

#37 crazyluki

crazyluki

crazyluki

• Moderatorzy
  • 1717 postów

Napisany 14 październik 2011 - 22:22

Przypomnij się jutro wieczorem na PW to wszystko w wątku wyjaśnię;-)
  • 0

#38 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 15 październik 2011 - 13:00

Nowa porada: kupuj tylko domeny najwyższego poziomu. Obserwuje spory spadek pozycjonowania domen z nie NASKowych registrarów (wroc.pl, poznan.pl, lodz.pl). Większość witryn wypadła z wynikow wyszukiwania.

Jeszcze nie wszystkie, obecnie wspólnym mianownikiem jest duża liczba subdomen. Ja osobiście lece na domenach funkcjonalnych.

A ja mam pytanie trochę związane z tematem domen (czy takie działania dają efekty czy to jest strata siły i czasu):
1) jak wygląda temat pozycjonowania na darmową subdomenę?

Pomysł dobry ale pod spam. Jeśli robisz coś na porządnie to lepiej mieć nad tym kontrolę (tyczy się też darmowego hostingu). Natomiast darmowa subdomena np. login.home.pl jest bardzo dużą korzyścią :) Jednak od darmowych bym uciekał.

2) jak google widzi sprawę naprzykład gdy mamy jakiąś stronę z końcówką .pl ale chcemy zrobić do niej przekierowania np z domeny .info, org.pl itd

Co masz na myśli? W zależności od kilku rzeczy np. treści domena przekierowana przenosi pozycje.

3) mamy domene .pl i chcemy zrobić np kilka przekierowań do niej z darmowych subdomen

Zaintrygowało mnie to lecz nigdzie w necie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie

Normalnie działa, wpisz sobie w google "pozycjonowanie przez 301" ;)

Generalnie przenosi "całą" moc i pozycje na nową stronę.

Jak masz np.

hosting.twojadomena.pl* pozycja #2 na "hosting"
kolokacja.drugadomena.pl pozycja #4 na "kolokacja"

i chcesz zrobić przekierowanie na hosting-i-kolokacja.pl

To zakładając, że na hosting-i-kolokacja.pl jest treść o hostingu i kolokacji to hosting-i-kolokacja.pl pojawi się na pozycji #2 na "hosting" i #4 na "kolokacja".

Oczywiście nie zawsze jest tak różowo ale w uproszczeniu tak działa.

*(darmowe działaja tak samo ale tutaj potrzebne wyjaśnienie od Ciebie)
  • 0

#39 Warezjasz

Warezjasz

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 32 postów

Napisany 16 październik 2011 - 15:39

http://www.google.co...4fd6ebdc0&hl=pl

Google powoli bierze się za spam.

Moja rada: stawiać tylko wartościowe zaplecze.

• 0

#40 Gość_Bartosz Gadzimski_*

Gość_Bartosz Gadzimski_*
  • Goście

Napisany 16 październik 2011 - 15:59

Żeby była jasność spam to spam, a zaplecze to zaplecze :)

Czym szybciej to wszyscy zrozumieją tym lepiej.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników