Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adrjan.b

serwery nazw a internic

Polecane posty

witam,

 

sprawke mam taka, ze wykupilem sobie resellera razem z name serverami i gdy deleguje na nie polskie domeny to nie ma problemu, ale gdy juz chce przedelegowac domene np .info to jest problem..

 

czy to sprawa internic a jesli tak to co mam zrobic.. ?

 

dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawke mam taka, ze wykupilem sobie resellera razem z name serverami i gdy deleguje na nie polskie domeny to nie ma problemu, ale gdy juz chce przedelegowac domene np .info to jest problem..  

czy to sprawa internic a jesli tak to co mam zrobic.. ?

dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Podaj (może być na PW) nazwy swoich serwerów DNS to Ci je zarejestruje i bedzisz mógł wpisywać je bez problemu we wszystkich domenach globalnych.

 

Wysłany 14th Grudzień 2005, 12:26:

 

Twoje serwery DNS dopisalem do baz operatorow domen .org .biz .name

W bazie domen .info serwery DNS juz byly wpisane

Jednak abys mogl wpisywac te serwery DNS do domen .net i .com musisz u swojego rejestratora domeny utworzyć serwery DNS - mówiąc fachowo musisz utworzyć tzw glue record Najczęściej wszyscy rejestratorzy dają taką mozliwość. Wpisujesz nazwe serwera np ns1 i numer IP

Czy serwery DNS masz utworzone (a raczej glue record) możesz zawsze sprawdzic na stronie Internic'a

(dla domen .com i net) Dla domen info biz i name takie sprawdzenie jest mozliwe na stronach operatorów tych domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ci bardzo.

 

domene mam w az.pl i tam jest opcja: Serwery nazw domen zagranicznych > Utwórz serwer nazw

 

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×