Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

Sprawa jest prosta

 

Do wyboru 2 switche, nówka Netgear i używka HP:

 

https://partnex.strefazysku.pl/index.php/produkt/137480/ProSafe_switch_24x10_100_Rack_19_L2_JFS524E

http://allegro.pl/hp-procurve-2524-j4813a-24x-10-100-gw-f-vat-i1420487266.html

 

Który z nich ? Za netgear przemawia gwarancja no i nówka, jak jest z HP nie wiem.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na trzepaku ktoś postawił na netgear ze względu na dożywotnią gwarancję i support. Szukam urządzenia które nie będzie generowało hałasu w miarę możliwości i obowiązkowo do racka.

 

http://allegro.pl/planet-fnsw-2401cs-24-porty-10-100mbps-1-slot-fv-i1410252040.html

 

W takim razie może to ? Jeśli HP nie podejdzie mi (i nie dostanę zestawu do racka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej sieci mam Planecika 24port, ale w wersji niezarządzanej. Działa już ponad rok bez jakichkolwiek problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tryb Store-and-forward jest w stanie przyczynić się do zwiekszenia np. pingów w grach ? Jak bardzo kolejne urządzenia w łańcuchu wpływają na te czasy dostępu ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tryb Store-and-forward jest w stanie przyczynić się do zwiekszenia np. pingów w grach ?

Kiepski switch przy olbrzymim ruchu być może tak.

Natomiast w standardowej dla siebie pracy ( ruch w normie + praca tylko L2) nie powinno to być zauważalne.

Natomiast tryb Cut-through przy sporym ruchu będzie powodował generowanie sporego śmietnika, bo jakiekolwiek pakiety błędnie nadane chodzić sobie będą dalej, aż je docelowy odbiorca odrzuci...

 

Jak bardzo kolejne urządzenia w łańcuchu wpływają na te czasy dostępu ?

Zależy jakie urządzenia, zależy jaki ruch jest w segmencie, zależy ile ich jest.

Ale ogólnie przy stosowaniu się do reguły 5-4-3-2-1 (czy jak ją tam inaczej zwał) nie powinno być tak tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

w Cisco nie da sie wywalić wentylatorów (co prawda da sie wylaczyc z poziomu ios ale po co, ugotujesz procesory odpowiadajace na przelaczanie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planet jako producent sieciowych gratów jest ok ?

U mnie spisuje się dobrze. Mam w sieci jeszcze kilka 3com'ów i także nie mogę na nie narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rufik, jak badzo one wyją ? Jednak jest to jakiś "prestiż" posiadania cisco - można się nauczyć czegoś, tyle że ma to pracować tam gdzie śpię ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę szumią, ale napewno nie wyją. Pod głowę do spania to raczej coś pasywnego by się przydało.

 

No Cisco się fajnie konfiguruje. Być może się nauczysz czegoś nowego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

"Ma to na początek interfejs WWW do zarządzania ? Konfiguracja vlan w oparciu o porty i QoS. "

Ma takie mozliwosci. Ale łatwo się tego "z palca" nie konfiguruje, mam na mysli np qos.

Który też jest uzalezniony od posiadanej wersji IOS'a

Zaden prestiz, to zalezy na jaka sztuke trafisz. Ostatnio sprzedalem kilka sztuk ktore lekko "wiały wiatrem" było słycha jak łopatki chodza i lekki powiew wytwarzał. Nie wiem jak to dokładniej opisac.

 

Jak kupisz sztuke z niepewngo źródla, jest duze prawdopodbienstwo ze dostaniesz sama skrzynke nawet bez IOS'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku skrzynke z wersja enterprise także bez problemu.

Chodzi mi o QoS w oparciu o porty, port np. 2 ma być "ponad wszystkimi", cała reszta przełączana na 2 planie :rolleyes: Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi. Na switch mam przeznaczone 300zł razem z wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

" Mam na oku skrzynke z wersja enterprise także bez problemu. "

 

Mozesz wyjasnic co masz na mysli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie HP i Cisco odpadają z uwagi na hałas.

Mam więc wybór między tym Planet a netgearem, netgear ma większe możliwości zarządzania i obsługuje tagowanie 802.1Q, czego planet niestety nie posiada.

 

Co wziąć ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.1Q sie bardzo przydaje więc weź go, ma wieczystą gwarancje więc jest szansa że go poprawnie zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×