Skocz do zawartości
Xatoos

Reseller - jak na tym zarobić?

Polecane posty

Taki sam temat założyłem na innej stronie ale za nim tam mi odpowiedzą to miną lata świetlne...

Witam.

Ostatnio przeglądając oferty hostingowe natrafiłem na takie coś jak konto reseller. Przykładem niech będzie konto od http://www.hekko.pl/...g_reseller.html

Wiadomość jak opisują taką usługę:

 

HOSTING RESELLER Dziel i zarabiaj! Dzięki hostingowi reseller sam ustalisz własne pakiety[...]

 

Teraz się zastanawiam jak niby na parametrach 4 GB powierzchni i 10 GB transferu miesięcznie mam zarobić?

Koszt to 123 zł za rok.

Dzieląc taki serwer na 1GB/2,5GB i żądając za niego 40 zł (rocznie) to gdzie ja znajdę takiego łosia, który to kupi?

Domyślam się, że raczej nie tędy droga więc niech mi ktoś wytłumaczy gdzie popełniam błąd?

 

PS. Nie mam zamiaru się za to brać jak na razie tylko nurtuje mnie jak na takim czymś zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overselling, sprzedajesz ciut więcej parametrów niż sam posiadasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Lub jeżeli robisz stronki WWW oferujesz utrzymanie na swoim serwerze za np. 50-100 zł rocznie ( a stronka ma np 100MB )... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Xatoos cóż... mało jeszcze wiesz, nie spodziewaj się, że podadzą tutaj (albo i "tam", gdziekolwiek by to było) przepis na biznes na talerzu. Powiem tylko tyle, że ja bym dał radę i tysiąc złotych rocznie (spokojnie) przy takich parametrach zarobić. Kwestia co, komu, po co, itd. itp...

Podałeś jakieś kwoty, które "wydają ci się", bez biznes planów, bez analizy, bez niczego... nie tędy droga.

 

Ogólnie ciut tupet takie pytanie zadawać... coś w stylu "cze, skąd pieniądze brać w życiu?".

 

Dobrze, że napisałeś, że nie masz zamiaru się za to brać - ufff...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

 

Jestem nowy w tym temacie i zainteresowało mnie to bo oprócz Hekko przejrzałem kilka innych ofert i takie konta były opisane jako "możesz prowadzić własną firmę hostingową" no to się zacząłem zastanawiać jak niby ja na takich parametrach mam zrobić firmę hostingową i jeszcze na tym zarobić...

To co napisał Kamikadze to jest realne bo to nic innego jak wciskanie gratis do oferty np. własnego sklepu, a mi chodzi o to, że oferuję komuś tylko i wyłącznie hosting...

 

Dobra skoro piszesz, że miałbym tutaj biznes plany podawać to można temat zamknąć bo ja się tylko ogólnikowo chciałem dowiedzieć.

Edytowano przez Xatoos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak tylko hosting to dedyk lub VPS bo bardziej opłacalne...

 

Jeżeli byś napisał własny skrypt (np. sklepu) to tak jak powiedziałeś jest to opłacalne bo sprzedajesz wszystko razem.

 

Resseler jest dobry jak masz 5-10 klientów (stałych) a przy większej ilości to już VPS a później Dedyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a czy ktoś porównywał potencjalne zyski z hosting reseller i programów partnerskich? Widzieliście program jaki ma u siebie Home.pl? W skrócie: pozyskując klienta poprzez ten program można zarobić +/- 90 zł (zakładam, że pozyskanie klienta na droższe usługi graniczy z cudem :)). Czy ktoś może to testował? Zdaje się, że nawet nie trzeba mieć wykupionego hostingu w Home żeby w tym działać... Macie z tym jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy jaki przyjmiesz model biznesu, w co chcesz wejść mocniej, kto ma supportować, itd. itp... heh

spory temat : ) musisz przemyśleć, bo przy PP w sumie grosze dostajesz, ale nic jakby nie robisz (chyba, że naprawdę marudni klienci się trafią, którym trzeba będzie tłumaczyć, że to nie Ty supportujesz)... przy modelu takim, że Ty masz resellera i odsprzedajesz, to oprócz kwestii podatkowych zostaje jeszcze sprawa wsparcia, które jednak trzeba zapewnić.

