Skocz do zawartości
Suchy*wolk

[Wirtualny] - zmiana hostingu, ale na jaki ?

Polecane posty

Witam. W tym miesiącu muszę zadecydować, czy zostaję w aktualnej firmie, czy przenoszę się do innej.

 

Aktualnie jestem w : linuxpl.com

 

Posiadam pakiet : konto W2GB i jak połowa wie, hosting znajduje się w Niemczech.

 

Cena pakietu, do możliwości jest na miarę moich potrzeb.

Transferu nie wykorzystuje więcej niż 10-20GB/msc., ale miejsce na dysku jest w sam raz.

Funkcje w panelu są dość intuicyjne, łatwe w obsłudze jest wszystko.

---

 

Szukam natomiast czegoś lepszego, pod względem "wydajności". Linuxpl.com czasami zamula, tzn. strona wczytuje się według mnie trochę długo (dużo jest pluginów) i chciałbym zmniejszyć ten czas wczytywania.

 

Moje fundusze nie sięgają zbyt wysoko, do 200zł mógłbym zapłacić za roczny pakiet, ale na więcej mnie póki co nie stać :)

---

1. Czy zmiana hostingu z lokalizacji : Niemcy, na Polskę jest opłacalna (przyjmując, że dopłacam niewiele) ?

 

2. Czy zmiana hostingu z linuxpl.com na glowanet.pl (bo taki mnie aktualnie interesuje) przyniesie same korzyści ?

 

3. Mój system CMS to Joomla i sądzę, że w tym roku póki co będę się nim posługiwał. Czy mocno obciąża hosting ?

 

====

Proszę o w miarę szybką pomoc, ponieważ na dniach powinienem coś wybrać, aby wziąć się za przenoszenie bazy danych itd.

 

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pod Joomlę polecam ci GłowaNet . pl. Jestem tam ponad rok i ciągle pracuję na Joomli w Polskiej lokalizacji na najniższym pakiecie (miałem różne) i jest on bardzo dobry. Strona się szybko wczytuje, obrazki, skrypty :)

 

Możesz wziąć tam serwer na testy i posprawdzasz co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Jeśli to jest 200zł netto, to można pokombinować, czemu nie.

2. Nie mam hostingu ani w linuxpl ani w głowanet, ale raczej wiele się nie zmieni. Głowa w Holandii teraz chyba się hostuje, a Linuxpl ciut bardziej profesjonalne wrażenie sprawia.

3. Zależy. Jakie dodatki, ile odwiedzin, itd. itp. nie jest to lajcior na maksa, ale nie jest już takim zamułem jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U Adama masz też Polską lokalizację z której obecnie korzystam i jestem zadowolony. A dodatkowo za darmo Adam może ci wszystko przenieść na nowy serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Czy zmiana hostingu z lokalizacji : Niemcy, na Polskę jest opłacalna (przyjmując, że dopłacam niewiele) ?

 

2. Czy zmiana hostingu z linuxpl.com na glowanet.pl (bo taki mnie aktualnie interesuje) przyniesie same korzyści ?

 

3. Mój system CMS to Joomla i sądzę, że w tym roku póki co będę się nim posługiwał. Czy mocno obciąża hosting ?

 

1. W Polsce masz z reguły droższe usługi, nic nie zmieni poza ceną.

2. Jeśli Ci zamula w Lnuxpl to sprawdź dokładnie o co chodzi, po przeniesieniu możesz mieć ten sam problem.

3. To zależy od wielu czynników, ale raczej nie powinien sprawiać problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie proponujcie Holandii, ponieważ nie mam zamiaru tam przenosić. Jak już to tylko Polska.

 

Glowanet - w mailu pisze, że jest spora różnica między Polską, a Holandią, jeżeli chodzi o Polskich użytkowników.

