Skocz do zawartości
ezyr

własna firma hostingowa / sprzedaż kont hostingowych

Polecane posty

Witam mam zamiar wykupić konto reseller lub vps w celu postawienia swoich kilku serwisów lecz chciałbym sprzedawać konta hostingowe o różnej specyfikacji .Lecz na początek nie będę zakładał firmy ,chciałbym zobaczyć przez okres 3-5 mcy czy w ogóle będę miał klientów i czy będzie mi sie to opłacać słyszałem ze do pewnej kwoty chyba 2 tys zł mogę misiecznie zarobić i nie muszę mieć działalności gospodarczej czy jest to prawda i czy sprzedaż kont bez DG jest możliwa ? .W końcu ja wykupuje ten serwer wiec mogę sobie robić z nim co mi sie podoba lecz nie wiem czy us lub inne instytucje sie nie dowala lub przynajmniej jak można to zrobić legalnie bez DG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

nie jest to prawda. to sprzedaż ciągła. musisz mieć DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar wykupić konto reseller lub vps w celu postawienia swoich kilku serwisów lecz chciałbym sprzedawać konta hostingowe o różnej specyfikacji .Lecz na początek nie będę zakładał firmy ,chciałbym zobaczyć przez okres 3-5 mcy czy w ogóle będę miał klientów i czy będzie mi sie to opłacać słyszałem ze do pewnej kwoty chyba 2 tys zł mogę misiecznie zarobić i nie muszę mieć działalności gospodarczej czy jest to prawda i czy sprzedaż kont bez DG jest możliwa ? .W końcu ja wykupuje ten serwer wiec mogę sobie robić z nim co mi sie podoba lecz nie wiem czy us lub inne instytucje sie nie dowala lub przynajmniej jak można to zrobić legalnie bez DG .

 

Możesz zakupić serwer na własny użytek, ale nie możesz sprzedawać kont i odnosić z tego względu korzyści majątkowych. W takim przypadku już naruszyłeś prawo. Każdy by tak chciał, poprowadzić na "dziko" biznes przez kilka miesięcy i tylko kase zbierać.

Nie bierz pod uwagę żadnych plotek typu, to biznes gdzie zarobie kupę kasy za kilka miesięcy. Firma hostingowa jest to akurat taki biznes, gdzie wkładasz kupę kasy na oprogramowanie, utrzymanie serwera czy nawet administratora i przez kilka lat możesz dokładać do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Irek, nie do końca jest tak jak piszesz. Wszystko zależy od tego jaka osoba się za to zabiera i od funduszy jakie się na ów przedsięwzięcie posiada. Możesz mieć bogatego po polibudzie który zbankrutuje po 3 miesiącach, a możesz trafić na średnio bogatego po maturze + wiedza potrzebna do prowadzenia tego typu działalności. Trafisz na obrotnego to po dwóch miesiącach będzie na zero albo na minimalnym plusie, a możesz też trafić na niezbyt rozgarniętego który będzie generował same straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Irek, nie do końca jest tak jak piszesz. Wszystko zależy od tego jaka osoba się za to zabiera i od funduszy jakie się na ów przedsięwzięcie posiada. Możesz mieć bogatego po polibudzie który zbankrutuje po 3 miesiącach, a możesz trafić na średnio bogatego po maturze + wiedza potrzebna do prowadzenia tego typu działalności. Trafisz na obrotnego to po dwóch miesiącach będzie na zero albo na minimalnym plusie, a możesz też trafić na niezbyt rozgarniętego który będzie generował same straty.

 

Takie rzeczy rynek determinuje.

Na chybił trafił w biznes się nie wychodzi.

Nie na darmo jakiś mądry człowiek wymyślił rożnego typu analizy rynku, ryzyka, rentowności.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek, nie do końca jest tak jak piszesz. Wszystko zależy od tego jaka osoba się za to zabiera i od funduszy jakie się na ów przedsięwzięcie posiada. Możesz mieć bogatego po polibudzie który zbankrutuje po 3 miesiącach, a możesz trafić na średnio bogatego po maturze + wiedza potrzebna do prowadzenia tego typu działalności. Trafisz na obrotnego to po dwóch miesiącach będzie na zero albo na minimalnym plusie, a możesz też trafić na niezbyt rozgarniętego który będzie generował same straty.

