Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
T

A może poleasingowy?

Polecane posty

Przyszedł czas na rozbudowę jednego z serwerów (są na nim ulokowane konta shell). Aktualna konfiguracja: Athlon 1800, 1280 MB RAM, 2x80 GB. W szczególności wymiany wymaga procesor (ma coraz mniejszy zapas mocy), przydałoby się też trochę ramu. Planowałem włożyć tam Bartona 3200 z 512 kB L2 i dołożyć ramu do 2 GB ale... zacząłem zastanawiać się nad maszynką poleasingową. Kilka CPU byłoby jak znalazł do tego zastosowania (najbardziej wykorzystywany jest procesor).

 

Wymyśliłem np. coś takiego: 4xP3 Xeon 500, ~2 GB RAM ECC, 3x36 GB SCSI 10K RAID5. Warto się w coś takiego pakować? Maszynka byłaby dość rozwojowa, możnaby za jakiś czas włożyć do niej 4x~1GHz no i dołożyć kolejne dyski. Przypuszczam, że 4xP3 Xeon 500 będzie istotnie wydajniejsze od pojedyńczego Bartona (szczególnie w tym zastosowaniu -- aktualnie stale około 1000 działających procesów), ale o ile? Ktoś z Was testował może takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wymyśliłem np. coś takiego: 4xP3 Xeon 500, ~2 GB RAM ECC, 3x36 GB SCSI 10K RAID5. Warto się w coś takiego pakować?

 

A za ile masz mozliwosc kupienia tego ? Bo wiadomo, wszystko zalezy od ceny :)

 

Ale daje sobie glowe sciac, ze 4 x pIII 500Mhz bedzie dzialac *duzo* stabilniej (stabilniej nie zawsze znaczy szybciej!) od 1 x 2-3Ghz :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymyśliłem np. coś takiego: 4xP3 Xeon 500, ~2 GB RAM ECC, 3x36 GB SCSI 10K RAID5. Warto się w coś takiego pakować?

A za ile masz mozliwosc kupienia tego ? Bo wiadomo, wszystko zalezy od ceny :)

Koło 1000 bez dysków.

Za 2500 brutto znalazłem np. 4xP3 Xeon 700 (z 1 MB L2 każdy), 3 GB, 3x18 GB.

 

Ale daje sobie glowe sciac, ze 4 x pIII 500Mhz bedzie dzialac *duzo* stabilniej (stabilniej nie zawsze znaczy szybciej!) od 1 x 2-3Ghz :)

Właśnie, obawiam się tylko trochę dużego poboru mocy... trzeba pewnie będzie do tego doliczyć koszt nowego UPS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 2500 brutto znalazłem np. 4xP3 Xeon 700 (z 1 MB L2 każdy), 3 GB, 3x18 GB.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=75936459 - mi sie to podoba. Chociaz to raczej bardziej stacja robocza niz serwer, ale i tak fajny, zwlaszcza za taka cene :).

Fakt, całkiem sympatyczny. Dołożyć 1 GB RAM-u, nowe dyski i powinno być bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

http://allegro.pl/show_item.php?item=75936459 - mi sie to podoba. Chociaz to raczej bardziej stacja robocza niz serwer, ale i tak fajny, zwlaszcza za taka cene :).

Fakt, całkiem sympatyczny. Dołożyć 1 GB RAM-u, nowe dyski i powinno być bardzo ładnie.

 

To juz IMHO lepiej zainwestowac w 2 x PIII 1,4 za podobne pieniadze - bedzie maszynka mocniejsza :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To juz IMHO lepiej zainwestowac w 2 x PIII 1,4 za podobne pieniadze - bedzie maszynka mocniejsza :)

Pewnie, ze lepiej tylko ciężko znaleźć taką ofertę... Jest duży wybór w P2/3 poniżej 1 GHz i wyżej, 2 GHz i więcej, a w granicach 1-2 niestety mizerny. W każdym razie na polskich aukcjach, a ja dodatkowo muszę mieć na to fakturę. Może trafiłem na zły okres?

 

Znasz może jakieś ciekawe miejsce, gdzie można kupić taki sprzęt? Chcę dual P3 żeby nie przeinwestować -- nie ma IMHO sensu, bo sprzęt cały czas tanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Znasz może jakieś ciekawe miejsce, gdzie można kupić taki sprzęt? Chcę dual P3 żeby nie przeinwestować -- nie ma IMHO sensu, bo sprzęt cały czas tanieje.

