Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gregusz

az.pl vel rejestracjadomen.pl

Polecane posty

Witam.

Czytając posty na forum, przeszukując net znalazłem te dwie, interesujące firmy pośredniczące w rejestracji domen (oczywiście znalazłem ich dużo wiecej :twisted: ). I stąd moje zapytanie jakie macie z nimi doświadczenie i którą lepiej wybrać. Cenowo są zbliżone - rejestracjadomen.pl ma w chwili obecnej promocje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym cos podpowiadac to radzilbym skorzystac z uslug AZ.PL

troszeczke drozej niz w rejestracjadomen.pl ale firma wydaje mi sie solidniejsza, ma fajny panel do zarzadzania domenami.

a poreszta sam zajmuje sie rejestracja domen i ruchy "rejestracjidomen" wydaja mi sie bardzo ryzykowne - stosuja ceny dumpingowe i ... klient ma fajnie (bo ma tanie domeny) ale firma nie zarabia - wiec na dluzsza mete maja duza szanse na bankructwo. Ja nie powiezyblym tej firmie swoich domen. A... prosze jeszcze dokladnie przeczytac regulamin rejestracji ... szczegolnie w "rejestracjadomen.pl" gdyz jest to jedyna firma, ktorej trzeba placic za transfer domen kupionych w promocji. We wszystkich innych polskich firmach transfery sa bezplatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w rejestracjadomen.pl 4 domeny firmowe i 4 prywatne, z czego jedna firmowa przetransferowalem tam z NASK i zostala przedluzona u nich - wszystko jest w porzadku.

 

Co do tych cen dumpingowych, a przede wszystkim "niezarabiania", to skad masz takie dane ? Domeny sprzedaja gdzies od roku, specjalnych wodotryskow nie ma jesli chodzi o infolinie, on-line chat etc. i tez przez to cena moze byc nizsza.

 

Co do transferu domen zakupionych w promocji, to traktuje to jedynie zabezpieczenie przed tym, zeby ludzie nie kupowali tam domen bo tanio i od razu nie transferowali ich gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ece - skad wiem?

bo mam b. dobre informacje a poreszta siedze mocno w rejestracji domen (mam swoj www.adresik.pl ) i wiem jakie sa warunki obowiazujace na rynku i jakie upusty daje NASK

 

a ten platny transfer to jest wlasnie potwierdzenie stosowania cen dumpingowych. NASK nie ma roznic cenowych jesli chodzi o rejestracje domen czy przedluzenie - kwota w NASKu jest jedna a poszczegolnie rejestratorzy maja odpowiednie upusty od cen NASKowych (w zaleznosci od ilosci obslugiwanych domen).

Rejestracja domen ma ceny przedluzenia drozsze o 30 zl od ceny rejestracji! To oraz platny transfer domen swiadczy dobitnie o tym, ze ceny "RejestracjiDomen.pl" sa cenami dumpingowymi. Stosujac takie ceny chca poprostu zdobyc w pierwszym roku jak najwiecej klientow nawet kosztem doplacania do interesu, aby dostac duze upusty od NASKu i zarobic w nastepnych latach (a taki proceder w polsce jest karalny - tylko komu chce sie sadzic :D )

 

wszyscy rejestratorzy domen sa posrednikami NASKu a w NASKu nie ma nawet pozycji w cenniku o nazwie "Transfer domen" i ta usluga jest poprostu bezplatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosujac takie ceny chca poprostu zdobyc w pierwszym roku jak najwiecej klientow nawet kosztem doplacania do interesu, aby dostac duze upusty od NASKu i zarobic w nastepnych latach (a taki proceder w polsce jest karalny - tylko komu chce sie sadzic :D )

 

Khem, że się tak wtrącę. Jak to "jest karalny"? I na podstawie czego? Jeżeli ktoś ma kaprys tracić w pierwszym roku, żeby zarabiać później, to dlaczego mu tego zabraniać no i kto miałby do tego prawo? Bo logicznego uzasadnienia - z całym szacunkiem - nie znajduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khem, że się tak wtrącę. Jak to "jest karalny"? I na podstawie czego? Jeżeli ktoś ma kaprys tracić w pierwszym roku, żeby zarabiać później, to dlaczego mu tego zabraniać no i kto miałby do tego prawo? Bo logicznego uzasadnienia - z całym szacunkiem - nie znajduję.