Paweł, takich rzeczy nie da się tak naprawdę przewidzieć, trzeba mieć też trochę szczęścia. Możesz kalkulować, przewidywać ale nigdy nie wiesz ile będziesz miał klientów. Jak jesteś taksówkarzem przyjeżdzasz na postój i nie wiesz czy będziesz miał chociażby jednego klienta, nie wiesz czy będziesz miał kurs na drugi koniec Polski, nie wiesz czy nie będziesz miał awarii samochodu. Podobnie jest z hostingiem, w tym binesie zgadujesz. Oczywiście duża forma pomocy to marketing, ale to chyba w każdej dziedzinie.

Możesz być po podstawówce a mieć szczęscie do biznesu, bogatych rodziców co będą Ciebie pchali przez ten biznes, aż staniesz na nogi. Możesz też mieć jakiś budżet i padniesz po dwóch miesiącach. Temat jest tak szeroki, że można napisać referat do tego.

 

Pamiętaj Paweł także o jednej rzeczy. Każdy z nas to inna historia, inny wychowanie, przyzwyczajenia i swoje upodopania. Nie przyłozysz książkowych szablonów do charakteru, to już indywidualna sprawa każdego z nas. Jak kiedyś ktoś powiedział: "Pieniądze leżą na ulicy, trzeba je tylko znaleźć".

Ja się zgodzę z Tobą częściowo, ale uważam że temat jest tak szeroki i potężny, że nie da się to tak dokładnie opisać na forum. Psychologia, marketing, zapał, budżet i wiele innych czynników na to mają wpływ, więc w zasadzie taka dyskusja prowadzi do tego samego punktu, czyli masz pieniądze masz większą szanse na utrzymanie biznesu. Masz mały budżet i szanse maleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

@Liderhost

 

Jak już coś kopiujesz, to warto dołożyć trochę własnej inwencji do tego:

5. pomoc techniczna

6. support

Czym to się różni?

Staraj się unikać przy wyborze adresu wykorzystywanych niemal w 90% przypadkach słów „net”, „host” itp.

Zauważ, że najwięksi gracze na tym rynku mają unikalne nazwy tworzące marki: Home, Netart, Kei.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@N3T5kY

 

Myśle że nie ma co się czepiać drobiazgów - bo taka zwykła wklejka dużo może pomóc autorowi ;) W sumie to bardziej zniechęcić, ale to zawsze jakaś pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Kolega miał na myśli. Kto pierwszy użył frazy, nie ma sensu powielać przez setki innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może powodzenia życzmy autorowi tego tekstu? Czasem warto poczytac taką rozprawkę zawsze można coś polepszyc u siebie - jednak nikt nie jest idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Czasem warto poczytac taką rozprawkę zawsze można coś polepszyc u siebie - jednak nikt nie jest idealny

A i owszem, niektóre fragmenty są ciekawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy rynek determinuje.

Na chybił trafił w biznes się nie wychodzi.

Nie na darmo jakiś mądry człowiek wymyślił rożnego typu analizy rynku, ryzyka, rentowności.

 

pzdr.

Nie powinno się wchodzić, a nie się nie wchodzi.. :) Taka drobna/wielka różnica.

 

Znam osobiście całą masę biznesów które powstawały na chybił trafił i teraz żyje im się bardzo dobrze, bo właściciel szybko odnalazł się w tym co prowadzi.

 

Nie podcinałbym skrzydeł tylko dlatego, że większość wypowiadających się coś podobnego prowadzi i bądź co bądź nie jest im na rękę gdy otwiera się coś nowego.

 

Jeśli człowiek ma bardzo mały budżet to dlaczego bronić mu spróbować? Niech próbuje.. byle zgodnie z prawem. A prowadzić parę stron na umowę zlecenie także może. I będzie zgodnie z prawem prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Jeżeli chcesz się zająć tym na poważnie to możesz skorzystać z Dotacji Unijnych, tutaj możesz przeczytać coś więcej o tym:

 

http://www.webhostin...dotacje__st__20

 

Warunki o których ja wiem i które obowiązują do dnia dzisiejszego, priorytety się nie zmieniły, a więc:

 

1. Musisz być zarejestrowany jako osoba bezrobotna - nie możesz w tym czasie (przez cały proces: składanie wniosku, komisja, oczekiwanie na pisma z PUP i innych urzędów) podejmować zatrudnienia, chodzić na szkolenia, podejmować umów na zlecenie czy o dzieło - chociaż te dwie ostatnie zostają do przeanalizowania w zależności od województwa.

