Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szirok

hosting non profit(wspolna sprawa)

Polecane posty

Mam pomysl uruchomienia dzialalnosci hostingowej non profit...tzn:

-nie ma byc zadnych banerow itp.

-maja byc wszystkie bardziej znane programy zainstalowane na serwerach tj.php mysql itp.

 

dysponuje 3 serwerami w pelni profesionalnymi(scsi dyski po10000- 15000rpm,wieloprocesorowosc,pamiec ram z ecc,itp)

 

wsumie na dzien dziejszy jestem w stanie umiescic teraz okolo 700 a docelowo nawet 6500 kont po 100MB dokladajac dyski i poszerzajac lacze (aktulanie lacze ma 2mbps)

 

nie zamierzam w przyszlosci prowadzic dzialalnosci w oparciu o ta baze to co chce stworzyc jest nie dla zysku.Mysle o wplatach ktore beda w stanie pokryc koszty dzialalnosci tj.lacze, amortyzacja serwerow, prad, oraz zakup nowego sprzetu(hdd,upsy itp.)

w chwili biezacej nie posiadam ups`ow ani generatora pradowego.w zwiazku z tym trzebaby sie liczyc z ewentualnoscia przerw w dostarczaniu uslug(z moich dowiadczen to okolo 2-3h kwartalnie) z przyczyn nie zaleznych ode mnie...ewentualne wplywy oraz koszty bym publikowal bo traktowalbym to jako inwestycje wspolna...dlatego tez zamierzam sie rozliczac z wplywow oraz wydatkow za pomoca internetu tak zeby kazdy mial wglad...im wiecej "klientow" tym wieksze lacze by trzebabylo brac ale tez tym wieksze wplywy by byly oraz jednostkowy koszt bylby nizszy "w ilosci sila"...

jestem ciekawy czy taka "wspolnota" by was interesowala...

moze macie jakies uwagi lub podpowiedzi jak takei cos by moglo wygladac chce zebyscie sie rowniez czuli ewentualnymi kreatorami danego ewentualnego przedsiewziecia...

jezeli przychody beda pokrywaly koszty to nie mam zamiaru tego likwidowac jeszcze i tak bylby problem z adminami bo nie bede ukrywal ze sam tego nie obsluze skoro to ma byc non profit to nie bede siedzial przy tym jak na etacie...

trzeba zgromadzic odpowiednio ilosc osob

okolo 3000 pln na miesiac to koszty utrzymania musi byc z 200 chetnych

teraz kwestia ewentualnych chetnych aktualny koszt prosze liczyc 15 pln na miesiac tak jak pisalem mam nadzieje ze szybko to ulegnie zmianie ale narazie niestety musi byc tyle... czy sa takowi jesli tak to prosze o pisanie na maila szirok@poczta.neostrada.pl i prosze sie dobrze zastanowic zeby potem nie bylo ze nie jestem zainsteresowany itp. prosze byc pewnym ze sie chce sprobowac...

jesli zbierze sie okolo 170 osob mozna juz cos zaczac myslec...narazie chec wstepna wyrazilo mi 5 osob troche malo prosze o wiecej wiary naprawde da sie nie wszystko od razu co sie kupuje musi od razu dawac uzytecznosc duza poza tym przy tak malej ilosci ludzi lacze bedzie latac po prostu wiec pomimo wyzszych kosztow jednostkowych jakosc tez bedzie znakomita...

szczegoly rozmowy na http://forum.tweak.pl/viewtopic.php?t=90391

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Uwazam, ze pomysl fajny ale mam kilka pytan:

 

* Gdzie beda stac serwery?

 

Czy nie lepszym pomyslem byloby wstawic je np. do "serwerowni" jakiejs uczelni? Zazwyczaj sa to naprawde male koszta (jak sie dobrze pokombinuje), a lacza znacznie wieksze niz 2mb/s .

 

* Czy masz juz administratorow, ktorzy zajeliby sie tym profesjonalnie? Przez profesjonalnie mam na mysli, zeby to wszystko dzialalo i bylo odpowiednio zabezpieczone.

