Skocz do zawartości
Prz3m3k717

[Sprzedam] bazę 1 130 000 firm

Polecane posty

Witam,

Szukam osób chętnych na zakup bazy danych firm.

Posiadam ogromną bazę danych firm, której dane pochodzą z popularnego katalogu firm, jak nie najpopularniejszego. Szczegółowe informacje dotyczące bazy:

Ilość firm w bazie: ok 1 130 000 niepowtarzalnych firm

Ilość firm, które posiadają adres e-mail: ok 400 000 firm

Baza danych zawiera takie dane o firmach:

Nazwa firmy,

kod pocztowy,

ulica,

miejscowość,

tel/fax,

e-mail,

WWW,

branza,

Województwo.

Baza danych jest w pełni legalna. Bazę danych mogę sprzedać w całości lub w częściach, z podziałem na konkretne województwa, branże miejscowośći, itd.

Dane są prawdziwe i w pełni aktualne. Skuteczność adresów e-mail do firm wynosi 94%. Zainteresowanym osobom mogę przesłać próbkę bazy, screeny. Tanio i profesjonalnie. Preferuję wpłatę na konto. W swojej ofercie posiadam również inne bazy (indywidualne, e-mail, i inne). Proszę o kontakt. Szczegóły pod adresami: Maniek71771@gmail.com GG:3338843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam osób chętnych na zakup bazy danych firm.

Posiadam ogromną bazę danych firm, której dane pochodzą z popularnego katalogu firm, jak nie najpopularniejszego. Szczegółowe informacje dotyczące bazy:

Ilość firm w bazie: ok 1 130 000 niepowtarzalnych firm

Ilość firm, które posiadają adres e-mail: ok 400 000 firm

 

Jak rozumiem masz zamiar sprzedać ją jakimś spamerom? Co masz na myśli pisząc że "baza jest legalna"? Czy te 400 tyś firm wyraziło chęć otrzymywania niezamówionych informacji handlowych na swoje adresy e-mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz tutaj napisać ?

Poprzez spadek aktualności bazy cena spada, a jak ktoś wejdzie na forum i zobaczy taką cenę może być w błędzie bo cena w tym momencie co zajrzał, będzie inna. Na tą chwilę cena bazy to 290 zł, proszę mieć na uwadze że z czasem cena ulegnie zmianie. A bazę sprzedaje na użytek własny, możesz zrobić z nią co chcesz. Bazę kupowały też ode mnie również szanowane firmy, więc raczej nie wolno wszystkich traktować jako spamerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz, nie odpowiada Pan na wszystkie pytania dot. o legalności, czy fvat czy umowa kupna/sprzedaży. Moim zdaniem użytkownik chce sprzedać "na czarno" bazę, którą znalazł w internecie bądź odkupił za śmieszne pieniądze nie mając do niej praw i firmy nie wyraziły zapewne zgody.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umieszczają swoje dane na stronie to niby czemu miałyby nie wyrazić zgody? To tak jak mieć książkę telefoniczną i nie móc z niej korzystać.... Moja baza to coś jak książka telefoniczna tylko że posiada oprócz tego www i adresy e-mail Bazę zbierałem samemu nie odkupowałem jej od kogoś. Nie wystawiam

FVat, mogę wystawić jedynie umowę o dzieło, gdyż nie mam firmy. Myślę że odpowiedziałem na wszystkie pytania, przepraszam jeśli mi coś umknęło uwadze. Proszę pisać mi na PW, mail lub gg jeśli jesteście zainteresowani kupnem bazy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ją na Allegro z podziałem na :

 

- cała baza

 

- dowolne województwo

 

 

 

Jak ktoś będzie zainteresowany to się z tobą skontaktuje.

 

 

Do bazy danych dołącz informację o źródle pochodzenia tych adresów.

 

 

Może wtedy nawet ja się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprzedaż danych bez zgody właścicieli to jest legalne. Cieszyłbyś sie gdyby twoj numer telefonu byl sprzedawany do konkursów sms. Zainteresuje sie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie wiem czy sprzedaż danych bez zgody właścicieli to jest legalne.

Jest. Przejdź się do GUSu, ten sprzedaje na potęgę wszystko i jeszcze kłamie :) Przy rejestracji oprócz standardowych formularzy dostałem taki do maila, Pani zarzekała się, że to TYLKO dla nich. Stara wyga ze mnie, nie dałem się nabrać, wpisałem gus@firma ;D Do dzisiaj dostaje spam na tego maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umieszczają swoje dane na stronie to niby czemu miałyby nie wyrazić zgody? To tak jak mieć książkę telefoniczną i nie móc z niej korzystać....

 

Może lepiej się zapoznaj z przepisami zanim będziesz ludzi wprowadzał w błąd?

 

http://www.eporady24.pl/wysylka_ofert_handlowych_droga_elektroniczna,pytania,17,105,1224.html

 

„Z tego powodu sytuacje polegające na upublicznieniu adresu mailowego (np. przez wykładowcę uniwersyteckiego jego adresu mailowego na stronie internetowej uniwersytetu czy podawanie przez przedstawiciela przedsiębiorstwa swojego adresu na stronie internetowej tego przedsiębiorstwa) nie są równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych

 

[...]

 

Ciężar dowodu na okoliczność istnienia zgody adresata spoczywa na nadawcy wiadomości w myśl art. 6 Kodeksu cywilnego. Ponadto przyjmuje się, iż zgody odbiorcy nie można domniemywać, ponieważ zgodnie z art. 4 usde, „jeżeli ustawa wymaga uzyskania zgody usługobiorcy, to zgoda ta nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli innej treści”

 

http://www.rp.pl/artykul/57753.html

 

Zanim więc przedsiębiorca wyśle e-maila z reklamą, musi uzyskać zgodę odbiorcy. Przy czym nie może to być zgoda domniemana. Musi to być jednoznaczne oświadczenie konsumenta, że godzi się na przesyłanie informacji handlowej. Przedsiębiorca musi pamiętać, że to on będzie musiał ostatecznie udowodnić, że rzeczywiście otrzymał zgodę na przesyłanie e-korespondencji.

