Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Start modułu "Pomocni"

Polecane posty

1) Jaki był sens resetu reputacji, skoro teraz można od nowa plusikować stare kotlety?

2) Po co publiczna reputacja w dziale np. Dyskusje WHT?

Jeśli już oceniać merytoryczne wypowiedzi, to chyba w merytorycznych działach, a nie hydeparkach?

3) Posty przeniesione do kosza powinny chyba automatycznie rekalkulować reputację.

4) Gdzie narzędzie RAPORT REPUTACJI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS jaką ilość punktów maksymalnie aktualnie można przyznać ? Z mojej obserwacji wyszło, że nrm daje 14 punktów.

System dopasowuje to do bieżącej sytuacji, określonego limitu nie ma.

 

Piszecie, że trzeba poczekać miesiąc, ja uważam, że już teraz widać niewydolność tego systemu oceniania i moderatorzy zamiast zajmować się moderowaniem i porządkiem opartym o treść postów będą się zajmować sprawdzaniem czy ocena jest prawidłowa czy nie.

Czy trochę optymizmu Cię zabije?

 

1) Jaki był sens resetu reputacji, skoro teraz można od nowa plusikować stare kotlety?

2) Po co publiczna reputacja w dziale np. Dyskusje WHT?

Jeśli już oceniać merytoryczne wypowiedzi, to chyba w merytorycznych działach, a nie hydeparkach?

3) Posty przeniesione do kosza powinny chyba automatycznie rekalkulować reputację.

4) Gdzie narzędzie RAPORT REPUTACJI?

1) Nie dało się starą zarządzać. To, że wygląda jak stara nie oznacza że nią jest.

2) Aby docenić wkład osób, które będą aktywnie tworzyć / rozwijać WHT.

3) Zgadzam się, w trakcie korekty.

4) Masz raport postu, to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System dopasowuje to do bieżącej sytuacji, określonego limitu nie ma.

Raczej chodziło mi, nie o górny limit tylko jaka jest teraz największa możliwa wartość jaką może najbardziej wypasiony użytkownik przyznać. Ale jak nie ma limitu to spokojnie może dojść to do np. 20-30, spora waga.

 

 

Czy trochę optymizmu Cię zabije?

Ależ ja jestem optymistą ale mam też tak, że jak jeszcze pracowałem programista maszyn do sitodruku i przychodził nowy klient i chciał maszynę to ja byłem osobą, która wyszukiwała wszystkie potencjalne problematyczne rzeczy, próbowałem znaleźć najbardziej ekstremalne ale możliwe możliwości żeby je można było przemyśleć na etapie projektu anie działającej maszyny, bo nagle by się okazało, że czegoś nie można zrobić bo chce klient albo trzeba przebudowywać prawie skończoną maszynę.

 

A tak BTW to w sumie nie odniosłeś się do różnych moich pytań i wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi, nie o górny limit tylko jaka jest teraz największa możliwa wartość jaką może najbardziej wypasiony użytkownik przyznać. Ale jak nie ma limitu to spokojnie może dojść to do np. 20-30, spora waga.

Zależy w skali miesiąca dla dajmy na to 1000 głosów to kropla w morzu. Pamiętaj, że na razie to zbyt krótki okres czasu i mało osób plusuje.

 

Ależ ja jestem optymistą ale mam też tak, że ...

Ale tylko negujesz, napisz coś pozytywnego.

 

Przyznam też, że nie rozumiem dlaczego konta firma mają +5 jeżeli jednocześnie są wyłączeni z rankingu, w czym są lepsi od reszty?

Specjalnie nie biorą udziału w tym rankingu aby nie zabierać miejsca dla niekomercyjnych członków społeczności. Mają wyższą wagę, ale nie interpretuj tego jako "płacisz masz większą wagę" bo nie o to chodzi a o to, aby użytkownicy profesjonalni właśnie promowali tych ze społeczności.

 

PS. Dlaczego wypowiedź Sponiego ma jakąkolwiek reputację http://www.webhostin...post__p__233168 przecież w/g 1 punktu regulaminu

Prawdopodobnie reputacja w dziale technicznym WHT zostanie ale może bez wpływu na ranking pomocnych. Cały czas śledzimy system.

