Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Start modułu "Pomocni"

Polecane posty

Ja jakoś przeczytałem posta który napisał xorg i jakoś było dużo info co powinno być zrobione, co zaproponował zmienić itp.

Czyli jak na coś nie odpiszę w parę godzin to to olewam? :D

 

Kwestia blokady minus za minus to temat rzeka, i nie mam na to szybkiej odpowiedzi z rękawa.

 

Lecicie w kulki i tyle. Nie tylko mnie chyba tu denerwuje Twoja postawa. Jak się miał do Ciebie zwrócić? Musiał imieniem i nazwiskiem bo pewnie byś to olał.

Tak i to oczywiście bardzo merytoryczne i w temacie.

 

Ja wobec Ciebie nie wyciągam daleko idących wniosków. Prześledź sobie historię jak ostatnio często odpowiadam na wszelkie pytania i nikogo nie oceniam i nie wyrokuję.

 

Koniecznie potrzebna jest modyfikacja która zabrania "odwdzięczenia" się minusem za minusa, przez np. jeden dzień nie można dać minusa osobie która Ci dała - przecież to jakaś paranoja obecnie, nie można dać minusa bo się obrażają i dają "rewanżyk". A chyba nie o to w tym chodzi.

Na razie nie widzę sytuacji minus za minus.

 

W teorii można to dopisać do systemu ale na razie nie wiem jak to ubrać w funkcje.

 

Obecnie mam czyste konto, równe 0 - już miałem ochotę dać kilka razy minusa, ale nie dałem, bo przecież miałbym z 80 na minusie.

System nie jest bez nadzoru, wystarczy zgłosić takie działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Zrozum w końcu, że nie wszystkim się podobają zmiany które wdrażasz w forum. Wy ich nie chcecie wycofać bo ktoś za was pewnie kodził te mody i szkoda wam kasy którą i tak dostajecie z reklam..

Weź przykład z tego: http://pl.wikipedia....ebook#News_Feed

 

I pamiętaj, że forum tworzą użytkownicy a nie załoga, bez niektórych użytkowników było by tu licho z poziomem, a nadejdzie taki czas, że przedobrzejesz ze zmianami i duża część użytkowników oleje wht.

 

Zamiast się zabrać za kodzenie rankingu albo jakiegoś porównania firm siedzących na wht (parametry, cena itp) to bierzecie się za prawie nikomu niepotrzebne plusiki które nie wiele dają. Bez nich nic by się nie stało, a wręcz przeciwnie bo było by kilka problemów mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozum w końcu, że nie wszystkim się podobają zmiany które wdrażasz w forum.

Sytuacja rzekłbym życiowa, zmiany nie zawsze się podobają na początku.

 

 

Akurat przykład FB nie jest zbytnio trafiony bo FB wprowadza cały czas zmiany bez publicznych konsultacji, jak ostatnio nowe profile itp. itd.

 

 

I pamiętaj, że forum tworzą użytkownicy a nie załoga, bez niektórych użytkowników było by tu licho z poziomem, a nadejdzie taki czas, że przedobrzejesz ze zmianami i duża część użytkowników oleje wht.

Stagnacja NIGDY nie jest dobrym wyborem. Nie zmieniać nic bo a nuż coś się nie spodoba. Postępu nie zatrzymasz na siłę.

 

Zamiast się zabrać za kodzenie rankingu albo jakiegoś porównania firm siedzących na wht (parametry, cena itp) to bierzecie się za prawie nikomu niepotrzebne plusiki które nie wiele dają. Bez nich nic by się nie stało, a wręcz przeciwnie bo było by kilka problemów mniej.

A skąd wiesz co się dzieje od backendu? Zmiany wprowadzamy stopniowo, akurat ranking wyszedł szybciej żeby właśnie społeczności dać narzędzie kontroli i możliwości promowania we własnym gronie wybranych osób.

 

Wszystko można zrozumieć na opak.

 

Nigdy nie wprowadzamy zmian "bo tak" tylko ciężko siedzimy nad tematem, więc miej trochę zaufania do ludzi, którzy zajmują się tylko tym i nie oceniaj systemu w parę godzin od startu.

