Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
blade9999

Bardzo tanie serwery

Polecane posty

Nie wiem czego macie sie czepiac ?? tego ze nie płaci podatków ?? czy to wasz problem?? macie serwer za tyle ile podaje i reszta mnie rybka niech se martwi sam , dostanie fiskusa jego sprawa:) poza tym mam tam małego dedyka i nie mam na co narzekac wypas support zawsze w razie kontaktu pod ręką a i serwer spoko :) wiec nie martwi mnie czy ta moja kasa idze na laski czy na podatki nie moj problem :) ale jedno wiem ze taki serwer co mam za 200 zł gdzieindziej bym płacił z 350-400 zł albo lepiej :) a po co??

Kupując u niego (czy u innych osób świadczących usługi na czarno) pośrednio okradasz tych, którzy prowadzą uczciwą działalność. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupując u niego (czy u innych osób świadczących usługi na czarno) pośrednio okradasz tych, którzy prowadzą uczciwą działalność. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to Twój problem.

 

Hmm czyli robienie za kogoś przelewów zagranicznych i mała pomoc w konfiguracji jest czystym złodziejstwem.. dziekuje ze mnie uswiadomiłeś. Teraz mysle ze wszystko jest jasne. Zatem musze isc na przystanek, pozbierać ulotki o korepetycje i zglosic na policje bo to przecież biorąc twój tok myślenia to też jest czysta kradzież wydawców książek naukowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie widze w tym nic zlego. A juz na pewno nie ma w tym zlodziejstwa. blade9999 posredniczy tylko w sprzedazy serwerow od niemieckiej firmy, ktora placi podatki i dziala legalnie. To ze on bierze prowizje za zrobienie przelewu lub tlumaczenie, to niby ma byc kradziez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm czyli robienie za kogoś przelewów zagranicznych i mała pomoc w konfiguracji jest czystym złodziejstwem.. dziekuje ze mnie uswiadomiłeś.

Mądralo, nie 'robienie za kogoś przelewów' tylko prowadzenie działalności gospodarczej bez zgłoszenia tego faktu, wypełnienia odpowiednich formalności i płacenia podatków. Nie ma znaczenia, czy zarabiasz na pośrednictwie czy produkujesz ogrodowe krasnale.

 

Wysłany 15/12/2005, 17:38:

 

Ja np. nie widze w tym nic zlego. A juz na pewno nie ma w tym zlodziejstwa. blade9999 posredniczy tylko w sprzedazy serwerow od niemieckiej firmy, ktora placi podatki i dziala legalnie. To ze on bierze prowizje za zrobienie przelewu lub tlumaczenie, to niby ma byc kradziez?

To, że Ty nie widzisz w tym nic złego nie zmienia faktu, że jest to niezgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralo, nie 'robienie za kogoś przelewów' tylko prowadzenie działalności gospodarczej bez zgłoszenia tego faktu, wypełnienia odpowiednich formalności i płacenia podatków. Nie ma znaczenia, czy zarabiasz na pośrednictwie czy produkujesz ogrodowe krasnale.
No i już zaczynasz się plątać... Uspokój się troche i nie denerwuj sie bo niema czym...

 

Jak moge prowadzić działalnośc gospodarczą i tego nie zgłosić skoro nie prowadze działalności gospodarczej. Podatki płace jak każdy obywatel w tym kraju jezeli o to chodzi a to jest normalna usługa i nie jest to kwota rzędu tysięcy złotych tylko 30-40zł na jendym serwerze. I mylisz się bo to ma znaczenie, czy gosc ktory udziela korepetycji odprowadza podatek ? chyba logiczne ze nie, czy rejestruje firme ? chyba też nie. Pomyśl o tym jak o własnie takiej działalności. Ja wiem że niedaje ci to spokoju ze sobie zarobie troche UCZCIWIE bo prowizje pobieram za robienie przelewów i pomoc w konfiguracji ale serio daj sobie juz siana z tym i wrzuc troche na luz bo widze ze napinasz niepotrzebnie atmosfere.

 

To, że Ty nie widzisz w tym nic złego nie zmienia faktu, że jest to niezgodne z prawem.

 

Skoro już tak ci nie daje spokoju ta niezgodnośc z prawem to przytocz jakiś paragraf który o tym mówi. Pewnie znajdziesz jakis bo dla chcącego nic trudnego ale przynajmniej będe wiedzieć na czym stoje i ludzie którzy to czytają też.

 

Po za tym jakoś cieńko idzie ci to zrażanie ludzi do mnie bo w dalszym ciągu osoby piszą do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak moge prowadzić działalnośc gospodarczą i tego nie zgłosić skoro nie prowadze działalności gospodarczej.

Prowadzisz, ale nie zgłaszasz -- w tym właśnie problem.

 

Podatki płace jak każdy obywatel w tym kraju jezeli o to chodzi a to jest normalna usługa i nie jest to kwota rzędu tysięcy złotych tylko 30-40zł na jendym serwerze.