 

stosowanie cen dumpingowych podchodzi pod czyn nieuczciwej konkurencji. A na to sa paragrafy w kodeksach handlowych na calym swiecie.

 

Panie Marcin Maziarz - w swiecie biznesu ceny dumpingowe to tak jak w sporcie stosowanie dopingu. Idac za Pana tokiem rozumowania mozna by powiedziec "po co doping jest karalny?, pieciesz jak ktos bierze doping to szkodzi przedewszystkim swojemu organizmowi" - otoz nie, kazdy kto bierze doping niszczy ogolnie przyjete zasady rywalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosowanie cen dumpingowych podchodzi pod czyn nieuczciwej konkurencji. A na to sa paragrafy w kodeksach handlowych na calym swiecie.

 

A teraz proponuję, żebyś to co napisałeś, zastosował do rynku telefonii komórkowej i dotowania telefonów przez operatorów. Normalna praktyka gospodarcza. Tak samo działanie rejestracjadomen.pl jest normalna praktyką gospodarczą. Nawet jeżeli tracą w tej chwili (a jest to wyłącznie ich problem), to mają pewnie taki plan, żeby zacząć zarabiać za rok.

 

Panie Marcin Maziarz - w swiecie biznesu ceny dumpingowe to tak jak w sporcie stosowanie dopingu.

 

Panie Bartos :D (jak już sobie "panujemy"). W świecie wolnego rynku pojęcie dumpingu nie istnieje. Jeżeli ktoś ma ochotę dopłacać do interesu przez pierwszy rok, żeby potem zarabiać, a przy tym oferuje mi niezły serwis (co mogę powiedzieć o rejestracjadomen.pl), poza tym ma środki na utrzymanie przez ten rok, to ja nie mam nic przeciwko takiej usłudze jako klient. I decyduję się na nią mając pełną świadomość tego, że istnieje ryzyko upadku takiego przedsiębiorstwa.

 

Jeżeli mowa o nieuczciwej konkurencji, to polecam lekturę ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z dnia 16 kwietnia 1993 r., a szczególnie jej artykułu 3, ust. 2:

 

"Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama, organizowanie systemu sprzedaży lawinowej oraz prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym."

 

Nie ma ani słowa o stosowaniu cen niższych od kosztów lub równych kosztom. Według mojego rozeznania nie ma także przesłanek do zakwestionowania takiego działania przez Urząd Skarbowy, ponieważ jeżeli przedsiębiorca w pierwszym roku stosuje cenę niższą bądź równą kosztom, a w latach nastepnych zamierza stosować ceny, w których została uwzględniona marża, nie zachodzi podejrzenie działania niezgodnego z prawem (mającego na celu np. zatajenie zysków czy podobne matactwo).

 

Przepraszam za OT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem jakie sa warunki obowiazujace na rynku i jakie upusty daje NASK
Na rejestracjadomen.pl mozna przeczytac, ze to upusty do 65%
a taki proceder w polsce jest karalny - tylko komu chce sie sadzic
To co to za firmy jak daja sie tak... Ceny dumpingowe sa zabronione i jesli tutaj cos takiego ma miejsce, to jest to bardzo latwo udowodnic, a nie jak w supermarketach, gdzie trudno okreslic faktyczne koszty.

 

Jak dla mnie, jesli jest to niezgodne z zasadami uczciwej konkurencji, to dziwne ze konkurencja sie tym nie zajela i wcale nie uwazam, zeby mieli przez to zbankrutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Cynat z "Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji"

 

Art. 15. Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez:

1) sprzedaż towarów lub usług poniżej kosztów ich wytworzenia lub świadczenia albo ich odprzedaż poniżej kosztów zakupu w celu eliminacji innych przedsiębiorców.

 

Chyba ze rejestracja domen posiada inne warunki zakupu u NASKu.

Niestety nie wiem jakiego upustu otrzymuje parter NASKu. Jesli jednak jest to 65% to 200 - 65% = 70 zl, rejestracjadomen.pl sprzedaje ponizej tej ceny!

 

Cytat nastepny:

 

Art. 15. Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez: ....

