Skocz do zawartości
kpodemski

Pierwszy Reseller - pomoc w wyborze

Polecane posty

Witam,

 

Z branżą IT mam doczynienia parę lat, od jakiegoś czasu prowadzę firmę świadczącą usługi tworzenia sklepów internetowych na systemie Prestashop, oraz stron internetowych i aplikacji dedykowanych.

 

Jako, iż baza klientów jest spora, a 3/4 z nich nie posiada własnego serwera dotychczas zapraszałem ich na różne hostingi, niemniej jednak wydaje mi się, że zarówno dla mnie jak i dla klientów efektywniejsze będzie oferowanie usług hostingowych przeze mnie.

 

Klienci potrzebują zazwyczaj od 1 do 3 gb miejsca, w 80% przypadków wystarczy 1gb.

 

Forum przeczesuje od wczoraj w poszukiwaniu informacji, dowiedziałem się już nie mało i teraz stoje przed wyborem, oto moi "kandydaci" w raz z krótkim opisem:

 

Hekko - znana mi firma jednakże cena jest troszeczkę wygórowana

 

Mzone - na razie #1 na mojej liście, podoba mi się to, iż Pan z mzone udziela się tu aktywnie (tak jak Pan z hekko), lubię takie podejście, minus? Oprogramowanie na którym stawiam sklepu na niektórych hostingach ma leciutkie problemy więc bez testu ani rusz... niestety opcji testu nie ma ;)

Po za tym "Edycja .htaccess Nie", nie rozumiem troszeczkę tego zapisu, brak obsługi mod-rewrite?

 

 

 

D2.pl - kapitalna oferta, 20gb za 380 zł ale boje się o stabilność firmy, mam tam już konto testowe wszystko działa świetnie. Ktoś ma doświadczenia z d2.pl? Panel obsługiwany z DA banalny, wszystko wydaje się być świetne, nawet na maila dostałem odpowiedź w ciągu 5 minut.

 

Ionic - słyszałem dużo dobrego ale cena konta reseller jest z kosmosu, tak mi się bynajmniej wydaje? 1gb za 349 zł? :/

 

I to chyba tyle... było jeszcze Webd.pl - na początku pomyślałem "fajna oferta" ale zapisek w regulaminie, że mogę sprzedawać konta => 500mb skutecznie mnie zniechęcił.

 

 

 

 

Co do szczegółów, będę miał do przeniesienia kilkudziesięciu klientów, koło 15 na start, reszta na bieżąco stąd zapewne będę potrzebował po jakimś czasie większej pojemności, czy da się przejść z 1 pakietu na drugi bez utraty danych? Czy pozostaje dokupywanie gigabajtów?

 

I poproszę o opinie na temat kandydatów, obecnie skłaniam się ku d2.pl albo mzone, hekko ma troszeczkę za wysokie ceny, a Ionic mimo dobrych opinii znanych mi ludzi niestety ma ceny z kosmosu.

 

 

 

 

Update:

 

Do listy kandydatów załączyłbym także vipower.pl, co prawda jeszcze nie czytałem opinii ale zarówno strona jak i oferta stoją na wysokim poziomie.

Edytowano przez kpodemski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprogramowanie na którym stawiam sklepu na niektórych hostingach ma leciutkie problemy więc bez testu ani rusz... niestety opcji testu nie ma

 

Opcja testu jest chyba wszędzie, ale nie dotyczy serwerów reseller (zależy od firmy).

Jednak test serwera dotyczy kont wspódzielonych, i taki test spokojnie Ci wystarczy. Konto reseller to zwyke konto współdzielone z większymi uprawnieniami administratora (więcej przełączników do zabawy ;) ), więc jak zainstalujesz sklep na koncie testowym, to na napewno zainstalujesz z powodzeniem na koncie reseller.

 

I mała poprawka, edycja .htaccess jest na wszystkich serwerach już, postaram się zmienić ten wpis na stronie bo to mylące, rewrite też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ogólnie, ile potrzebujesz powierzchni/transferu i w jakim budżecie chcesz się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja testu jest chyba wszędzie, ale nie dotyczy serwerów reseller (zależy od firmy).

Jednak test serwera dotyczy kont wspódzielonych, i taki test spokojnie Ci wystarczy. Konto reseller to zwyke konto współdzielone z większymi uprawnieniami administratora (więcej przełączników do zabawy ;) ), więc jak zainstalujesz sklep na koncie testowym, to na napewno zainstalujesz z powodzeniem na koncie reseller.

