Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kiu

Rady dla laika

Polecane posty

na wstępie, po lekturze jednego z postów administratora powiem ze nie szukam konkretnych ofert hostingu:-)))

chciałbym Was prosić o kilka rad w kwestii wyboru firmy hostingowej;

planuje rozpoczęcie działalności gospodarczej, której głównym fillarem byłaby strona internetowa, a ponieważ komputerem posługuję się dobrze lecz jestem kompletnym laikiem w dziedzinie tworzenia/administrowania stron internetowych chciałbym wiedzieć:

1. gdzie najlepiej/najtaniej wykupić domenę?

2. czy do tworzenia zawartosci graficznej strony firmy hostingowe udostepniają jakies szablony? chodzi mi o to, czy po umieszczeniu domeny na jakims serwerze dalej robie wszystko sam? od czego w ogóle powinienem zaczac przy tworzeniu strony?

3. czy na udostępnionym przez firme hostingowa serwerze mozna instalowac jakies programy? np umozliwiajace zarzadzanie czy obsługe sklepu internetowego? a jesli tak to czy robie to (instaluje) ja czy ktos z tej firmy?

4. jaki miesieczny limit ruchu wybrac przy załozeniu ze bedzie sporo wejsc na strone i duzo emaili do mnie?

5. na razie planuje działalność w Polsce;-)), wobec tego czy najlepiej jest z punktu widzenia szybkosci ładowania strony i działania całego serwisu jesli serwis jest na serwerze znajdujacym sie w Polsce/Niemczech czy lepiej w stanach (podobno taniej)

6. czy taki kompletny laik w tej dziedzinie jak ja moze liczyc w firmach hostingowych na pomoc, czy wrecz "poprowadzenie za raczke" przynajmniej na poczatku?

moze powyzsze pytania wywołały smiech albo usmiech politowania, ale chciałbym sie tego dowiedzieć od najlepszych;-)) pytan mam jeszcze z miliard, ale te wytypowałem jako pierwsze z chyba dłuższej serii

dzieki i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar

Cena niestety nie idzie w parze z jakością, a więc domeny najlepiej kupować w np. www.nazwa.pl ( http://voytar.risp.pl <- tu możesz kliknąć w banner ) a konto www w zależności od potrzeb, albo NetArt ( www.nazwa.pl, tu jako polecającego też proszę wpisać oczywiście mnie :D ) albo w home.

 

Co do strony to najlepiej zlecić jej wykonanie komuś kto się zna, koszt tejże przyjemności waha się od powiedzmy 300 złotych wzwyż. Taki ktoś może też administrować stroną.

 

Sklep można zainstalować na takim koncie, które obsługuje PHP i często MySQL ( raczej standard ).

 

10GB transferu powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena niestety nie idzie w parze z jakością.....ale rozumiem ze jak rejestruje domene w jedne firmie to moga ja miec na serwerze innej firmy tak? wobec tego taniej ja kupic gdzies tam niz np. w home pl czy nasku...w sumie (podkreslam ze jestem laikiem) oferta nazwa.pl jest dosc biedna w porównaniu z innymi które dziś oglądałem, domene tez moge zarejestrowac taniej....hmm.. czy to ma w ogóle jakies znaczenie gdzie rejestruję domenę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Cena niestety nie idzie w parze z jakością.....ale rozumiem ze jak rejestruje domene w jedne firmie to moga ja miec na serwerze innej firmy tak?
Tak.
wobec tego taniej ja kupic gdzies tam niz np. w home pl czy nasku...w sumie (podkreslam ze jestem laikiem) oferta nazwa.pl jest dosc biedna w porównaniu z innymi które dziś oglądałem, domene tez moge zarejestrowac taniej....hmm.. czy to ma w ogóle jakies znaczenie gdzie rejestruję domenę??
Tak, jak zarejestrujesz w firmie krzak to później mogą być z nią problemy, a NetArt/home.pl to duże i poważne firmy. NetArt ma także bardzo fajny panel do obsługi domen/konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, wszedłem na stronę nazwa.pl i jest tam mowa o zaparkowaniu domeny na serwerach NetArt oraz o m.in przekierowanie domeny na serwery DNS innego usługodawcy. Pytanie:

czy po zrejestrowaniu domeny i zaparkowaniu u kogos ona jest tam przypisana na wieki i przekierowuje mnie tylko na inny serwer - tam gdzie mam stronę (jesli jest to u innej firmy)? czy tylko ja rejestruje, jest to moja wyłaczna własność i robie z nią (czyt. umieszczam) gdzie chce i jak długo chce); home.pl podoba mi się ale troche drodzy sa jesli chodzi o hosting :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moje zdanie :]