 

Moderatorzy nie mają więcej pracy bo wbrew pozorom system od backendu jest bardzo prosty. Z czasem będzie jeszcze łatwiej bo dodatkowe zmienne "inteligentne" będą dostosowywać system do bieżącej sytuacji i reakcji społeczności.

 

DAJ MU SZANSĘ DAJ MU SZANSĘ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie nowych "udogodnień" spowodowalo że większośc zamiast udzielać się w ważnych tematach swoją aktywnośc skupiło na czytaniu i rozumieniu nowych zasad.

 

A przecież było tak fajnie: Ktoś mi pomógł nacisłem plusa, ktoś napisał coś głupiego - raport i tyle. Po tylu zmianach co wprowadziliście zamiast zachęcic to odrzucacie innych przed głosowaniem - już są pierwsze dyskusje "dlaczego dostałem minusa?".....

 

Pozostaje wrzucić na luz i oczekać c z tego wyjdzie.

 

Jedno jest pewne - obiecaliście wielkie zmiany w nowym roku i są - a każdy już po swojemu ocenił czy na lepsze czy gorsze.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie nowych "udogodnień" spowodowalo że większośc zamiast udzielać się w ważnych tematach swoją aktywnośc skupiło na czytaniu i rozumieniu nowych zasad.

Mówisz o tych 5% dociekliwych :P Dla większości system się nie zmienił, klikną +/- i tyle a jak ktoś bardziej ciekawy to wejdzie na ranking to sobie zobaczy, kiedy jego głos będzie się bardziej liczył, kiedy może i coś zyskać :)

 

Jedno jest pewne - obiecaliście wielkie zmiany w nowym roku i są - a każdy już po swojemu ocenił czy na lepsze czy gorsze.

No to dopiero początek :) W 2011 postanowiliśmy jako z pierwszym modułem wystartować tym dedykowanym dla społeczności, po niedzieli kolejne odsłony tym razem narzędzi dla firm, a w kolejnych miesiącach mamy tyle możliwości, że tylko będziemy odhaczać z listy do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

System musi się wdrożyć i po kilku tygodniach, miesiącach ucichną takie głosy (oj czemu minus) bo będzie to normą i coraz mniej osób zacznie na to zwracać uwagę. Myślę że zasady są logiczne i ktoś myślący sam wpadnie do czego to służy i jak należy tego używać. Regulamin może być dla nowych albo dla tych co pierwszy raz na oczy widząc dawanie plusów i minusów zamiast piwa, gibona czy pomógł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Ok, ogłaszam wszem i wobec, że błędy zostały poprawione :) i już powinien system działać lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie potrzebna jest modyfikacja która zabrania "odwdzięczenia" się minusem za minusa, przez np. jeden dzień nie można dać minusa osobie która Ci dała - przecież to jakaś paranoja obecnie, nie można dać minusa bo się obrażają i dają "rewanżyk". A chyba nie o to w tym chodzi.

 

Obecnie mam czyste konto, równe 0 - już miałem ochotę dać kilka razy minusa, ale nie dałem, bo przecież miałbym z 80 na minusie.

 

Poza tym, te wszystkie wagi punktów powinny być usunięte - przecież to jest żałosne że wchodzi user daje plusa, dodaje punkcik (nie wiem ile dokładnie jest dla nowych userów), przyjdzie ktoś z wykupioną grupą platinium daje minus i -12 w plecy... to jest taka "forumowa" dyskryminacja, zapłacili to mogą więcej ? Powinno być po równo - każdy daje punty o wartości równej jednej jednostce. Jest to w szczególności uciążliwe gdy dotyczy pierwszej części moje wypowiedzi - dasz komuś minusa a on daje "rewanżyk za więcej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na razie to większość osób chyba boi się tak jak Ty dawać ocenki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam jeszcze jedną, ciekawą kwestię.

Czy przyznane plusy są również podatne na zmiany? W sensie jeśli user A dostanie od usera B 5 plusów, powiedzmy ma ich razem 25, to jeśli userowi B zmieni się waga plusów, to ilość plusów usera A też się zmieni?

 

Jak dla mnie, byłby to bug... choć można się spodziewać, że to dla "góry" coś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie ktoś z wykupioną grupą platinium daje minus i -12 w plecy... to jest taka "forumowa" dyskryminacja, zapłacili to mogą więcej ?

Tłumaczyłem już o co chodzi z planami firmowymi.