 

To tak na szybko. Sam powinieneś wiedzieć czego chcesz i jakie masz plany ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

analizowałem sprawy resellerowego hostingu,

to wogóle nie ma sensu, zarobić się na tym nie da bo z reguły ceny z kosmosu

 

 

większe wymagania? to własny serwer zaczynając od vps

małowymagające projekty? polecam 000webhost.com

 

 

dla paru stron wystarczy jedno lub kilka zwykłych współdzielonych kont, zależy kto do czego ma mieć dostęp

może się okazać że tak naprawdę wystarczy jeden hosting współdzielony na którym oprze się kilka serwisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

analizowałem sprawy resellerowego hostingu,

to wogóle nie ma sensu, zarobić się na tym nie da bo z reguły ceny z kosmosu

 

 

większe wymagania? to własny serwer zaczynając od vps

małowymagające projekty? polecam 000webhost.com

 

 

dla paru stron wystarczy jedno lub kilka zwykłych współdzielonych kont, zależy kto do czego ma mieć dostęp

może się okazać że tak naprawdę wystarczy jeden hosting współdzielony na którym oprze się kilka serwisów

Jak czasem. Ja nadal mam resellera 15/150 GB w UK, który kosztuje mnie ok. 600 zika rocznie. Trzymam to ze względu na stabilność, wiszą tam strony klientów, którzy jednak nie potrzebują za wiele miejsca/transferu, a ja przynajmniej mam z głowy martwienie się o to, czy serwer działa. Przewaga nad osobnymi kontami współdzielonymi jest taka, ze mam łatwą kontrolę nad całością tego bałaganu poprzez WHM. Gdyby konta reseller nie miały sensu, już dawno zniknęłyby z rynku. Jedyne, co jest prawdą to to, że tak naprawdę mało kto bawi się w ich "reselling", w większości wypadków służą albo jako baza dla designerów, albo jako wygodniejsza forma podzielenia miejsca na kilka niezależnych projektów prowadzonych przez jedną osobę/grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawą opcją przy resellingu byłoby, spokojniejsze wprowadzanie

bo ot tak wydać kasę że może kiedyś, i tylko tracić, to jakoś mi się nie uśmiecha

 

konto z 1 subkontem, koszt taki sam jak zwykle wspoldzielone

konto z 2 subkontami, koszt taki sam jak 2 zwykle wspłdzielone

konto z 3 subkontami, koszt taki sam jak 2,5 zwykle wspłdzielone

konto z 4 subkontami, koszt taki sam jak 3 zwykle wspłdzielone

itd. aż dojdzie do standardowego resellera

 

tylko czy hostingowcy będą chcieli się w to bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość usługodawców w zakresie reseller zasłania się hasłem sprzedawania "samemu" pod własnym szyldem i z całozakresową kontrolą nad działaniem. Ze stabilnością to bym się kłócił. Poza tym opcjonalny zysk przy standardowym programie prowizyjnym widać i nie zależy od zarządzania wirtualną przestrzenią. Nie każdy daje radę, czasem lepiej jak samo się zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta tego typu nadają się głównie dla wygody przy posiadaniu wielu stron lub gdy hosting oferujemy jako uzupełnienie usługi projektowania stron www itp.

 

Jeżeli chciałbyś prowadzić na takim koncie normalny hosting to musisz liczyć się z tym że nie mając żadnego wpływu na działanie serwera, rozleci się to szybciej niż zaczeło ;-) Nie mówiąc już o tym że na większość forum pierwszego dnia został byś zjedzony przez konkurencję i inne dzieci neo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc osobiście wolę zakupić mały serwer VPS. Mamy pełną administrację i dostęp. Resller to tylko typowe złudzenie firm hostingowych które nakłaniają nas do otworzenia podobnego biznesu.