 

Osobiscie moge pomoc w administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na serwery mam miejsce w jednej firme ktora jest providerem i ma duze lacze i przez to te mogloby byc troche taniej bo jak sie razem wezmie wieksze bedzie taniej. co do uczelni rozmawialem z trojmieskim taskiem i nic sie nie da zrobic(nie mam wtykow) a oficjalnie sie nie da bo to jest dzialalnosc poza naukowa gdyby to byla naukowa i mogla sie przyluzyc uczelni to bylaby szansa... admina nie mam chetnie skorzystam z propozycji pomocy...jesli ktos widzi lepsze mozliwosci wykorzystania to piszcie razem mozna cos stworzyc niezlego i o wiele taniej to wynika z ekonomii nie ma podatkow nie ma reklam te naklady odpadaja...pomimo ze ten hosting na poczatku moze byc ciut drozszy to w ostatecznym rozrachunku musi byc najtanszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
* Czy masz juz administratorow, ktorzy zajeliby sie tym profesjonalnie? Przez profesjonalnie mam na mysli, zeby to wszystko dzialalo i bylo odpowiednio zabezpieczone.

 

Osobiscie moge pomoc w administracji.

Jeszcze jest kwestia na jakim to ma być systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 serwery na jakis linuxach moglyby byc a jednej ten della na freebsd

 

Wysłany Sob Wrz 18, 2004 8:40 am:

 

ale i tak generalnie to musza byc chetni ludzie... takze pozniej mozna myslec nas szczegolami typu jaki system itp najpierw kapital i srodki pracy a potem sama dzialalnosc...szukam chetnych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
a jednej ten della na freebsd
Dobry wybór. ;))
ale i tak generalnie to musza byc chetni ludzie... takze pozniej mozna myslec nas szczegolami typu jaki system itp najpierw kapital i srodki pracy a potem sama dzialalnosc...szukam chetnych!!!
Zależy od tego jakie będziesz mieć plany, jeśli jakieś sensowne to możliwe, że będę chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ide rozmawiac o lacze...1 mbps moze juz w poniedzialek uda sie wstawic serwer...zobaczymy... 1 miesiac gratis i trzeba to wykorzystac. a wy admini ustalcie na czym to ma byc bo juz lada moment bedziecie sie popisywac i instalowac...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khem, gdzie ci admini?

 

Piekna inicjatywa, niestety troche za duzo niewiadomych i gdybania.

 

1mbbs to o wiele za malo na jakikolwiek hosting do porownania z komercyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Jesli chcesz znalezc chetne osoby to musisz im cos konkretnego zaoferowac.

Nikt nie zaplaci za serwer gdzie jeszcze nic nie ma i bedzie czekal 2 miesiace na konto, z ktorym beda problemy bo cos jest nie dograne. Moze znajdziesz kilka osob co zainwestuja na poczatku by potem odzyskac wklad, ale nie 200 osob!

Proponuje postawic jeden serwer (to znaczy zainstalowac i skonfigurowac porzadnie system, przetestowac) i wtedy szukac ludzi. Moze ta firma providerska, gdzie beda komputery zrobia ci jakas promocje typu pierwszy miesiac korzystania z lacza za darmo albo darmowy okres testowy (flaszka na stol i bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie o to chodzi jak mam znalezc 200 osob skoro nic nie dziala wiem ze 1mbps to za malo ale chodzi zeby juz cos zaczelo dzialac... i niech prazyjda jakiekowiek osoby potem bedzie mozna poszerzac lacze jak przyjda...a tak co mam sprzedawc gruszki na wierzbie dlatego mowie juz gadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma byc opinia to wyraze swoja

 

nie masz nic, nic nie jestes w stanie ludzia zagwarantowac a przedewszystkim wsparcia technicznego (nie masz admina), nie masz serwerow, nie masz upsow (i z goru zakladasz, ze pare godzin w kwartale serwery moga nie chodzic), nie masz jeszcze panelu administracyjnego ... a to wszystko wymaga czasu i pieniedzy. Tych tez nie masz.

sorry ale nie widze tego projektu

 

hosting "non profit" za 15 zl miesiecznie, konto 100 mb a transfer 2 mbps/200 kont => czyli nic.

 

w necie jest duzo ofert na komercyjnych serwisach ze wsparciem technicznym i profesjonalnym panelem do zarzadzania (np. cpanel po polsku) za ok. 40-50 zl ZA ROK!

a za 15 zl miesiecznie to jest conajmniej kilkadziesiat hostingow o bardzo dobrych parametrach.

 

a Ty chcesz tyle brac nie dajac nic.