 

Czy przyznane plusy są również podatne na zmiany? W sensie jeśli user A dostanie od usera B 5 plusów, powiedzmy ma ich razem 25, to jeśli userowi B zmieni się waga plusów, to ilość plusów usera A też się zmieni?

To nie jest taki prosty algorytm, ale tak, waga też dynamicznie jest dopasowywana zarówno do przyrostów dodatnich jak i ujemnych.

 

Oddane głosy nie zmieniają wagi w wyniku działania dodatkowych równań algorytmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało bardziej tak:

czy jak dam komuś plus teraz za 5 punktów to czy jak waga mego plusa wzrośnie do 10 czy osoba która obdarowałem 5 punktami nagle będzie miała za ten post 10 punktów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż z wrażenia z krzesła spadłem i sprawdziłem czy aby na pewnoe nie jesteś użytkownikiem tego forum który założył drugie konto bo bał się napisać pochlebną opinię;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ja popieram regdosa.

Zróbcie coś z tym bo naprawdę jest to śmiechu wartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

crazyluki dzięki : ) bym Ci nawet plusa dał, ale nie wiem, czy to zgodne z regulaminem : )

 

Jeszcze jedno - na pierwszy rzut oka może głupie pytanie: oczywiście nie ma możliwości takiego sobie "schrzanienia reputacji", by plus był minusowy?

Że daję gościowi plusa, ale algorytm daje minusa, bo taką mam zszarganą reputację (i ileś tam innych zmiennych w algorytmie)? Tak celuję, czy pomyśleliście o wszystkich możliwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: chyba możesz dać mi plusa, w końcu przełożyłem z polskiego na dialekt pseudoinformatyczny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - na pierwszy rzut oka może głupie pytanie: oczywiście nie ma możliwości takiego sobie "schrzanienia reputacji", by plus był minusowy?

Oczywiście nie :D Są zabezpieczenia i na - i na + aby nie dochodziło do dziwnych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jeszcze lekki offtop, ale nie chcę podbijać innego tematu.

Kiedy coś zrobicie z prawym, pustym obszarem?

Marnuje się. Oczywiście nie chodzi mi o wrzucenie reklam, tylko poszerzenie głównego pola. Przy edycji i tak wystaje poza formularz okienko edycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze lekki offtop, ale nie chcę podbijać innego tematu.

Kiedy coś zrobicie z prawym, pustym obszarem?

Marnuje się. Oczywiście nie chodzi mi o wrzucenie reklam, tylko poszerzenie głównego pola. Przy edycji i tak wystaje poza formularz okienko edycji...

Poszerzymy trochę układ aby sidebar był wiekszy i tam zaczniemy umieszczać informacje z nowych modułów. Już działamy w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Fiedoruk, powiedz mi jedno, czemu zawsze odpowiadasz wymijająco na moje posty? Niby cytujesz mój post ale w odpowiedzi na niego nie ma nigdy nic na temat mojego pytania - jak masz tak odpowiadać to mów abym się nie fatygował z pisaniem, szkoda klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Fiedoruk, powiedz mi jedno, czemu zawsze odpowiadasz wymijająco na moje posty? Niby cytujesz mój post ale w odpowiedzi na niego nie ma nigdy nic na temat mojego pytania - jak masz tak odpowiadać to mów abym się nie fatygował z pisaniem, szkoda klawiatury.

Czemu taka dziwna forma zwrotu?

 

Jasne, wszystkim odpowiadam wprost a Tobie nie. Wyolbrzymiasz i piszesz takim tonem jakbyś wystosował do mnie z dwieście pytań a tymczasem widzę tylko kilka uwag od Ciebie i to w większości w formie wyrażenia opinii a nie bezpośredniego pytania. Z wyrażoną opinią można się zgodzić bądź nie, a nie udzielić na niej odpowiedzi.

 

Jak mam się ustosunkowywać do Twojego tonu, np. że coś jest "żałosne" - z takim czymś nie da się dalej dyskutować bo to jest po prostu niemerytoryczne i niekonstruktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ja jakoś przeczytałem posta który napisał xorg i jakoś było dużo info co powinno być zrobione, co zaproponował zmienić itp.

Lecicie w kulki i tyle. Nie tylko mnie chyba tu denerwuje Twoja postawa. Jak się miał do Ciebie zwrócić? Musiał imieniem i nazwiskiem bo pewnie byś to olał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×