 

1. www.rejestracjadomen.pl - najtaniej, sam tam mam pare domen (nie umniejszajac nazwa.pl)

2. Co do strony, to najlepiej zlecic komus zrobienie takowej - wrzucic mozna oferte chocby tutaj i na pewno zglosza sie chetni ;-)

3. Jesli dasz gotowy skrypt do zarzadzania trescia, to juz ktos z obslugi powinien Ci go zainstalowac, bo to 5 minut roboty

4. Ciezko powiedziec - mozesz zaczac od 5 GB miesiecznie na przyklad, chociaz na poczatek pewnie i tak za duzo bedzie. Potem przechodzisz na wyzsze pakiety (zorientuj sie wczesniej jakie sa i ile koszuja)

5. Generalnie roznica jest wlasciwie niezauwazalna.

6. Czy moze... Wlasciwie tak, chociaz zalezy od firmy. Zawsze za drobna oplata znajdziesz rzesze chetnych, ktorzy pomoga Ci wybrac firme, zainstaluja co trzeba, znajda wykonawcow jesli chodzi o grafike, czy co tam chcesz.

 

Co do ceny, to przede wszystkim uwaga na tanich hostingodawcow, poniewaz ich uslugi czesto tez pozostawiaja naprawde wiele do zyczenia.

 

Domene mozesz zawsze przepiac na inny serwer - jest Twoja i robisz z nia co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do strony to może przedstawie swoją oferte ;] Wykonanie samego designu strony (plik PSD z grafiką) kosztuje ok. 200 zł + plik HTML 20 zł lub XHTML 50 zł + oskryptowanie, zależne od stopnia zaawansowania, od 200 zł w górę. Jeśli jesteś zainteresowany to proszę o PW ;]

 

pzdr. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki :-D , za jakiś czas pewnie będę szukał kogoś do zrobienia strony, wiecej na ten temat niedługo;-);

ok, kolejne pytanie:

z tego co się zorientowałem płace raz za rejestrację domeny i dopiero przed upływem roku płace za jej odnowienie tak? czyli nie jest tak ze od razu jest opłata za rejestracje + opłata za korzystanie?

czy mogę opłacić tę domenę za kilka lat z góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
dzięki :-D , za jakiś czas pewnie będę szukał kogoś do zrobienia strony, wiecej na ten temat niedługo;-);

ok, kolejne pytanie:

z tego co się zorientowałem płace raz za rejestrację domeny i dopiero przed upływem roku płace za jej odnowienie tak? czyli nie jest tak ze od razu jest opłata za rejestracje + opłata za korzystanie?

Skąd wziąłeś jakąś opłatę za korzystanie?
czy mogę opłacić tę domenę za kilka lat z góry?
Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wziąłeś jakąś opłatę za korzystanie?

 

stąd

http://www.rejestracjadomen.pl/portal/?cG9...GFsX3phc2FkeQ==

 

tam jest mowa o opłacie rocznej a nie za korzystanie, nieważne, ale co to za opłata? dlatego pytam bo na pierwszy rzut oka jest tak płaci się za rejestracje+opłate roczną, czy tak jest rzeczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Placisz za domene (za rok, dwa, czy ile tam mozna) i jestes jej wlascicielem przez czas, na ktory ja oplaciles. W tym czasie mozesz robisz z nia co Ci sie zywnie podoba (prawie - nie podrapiesz sie nia na przyklad po plecach).

 

Masz domene, to pozostaje sprawa hostingu (ile tego sie narobilo ostatnio) i jak juz zakupiles konto, wchodzisz w dzial FAQ hostingodawcy, lub pytasz admina jakie DNSy masz podac dla domeny. Wpisujesz odpowiednie nazwy, czekasz pare godzin i voila - Twoja domena wskazuje na Twoje konto na serwerze.

 

Generalnie na tym forum znajdziesz zarowno luzno dezajnujacych, wlascicieli firm hostingowych, jak i "uzurpatorow hostingowych" - po prostu smietanke internetu ;]

 

Tak w ogole to fajnie w koncu powitac na forum kogos kto oficjalnie nie zna sie na hostingu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogole to fajnie w koncu powitac na forum kogos kto oficjalnie nie zna sie na hostingu

hehehe, :-), rzeczywiscie, w ogóle sie na tym nie znam, dlatego liczę na Waszą pomoc w tej materii;

drodzy Koledzy i Mentorzy jednocześnie:-), traktujcie ten wątek jako moje powitanie z Wami bo zamierzam tu bywać częściej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×