2. Musisz mieć DOBRY Biznes Plan inaczej odrzucą go na starcie - nie chodzi tutaj jak opiszesz swój biznes i co będziesz w nim robił chociaż to też jest ważne, najważniejsza jest kalkulacja dochodu i rozchodu Firmy na dany rok n oraz na kolejny rok n+1 i lata kolejne co najmniej z 3 letnim wyprzedzeniem (n+2, n+3) - musisz wy prognozować.

3. Utrzymanie firmy minimum Rok - musisz liczyć się z tym, że podejmując działalność gospodarczą jako osoba fizyczna możesz skorzystać z wielu ulg ale także masz pewne obowiązki. Najważniejszym z nich jest utrzymanie firmy przez okrągły Rok, wliczam tutaj: rozliczenie pół roczne i roczne w PUP. Generalnie trzeba pilnować składek na ZUS i Urzędu Skarbowego inaczej popłyniesz.

 

A.) Pomysł na Biznes:

W zależności od tego jakie opinie usłyszysz o ludzi, firm czy innych osób spróbuj spokojnie siąść i pomyśleć czy masz szansę się przebić wśród OGROMNEJ KONKURENCJI na Polskim Rynku.

1. Zastanów się konkretnie jakie usługi chcesz świadczyć oraz czy tylko usługi a nie np sklep Internetowy.

2. Rozrysuj to sobie na porządnej kartce bloku A3, żebyś miał czarno na białym czego oczekujesz od siebie, co możesz dać na starcie, jakie będziesz miał z tego korzyści oraz jak orientacyjnie będzie wyglądała organizacja Pracy.

3. Zapisz się na jakieś dobre szkolenie z Dofinansowań Unii Europejskiej (warunek konieczny do wniosku - certyfikat ukończenia takiego szkolenia) - bynajmniej w moim przypadku tak było.

4. Zgromadź potrzebne materiały: http://www.stat.gov....d_07/pkd_07.htm znajdź jakie interesują Cię usługi bądź konkretne rodzaje działalności, wypisz je sobie na tej kartce A3.

 

B.) Biznes Plan:

Pisząc biznes (nie będę truł, ze musi być estetyczny, mieć wymagane logotypy, formatowanie, paginacje, akapity, etc.) zwróć szczególną uwagę na TREŚĆ MERYTORYCZNĄ, jeżeli sam nie możesz sobie z tym poradzić zleć to jakiejś Firmie - koszt w zależności od rozmiarów biznes planu. Nie chodzi mi o ilość stron tylko o skomplikowanie.

1. Sporządź sobie na początku konkretny spis treści, podam Ci przykład z mojego:

 

- Spis Treści -

 

 

 

I. Streszczenie.

 

1. Cel Biznes Planu.

2. Wysokość i przeznaczenie wnioskowanej kwoty.

3. Opis produktów i rynków zbytu z korzyścią dla klienta.

4. Doświadczenie i umiejętności – przydatność dla przedsięwzięcia.

 

 

 

II. Opis przedsięwzięcia.

 

1. Informacje o firmie.

2. Opis usług oferowanych przez firmę.

3. Opis świadczenia usług oferowanych przez firmę.

4. Dostawcy, wykonawcy i podwykonawcy.

5. Niezbędne środki i ich wielkość do zapoczątkowania przedsięwzięcia.

6. Zasoby ludzkie – zatrudnienie.

7. Doświadczenie i kwalifikacje wnioskodawcy.

 

 

 

III. Plan Marketingowy.

 

1. Rynek docelowy.

2. Przewidywana konkurencja.

3. Plan promocji.

4. Polityka cenowa i warunki sprzedaży.

 

 

 

IV. Plan Finansowy.

 

1. Prognozowane przychody.

2. Prognozowane koszty.

3. Kalkulacja przychodu.

4. Kalkulacja kosztów.

 

2. Przygotuj niezbędne dokumenty (załączniki do Biznes Planu) - każde są inne w zależności od PUP więc nie wiem co wymyślą w Twoim. ;)

 

C.) Wniosek:

1. Musi być wypełniony czytelnie, drukowanymi literami.

2. Musisz zgromadzić potrzebne załączniki.

2.1. Zaświadczenie poręczyciela o dochodach:

-1 osoba fizyczna - umowa o pracę z minimalnym dochodem 2,240zł BRUTTO.