 

Poszukaj tutaj: http://www.sklep.sck.com.pl/, oni ostro tez na allegro handluja :) Ja twardo polecam compaq'a DL360. Za 2,5 brutto powinienes dostac maszyne 2 x ~1,3Ghz, 2GB ECC RAM z dwoma dyskami SCSI 73GB. Do tego sprzetowy RAID (ROC - raid on chip) i karta Remote Insight-Out, w ktorej masz wbudowany remote reboot, zdalna konsole i pare innych niezlych rzeczy (np wirtualna dyskietka, ktora mozesz zdalnie "zaladowac" i z niej zbootowac system:) No i calosc oczywiscie w obudowie 1U, co tez ma duze znaczenie (jak nie teraz, to w przyszlosci gdybys np chcial sie gdzies kolokowac).

 

Mam kilka takich maszyn -> wiekszosc sprowadzana z Niemiec, poleasingowa wlasnie. Wiekszosc jest w takim stanie, ze masz wrazenie, ze przelezaly te parenascie miesiecy w szafie - po otwarciu ani grama kurzu, wszystko smiga jak nowe :) Aha - dyski kupuje osobno.

 

Nie wiem tylko jak z Faktura VAT - SCK Ci pewnie wystawi bez zadnego problemu, inni na allegro - nie sadze. Oczywiscie w SCK cena w zwiazku z tym z reguly jest troche wyzsza. Ale polecam ich - kupowalem pare rzeczy i to fachowcy ktorzy robia to w 100% profi :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj tutaj: http://www.sklep.sck.com.pl/, oni ostro tez na allegro handluja :) Ja twardo polecam compaq'a DL360. Za 2,5 brutto powinienes dostac maszyne 2 x ~1,3Ghz, 2GB ECC RAM z dwoma dyskami SCSI 73GB.

Wziąłbym od razu, ale nic takiego nie widze... znalazłem natomiast coś innego: Proliant 6400r, 4xP3 Xeon 500 z 2 MB L2 każdy, 2 GB RAM, 3xSCSI 18 GB 80 pin, za nieco ponad 2000. Warto? Wydaje mi się, że tak, szczególnie, ze są spore możliwości rozbudowy -- Xeony poniżej 1 GHz sa bardzo tanie no i można spokojnie dołożyć kolejne dyski lub wymienić te w miare potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wziąłbym od razu, ale nic takiego nie widze...

 

Pojawiaja sie regularnie co jakis czas na allegro - trzeba czuwac :-) Sa tez na ebayu Niemieckim. Ale trzeba dokladnie sprawdzac, bo niektore sa bez karty zdalnego dostepu i bez RAIDa.

 

znalazłem natomiast coś innego: Proliant 6400r, 4xP3 Xeon 500 z 2 MB L2 każdy, 2 GB RAM, 3xSCSI 18 GB 80 pin, za nieco ponad 2000. Warto? Wydaje mi się, że tak, szczególnie, ze są spore możliwości rozbudowy -- Xeony poniżej 1 GHz sa bardzo tanie no i można spokojnie dołożyć kolejne dyski lub wymienić te w miare potrzeb.

 

Jezeli wielkosc Ci nie przeszkadza, to IMHO warto - dla kont shellowych chyba wazniejsza bedzie liczba fizycznych procesorow, niz ich sumaryczna moc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Pojawiaja sie regularnie co jakis czas na allegro - trzeba czuwac Smile Sa tez na ebayu Niemieckim. Ale trzeba dokladnie sprawdzac, bo niektore sa bez karty zdalnego dostepu i bez RAIDa.

ladnie czatowac ....

Tu cos jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
ladnie czatowac ....

Tu cos jest ...

 

2U, ram do wywalenia (malo i w niekorzystnej konfiguracji), male dyski (2 x 18) i drogi. Nie polecam, trzebaby dolozyc drugie tyle ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko super, ale mam takie jedno pytanko...

Jest zalozmy sobota wieczor i serwer poleasingowy pada (np. chipset plyty glownej idzie sie ***** - znam takie przypadki).

Co wtedy?

Majac powiedzmy kilkanascie serwerow to mozna sobie jakos poradzic (poprzenosic klientow z tej trafionej maszyny na wszystkie inne).