 

a teraz podchodzac ekonomicznie do Twojego projektu, musze Ci kilka kwesti uswiadomic bo wiele poczatkujacych provaiderow sie na tym przejechalo:

zakladasz koszty 3 tys. miesiecznie (plus liczysz na darmowych adminow) i liczysz, ze przy 200 kontach (po 15 zl) te koszty Ci sie zwroca.

 

Otoz moze Ci zagwarantowac, ze jak w 3 m-ce znajdziesz 100 chetnych to bedzie gora. a przy 100 chetnych to koszty miesieczne bede po 30 zl. A za 30 zl/m-c nie znajdziesz 100 chetnych :) - taka kwadratura kola.

 

Zreszta polecam przejzec kilkadziesiat komercyjnych ofert hostingowych, cen i uslug ktore oferuja te firmy. I zastanow sie czy zbierzesz tylu chetnych.

 

jak nie znajdziesz tylu chetnych to kto bedzie dokladal do tego interesu aby pokryc te koszty? Ty bedziesz przez pare m-cy dofinansowywal ten projekt czy znowu te wszystkie koszty rozbijesz na uczestnikow Twojego projektu?

 

zeby tak bardzo nie skrytykowac to radzilbym Ci zaczac od bardzo niskich kosztow bo sie przejedziesz na tym projekcie. Bardzo niskie koszty mozna miec ... biorac serwer dedykowany zagranica - koszty spokojnie spadna Ci o 3-6 razy w zaleznosci co wezmiesz.

 

Wyrazilem swoja opinie oraz mam nadzieje, ze troszeczke ostrzeglem Cie z porywaniem sie z motyka na slonce ale to Twoj pomysl i zrobisz co uwazasz za strosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwery to ja mam za lacze placic bede w zaleznosci od jego wykorzystania... masz racje w wielu rzeczach ze drozej na poczatku niz w konkurencji tkora tak naprawde nia nie jest bo ja nie bede robic tego dla zysku...to ju jest kwestia ludzi czy chca zrobic cos swojego cos gdzie beda mieli jakis wplyw na wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwery to ja mam za lacze placic bede w zaleznosci od jego wykorzystania... masz racje w wielu rzeczach ze drozej na poczatku niz w konkurencji tkora tak naprawde nia nie jest bo ja nie bede robic tego dla zysku...to ju jest kwestia ludzi czy chca zrobic cos swojego cos gdzie beda mieli jakis wplyw na wszystko...

 

Nie jest?

Konkurencja ma miedzy innymi:

 

- ma stalych adminow na pelnym etacie

- ma stale kilkudziesiat razy szybsze lacza

- pelnoetatowa obsluge klienta / pomoc techniczna

- wyrafinowane panele kontrolne w roznej postaci

- renome i baze zadowolonych klientow

 

 

Wybac twoj "kolektyw" ma male szanse. Polecma ksiazke "Utopia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

linuxa nie stworzyla duza firma... a mimo wszystko jak sie rozrosl... baranow tez nie plodze a mimo wszystko sa... ja chce sie nauczyc przy tym a Wasz problem to taki ze nie potraficie spojrzec na problem z innej strony jak tylko ze strony finansowej...WSZYSTKO SIE DA ZROBIC JAK BEDA ZAPALENCY KTORZY BEDFA MYSLEC TAK SAMO I BEDZIE ZAPOTRZEBOWANIE NA TA USLUGE...a tak apropo te formu tez nie dziala dla komercji a ludzie sie jednak na nim wypowiadaja mozna postawic pytanie po co?... widocznie grupa "czubow" odczuwa taka potrzebe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, ze to nie ma sensu - powody podali przedspiewcy.

 

Po co placic wiecej za cos gorszego w kazdym praktycznie aspekcie ?