 

3) rzeczowo nieuzasadnione, zróżnicowane traktowanie niektórych klientów...

 

A moze NASK nie przestrzega prawa :D

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem do mojego ulubionego rejestratora i byl laskaw odpisac :D

Ceny dumpingowe są pojęciem zarezerwowanym dla handlu zagranicznego a chyba nie o takim obrocie mówimy i osoba wypowiadająca się nie bardzo wie o czy mówi. Należało by się jej zapytać czy zapłaciła za telefon komórkowy przysłowiową złotówkę podpisując umowę czy wybrała opcje za 1000zł bojąc się ze operator zbankrutuje.

 

Nie zawsze za biznes biorą się teoretycy , w przypadku RejestracjaDomen.pl właściciel firmy ma wykształcenie ekonomiczne w dziedzinie Handlu Zagranicznego i zajmuje się handlem od 14 lat. Przybrana przez tą firmę polityka z pewnością ma swoje uzasadnienie. Każda firma ma swoja politykę. Jak wytłumaczyć inwestycje rzędu kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie w domeny ( np. reklama na gg główny baner 25000zł /1 dzień) jednego z czołowych Partnerów NASK podczas gdy zyski nie są takie duże ?

 

Z pewnościa nie są to ludzie którzy maja zamiar zbankrutować.

 

Transfer Domen – w serwisie rejestracji domen jest bepłatny i o tym mówi ich regulamin bardzo precyzyjnie , domeny przertansferowane z innych systemów oraz domeny będace w systemie 2 lata mogą opuscić ich system bezpłatnie.

 

Wyjatek stanowi Transfer domeny w okresie przed jej odnowieniem gdzie firma nie zwróciła sobie kosztów rejestracji i obsługi.

 

Opłata ta nie jest wymierzona przeciwko klientowi który ma zapewnioną dobrą obsługę i najniższe ceny lecz przeciwko tym Partnerom NASK którzy w odróznieniu od RejestracjaDomen.pl nie maja tak dużego rabatu i mogli by u mnich kupować i następnie transferować do siebie.

 

Każda firma na rynku gospodarczym jest możliwa do prześwietlenia , skoro RejestracjaDomen.pl obsługuje wiele tysięcy domen ma najwyższy poziom rabatowy płaci regularnie za domeny do NASK to nie widze podstaw do obaw. Partnerów NASK jest kilkudziesięciu, i ci którzy z marketingiem lub technicznie się nie wyrobili, to zostali daleko w lesie co widać po cenach, a tymsamym otrzymywanych rabatach. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i całe szczęście że tak jest.

 

Z poważaniem,

 

Robert Siebielski

+48 22 853-88-88

+48 0-501-131-101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie będę cytował prawa, a tylko powiem coś o AZ.pl - korzystam od roku z kawałkiem. Jak narazie wszystko bardzo profesjonalnie, domeny działają szybko, nie ma niepotrzebnych formalności - ceny także bardzo dobre. Bez problemu kupuję domenę i przenoszę na klienta. Promocja na domeny .info także mile mnie zaskoczyła (chociaż nie tylko AZ ma je za darmo).

 

Dzwoniłem tylko raz (na początku współpracy) i także dostałem rzeczowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam korzystam juz od prawie roku z rejestracjadomen.pl Nie mialem nigdy zadnych problemow. Bardzo polecam ta firme! Zarejestrowalem tam juz ok. 20 domen i zadnego szwanku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecam rejestracjadomen.pl, wszystko jest zalatwiane w zasadzie natychmiast, domene rejestruje tutaj w niecałe 15 minut i moim zdaniem mowienie w tym przypadku ze firma zbankrutuje jest jedna wielka brednia. ja wychodze z zalozenia sprzedac dobrze wiecej i taniej, niz mniej a drozeji, tak samo chyba mysli wlasciciel firmy... zauwazylem tez ze rejestracjadomen.pl nie wydaje duzej ilosci na reklamy jak robia to inne firmy.

 

polecam naprawdze wszystkim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie czepiajcie sie rejestracjaDomen.pl.

To bardzo dobra firma.

 

Jesli chodzi wam o ceny domen ponizej kosztow...To zobaczcie np na home.pl - sprzedaje dmeny za 1 zl przy zakupie serwera (czy to ne jest ponizej kosztow), operatorzy komorkowi - telefony za 1 zł... Myslicie ze Siemens czy Nokia sprzedaje Idei taki telefon jak cx65 za 1 zł?