 

Czy reputacja i ranking się przyjmie czy nie pokaże czas, ale na pewno nie liczony w godzinach czy dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z rangą reputacji nie jest aż taki zły. Ale nie może być tak, że nowy użytkownik ma 20-25x gorszą rangę niż ten najbardziej zaawansowany.

 

Różnice w ilości przyznawanych punktów powinny być zdecydowanie mniejsze, inaczej system jest totalnie nie wiarygodny. A przy okazji, okazuje się że na forum są równi i dużo równiejsi...

 

W sumie jedna rzecz mi się w tym wszystkim najbardziej nie podoba. Wasze podejście, zamiast dopracować produkt przed oddaniem, po raz kolejni trafia coś co może idee ma dobrą, ale jest jeszcze niedokończone / niedopieszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Coś w tym jest, ja się w ogóle boje klikać w plusa, o minusie nawet nie wspomnę. Musze się pilnować, żeby w coś nie kliknąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z rangą reputacji nie jest aż taki zły. Ale nie może być tak, że nowy użytkownik ma 20-25x gorszą rangę niż ten najbardziej zaawansowany.

 

Różnice w ilości przyznawanych punktów powinny być zdecydowanie mniejsze, inaczej system jest totalnie nie wiarygodny.

Nie no bez przesady. Nowy użytkownik ma np. wysoką wagę jeśli jest autorem tematu to raz, więc nawet Ci nowi mogą się poważnie liczyć.

 

Osób z o wiele wyższą wagą jest na forum około 10 (i to raczej jest dziwny problem bo możemy się tylko cieszyć z tego faktu iż te osoby poświęciły WHT aż tyle swojego wolnego czasu) i jest to waga nie aż tyle razy wielokrotnie wyższa co podałeś :) Przeważnie Ci z dłuższym stażem mają te +5 plus minus, więc średnio.

 

W sumie jedna rzecz mi się w tym wszystkim najbardziej nie podoba. Wasze podejście, zamiast dopracować produkt przed oddaniem, po raz kolejni trafia coś co może idee ma dobrą, ale jest jeszcze niedokończone / niedopieszczone.

To jest uniwersalny zarzut i jednak trochę poniżej pasa, bo ZAWSZE coś będzie niedopracowane czy wymagało poprawek. Takie życie, nie wszystko przetestujesz bez udziału ludzi.

 

Coś w tym jest, ja się w ogóle boje klikać w plusa, o minusie nawet nie wspomnę. Musze się pilnować, żeby w coś nie kliknąć :D

Już Ci to tłumaczyłem kiedy możesz głosować :)

 

Musimy rozważyć czy przypadkiem nie wprowadzić górnego limitu dla maksymalnej punktacji i ustawić np., że user nawet po 50 latach może mieć i tak dajmy na to maksimum +10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Za dużo tych reguł, stary jestem i nie mogę spamiętać :D Poza tym mam odruch z fejsa (czyli "lubie to") :) Widzę coś z czym się zgadzam to bym kliknął no ale pilnuje się i na razie dałem + dla Łukasza za udostępnienie wszystkim patcha za free na zmianę vatu. Chyba bezdyskusyjny plus.

 

A szkoda bo tyle minusów się należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd wiesz co się dzieje od backendu? Zmiany wprowadzamy stopniowo, akurat ranking wyszedł szybciej żeby właśnie społeczności dać narzędzie kontroli i możliwości promowania we własnym gronie wybranych osób.

Nic się nie dzieje. Tyle zmian naobiecywaliście (w sumie - to Ty się tylko wypowiadałeś) i nie ma do tej pory żadnej poza nowym themesem, który oczywiście też średnio wypalił.

 

Wasze podejście, zamiast dopracować produkt przed oddaniem, po raz kolejni trafia coś co może idee ma dobrą, ale jest jeszcze niedokończone / niedopieszczone.
Do tego mogę dodać niesłuchanie ludzi tworzących to forum - mimo że userzy coś mówią, zawsze robione jest na opak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg czemu wypowiadasz się zawsze negatywnie? W temacie http://www.webhostin...na-wht-od-2011/ pustki. To nie jest zmiana in plus? Społeczność WHT chciała mniej reklam? Done.