 

Dobrze, a co z tym .htaccess? ;) Możesz mi wyjaśnić co znaczy "Brak możliwości edycji .htaccess", nie wyobrażam sobie posiadania strony bez możliwości dodania paru rzeczy w .htaccess jak np. expires, redirecty itd...

 

 

Napisz jeszcze ogólnie, ile potrzebujesz powierzchni/transferu i w jakim budżecie chcesz się zmieścić.

 

Do 800 zł rocznie. Powierzchnia... jak największa, dla klientów chce oferować minimum 1gb powierzchni, klientów mam na teraz 15, docelowo będzie ich około 30, bo jak będzie więcej to już chyba lepiej VPS? Ale to moje "początki" stąd najpierw reseller. Co do transferu, nie wiem... musiałbym prześledzić aktualnie statystyki kont, ale dla przykładu ostatni miesiąc jednego z klientów, tj. www.kleoperuki.pl, strona + sklep to aż 2,5gb transferu.

Edytowano przez kpodemski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w niższych pakietach tej możliwości nie było, od jakiegoś czasu jest edycja na wszystkich serwerach i pakietach.

Poprostu nie zmieniliśmy tego na stronie, ale zaraz zapiszę aby to zrobić jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to po prostu błąd w ofercie. Taka opcja jest raczej zawsze dostępna. Tak jak Mzone napisał, możesz otrzymać wszędzie zwykłe konto testowe, bo Twoje docelowe konto reseller będzie różniło się tylko poziomem uprawnień.

 

Także zapraszam do testów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się to nielogiczne, dobrze że jest jak piszecie, także polecam to zmienić na stronie ;)

 

 

 

 

@Miłosz - firma z Bydgoszczy, sam jestem z Bydgoszczy, pasowałoby mi takie rozwiązanie ;) Niestety 600 zł za 5gb to za dużo na mój budżet :)

 

 

 

 

 

 

Możliwe, że to po prostu błąd w ofercie. Taka opcja jest raczej zawsze dostępna. Tak jak Mzone napisał, możesz otrzymać wszędzie zwykłe konto testowe, bo Twoje docelowe konto reseller będzie różniło się tylko poziomem uprawnień.

 

Także zapraszam do testów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda firma przygotuje Ci ofertę indywidualną jeśli poprosisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może i ja napiszę coś od siebie.

Co do D2.pl, to kiedyś trafiłem na ich stronę, jednak nigdy nie korzystałem z ich usług.

mzone- mogę polecić z czystym sumieniem. Bardzo dobre podejście do klienta, support dostępny praktycznie non stop. Często można trafić na jakąś fajną promocję. Co do samego działania wszystko bardzo sprawnie, nie przytrafiły mi się jakieś awarie.

Hekko- nie korzystałem bezpośrednio choć pośrednio już tak, kilkukrotnie pomagając znajomemu na jego koncie. Wszystko działa bardzo sprawnie, poza tym mają sensowny support, a nie jak np. w OVH, gdzie za 5 razem babka załapała, że jednak mają taką opcję w panelu (ale to inna bajka). Ogólne wrażenie dobre, poza tym opinie na forum przemawiają jak najbardziej za.

Ionic- na pewno się nie zawiedziesz, no ale tak jak wyżej cena resellerów jest dość wysoka. Jeżeli miałbym się decydować na najwyższy pakiet, to prędzej kupiłbym VPS managed.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A ja będę sobą i polecam glowanet.pl ;)

 

Niskie ceny, jakość wręcz wzorowa, konkretny support, zero padów itd. Bierz tam bez zastanowienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dobrych miesięcy jestem w unixstorm na resellerku i bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nas w celu ustalenia indywidualnej oferty

 

Dla kazdego nowego klienta 14 dni testu , tak wiec bez problemu możesz protestować nasze usługi bez zadnych ukrytych opłat B) link do strony poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie taniej jest kupić jakiś serwer dedykowany?

 

Za 150zł już dostaniesz jakiś pod hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Nie taniej jest kupić jakiś serwer dedykowany?

 

Za 150zł już dostaniesz jakiś pod hosting.

 

Nie zgadzam się tutaj. To już nie jest kwestia pieniędzy raczej tylko wygody. Kupno serwera wiąże się z bardzo długą pracą a właściwe praca przy tym cały czas (konfiguracja systemu, wszystkich usług, zabezpieczeń, ciągłe aktualizacje, monitorowanie, doglądanie i wszystko związane z administracją). A administratorzy się cenią. Przy zakupie konta reseller masz właściwie wszystko na tacy podane i niczym związanym z taką administracją się nie martwisz (sprzęt, soft). Pozostaje tylko praca dla swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To fakt przy koncie reseller masz spokój i tylko zgłaszasz awarie.