 

Jak to jest w praktyce ? Ludzie czasem u mnie narzekają, że forum się wczytuje za długo trochę, ja właśnie chcę zadowolić innych, ale nie wielkim kosztem, tak aby wszystkim jednak poruszanie na portalu, sprawiało najmniej kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glowanet - w mailu pisze, że jest spora różnica między Polską, a Holandią, jeżeli chodzi o Polskich użytkowników.

 

 

Raczej tylko z pingiem, ale nie będzie to aż taka widoczna różnica.

Przy zwykłej stronie nawet jakbyś miał serwer w UK, nie zauważyłbyś różnicy.

 

Jak duży jest to portal, jakie obciążenie generuje na serwer oraz jakie moduły masz tam załadowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konflikt oceny pomiedzy mzone (ktory ma serwery za granica) a glowa (ktory ma czesc w .pl)

 

fajnie sie czyta, obiektywizm jak nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linuxpl nie poda ci generowanego obciążenia jeśli wyślesz do nich taką prośbę?

 

Załóż u nas konto testowe na 7 dni, to mogę Ci dokładnie sprawdzić. Ale pamiętaj że może się ono trochę różnić na innych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mnie interesuje zmiana z lokalizacji Niemieckiej, na inną poza Polską.

 

Ja chcę się po prostu dowiedzieć, czy jest sens zmiany DE na PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma żadnego sensu taka zmiana, przecież ping u Ciebie nie gra aż takiej wielkiej roli, zresztą nie przy takiej odległości. Wypinguj sobie jakiś serwer z PL oraz nasz np naszą stronę główną, zaraz zobaczysz czy jest to aż taka ogromna różnica.

Jakby to była taka ogromna różnica, większość firm która posiada serwery za granicą miałaby je przecież w Polsce.

Linuxpl jest na rynku wieki, i cały czas mają Hetznera (zresztą my również mamy w tej samej serwerowni część naszych serwerów)

 

Tu masz ping z Rosji na nasz serwer: http://www.wipmania....0/?point=35&ff=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie takie proste. :) Awarie mogą się zdarzyć wszędzie, tego nie unikniesz, raczej szukaj firmy gdzie będziesz miał dobry kontakl z supportem.

To jest bardziej pootrzebne przy awariach. Zresztą same awarie zdarzają się sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dla Polaków to niższe pingi i szybsze działanie stron (prawie nie odczuwalna różnica). W Polsce drogie jest utrzymanie serwerów (prąd, łącza itp.). Niestety Polska jest 100 lat za murzynami jeśli chodzi o DC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Transfer danych w Polsce jest droższy.

 

Jakie są jej zalety ?

 

1. Połączenie do TelePSA (oczywiście nie każda serwerownia) co jest przydatne dla użytkowników, tegoż to internetu.

2. Im bliżej do serwera, tym mniej może się po drodze popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Suchy^wolk dlaczego zależy Ci tak na polskim DC? Niestety, ale prawda jest taka, że sieć w Polsce jest dość mocno w tyle za DE, FR czy UK.

 

Różnica w prędkości działania żadna, nieco niższy ping, którego odwiedzający Twoją stronę i tak nie odczują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery w PL gwarantują wbrew pozorom komfort nie tylko firmie świadczącej usługę, ale także ich klientom.

Oczywiście mam na myśli porządne markowe serwery IBM/HP/etc. lub kolokację sprzętu tej klasy w sensownym DC,

a nie szroty za 200 zł miesięcznie w firmie o mocno wątpliwej reputacji.

Klienci, którzy szukają usługi hostingowej świadczonej na bazie w.w. składowych bardzo dobrze robią.

Konta hostingowe są obecnie tak tanie, że opłaca się dopłacić te 50-100 zł rocznie w zamian za święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście. Nie chcę na siłę zmieniać hostingu z DE na PL.

 

Po prostu słyszałem pogłoski, że różnica w działaniu mojej strony będzie na "plus", jeżeli zmienię na Polską lokalizację.

 

---

http://www.unixstorm.org - ma interesującą ofertę, lok. w Polsce, dobra cena (rabat 50%), brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×