 

Kolejny zarzut, że ktoś wypowiada się negatywnie, ja też tak się wypowiadam, ale jeżeli coś mi nie odpowiada to właśnie tak będę się wypowiadać.

 

Poruszyłeś temat reklam więc go pociągnę. Reklamy (jawne) zniknęły ale wht nie jest instytucją charytatywną i zarabiać musi. Zastanówmy się w takim razie co zamiast reklam. Na pierwszy rzut oka jest 4 partnerów (na dymku z rolloverem jest nadal info, że to partner technologiczny) i moje pytanie co Ci partnerzy Was dostarczają? Jakąś wiedzę, know-how, "technologię, jakieś zasoby swoje - sprzęt, domeny, serwery? A może delegują swoich pracowników do pracy nad rozwoje WHT? Bo jeśli jedyne ich partnerowanie polega na przelewie gotówki to należało by zmienić nazwę z partnerzy na sponsorzy lub reklama ale to już nie przekonuje potencjalnego nowego odwiedzającego, że tam warto wejść i skorzystać z ich usług.

Z innych zauważonych zmian, które zastępują reklamy pod względem finansowym jest wykupienie statusu firma z odpowiednim przymiotnikiem. Im bardziej ten przymiotnik błyszczy tym większa stawka i zapewne możliwości. Z przywilejów, które zauważyłem to firmy mogą wtedy wrzucać baner do podpisu więć zamiast jednej reklamy u góry lub z boku są reklamy w postach użytkowników. Sprytne.

 

Druga sprawa to ten ranking. Przemieliliśmy ileś tam postów, na temat jego działania i sporo osób zgłasza zastrzeżenia, że skomplikowany, że duży rozstrzał wag, że cała historia poszła w kanał ale mi się nasuwa pytanie podstawowe: PO CO?

No właśnie po jaką cholerę jest ten ranking? Ma promować aktywne osoby na WHT, jeżeli tak to po co?

Jestem już dość długim bywalcem i mam wyrobione zdanie na temat większości użytkowników i żaden ranking tego nie zmieni bo dla mnie jest ważne meritum wypowiedzi i forma wypowiedzi i jeżeli pojawią się nowe osoby to będę je oceniał na podstawie wypowiedzi a nie punktacji.

Sporo osób zna się osobiście ze spotkań, sporo ze sobą współpracuje więc im jest to niepotrzebne.

 

Ciekawe w czym pomocny ma być ten ranking dla osoby w miarę świeżych albo wpadających tylko z jednym pytaniem.

Osoba pytająca oczekuje szybkiej i konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie i nie ważne czy od osoby z rankingiem 10 czy 1000 ważne żeby dostała odpowiedź rozwiązująca jej problem. Przecież nie będzie wchodziła w ranking i sprawdzała kto jej udzielił odpowiedzi i szukała na którym miejscu jest. Obejściem tego było by wstawienie punktów przy postach użytkownika tylko to jeszcze bardziej zaciemni sytuację użytkownika bo się okaże że osobnik ma 1000 punktów czyli z prostej dedukcji wyjdzie, że pomógł 1000 razy a to błędna dedukcja, trzeba by dać link o nazwie "Przeczytaj najpierw zasady naszego liczenia punktów, które i tak nie przybliżą Ciebie do informacji ile razy dany użytkownik pomógł"

 

W/g mnie zmarnowaliście mnóstwo zasobów na opracowanie systemu, który nie ma wartości merytorycznej a jest fajnym bajerem bo można się pościgać kto będzie wyżej a dodatkowo ma super algorytm z częściami stałymi i magiczną częścią zmienną, która jest skomplikowana.

 

Piszecie o planach rozwoju nad którymi pracujecie, że nowe moduły, że cuda na kiju ale póki co to zmiany, które zostały zaaplikowane nie doprowadziły do bujnego rozkwitu merytorycznego a są tylko takim kwiatkiem, który ładnie wygląda.

Dla mnie rozwojem było by utworzenie jakiejś bazy wiedzy, FAQ, które odpowiadało by na podstawowe pytania, które przewijają się średnio 2 razy w tygodniu, np. "Zmieniłem DNS-y czekam już 24h i nic...."