To nie ma nic do rzeczy, w kwestii obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej.

 

I mylisz się bo to ma znaczenie, czy gosc ktory udziela korepetycji odprowadza podatek ? chyba logiczne ze nie, czy rejestruje firme ? chyba też nie. Pomyśl o tym jak o własnie takiej działalności.

Pewnie nie odprowadza, ale oczywiście powinien. To jest właśnie szara strefa.

 

Ja wiem że niedaje ci to spokoju ze sobie zarobie troche UCZCIWIE bo prowizje pobieram za robienie przelewów i pomoc w konfiguracji ale serio daj sobie juz siana z tym i wrzuc troche na luz bo widze ze napinasz niepotrzebnie atmosfere.

Nie robisz uczciwie bo działasz niezgodnie z prawem.

 

Skoro już tak ci nie daje spokoju ta niezgodnośc z prawem to przytocz jakiś paragraf który o tym mówi. Pewnie znajdziesz jakis bo dla chcącego nic trudnego ale przynajmniej będe wiedzieć na czym stoje i ludzie którzy to czytają też.

Nie jestem prawnikiem więc nie znam na pamięć numerów paragrafów i nie chce mi się szukać -- sam sobie znajdź. Jak ja poszukam to i zgłoszę odpowiednim instytucjom i się przekonasz, że miałem rację, więc skończ już się wymądrzać, tylko zapoznaj się z przepisami i działaj zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ja np. nie widze w tym nic zlego. A juz na pewno nie ma w tym zlodziejstwa. blade9999 posredniczy tylko w sprzedazy serwerow od niemieckiej firmy, ktora placi podatki i dziala legalnie. To ze on bierze prowizje za zrobienie przelewu lub tlumaczenie, to niby ma byc kradziez?

 

Niezly jestes :) Sklepy tez biora towar z hurtowni i zarabiaja "tylko" na prowizji ze sprzedazy go klientowi. A hurtownia zarabia na prowizji miedzy producentem, a sklepami. Na tym przeciez polega dzialalnosc ! A on nie placi podatkow, czyli okrada nas wszystkich. Czemu my musimy, a on nie ? :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra skończmy z tą dziecinadą, niemam juz nic wiecej do powiedzenia.

 

Jak ktoś jest zainteresowany ofertą proszę o kontakt:

 

Mail: blade9999@wp.pl

Tel: 510-511-098

GG: 4431335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezly jestes :) Sklepy tez biora towar z hurtowni i zarabiaja "tylko" na prowizji ze sprzedazy go klientowi. A hurtownia zarabia na prowizji miedzy producentem, a sklepami. Na tym przeciez polega dzialalnosc ! A on nie placi podatkow, czyli okrada nas wszystkich. Czemu my musimy, a on nie ? :)

Bo on tylko "bada rynek". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajmijcie sie panowie swoimi problemami a nie moimi.. co was tak to interesuje ta moja dzialalnosc ? moze mam firme i place podatki a was tylko w ch... robie ? zajmijcie sie panowie swoimi firmami i sprawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajmijcie sie panowie swoimi problemami a nie moimi.. co was tak to interesuje ta moja dzialalnosc ? moze mam firme i place podatki a was tylko w ch... robie ?  zajmijcie sie panowie swoimi firmami i sprawami

To jest forum dostepne dla wszystkich. Zdecydowałeś się na umieszczenie tutaj swojej oferty to każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi. Nawet na temat Twojej "firmy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajmijcie sie panowie swoimi problemami a nie moimi.. co was tak to interesuje ta moja dzialalnosc ? moze mam firme i place podatki a was tylko w ch... robie ?  zajmijcie sie panowie swoimi firmami i sprawami

To jest forum dostepne dla wszystkich. Zdecydowałeś się na umieszczenie tutaj swojej oferty to każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi. Nawet na temat Twojej "firmy"

 

racja, ale myslalem ze beda to wypowiedzi dotyczace oferty bo temat powstał o mojej ofercie wiec tego tematu sie trzymajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to co blade9999 wykonuje jego urząd skarbowy zinterpretuje jak działalność gospodarczą, a nie np. przychód z tytułu ustnej umowy najmu? Tym bardziej, że zapewne nie będą to systematyczne przychody (i w ogóle nie wróżę mu powodzenia, ale to inna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewny, że to co blade9999 wykonuje jego urząd skarbowy zinterpretuje jak działalność gospodarczą, a nie np. przychód z tytułu ustnej umowy najmu? Tym bardziej, że zapewne nie będą to systematyczne przychody (i w ogóle nie wróżę mu powodzenia, ale to inna sprawa).

Ma konkretna ofertę i reklamuje ją publicznie. Jeśli nie jest to działalnością gospodarczą, to co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma konkretna ofertę i reklamuje ją publicznie. Jeśli nie jest to działalnością gospodarczą, to co jest?