Edytowano przez RedDevil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadnego wpływu na działanie serwera, rozleci się to szybciej niż zaczeło

 

Nieprawda, zdziwiłbyś się ile znanych firm korzysta z resellera i całkiem nieźle się rozwijają. Oczywiście nie podam tych domen, bo nie a takiej potrzeby, to tylko przykład.

 

W resellerze ma zapewnioną pomoc administratorów, a kto mu da pomoc przy VPS, będzie musiał zatrudnić admina za ile? Co najmniej 50-60 złotych na GODZINĘ. musiałby włożyć kupę pieniędzy aby to wszystko działało, szczególnie.

 

Mając reseller wykonuje sobie swoja skórkę, tworzy swoją markę i szuka klientów. Jak będzie miał ich 50-10, wtedy już może myśleć o czymś większym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to i ja chętnie się czegoś dowiem. Jak dobrze rozumiem na jednej fizycznej maszynie takich kont reseller jest kilka. Jak więc w porównaniu do zwykłych kont www ma się obciążenie procesora? Jest tu jakaś różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto reseller to normalne konto wirtualne z trochę większymi możliwościami i uprawnieniami administratora.

Na serwerze może być ogrom takich kont reseller. Obciążenie serwera jest zależne od wielu czynników, nie da się tego w jednym zdaniu opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konto reseller to normalne konto wirtualne z trochę większymi możliwościami i uprawnieniami administratora.

Dokładnie to spodziewałem się usłyszeć :).

Obciążenie serwera jest zależne od wielu czynników, nie da się tego w jednym zdaniu opisać.

Ja rozumiem, zdaję sobie z tego sprawę. To już była dodatkowa informacja. Głównie chodziło mi o podobieństwo między resellerem a kontem wirtualnym. Wszystko chyba już wiem. Będę pytał w razie gdyby coś mi przyszło do głowy. Dzięki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, zdziwiłbyś się ile znanych firm korzysta z resellera i całkiem nieźle się rozwijają. Oczywiście nie podam tych domen, bo nie a takiej potrzeby, to tylko przykład.

 

Podaj chociaż jedną z tych znanych firm :-)

Jeżeli firmy nie stać na opłacenie chociażby jednego administratora to współczuje klientom ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj chociaż jedną z tych znanych firm :-)

Jeżeli firmy nie stać na opłacenie chociażby jednego administratora to współczuje klientom ...

Nie bede podawal domen, ale jest wiele takich firm. Konto reseller ma kilku adminow przewaznie, a admin kosztuje. Jak masz 20, 50 klientow taki reseller na serwerach WL zupelnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Podaj chociaż jedną z tych znanych firm :-)

Jeżeli firmy nie stać na opłacenie chociażby jednego administratora to współczuje klientom ...

Mało wiesz.

 

Ja znam sporą firmę, która działa w systemie resellerskim w innym gigancie (top10 polski). ma zapewniony pełen support 24h/365 i płaci za pojedyncze konta. Klientom nie trzeba współczuć.

 

Ja wiem, że ress się źle kojarzy, zresztą słusznie, ale właśnie są nieliczne wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało wiesz.

 

Ja znam sporą firmę, która działa w systemie resellerskim w innym gigancie (top10 polski). ma zapewniony pełen support 24h/365 i płaci za pojedyncze konta. Klientom nie trzeba współczuć.

 

Ja wiem, że ress się źle kojarzy, zresztą słusznie, ale właśnie są nieliczne wyjątki.

 

Oczywiście że są nieliczne wyjątki.

Ja głównie miałem na myśli reseller'a zaproponowanego w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja głównie miałem na myśli reseller'a zaproponowanego w tym temacie.

 

A gdzie Ty masz ofertę resellera w tym temacie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×