Jednak VPS czy serwer dedykowany jest lepszy pod innym względem iż na awarię możesz reagować szybko i samodzielnie.

Nie wiadomo gdzie kupisz reseller i czy szybko usuną awarię w razie takiej konieczności.

 

Ja polecam Ci skromny VPS z możliwością rozbudowy maszyny.

Kup licencję DirectAdmin i następnie zainstaluj jest dużo manuali, które Ci w tym pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iż na awarię możesz reagować szybko i samodzielnie

To jest oczywiście zaleta, ale pod jednym zasadniczym warunkiem.

Że sam na tą awarię potrafisz ogarnąć, chociażby mocno pobieżnie.

 

Jeśli masz się prosić jakiegoś wynajmowanego na zlecenia administratora, bo sam się totalnie na Linuksie nie znasz, to rzekł bym, że to jeszcze gorsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt przy koncie reseller masz spokój i tylko zgłaszasz awarie.

Jednak VPS czy serwer dedykowany jest lepszy pod innym względem iż na awarię możesz reagować szybko i samodzielnie.

Nie wiadomo gdzie kupisz reseller i czy szybko usuną awarię w razie takiej konieczności.

 

Ja polecam Ci skromny VPS z możliwością rozbudowy maszyny.

Kup licencję DirectAdmin i następnie zainstaluj jest dużo manuali, które Ci w tym pomogą :)

 

Awaria może się także zdarzyć na VPS, to już zależy od firmy jak szybko naprawią usterkę. Przy domorosłym administratorze może Ci zająć wieki znalezienie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Przy domorosłym administratorze może Ci zająć wieki znalezienie problemu.

 

Dokładnie. Znam do z doświadczenia swojego i innych. Administrator należy do elity swojego fachu a jeśli nie to go "nie ma" wtedy. Poważne oczywiście projekty i inwestycje z serwerami do różnych celów - dedyki i VPS nie mają sensu jesli ktos nie potrafi nad tym zapanować. Może niektórzy się nie zgodzą ale tak jest i taki "człowiek orkiestra" kosztuje.

To że ktoś zna linuxa, potrafi się poruszać, instalować i konfigurować usługi to jest właściwie nic. Musisz być elastyczny i wszechstronny, mieć języki programowania w małym paluszku (im więcej tym lepiej, pomijam już języki do tworzenia aplikacji webowych, lecz te też trzeba znać), wiedza o sprzęcie - każda, wyszukiwanie awarii w nim, najważniejsze oczywiście wszystkie możliwe zabezpieczenia i zagrożenia w sieci itd... Wiedza o wszystkim co się dzieje na bieżąco.

Także uważam że dla webmastera to będzie ciężki kawałek chleba by na poważnie się tym zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak autor tego tematu poszukuje dobrego i taniego konta reseell.

 

Przeglądałem przedstawione oferty i skończyło się na tym, że zastanawiam się poważnie nad ofertą D2.

 

Czy znacie może coś lepszego i/lub tańszego od oferty D2 - Resell100?? W sumie to i tak zastanawiam się na początek nad ich ofertą Resell50, bo wiele dobytku nie mam.

 

Interesuje mnie głównie brak limitu wielkości bazy danych i wysoki limit transferu, bo z tym nigdy nie wiadomo, chociaż szacuje że 50GB miesięcznie starczyć powinno.

Na serwerze musi być obsługiwany ZEND Framework.

 

Budżet myślę do 200-300 zł rocznie jest w sam raz na takie działanie.

 

Jeżeli możecie coś nowego polecić, lub zaoferować to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Interesuje mnie głównie brak limitu wielkości bazy danych i wysoki limit transferu, bo z tym nigdy nie wiadomo, chociaż szacuje że 50GB miesięcznie starczyć powinno.

Na serwerze musi być obsługiwany ZEND Framework.

 

Budżet myślę do 200-300 zł rocznie jest w sam raz na takie działanie.

 

Jeżeli możecie coś nowego polecić, lub zaoferować to będę wdzięczny.

 

Napisze krótko. Proponuję 270zł rocznie za indywidualnie skonfigurowane konto (podobne do pakietu LARGE --> http://v220.pl/reseller.php z powiększonym transferem).

Okres testowy 7 dni (możliwe więcej).

Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×