Ale majac jeden serwer? Ile czasu bedzie sie czekalo az sie dorwie np. nowa plyte do tego serwera?

A w przykladu skladaka, to sobie w niedziele rano jedziemy do MediaMarkt i po chwili mamy znowu dzialajacy serwer.

 

Nie to, zebym zwolennikiem pecetow-skladakow nad poleasingowymi serwerami, ale warto jednak dostrzegac minusy kupowania uzywanych serwerow.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Majac powiedzmy kilkanascie serwerow to mozna sobie jakos poradzic (poprzenosic klientow z tej trafionej maszyny na wszystkie inne).

Ale majac jeden serwer? Ile czasu bedzie sie czekalo az sie dorwie np. nowa plyte do tego serwera?

 

W tej sytuacji masz racje. Ale zaden szanujacy sie provider nie dopusci do takiej sytuacji. Ja mam kilka DL360-tek, wszystkie identyczne + jedna lezy na zapasie na polce. Zapasowa kosztowala mnie dokladnie 1,5k -> 512mb ramu, 1 proc, bez dyskow. To sa naprawde smieszne pieniadze - mowimy przeciez o zapewnieniu ciaglosci swiadczenia uslug, a to sa podstawowe narzedzia i podstawowe zabezpieczenia w tym biznesie :)

 

PS. W ktorym markecie sprzedaja np. kontroler, czy plyte z SCSI ? :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zaden szanujacy sie provider nie dopusci do takiej sytuacji.

Toz to pisalem.

Nie znam Neas'a, ile on tam ma serwerow itd, ale zrozumialem, ze sobie chce kupic _jeden_ serwer pod uslugi komercyjne.

Stad moje watpliwosci co do kupowania poleasingowego sprzetu

PS. W ktorym markecie sprzedaja np. kontroler, czy plyte z SCSI ? :)

P4, plyta Intela, 2GB RAMu, Raptory - i masz zaj*bisty sprzet za nieduze pieniadze (i praktycznie kazda czesc kupisz w dowolnym sklepie komputerowym).

Tak, wiem, bedziesz pisal, ze na hosting to tylko Xeon+SCSI, ale to ma byc jedna maszynka na konta shellowe, a dwa to to, ze tylko przez litosc nie wyciagne z google'a Twoich postow z jakiejs grupy pl.comp.*, wychwalajacych rozwiazania typu 1U+jeden dysk IDE (jak jeszcze jechales na polpakach) ;>

 

pzdr.

 

ps. tylko nie bierz tego do serca i sie nie obrazaj (tych dyskow ide). Tak sobie tylko pisze i zartuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
P4, plyta Intela, 2GB RAMu, Raptory - i masz zaj*bisty sprzet za nieduze pieniadze (i praktycznie kazda czesc kupisz w dowolnym sklepie komputerowym).

 

Yh. P4 malo wydajny, coprawda ratuje go minimalnie HT, ale zabija cena - za cene tego zestawu masz 2 x zestawy z 2 x dual pIII z allegro :)

 

Ale w markecie nie kupisz juz pod socket370 plyt... :)

 

Niemniej Twoje rozumowanie jest takie.. Nie kupie sobie maybacha, bo jak mi sie zepsuje w pcimcpiu dolnym to zaden mechanik mi go nie naprawi, nie bedzie zapasowych czesci i wogole fura jest do dupy - lepiej kupic fiata 126p :)

 

Tak, wiem, bedziesz pisal, ze na hosting to tylko Xeon+SCSI,

 

Nie bede - wyleczylem sie z Xeonow - za duze pieniadze, za duzo niewykorzystanej mocy (stosunek I/O do CPU). Dualne PIII wymiataja, maja najlepszy stosunek wydajnosci / mocy / ceny.

 

ale to ma byc jedna maszynka na konta shellowe, a dwa to to, ze tylko przez litosc nie wyciagne z google'a Twoich postow z jakiejs grupy pl.comp.*, wychwalajacych rozwiazania typu 1U+jeden dysk IDE (jak jeszcze jechales na polpakach) ;>

 

Alez ja do takich konfiguracji nic nie mam - home.pl sie na takich wlasnie rozwiazaniach opiera. Ale nie na sprzecie z marketu, tylko oryginalnych platformach Intela (i ja na grupach rowniez o takich pisalem - w szafie do dzisiaj lezy mi 10 plyt Intel Bonhan i 10 celtkow tualatinow 1,4 Mhz. Dam sobie glowe sciac, ze caly zestaw bylby z 2 x wydajniejszy od zestawu dual xeonow kupionych *za ta sama cene*.