 

O nieuczciwej konkurencji mozemy mowic gdy jakis podmiot posiada dominującą pozycje na rynku (np TEPSA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RejestracjaDomen.pl wlasnie przekroczyla liczbe 9000 obslugiwanych domen, co daje 6 miejsce w Polsce. Maja 2 miejsce wsrod nowo rejestrowanych domen, rejestruja ponad 1000 domen miesiecznie.

 

Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dam powiedzieć złego słowa na rejestracjadomen.pl. W początkowym okresie ich działania, kiedy dopiero powstawał panel administracyjny właściciel spędził ze mną kilkanaście minut na komórce (na własny koszt), w wolną sobotę, żeby tylko moja domena była zarejestrowana na czas (a miałem wtedy jak się okazało nieuzasadnione obawy). Mam u nich teraz ponad 10 domen i pomoc emailowa i telefoniczna była zawsze bardzo zadowalająca.

 

Bardziej martwiłbym się o nazwa.pl - obawiam się u nich przeinwestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam rejestracjadomen.pl, nigdy wcześniej tak miło się nie rozmawiało mi z nikim

 

No i przede wszystkim właściciel jest dostępny pod telefonem zawsze. Rewelacja miło, przyjemnie bezproblemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz mnie niepokoi.. ze serwisem RejestracjaDomena.pl zajmuje sie jedna osoba... moze stad te niskie ceny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - może nawet nikt sie nie zajmować. Może to wszystko komuter robić. A jeżeli organizacja pracy jest na takim poziomie, że jedna czy dwie osoby spokojnie robią to co u kogoś innego 10 osób, to znaczy, że jest większa automatyzacja, lepsza organizacja pracy, a co za tym idzie - bezpieczniej, pewniej i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko co powiesz jak ta jedna osoba zachoruje na grype lub (nie daj Boze!) zapragnie wakacji... no ale nie - kazdy ma wolny wybor, bo przeciez sa jeszcze inne oferty:

 

home.pl

nazwa.pl

domeny.org

az.pl

domenytanio.pl

 

itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Datinie jak sie boisz o grype ... zawsze mozesz zarejestrowac domeny wprost w nask, tam pracuje kilkaset osob, wszyscy naraz nie zachoruja, ale za ta pewnosc musisz zaplacic w nask 200zl

 

zos za cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niecaly tydzien temu w az.pl zamowilem domene pl, kase wplacilem pod odpowiedni numer konta pod odpowiednim tytułem..... a saldo ciagle od tych ok 5 dni te same tj 0 PLN. Jestem poczatkujacym, a duzo słyszałem od znajomych ze czekanie na zwiekszenie salda po wplaceniu powinno nie przekraczac 2-3 dni.... troche sie tym niepokoje. To normalne? Ile wy czekaliscie na zwiekszenie stanu waszego konta po dokonaniu przelewu? z gory dzieki ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile wy czekaliscie na zwiekszenie stanu waszego konta po dokonaniu przelewu?

Przelew + telefon, ze mi sie strasznie spieszy + potwierdzenie na maila = max. 2h.

Ale korzystam teraz tylko z karty platniczej - kasa jest natychmiast na koncie.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J ruchy "rejestracjidomen" wydaja mi sie bardzo ryzykowne - stosuja ceny dumpingowe i ... klient ma fajnie (bo ma tanie domeny) ale firma nie zarabia - wiec na dluzsza mete maja duza szanse na bankructwo. Ja nie powiezyblym tej firmie swoich domen. A... prosze jeszcze dokladnie przeczytac regulamin rejestracji ... szczegolnie w "rejestracjadomen.pl" gdyz jest to jedyna firma, ktorej trzeba placic za transfer domen kupionych w promocji. We wszystkich innych polskich firmach transfery sa bezplatne.

 

Byłem kiedyś u nich żeby ich sprawdzić.

Firmę prowadzą w mieszkaniu na mokotowie w bloku na 13 piętrze.

NIE ZAUFAŁ BYM TAKEJ FIRMIE W ŻYCIU!

ŚMIERDZI INTERNASKIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×