 

Non-profit to juz lepiej wziac serwer z USA - nie rozumiem po co chcesz cos drozszego i gorszego w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie podalem nr rachunku i to sa tylko dywagacje... moze opalta bedzie nizsza bo bedzie tylu chetnych moze 4 pln po miesiacu zalezy a co trzesiesz portkami o prace....?przeciez mam swiadomosc ze kilkanascie firm pseudohostingowych pada na pysk gdyby nam sie udalo...takze nie musisz bardziej solic i dosalac zdecyduje rynek... narazie 1 miesiac bez oplat... czas na zebranie ludzi tych ktorzy beda chcieli w tym dzialac waznieszy jest zespol niz lacze lacze mozna zawsze dobrac o czym pisalem juz nie raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze 4 pln po miesiacu zalezy a co trzesiesz portkami o prace....?
Baw sie w charytatywny hosting - powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwery to ja mam za lacze placic bede w zaleznosci od jego wykorzystania... masz racje w wielu rzeczach ze drozej na poczatku niz w konkurencji tkora tak naprawde nia nie jest bo ja nie bede robic tego dla zysku...to ju jest kwestia ludzi czy chca zrobic cos swojego cos gdzie beda mieli jakis wplyw na wszystko...

 

ja Cie rozumiem, ze masz jakies komputerki i chcialbys je wykorzystac ale ... policz sobie dokladniej

 

ja tez kiedys mialem swoje serwery (moje, kupione przezemnie) i hostowalem sie w polsce. Pozniej przenioslem sie do serwerowni w stanach a komputery ktore wczesniej byly serwerami sa teraz zwyklymi stacjami roboczymi

 

policz - czy lepiej jest wstawic swoje serwerki, ktore masz fizycznie w domu i placic za lacze np. 3 tys zl/m-c?

czy lepiej jest kupic w stanach serwer dedykowany o parametrach jak 5x Twoje serwery, podlaczone do lacza 100mbps (ale z okreslonym transferem miedzy 1000-2000 GB/m-c) i placic za cos takiego ok. tysiac zl/miesiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie bawie sie charytatywny hosting gdyz szukam ludiz ktorzy beda chcieli ze mna razem ponosic koszty hostingu szukam bardziej przyjaciol i zapalencow z ktorymi byc moze zogranizuje zjazd itp. nie konkuruje z innymi firmami gdyz nie dzialam dla zysku chociaz mam swiadomoasc ze straca gro klientow na moja rzecz jak wypali "wspolna sprawa" jest to adresowane do biedniejszej czesci internautow skoro sa tak tanie konta w stanach zjednoczonych to moze beda garneli sie do stanow ja na razie nie widze mozliwosci taniej niz 4 pln za miesiac ale potrzebuje jeszcze do tego grupe zapalencow ktorzy beda tym kierowac zarzadzac itp. ja fizycznie bede dbal o serwery o poziomie jakosci tez w jakims stoponiu decyduje kasa mozna wziasc lepsze lacze ale ludzi sie nie da zastapic i tu upatruje glowny problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze opalta bedzie nizsza bo bedzie tylu chetnych moze 4 pln po miesiacu zalezy a co trzesiesz portkami o prace....?

 

no widzisz Ty masz nadzieje, ze oplata to bedzie 4 zl

za rok czasu (przy 3 tys. kosztow to potrzebujesz na to 750 chetnych)

 

a inni juz maja konto to 3,5-5 zl/m-c a do tego profesjonalnych adminow, serwery, dobra lacza, profesjonalne panele administracyjne (o mojej firmie pisal nie bede a wymienie konkurencje - WEBD, ACTIV, RAKIETA)

 

wez pod uwage, ze Twoi ... hmm klienci/wspolnicy nie wiem jak to nazwac to nie beda "glupie jelenie" tylko osoby, ktore z pewnoscie porownaja Twoja oferte z ofertami komercyjnymi i wybiora lepsza dla siebie

 

Wysłany Sob Wrz 18, 2004 10:12 pm:

 

szirok - i jeszcze jedna rzecz gwoli wyjasnienia

 

ja, czy inni nie piszemu tutaj tego co piszemy bo boimy sie Twojej konkurencji (kazdy z nas ma na samym polskim rynku ponad 1000 konkurencyjnych firm, juz dzialajacych i z jakas tam oferta mniej lub bardziej profesjonalna - a Ty jeszcze nie masz nic poza planem)

 

Ja zaczolem sprowadzac Cie troszeczke na ziemie bo troszke w necie juz dzialam (mam od 6 lat firme) i wierz mi, ze to co pisze to dla Twojego dobra, chcialem Cie troszke uswiadomic odnosnie ryzyka zwiazanego z Twoim projektem. Nie po to proponowalem Ci obnizenie kosztow, ze sie Ciebie boje - bo jakby tak bylo to odrazu zaproponowalbym Ci kolokacje w Internet Partners - bo to by Cie odrazu wykonczylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×