 

ps. tylko nie bierz tego do serca i sie nie obrazaj (tych dyskow ide). Tak sobie tylko pisze i zartuje :)

 

Nie mam nic do IDE w single CPU, jakichs slabszych maszynkach. Mam duzo do IDE w serwerach Xeonowych, czy juz nawet w P4 - to sie mija mocno z celem :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yh. P4 malo wydajny

hm. Po co Ci do hostingu, gdzie na maszynie masz 2GB RAMu i jeden dysk 10kprm cos mocniejszego niz P4 3GHz HT z 2MB L2?

ale zabija cena - za cene tego zestawu masz 2 x zestawy z 2 x dual pIII z allegro :)

Zlozysz mi za 3000 zl dwa zestawy z dual p3, z dyskami SCSI? I dyski powinny byc w miare nowe. A i taki sprzet bym chcial od reki a nie czekac miesiac i polowac na okazje na allegro/ebay'u.

Niemniej Twoje rozumowanie jest takie.. Nie kupie sobie maybacha, bo jak mi sie zepsuje w pcimcpiu dolnym to zaden mechanik mi go nie naprawi, nie bedzie zapasowych czesci i wogole fura jest do dupy - lepiej kupic fiata 126p :)

Adam, nigdzie nie pisze, ze sprzet poleasingowy jest w ogole do tylnej czesci ciala i trzeba jechac tylko na skladakach. Ba, sam jestem zwolennikiem poleasingowych serwerow.

Ale tutaj mamy przyklad osoby, ktora chce sobie kupic _JEDEN_ serwer i na pewno chce wydac jak najmniej. Polecisz jej kupno dwoch serwerow poleasingowych (zeby jeden stal w zapasie)?

IMHO sa dwa wyjscia:

1. kupuje sie jeden serwer poleasingowy (widzialem fajne HP Netserver z 4 lub 6 xeonami - to jest dopiero sprzet:)) i sie codziennie modli zeby nic nie padlo

2. kupuje sie skladaka - ktory _moze_ wyjdzie nawet minimalnie drozej i _moze_ miec mniejsza wydajnosc - ale za to w momencie awarii jestesmy wstanie prawie natychmiast wymienic walnieta czesc.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam Neas'a, ile on tam ma serwerow itd, ale zrozumialem, ze sobie chce kupic _jeden_ serwer pod uslugi komercyjne.

Stad moje watpliwosci co do kupowania poleasingowego sprzetu

To nie tak -- konta shellowe przeznaczone głównie na IRC mam na własnym łączu, bo po prostu nikt nie chce tego hostować ze względu na możliwe ataki DDoS. Potencjalna awaria jest więć możliwa do usunięcia błyskawicznie. Ponadto specyfika tych usług sugeruje użycie maszynki wieloprocesorowej. Rozwazałem zmianę Athlona 1800 na jakiegoś topowego Bartona i dołożenie ramu, ale to raczej niewiele zmieni. Po prostu na serwerze stale działa około 1000 osobnych procesów (i nie są to instancje httpd tylko najróżniejsze programy) i nawet teraz funkcjonuje to bardzo ładnie, niestety dopóki gdy nie uruchomię czegoś w stylu gzipowania iluśtam GB lub podobnie obciążającej procesor/dysk rzeczy. Stąd właśnie pomysł zastosowania 4-procesorowej maszynki z kilkoma dyskami SCSI.

 

Tak, wiem, bedziesz pisal, ze na hosting to tylko Xeon+SCSI, ale to ma byc jedna maszynka na konta shellowe

Konta shellowe to dość niewdzięczne obciążenie -- starczy, że np. kilku naraz zacznie Ci coś kompilować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
hm. Po co Ci do hostingu, gdzie na maszynie masz 2GB RAMu i jeden dysk 10kprm cos mocniejszego niz P4 3GHz HT z 2MB L2?

 

Ale jak moge miec za ta sama cene (albo taniej) lepsze / stabilniejsze / szybsze dual p3, to po co p4 :) P4 jest fajne to domowego komputera, nie na serwer. HT to nie dwa fizyczne proce i nie ma tego co porownywac.