A ja dodam, że prowadzi ją w sposób ciągły i zorganizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma konkretna ofertę i reklamuje ją publicznie. Jeśli nie jest to działalnością gospodarczą, to co jest?

Dla przykładu: myślę, że wszystkie osoby fizyczne nieprowadzące DG, które zarabiają przez serwisy typu kody.wapacz.pl czy allpay.pl (np. ja), mają ofertę i ją reklamują. To ich nie zobowiązuje do rejestracji działalności, inaczej nie byłoby opcji "wypłata przez umowę zlecenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma konkretna ofertę i reklamuje ją publicznie. Jeśli nie jest to działalnością gospodarczą, to co jest?

Dla przykładu: myślę, że wszystkie osoby fizyczne nieprowadzące DG, które zarabiają przez serwisy typu kody.wapacz.pl czy allpay.pl (np. ja), mają ofertę i ją reklamują. To ich nie zobowiązuje do rejestracji działalności, inaczej nie byłoby opcji "wypłata przez umowę zlecenie".

To blade9999 podpisuje umowę zlecenie z każdym, komu sprzeda serwer lub z serwerownią, a ona mu wypłaca prowizję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie; pokazałem tylko, że samo posiadanie oferty i jej reklama nie oznacza od razu prowadzenia DG.

 

Ten koleś chce załapać pośrednictwo pewnie przy jednym serwerze, góra dwóch, chce zobaczyć jak to jest. Przecież jest zrozumiałe, że biznesu nie będzie prowadził na poważnie bez firmy lub choćby podczepienia się pod jakąś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie; pokazałem tylko, że samo posiadanie oferty i jej reklama nie oznacza od razu prowadzenia DG.

 

Ten koleś chce załapać pośrednictwo pewnie przy jednym serwerze, góra dwóch, chce zobaczyć jak to jest. Przecież jest zrozumiałe, że biznesu nie będzie prowadził na poważnie bez firmy lub choćby podczepienia się pod jakąś.

Równie dobrze można być zatrudnionym na etat i przedstawiać ofertę swojej firmy, ale o tym chyba każdy wie? :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawde staram sie jak moge. Wkrótce założe DG i bedzie to mialo juz rece i nogi. Dzisiaj rozmawiałem z kolegą apropo firmy i już mamy wstępny plan jak to wszystko poskładać. Dzięki za słowa krytyki bo one też sa potrzebne czasami. Puki co staram sie jak najwięcej czasu poświęcać klientom i pomaganiu im.

 

Dzięki raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie naprawde staram sie jak moge. Wkrótce założe DG i bedzie to mialo juz rece i nogi. Dzisiaj rozmawiałem z kolegą apropo firmy i już mamy wstępny plan jak to wszystko poskładać. Dzięki za słowa krytyki bo one też sa potrzebne czasami. Puki co staram sie jak najwięcej czasu poświęcać klientom i pomaganiu im.

I świetnie -- jeśli będziesz działał legalnie, to sam będę Ci kibicował, bo widać że się starasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem wasze wypowiedzi i co stwierdziłem :

 

każdy z was się myli dlaczego ?

 

(po konsultacji z moja mamą ;) która zajmuje się podatkami (pracuje w urzędzie skarbowym)

 

ten pan poprostu wydzierżawia serwer (ponieważ z tego co mi wiadomo to on wykupuje serwer a nie klient) więc powinien zapłacić od tej kwoty którą pobiera 8,5% - tylko teraz jeszcze musi najpierw sporządzić umowe... - ja też miałem taką sytuacje ale w innym kontekscie a mianowicie wydzierżawiłem MIEJSCE REKLAMOWE NA MOJEJ STRONIE PEWNEJ FIRMIE - sporządziliśmy umowe i miałem odprowadzić 8,5 % zachodze do mamy i tak wyszukała ona że nie musze NIC PŁACIĆ - dlaczego ? dokładnie nie wiem bo się jej nie dopytałem - ale chodzi zapene oto że nie jest to umowa stała tylko na okreslony czas (tak samo w przypadku tego pana) więc moim skromnym zdaniem nie jest to oszust czy złodziej bo nie płaci podatków - napeno jeśli by musiał jakieś płacić to w granicach (jak ma 30-40 zł na jedym dedyku) 5 zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
[...]

sporządziliśmy umowe i miałem odprowadzić 8,5 % zachodze do mamy i tak wyszukała ona że nie musze NIC PŁACIĆ - dlaczego ?

 

Na to juz wczesniej odpowiedziales sobie sam - bo Twoja mama pracuje w US ;-) A tak powaznie - to chodzi pewnie o kwote wolna od podatku (cos bodajze ok 600-700 pln).

 

napeno jeśli by musiał jakieś płacić to w granicach (jak ma 30-40 zł na jedym dedyku) 5 zł

 

Aaa czyli ten co nie placi podatku w wysokosci 1000 pln jest zlodziejem, a ten co 5 pln juz nie ? ;) Ciekawe rozumowanie!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×