Skocz do zawartości
Various

Montaż serwera a szafa

Polecane posty

Serwery bardzo lubią wilgoć ;).

 

By wentylatorki chodziły na normalnych obrotach musisz mu zapewnić stalą temperature na poziomie maks. 25-28 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W docelowym pomieszczeniu mam 21C, więc całkiem chłodno, myślę że wiatraki będą się kręciły wolniej niż normalnie.

 

TDP procka PIII: 32W więc chyba nie ma tragedii, dla porównania najsłabszy Xeon to 58W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba cię zdrowy umysł opuścił jeżeli myślisz że piwnica jest odpowiedzią na twoje problemy

 

słyszałem o kilku "DC" w piwnicach, jedna z nich w lato się przegrzewała non stop, druga z nich w zimę zamarzała a w lato nie było problemów, jak jest zimno to niektóre części serwera mogą osiągnąć punkt rosy... Do tego jeżeli w środku zimy masz 21 C to jest raczej ciepło a nie chłodno, a jeżeli masz ogrzewanie to znaczy że masz wodę w pomieszczeniu a to też niedobrze

 

Dodatkowo komputer który pracuje ciągle dobrze nagrzewa okolicę.

Wyobraź sobie serwer jako 400W farelkę stojącą na środku pomieszczenia... ciepło produkowane jest non stop, lato, zima, dzień i noc,

 

Do tego dodaj dużo mniejszą skuteczność zasilacza niż w nowej konstrukcji, na 1W procesora przypada większy pobór mocy.

 

każdy skok temperatury w cyklu (czy to dobowym czy rocznym) o jeden punkt to mniej więcej 1% większa awaryjność dysków w roku. dojedziesz do awaryjności 20-30% hdd rocznie...

 

P3 ma może niską TDP ale podzespoły na MB już nie, teraz jest inna technologia i wszystko jest w procesorze, kiedyś było inaczej i wiele rzeczy było porozwalanych po płycie na różnych układach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy nie ma ogrzewania, po drugie skok temperatury w porównaniu do lata to max 4 stopnie bo więcej niż 25 w lato przy upale tam nie ma.

Chyba źle mnie rozumiecie, ja tam chcę postawić 1, max 2 serwery, do zabawy i jako maszyny utrzymujące domową sieć a nie wielkie szafy gdzie na start wsadzę 100 maszyn i zacznę świadczyć usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×