Kolejnym krokiem byłby blog lub artykuły techniczne związane z branżą, które opisują nowości, trendy, wyjaśniają jakieś trudne zagadnienia lub jakieś casestudy ale nie takie 2 akapity traktujące pobieżnie temat ale wyczerpujące zagadnienie dotyczące każdej wiedzy i panelów i serwerów i programowania i sqla.

 

 

Żeby nie zostało mi zarzucone, że jestem kompletnym pesymistą, piękną pogodę mamy dzisiaj Panowie, słoneczko świeci i niebieskie niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zarzut, że ktoś wypowiada się negatywnie, ja też tak się wypowiadam, ale jeżeli coś mi nie odpowiada to właśnie tak będę się wypowiadać.

Ale niech będzie równowaga, jak coś się podoba to może też to pisz?

 

 

... i moje pytanie co Ci partnerzy Was dostarczają? Jakąś wiedzę, know-how, "technologię, jakieś zasoby swoje - sprzęt, domeny, serwery? A może delegują swoich pracowników do pracy nad rozwoje WHT?

Dokładnie, każdy partner uczestniczy w rozwoju WHT i dostarcza nam know-how w miarę możliwości, a już za raz będzie to też zahaczało o technologię i nawet sprzęt.

 

 

Jestem już dość długim bywalcem i mam wyrobione zdanie na temat większości użytkowników i żaden ranking tego nie zmieni

Nie patrz na ranking tylko z Twojej perspektywy. To, że Ty właśnie dużo siedzisz na WHT oznacza, że możesz korzystać z reputacji w celu w jakim została stworzona i tym samym pomagać reszcie społeczności.

 

Dla mnie rozwojem było by utworzenie jakiejś bazy wiedzy, FAQ, które odpowiadało by na podstawowe pytania, które przewijają się średnio 2 razy w tygodniu, np. "Zmieniłem DNS-y czekam już 24h i nic...."

Kolejnym krokiem byłby blog lub artykuły techniczne związane z branżą, które opisują nowości, trendy, wyjaśniają jakieś trudne zagadnienia lub jakieś casestudy ale nie takie 2 akapity traktujące pobieżnie temat ale wyczerpujące zagadnienie dotyczące każdej wiedzy i panelów i serwerów i programowania i sqla.

Czytasz nam w myślach :D

 

Z innych zauważonych zmian, które zastępują reklamy pod względem finansowym jest wykupienie statusu firma z odpowiednim przymiotnikiem. Im bardziej ten przymiotnik błyszczy tym większa stawka i zapewne możliwości.

Poczekaj z oceną do poniedziałku / wtorku. Aż strach się bać ale pewnie też Ci się nie spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niech będzie równowaga, jak coś się podoba to może też to pisz?

Jak mi coś bardzo się spodoba to napiszę, jak jest w/g mojej oceny po prostu OK to nie piszę, taki już jestem.

 

Nie patrz na ranking tylko z Twojej perspektywy. To, że Ty właśnie dużo siedzisz na WHT oznacza, że możesz korzystać z reputacji w celu w jakim została stworzona i tym samym pomagać reszcie społeczności.

W swojej wypowiedzi spróbowałem przeprowadzić analizę nie tylko z mojej perspektywy ale i innych i starych i nowych i do tego się nie odniosłeś a moje ogólne wnioski były takie, że starzy i tak swoje wiedzą bez rankingu, a nowi nie zrozumieją tego rankingu.

 

 

Poczekaj z oceną do poniedziałku / wtorku. Aż strach się bać ale pewnie też Ci się nie spodoba :D

Czekam z niecierpliwością i już ostrzę klawiaturę na polemikę lub chwalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam słowo w słowo z Regdos, nie będę się rozpisywał, bo pisanie w Polskim języka sprawia mi trochę trudności, ot taki syndrom Emigranta.

Ja czekam na huczny start, zobaczymy co przyniesie poniedziałek i jaki przywilej z tego odniosą firmy które włożyły nie małe zreszta pieniądze w reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mi coś bardzo się spodoba to napiszę, jak jest w/g mojej oceny po prostu OK to nie piszę, taki już jestem.

