Skocz do zawartości
Gość Matmaxalez

Ciagle wlamania na strone

Polecane posty

apache które są nieaktualne

 

Tak firma specjalnie dla Ciebie będzie zmieniała wersję PHP na wyższą, jak potrzebujesz konkretnego serwera, wersji PHP, bazy MySQL to bierze się VPS lub Dedyka.

 

Nie jesteś sam na serwerze, inni użytkownicy mogą mieć problemy z inną wersją PHP czy bazy danych. To nie jest tak ot sobie, wypijemy kawę i upgradujemy PHP do nowszej wersji na wszystkich serwerach bo Pan X tak chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

mialem 8 znakowe, potem zrobilem 14-15 znakowe z duzymi i malymi literami + znaki specjalne (slowo ktore sam wymyslilem :) ) i tak sie wlamywal itp. Ale to jednak sie wlamywal poprzez ssh, gdy zmienilismy port to odrazu wlamy przestaly.

 

Mentos, znasz osobe, ktora jest o to podejrzana :) I baaardzo ja nie nawidzisz :-)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal muszę walczyć...

 

Posiadam konto hostingowe które nawet nie ma dostępu do ssh a mimo to włamywacz pobrał wszystkie pliki z mojego konta, umieścił je na swoim serwerze pod prawie identycznie domeną i podaje się za autora

 

W logach ftp które dostałem od hostingodawcy widnieje tylko moje ip.

Skoro w logach ftp nic nie ma... pliki musiały się wydostać inaczej....

 

Sprawa wraz ze wszystkimi logami z wszystkich włamań które zaczęły się już w styczniu trafiła na policję oraz do CERT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może ktoś ci usiadł do kompa i pobrał dane dla jaj? Kolega, koleżanka, brat, siostra... (nie wnikam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopię strony pobrać na lokalny komputer to żaden problem, potem tylko wystarczy je wrzucić poprzez FTP.Oczywiście nie będę pisał jak to się robi, bo nie ma takiej potrzeby.

 

W logach ftp które dostałem od hostingodawcy widnieje tylko moje ip.

 

Skoro logi przedstawiają to samo IP co Twoje, może ta osoba korzysta z Twojej sieci, np. z WiFi.

 

Rozejrzyj się dokładnie w swojej okolicy, "najciemniej pod latarnią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma nic w logu od hostingu to strzelam, że albo ktoś ze znajomych sie bawi, albo jakby to była zwykła strona w html to wystarczy jedna komenda na pobranie całej zawartości strony. Pwenie wszyscy z tego forum wiedzą o co mi chodzi :)

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Oni nie sa kumplami :) tylko wrogami :) i raczej nie mieszkaja w jednyl miescie... a strona to nie sam html tylko php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka, brat, siostra...

 

Nie ma takiej opcji.

Osoba która umieściła skradzione pliki na swoim serwerze pochodzi z Poznania, ja z Warszawy.

Pliki na 101% wyciekły z serwera a nie z mojego komputera.

 

Możliwe, że wpuszczono jakiegoś rootkita który zrobił co miał zrobić a potem posprzątał po sobie logi skoro w nich nic nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

denis, jak chcesz, to moge u siebie ci dac troche, bo u mnie odkad troche zabezpieczen dalismy nie bylo atakow na portalradiowy, jak chcesz moj numer gg to popros slaxs albo na pw ci moge przeslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenieś się na 'chwilę' na inną maszynę i sprawdź - chodzi o hosting.

 

@Matmaxalez - czy mógł byś przestać robić z forum komiks? Pisz sobie jak chcesz w rozmowach prywatnych ale w wątkach utrzymają jakiś poziom, a nie pchasz te ikony ja by było do szczęścia potrzebne. Od jakiegoś czasu czytam Twoje posty i wydaje mi się, że masz 12 lat? Idź się pobaw na dworze, zjedz jajko czy coś albo zacznij myśleć i się zachowywać.

 

Szkoda, że już nie zabierają na forum głosy pokroju admina prohost.pl tylko dzieciarnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

 

@Matmaxalez - czy mógł byś przestać robić z forum komiks? Pisz sobie jak chcesz w rozmowach prywatnych ale w wątkach utrzymają jakiś poziom, a nie pchasz te ikony ja by było do szczęścia potrzebne. Od jakiegoś czasu czytam Twoje posty i wydaje mi się, że masz 12 lat? Idź się pobaw na dworze, zjedz jajko czy coś albo zacznij myśleć i się zachowywać.

 

rozwin to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś o przeniesienie na inny serwer, jeśli znowu będziesz miał włamania to napewno będzie wina skryptu.

 

Za pomocą skryptu nie da się pobrać, żadnego pliku.

Skrypt nie pracuje na plikach i nie ma w nim żadnego jakiegokolwiek kodu odpowiedzialnego za otwieranie, edycje, kasowanie, zapisywanie czy pobieranie piku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za pomocą skryptu nie da się pobrać, żadnego pliku.

A ja Ciebie zapewniam, że się da.

 

Są od tego specjalne narzędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×