Skocz do zawartości
Gość Aimer

Wasza sieć w domu

Polecane posty

Kamikadze - jeszcze tylko jeden drobny szkopulik do twojego opisu trzeba by dopisać.

W domyślnej konfiguracji na obu tych komputerach musi być konto z tym samym hasłem.

Poza tym - konfiguracja zapory w siódemce musi być ustawiona na sieć domową albo sieć firmową. Przy sieci publicznej nie za bardzo chce to działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kamikadze - jeszcze tylko jeden drobny szkopulik do twojego opisu trzeba by dopisać.

W domyślnej konfiguracji na obu tych komputerach musi być konto z tym samym hasłem.

Poza tym - konfiguracja zapory w siódemce musi być ustawiona na sieć domową albo sieć firmową. Przy sieci publicznej nie za bardzo chce to działać.

 

Co do sieci to jeżeli się czyta opis komunikatów przy podłączaniu do sieci to chyba wiadomo (jest tam napisane oraz przy udostępnianiu) :)

 

A z hasłami to nie wiedziałem nawet :) Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie skromnie biggrin.png

 

Serwerek na Intel Atom D410, 2GB ram, 500GB dysk - pobieranie plików w nocy (tunel, router IPv6)

Router - ZTE (nie pamiętam modelu) - głownie robi za switcha (jest w planach 1Gb/s TP-Link tongue.png )

Terminal Neoware CA15 - właściwie jest wyłączony, bo nie mam dla niego żadnego zstasowania

Jest jeszcze modemo/router Huawei E5 (odbiera internet GSM) no i za pomocą WiFi z niego idzie do serwerka na atomie wink.png

 

Tak wygląda w środku serwerek wink.png

 

thumb-269C_4EE3DD19.jpg

 

Tak wszystko się prezentuje biggrin.png

 

thumb-A5DB_4EE3DD19.jpg

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że u mnie kilka dni temu doszedł modem Huawei E220, mam powiadomienia SMS o wszelkich awariach w sieci itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RB133 + MikroTik 5.9 - obsługuje to 2x WMIA-123AG, jedna jako hotspot, druga dla domu. Dodatkowo robi za sprzętowego firewalla i router z podziałem pasma.

Modem Pirelli jakaś chińska zabawka od Netii.

NAS Synology z 2x WD Caviar Green 1,5TB w RAID 1.

Inspiron 9300

Chyba tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Edimax po lanie z TPLINK a ten po lanie z PC, Serwerek linux. I po wifi z lapkiem, telefonem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie doszedł kolejny fragment sieci:

5224554400_1335644152.jpg

 

8528635200_1335644154.jpg

 

To część z budynku gospodarczego. Serwer na Atomie z dyskami Della(tak naprawdę Samsunga) w raid, dwie sieciówki-NAS i monitoring sieci plus routing ipv6. Ups, switch z rozdzieleniem vlanów, PSU i zasilacze do urządzeń na maszcie.

 

Całość zamknięta w szafeczce instalacyjnej rack 19" 9U.

 

A na samym końcu PDU, lekko przerobiona, żeby pasowała wtyczką pod UPSa, w lokalnym sklepie tylko takie mieli-skończyło się na małej przeróbce i podmianie kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dachówka 43 rok, ale jest OK. Nie cieknie, bo sprawdzałem jak jest w tym miejscu. Na wakacjach będzie generalny budynku wraz z wymianą dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwale.

 

Serwer w piwnicy, jakieś mobo chyba od MSI, AMD Sempron 2300+, 1 rdzeni, 512 MB DDR1 333 Mhz, dyski WD, zasiłka Chieftec 390W, na antenie AP no-name który leci bezpośrednio do serwera gdzie jest zrobiony bridge na switcha TL-SG1005D Gigabit Switch, switch połączony z routerem/modemem z wifi lite-n TD-W8950ND, a potem kablem CAT 5e do dwóch kompów (9m).

 

Serwer obsługuje DHCP,DNS,torrenty :), firewall (iptables, fail2ban), sambe, nginx z fpm, i kontener jako środowisko dev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest dobry pomysł, teraz może w lecie nie ma tam takich cholernych upałów bo stary dach. Ale jak zrobi nowy to maszyny mu sie w tej klitce pogotują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą problemy to się przeniesie piętro niżej, mam puszczone peszle, więc to tylko kwestia przełożenia szafki i przedłużenia przewodów i wciągnięcia ich pilotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pochwalę niedługo swoim przerobionym routerkiem rb751u. Nie chcę się chwalić, ale jako pierwsza osoba opublikowałem metodę wysterowania diod led w tym cacku pod systemem opensource - muszę jeszcze skompilować system z obsługą ich bezpośrednio jako urządzenia, teraz są jako gpio smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły? Popatrz sobie ile kosztują styczniki sterowane przez LAN, zawsze mam jakieś zajęcie z lutownicą i developerką na wieczory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny soft czy zmodowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×