- 2 osoby fizyczne - umowy o pracę z minimalnym dochodem 1,860zł BRUTTO.

- firma - kopie zaswiadczeń: wpis do ewidencji, nadanie numeru Regon, nadanie numeru Nip, o niezaleganiu w tytule płaconych składek ZUS oraz US.

3. Zaświadczenie (certyfikat) o odbytych szkoleniach z zakresu dofinansowań.

4. Zaświadczenie, świadectwo szkolne, maturalne, dyplomy technika, inżyniera, magazyniera itd, najlepiej wszystkie w związku z udokumentowaniem doświadczenia zawodowego związanego z konkretnym typem działalności gospodarczej.

5. Zaświadczenie o nieposiadaniu majątku (w przypadku gdy będziesz prowadził działalność gospodarczą w domu np: swoich rodziców, babci, wójka, cioci).

6. Sporządzenie stosownej umowy pkt.5 na bezpłatne użyczenie lokalu: http://www.puplegionowo.pl/pup/pliki/dokumenty/dg_lokal_01.doc jak najbardziej stosowna.

7. Zaświadczenie o pomocy de minimis - na szkoleniu powinni Ci pomóc jak to wypełnić, ważne są aspekty prawne poszczególnych bloków w zależności od prowadzonej działalności.

 

D.) Złożenie dokumentów:

1. Złóż wszelkie dokumenty w PUP.

2. Nie podejmuj żadnych szkoleń, pracy itp. bo Cię wyrejestrują i stracisz możliwość uzyskania dotacji i będziesz musiał wszystkie dokumenty załatwiać jeszcze raz.

3. Stawiaj się na WSZYSTKIE wezwania PUP oraz donoś wszelkie wymagane przez nich dokumenty "Pokorne ciele, mleko matki ssie" - taka dygresja, ale prawdziwa. ;)

 

E.) Otrzymanie dotacji:

1. Idziesz po kasę ;) - bierzesz poręczyciela z dowodem, sam tez musisz go wziąć, podpisujecie umowę i inne papierki, weksel (aval) - zabezpieceni zwrotu środków i wracasz po wszystkim do domu.

2. Dostajesz przelew.

3. Idziesz do PUP z dokumentem o dostaniu przelewu.

4. Robisz zakuypy :) - pamiętaj o podawaniu danych firmy i swojego Nipu.

5. Rozliczsz się z zakupoów - faktury itp.

 

F.) Dopełnienie Formalności:

1. Urząd Gminy/Miasta - wypełnienie wniosku EDG-1.

2. Wybór opodatkowania - zasady ogólne (KPiR), ryczałt, inne formy.

3. Zgłoszenie do ZUS i US - jeśli dostałeś kwitek z Regonem, idziesz do Zusu i składasz druk ZUS ZUA, a co miesiąc ZUS DRA, w przypadku Skarbówki w zależności od wyboru, albo nie idziesz do US i masz zasady ogólne KPiR, podatek dochodowy, rozliczenie kwartalne bądź miesięczne lub składasz dokument VAT-R opłata skarbowa 170zł oii jesteś Vat'owcem.

4. Zanosisz dokumenty do swojej Księgowej, którą polecma już mieć od pierwszych dni prowadzenia działalności.

 

Po tym wszystkim już tylko czekasz na kontrolę z PUP w związku z rozliczeniem kupionego sprzetu, itd.

 

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem, jeżeli chciałbyś skorzystać z jakiś bliższych informacji odwiedź stronki:

Oficjalny Portal UE - http://europa.eu/

 

Program Kapitał Ludzki - http://www.efs.gov.pl/

Portal Funduszy Europejskich - http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

GrandBB plusik ode mnie,

dodaj jeszcze ze 3-5k na łapówki po drodze i będzie komplet : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

GrandBB plusik ode mnie,

dodaj jeszcze ze 3-5k na łapówki po drodze i będzie komplet : )

 

Sponsi, może i się uda bez ;) Ciężko jest teraz cokolwiek załatwić w Urzędach. Albo się człowiek samemu uprze i dojdzie po trupach do celu albo trzeba mieć niestety dobre znajomości. ;)

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×