[...]

Co grozi za złamanie tego przepisu? Po pierwsze grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

 

Przykro mi więc - twoja "legalna baza firm" bez ich zgody na otrzymywanie reklam jest nic nie warta z punktu widzenia marketingowego. No, powiedzmy że może posłużyć do wysłania do każdej z tych firm zapytania o taką zgodę.

 

Nie wiem czy sprzedaż danych bez zgody właścicieli to jest legalne. Cieszyłbyś sie gdyby twoj numer telefonu byl sprzedawany do konkursów sms. Zainteresuje sie tym.

 

Dane osób prawnych i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą są wpisane w GUS-ie i są to dane jawne i ogólnodostępne, więc można je udostępniać, sprzedawac czy kupować - tak zresztą działaja przecież wszystkie "Panoramy Firm" czy inne Yellow Pages. Tylko że nie można im wysyłać na te adresy spam - na to trzeba mieć zgodę firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło co napisał użytkownik guziec. Jak wiadomo spam nie jest legalny, chyba, że ktoś na to wyrazi zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło co napisał użytkownik guziec. Jak wiadomo spam nie jest legalny, chyba, że ktoś na to wyrazi zgodę.

 

Jesli ktoś wyrazi na to zgodę,to to nie jest spam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś wyrazi na to zgodę,to to nie jest spam...

 

Jak byś nie zauważył to samo napisałem w poście, który cytowałeś. A wierzysz mi, że wyrażą wszyscy zgodę? Może to być 1/10 bądź 1/20 z zakupionej bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w regulaminie przy rejestracji zaakceptowali to, wiedzieli na co się godzą . Co z tego że 3/4 ludzi nie czyta regulaminów ale ich strata potem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w regulaminie przy rejestracji zaakceptowali to, wiedzieli na co się godzą.

 

Przy jakiej rejestracji? Przeczytaj ze zrozumieniem o czym jest wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej rejestracji? Przeczytaj ze zrozumieniem o czym jest wątek.

 

No to przy dodawaniu firmy do bazy itd.

Jak lubisz problemy robić i wql to napisz zawiadomienie do GIODO i będziesz miał spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w regulaminie przy rejestracji zaakceptowali to, wiedzieli na co się godzą.

Tylko, że nawet jeśli wyrazili zgodę, to KONKRETNEMU podmiotowi.

Więc - jeśli administrator forum będzie spamował skrzynki płatnymi mailingami, to jeszcze ujdzie. Ale jak sprzeda bazę to cóż, taki mały problem.

 

 

A wracając do wątku, to mr hicky, wyjaśnij mi, gdzie tu autor posiada pisemne zgody wszystkich podmiotów w tej bazie? Nie można domniemywać, że skoro umieszcza dane na stronie (a umieszczenie tych danych wymusza na nim prawo), to godzi się automatycznie uzyskiwać jakieś spamy, czy też dziwaczne zapytania ofertowe, które tak swoją drogą, to nowe filtry uznają automatycznie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Czyli np. Teraz mogę wstać iść napić się 0,5 i wysłać wniosek do GIODO . A co mi tam, podpierdziele... Jak mi robili sprawę w sądzie o ~ 600 maili i raz wysłany mailling no to . Czemu by nie .

Twierdze że osoba która sprzedaje ma zgody . . Bo inaczej ktoś może kupić i narobić mu koło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Czyli np. Teraz mogę wstać iść napić się 0,5 i wysłać wniosek do GIODO . A co mi tam, podpierdziele... Jak mi robili sprawę w sądzie o ~ 600 maili i raz wysłany mailling no to . Czemu by nie .

Twierdze że osoba która sprzedaje ma zgody . . Bo inaczej ktoś może kupić i narobić mu koło ...

 

Nic nie rozumiesz. Po pierwsze GIODO nie ma nic do tego, bo dane firm to nie dane osobowe i nie podlegają ochronie. Po drugie, nie ma kogo "podpierdzielać" bo takie bazy i te dane nie są tajne i można je jak najbardziej sprzedawać czy nawet rozdawać za darmo - jak to robi np. Panorama Firm. Po trzecie, problemu nie będzie miał sprzedawca, tylko potencjalny nabywca, któremu sprzedający próbuje wmówić że ponieważ bazę zebrał sam to "baza jest legalna" a skoro firmy publikują swoje adresy na swoich stronach to na pewno chcą dostawać na te adresy reklamy. A to nonsens i może skoro kosztować jeśli ktoś z tych firm po otrzymaniu takiej niezamówionej reklamy - jak to mówisz - podpierdzieli odpowiednim organom. Powodzenia w powoływaniu się na informacje od sprzedawcy i że wprowadził w błąd - nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem że nie wiedziałem ... Dostałem piękny skrypt z 600 mailami raz klikłem Wyślij . I się narobiło Sprawa w sądzie jako że jestem nieletni (17 lat) wtedy 15 dostałem oby 300 zł kary i na 6 msc kuratora ...

I zawsze jak teraz kupuje biorę jakiś skrypt. Po prostu usuwam maile i dane osobowe... Żeby później nie było. Kto mnie podpierdzielił wiem . ąle żę jaki nie chciało mi się już robić zadymy to odpuściłem ... Potencjalny kupujący nie zdaje sobie sprawy z tego że np. wyśle mailing i znajdzie się 100 na te 1 130 000 upierdliwych firm co będą chciały narobić koło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×