 

Zlozysz mi za 3000 zl dwa zestawy z dual p3, z dyskami SCSI? I dyski powinny byc w miare nowe. A i taki sprzet bym chcial od reki a nie czekac miesiac i polowac na okazje na allegro/ebay'u.

 

Na dl360 nigdy nie polowalem - zawsze mam od reki :) To moze inaczej -> powiedz mi co Ty bys kupil za 2,5k pln, lepszego / szybszego / stabilniejszego / wygodniejszego niz:

 

- 2 x 1,33Ghz PIII

- 2 GB 133Mhz SDRAM ECC

- 2 x 73GB SCSI 10krpm (seagate / fujitsu / maxtor - do wyboru)

- zdalny dostep (jak DRAC w dellach)

- sprzetowy RAID1

- 1U !

 

Adam, nigdzie nie pisze, ze sprzet poleasingowy jest w ogole do tylnej czesci ciala i trzeba jechac tylko na skladakach. Ba, sam jestem zwolennikiem poleasingowych serwerow.

Ale tutaj mamy przyklad osoby, ktora chce sobie kupic _JEDEN_ serwer i na pewno chce wydac jak najmniej. Polecisz jej kupno dwoch serwerow poleasingowych (zeby jeden stal w zapasie)?

 

Masz racje -> w przypadku kupienia jednego egzotycznego serwera moze byc problem w razie padu ktorejs z jego czesci, zeby dostac ja "od reki". Dlatego uparcie polecam ktorys raz z kolei DL360tki - ich naprawde jest na rynku od groma i nie ma problemu z ew. dokupieniem "na szybko" drugiej maszyny (a mozna dostac nawet za 1k - bez dyskow, z jednym slabym procem i np z 256mb ram - to jakby tylko dla plyty go kupic :)

 

IMHO sa dwa wyjscia:

1. kupuje sie jeden serwer poleasingowy (widzialem fajne HP Netserver z 4 lub 6 xeonami - to jest dopiero sprzet:)) i sie codziennie modli zeby nic nie padlo

2. kupuje sie skladaka - ktory _moze_ wyjdzie nawet minimalnie drozej i _moze_ miec mniejsza wydajnosc - ale za to w momencie awarii jestesmy wstanie prawie natychmiast wymienic walnieta czesc.

 

A IMO to bezsensu - bo w ten sposob nigdy nie kupisz zadnej porzadnej maszyny. Jako druga maszyne tez kupisz skladaka, bo bedzie "kompatybilny" z maszyna pierwsza. Trzeci i kazdy kolejny - to samo. To wszystko zalezy od nastawienia i biznesplanu. Jezeli chcesz zebrac 1 tys userow i zwinac interes - kup skladaka, jezeli planujesz przyrost klientow i na powaznie rozwoj firmy -> siegnij glebiej do skarbety i wyciagnij odrazu szmal na dwie maszyny. Z kazda kolejna bedziesz mial pewnosc, ze jak cos padnie - masz pare innych maszyn, mozesz albo przeniesc klientow, albo np kosc pamieci przelozyc etc. A jak kupisz skladaka, to przy skladakach zostaniesz :)

 

Roznica jakosci w budowie serwerow, a zwyklych skladakow jest ogromna (o czym zreszta pewnie dobrze wiesz) - wystarczy otworzyc obudowe i wiadomo do czego ten sprzet sluzy -> to wol roboczy majacy sluzyc latami, a nie popierdolka zlozona z kupy stali, ktora rozklekocze sie po roku uzywania :)

 

Ale z jednym sie z Toba zgadzam -> *jedna* mocno egzotyczna maszyna to ryzyko. Niewielkie, ale istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto specyfika tych usług sugeruje użycie maszynki wieloprocesorowej.

Hm, no to moze faktycznie warto kupic maszyne poleasingowa z kilkoma procesorami (i sie modlic, zeby nie padlo).

Na Allegro byl fajny HP Netserer 6000 do kupienia (6xXeon 700MHz 1MB L2) za jakies 3500 zl.

Ale jak moge miec za ta sama cene (albo taniej) lepsze / stabilniejsze / szybsze dual p3, to po co p4  P4 jest fajne to domowego komputera, nie na serwer. HT to nie dwa fizyczne proce i nie ma tego co porownywac.

Ale do tego nie kupisz czesci w MM w niedziele :) A ta konfiguracje podawalem jako przyklad konfiguracji skladaka.