Ale takie postępowanie nie motywuje nas do dalszej pracy, jak tylko narzekacie i narzekacie i narzekacie, bez dobrego słowa.

 

W swojej wypowiedzi spróbowałem przeprowadzić analizę nie tylko z mojej perspektywy ale i innych i starych i nowych i do tego się nie odniosłeś a moje ogólne wnioski były takie, że starzy i tak swoje wiedzą bez rankingu, a nowi nie zrozumieją tego rankingu.

Nowi nie muszą zbytnio rozumieć bo mają skorzystać z Waszej (doświadczonych userów) wiedzy i rady.

 

Ja czekam na huczny start, zobaczymy co przyniesie poniedziałek ...

Eee Irek przecież Ty już wszystko wiesz z działu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka
Ale takie postępowanie nie motywuje nas do dalszej pracy, jak tylko narzekacie i narzekacie i narzekacie, bez dobrego słowa.

 

Trochę dziwnie wyglądały by tematy "Podoba mi się nowy them"

Przecież jak wdrożyliście nowego thema to znalazły się w temacie pozytywne opinie. Skoro w tym temacie nie ma pozytywnych opinii albo znalazła się jedna to chyba większości to nie spasowało? Mamy coś chwalić na siłę skoro nam się nie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę dziwnie wyglądały by tematy "Podoba mi się nowy them". Przecież jak wdrożyliście nowego thema to znalazły się w temacie pozytywne opinie.

W wątku o "uwolnieniu" sidebara jakoś nie rozgorzała dyskusja.

 

... to chyba większości to nie spasowało?

Nie większości a części, i nie z całej społeczności a tylko akurat z osób, które wypowiadały się w tym temacie. Większość to widzę po prostu głosuje / ocenia / wartościuje a w tym temacie nawet się nie wypowiadali. Korzystają z narzędzia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W rankingu nie biorą udziału Firmy oraz Administracja WHT.

 

To pasowałoby usunąć te firmy z rankingu

 

Mam takie pytanko: Kiedy uznajecie że dany nick nie jest brany pod uwagę w rankingu? Bo jeżeli tylko po tym że ktoś wykupił pakiet ,,Firma xxxxx" to będzie mały balagan, bo niektóre firmy celowo nie kupią pakietu i dalej się liczą w rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek ma całkowitą rację Tomek , już nie panujecie nad tylko co się dzieje na forum. Jest bałagan, przyznawanych punktów znowu nikt nie pilnuje, a obiecałeś że będziecie pilnować wszystkiego.

 

Ludzie są nie zadowoleni, wcale się nie dziwię. Może już nadszedł czas aby posłuchać ludu , zanim się bunt zacznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Marek ma całkowitą rację Tomek , już nie panujecie nad tylko co się dzieje na forum. Jest bałagan, przyznawanych punktów znowu nikt nie pilnuje, a obiecałeś że będziecie pilnować wszystkiego.

 

Ludzie są nie zadowoleni, wcale się nie dziwię. Może już nadszedł czas aby posłuchać ludu , zanim się bunt zacznie. :)

 

Już jest bunt, wskaż osobę na gg :) a zobaczysz ile minusików się posypie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dramatyzujecie, my nie CBŚ aby regulaminem walić po łbie, interweniujemy tylko gdy są realne nadużycia.

 

Żadnej "zmowy" jeszcze nie ma i nikt bana nie zaliczył, więc nie wiem gdzie tu jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczę Damiana dawania plusów za szczerą pomoc jako alternatywę dla dawania minusów za nielubienie.

 

Ja i tak nie biorę udziału w rankingach i tak dalej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crazyluki ale jak dla mnie to co napisałeś jest dość kretyńskie.

Fajnie jak by moderatorzy dawali przykład pozytywny a nie łamali ustalony przez siebie regulamin.

 

A jak by co to na http://www.webhostingtalk.pl/pomocni/historia/ widzę Ciebie i na http://www.webhostingtalk.pl/pomocni/ranking/miesieczny/01/2011/ widzę i WHTeam i Firmy więc jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

W ogóle wszyscy się zatrudnijmy w analizowaniu kogo plusik, kogo minusik, za co i dlaczego. ew. trzeba powołać komisję śledczą ds. minusików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×