Skocz do zawartości
Gość Aimer

Wasza sieć w domu

Polecane posty

Gość RuFiK

RuFiK pojechał :D

 

IMHO to przerost formy nad treścią...

 

(:D)

 

To co mam, używam do nauki a przy okazji moja siec w domu sobie ładnie działa.

Także to nie żaden przerost formy nad treścią :D

 

@Adam, to są stare zdjęcia :) teraz już jest szafka rackowa :) wtedy było ok, a dziś jest ogień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20110108002810.th.jpg

U mnie skromnie router + switch.Internet: down 50 Mb/s | up 2 Mb/s.

edit: Do tego jeden router jeszcze do rozdzielenia TV (IPTV) i Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie bieda ... TP-Link 8960N, netia 6, switch edimaxa, do tego 543G na strychu i kierunkowa do LANu z kumplami z okolicy :D Wymieniamy się danymi, gramy czasem itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

No to spoko :D

Wiecie czy jakaś firma udostępnia w Polsce IPtTv(oczywiście płatny abonament), lecz po zwykłej sieci Internet, np. jak klient ma dobre łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

No to spoko :D

Wiecie czy jakaś firma udostępnia w Polsce IPtTv(oczywiście płatny abonament), lecz po zwykłej sieci Internet, np. jak klient ma dobre łącze?

 

vod ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to spoko :D

Wiecie czy jakaś firma udostępnia w Polsce IPtTv(oczywiście płatny abonament), lecz po zwykłej sieci Internet, np. jak klient ma dobre łącze?

 

http://www.jambox.pl/zasieg

 

Może znajdziesz jakąś firmę w swoim mieście, tylko odrazu mówie że jak będziesz okazje brać dekoder od Motoroli to bierz te od zyxela troche kiepskie są.

Edytowano przez crazyluki
słownictwo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to wideostrada (czy jak to się tam teraz zwie), czy to jambox, to realizowane są i tak tylko po sieci operatora, a nie internecie. Powód prosty - żeby nie marnotrawnić zasobów, to realizowane jest to multicastami. A ciężko wyobrazić sobie multicast w wielkiej sieci WAN/internetowej :D

No i druga kwestia, także istotna, to ryzyko wycieku / redystrybucji takiego sygnału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Czyli niemożliwe.

Mój ISP za to, że chcesz mieć cyfrową telewizję wymaga płacenia abonamentu za tv analogową (około 50 zł/mc), opłatę przesyłową (z 10 zł), dzierżawa dekodera SD(1zł/mc) plus abonament za cyfrową, też z kilkanaście złotych.

Więc bardziej się opłaca kupić Cyfrę i zrealizować wszystko na spliterze, do przesyłu uprawnień w domu mam sieć, więc nie będzie problemu.

Ale pewnie wybór padnie na CP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radio 8/2 łącze - dach - RB433

Router to pececik na Mini-ITX z Atomem D525 w obudowie Anteca.

Switch: TP-Link TL-SG1016D

3 publiczne adresy IP, 1 standard od opa i 2 przerutowane z tunelu do VPSa w OneVPS ( kryptoreklama, a jak ), niestety, mój op oszczędził w umowie na łącze do tepsy i całość lata Frankfurtem, więc trzeba sobie jakoś radzić..

+ pod bajer puszczony broker do ICM i przerutowana klasa /48 ipv6.

 

Niebawem dojdzie bramka VoIP Linksys PAP2 i będziem telefony podłączać.

 

@down

Tak Głowa, jesteś moim sponsorem, powiedzmy to światu ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegi wyżej i pytania o TV via Net, niestety, nie idzie tego w ten sposób zrobić, zaś sam Jambox to oferta dla operatorów, realizowana po VLANach bezpośrednio tam, gdzie sam Jambox jest dostępny, chociażby PLIX czy TPIX, tam jako operator możesz sobie zrobić VLAN z Jamboxem, podpisać umowę i szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huawei E5 + blueconnect :D

 

Zdj%C4%99cie0230.jpg

 

 

 

Profesjonalny montaż, prawie jak w DC u p.Tomasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Racja, tam pewnie na EDGE jadą, do miesiąca czasu będzie UMTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie troszeczke się zmieniło smile.png

9010029300_1321827852_thumb.jpg 1526091800_1321827853_thumb.jpg 2337417200_1321827854_thumb.jpg 4974229800_1321827855_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weź sobie pod sufitem jakąś skrzynke powieś i pozamykaj tam to wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć widok z łóżka cool.png A po 2 wolę zainwestować $ w osprzęt niż szafkę metalową z kilka stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem, za oknem UBNT Nanobridge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Shk opiszę co do czego służy :)

  • Stojący HP to terminal T5510 z CPU 800MHz, robi za NAS, czyli samba i składowisko plików, tunelowanie IPv6.
  • Speedtouch filtruje ruch na vlan, mimo, że ma CLI to działa wspaniale w swojej roli.
  • Motorola na Speedtouch to modem od Internetu, co w nim jest mnie nie interesuje, ja korzystam tylko z portu RJ45.
  • Po prawej na górze, płaskoleżąca skrzynka to Linksys PAP2T, robi jako bramka voip.
  • Poniżej to Mikrotik RB750(ma popalone diody aktywności portu) robi za failover. W przypadku gdyby doszło do awarii routera poniżej to przejmie jego pracę-muszę to dopracować, ale działa jako tako, wepnę całość pod jednego switcha i będzie git.
  • Na samym dole, biała skrzynka, to RB751u-2hnd-sprawuje funkcje te co router powyżej, jednak ma także moduł wifi.
  • Nanobridge jest tak zapięty ze znajomą osobą, że w przypadku awarii mojego łącza nastąpi przełączenie na drugie.

Adresacja IP zostaje ta sama, rozwiązałem to za pomocą EoIP oraz bonding do vps. Całość sprawuje się dobrze, ale czeka mnie mała przebudowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam w domu proste połączenie:

Modem -> Router i z routera 2komputery kablem, laptop i smartfon Wi-FI.

Czy istnieje możliwość wymiany plików między urządzeniami?

Jeśli tak poproszę o pomoc, jakieś linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, najprościej taka sama wersja systemu operacyjnego Windows i otworzyć grupę domową, następnie udostępnianie i każdy w grupie widzi udostępnione pliki drugiego członka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Oczywiście, najprościej taka sama wersja systemu operacyjnego Windows i otworzyć grupę domową, następnie udostępnianie i każdy w grupie widzi udostępnione pliki drugiego członka.

 

Czemu ta sama wersja systemu? Co to Seven nie połączy się z XP?

 

Wystarczy zmienić na tą samą grupę roboczą (po czym resnąć kompy), udostępnić na jednym folder, zmapować dysk na drugim (ten folder) i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×