Na dl360 nigdy nie polowalem - zawsze mam od reki  To moze inaczej -> powiedz mi co Ty bys kupil za 2,5k pln, lepszego / szybszego / stabilniejszego / wygodniejszego niz:  

- 2 x 1,33Ghz PIII  

- 2 GB 133Mhz SDRAM ECC  

- 2 x 73GB SCSI 10krpm (seagate / fujitsu / maxtor - do wyboru)  

- zdalny dostep (jak DRAC w dellach)  

- sprzetowy RAID1  

- 1U !

1. ale w cenie 3000 miales sie zmiescic z dwoma serwerami (zeby jeden byl zapasowy) :)

2. jak mozesz za taka cene zalatwic takie maszynki to sie chyba do Ciebie odezwe i dam Ci troche zarobic :)

To wszystko zalezy od nastawienia i biznesplanu. Jezeli chcesz zebrac 1 tys userow i zwinac interes - kup skladaka, jezeli planujesz przyrost klientow i na powaznie rozwoj firmy -> siegnij glebiej do skarbety i wyciagnij odrazu szmal na dwie maszyny. Z kazda kolejna bedziesz mial pewnosc, ze jak cos padnie - masz pare innych maszyn, mozesz albo przeniesc klientow, albo np kosc pamieci przelozyc etc. A jak kupisz skladaka, to przy skladakach zostaniesz

Pelna zgoda. Ja po prostu zalozylem (ale nie znam zbyt mocno tego rynku wiec zalozenie moglo byc bledne), ze konta shellowe raczej nie maja takiej przyszlosci, zeby myslec o kupowaniu kilku maszyn itd.

Myslalem, ze po prostu Neas chce zrobic upgrade swojego serwera i to wszystko - bez planow posiadania w przyszlosci klastra serwerow.

Ale z jednym sie z Toba zgadzam -> *jedna* mocno egzotyczna maszyna to ryzyko. Niewielkie, ale istnieje

I o to mi chodzilo :)

A z tym niewielkim ryzkiem - gdyby one bylo tylko niewielkie to bym juz teraz mial wszystkich klientow na serwerach u siebie w Polsce :|

 

Ok, z mojej strony EOT bo strony doszly do porozumienia :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś fajnego, może kogoś zainteresuje:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78442688

 

Ja zdecydowałem się na rozwiązanie pośrednie -- będzie dual Xeon 1.8 z 2 GB RAM, ale z obecnymi dyskami IDE (przy kontach shellowych są bardzo mało obciążone, więc nie ma sensu ich jednak teraz wymieniać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Adama:

Z doświadczenia pracy z tymi używanymi dl360'kami... Miałeś jakieś pady (chodzi mi o hardware) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Pytanie do Adama:

Z doświadczenia pracy z tymi używanymi dl360'kami... Miałeś jakieś pady (chodzi mi o hardware) ??

 

Sorry ze tak pozno, ale cos mi powiadamiaczka mailowa o odpowiedziach w tematach przestala dzialac.. :P

 

Tak - byly pady. Padaja w sumie tylko plyty glowne - przez ~poltorej roku padly mi jakos 3 plyty. W jednej spalilo sie gniazdo drugiego CPU (serwer sie zrestartowal i automatycznie wylaczyl ten socket - dzialal dalej normalnie na jednym CPU). W pozostalych padaly kontrolery SCSI na plycie. Tez nic naglego - ot zaczynaly sie pojawiac niepokojace komunikaty w logach dot. scsi (restart scsi bus, czasem rozne errory etc). Nie byly to bynajmniej problemy z dyskami bo po wymianie plyty wszystko zaczelo dzialac prawidlowo.

 

Mialem tez raz problem z zasilaczem - takie wady ciezko wykryc - podejrzewam ze kupilem juz maszyne z ta wada, ktora objawila sie po paru/nastu tygodniach pod obciazeniem (przypadkowe restarty maszyny).

 

W tym momencie mam fajne zrodlo tych maszyn - biore je od Niemca ktory sprowadza je z USA / Kanady paletami - ostatnia partie mialem prosto z AOL ;-) Maszyny chyba ani razu nie otwierane.. Nawet metki maja na sznureczkach od nowosci :-)

 

Zreszta o czesci nie trzeba sie bac - na ebayu kupisz absolutnie wszystko - zasilacze za 20-30$, plyty za 20-30$, generalnie taniocha i ogromny wybor.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×