Skocz do zawartości
Beneq1

Konfiguracja FTP na VPS

Polecane posty

Kupiłem VPSa na http://ionic.pl/ i tam nie ma od razu FTP i po konsultacji z supportem dowiedziałem sie ze nie mogą mi pomóc w tym bo kupiłem inna wersje serwera bez możliwości udzielę nią takiej pomocy. I nie mogę wrzucać żadnych plików na serwer, mam dwa panele administracyjne jeden z Kloxo a drugi ten główny z HyperMV. i nie potrawie dodać tego połączenia FTP. Prosił bym o pomoc w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I takie osoby właśnie kupują VPSa nie wiedząc, na co się piszą....

Może powiesz, jaki system tam posiadasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie WinSCP i zaloguj się jako root, będziesz sobie mógł wrzucać pliki tak jak np przez Total Commandera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do ionic może jeszcze wycofają zamówienie i zwroca Ci chociaż z 5zł z tego zamowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
No ale ja nie mam skonfigurowanego FTP.

 

A po co FTPd do obsługi plików przez SSHd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba nie wiedziałeś co kupujesz : )

 

Na szybko, z moich własnych notatek, jeszcze z Debiana 4 (więc ciut mogą się różnić opcje):

 

apt-get update
apt-get upgrade
apt-get install build-essential
apt-get install proftpd

wybieramy opcję “standalone”

gdy wyskoczy „service not known” zmienić na „off” opcję „ipv6” w pliku

/etc/proftpd/proftpd.conf

 

A potem normalnie dodajesz userów

adduser jakistamuser

I powinno dać się logować po eftepie...

 

Ale czuję, że to nie będzie wszystko, czego potrzebujesz do "obrobienia" tego VPSa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzę w terminal to jak w User wpisze root a hasło podam do roota to wyskakuje ze złe hasło a jak w user wpisze nazwę hosta lub domenę i hasło do roota to woskakuje "Could not establish a connestion to host: "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Zmień z poziomu HyperVM hasło do roota, widać że podajesz je błędne.

A dokładniej z jakiego terminala korzystasz?

Jeśli posiadasz Windowsa to zainstaluj sobie PuTTy w host podasz IP VPSa, potem enter, dajesz accept (lub yes) jak wyskoczy okienko, login podajesz root i hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się połączyć z konsola i programem WinSCP teraz nie wiem jak zainstalować jave szukałem w Google próbowałem wielu sposobów ale zawsze jak wpisuje komendy to pisze ze takiej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

iptables drop...

Jak ktoś wypowie się na forum, że sprzedaje /24 za 500zł to raban robią wszyscy, a jak osoba z ranga moderatora napisze głupoty w celu wprowadzenia innej osoby w błąd i zakłopotanie to nikt się nie wypowiada...

 

 

Beneq1, napisz do mnie na gg 4863039, dzisiaj w nocy albo jutro z rana mogę skonfigurować FTP, HTTP i co tam dusza zapragnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za swoje zachowanie, ale chciałem uwypuklić problem zakupu VPSów przez osoby całkiem nieobeznane w temacie które wymagają podpowiedzi od początku do końca.

 

http://www.blueman.pl/ <tam masz vps`owy mały poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Takim działaniem nie uwypuklisz problemu, tylko jeszcze bardziej go nasilisz. Zamiast pomóc, jeszcze bardziej popsujesz.

 

Tak jakby w dziale "prośby" kierować na krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony: wiesz że jak pomożesz beneq1 teraz, to po miesiącu przyjdzie do Ciebie bo nie może czegoś zainstalować/coś popsuł ?

i czy uważasz że to rozważne - kupować VPS nie mająć krzty pojęcia o linuxie/unix/google ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Z drugiej strony: wiesz że jak pomożesz beneq1 teraz, to po miesiącu przyjdzie do Ciebie bo nie może czegoś zainstalować/coś popsuł ?

Aż tak, żal ci godziny z życia, na pomoc drugiemu człowiekowi?

i czy uważasz że to rozważne - kupować VPS nie mająć krzty pojęcia o linuxie/unix/google ?

Ty się pewnie unixa na kartkach uczyłeś cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak, żal ci godziny z życia, na pomoc drugiemu człowiekowi?

To nie jest pomoc tylko odwalenie roboty a osoba, której pomożesz nie wyniesie z tego za wiele, bo pomocą dla mnie (jako osoby po technicznym wykształceniu) jest wskazanie drogi lub lekka podpowiedź w jakim zakresie zagadnień trzeba szukać odpowiedzi.

Przy następnym problemie znowu będzie płacz na forum np. "Wgrałem pliki ale strona się nie otwiera" albo coś podobnego i znowu mu "pomożesz" i zrobisz za niego?

 

Ty się pewnie unixa na kartkach uczyłeś cool.gif

A nie można Virtulanej maszynie tego robić albo na jakimś starym komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5KY: mało dokładnie odpowiedział Sponsi ?

Nie wiem, ale może nie chcesz/ nie zauważasz faktu że użytkownik nawet nie ma pojęcia co potrzebuje - chce wrzucić pliki na FTP bo tego nie ma. Potem nie będą mu działały strony. Następnie zauważy że nie ma baz danych. a na końcu się spyta gdzie jest directadmin bo serwer mu nie działa (ionic jest zły i porty blokuje) na 2222.

 

Nie, unixa nie uczyłem się z kartki. Potrafię zrobić podstawowe rzeczy, większość z nich nie znam na pamięć (ale wiem gdzie szukać i mam chęć szukać).

 

I tak jak regdos nie uważam że Twoja pomoc w temacie poza względem Pijarowskim wniesie coś i pomoże użytkownikowi. Może już lepiej napisać poradnik do instalacji LAMP ? Jakby ktoś miał jakieś pomysły co powinno się znaleźć to walić na PW - a ja chętnie napiszę jeśli znajdę trochę taki prosty poradnik - dla paru stron hostowanych na systemowych użytkownikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Pomijam "odwalnie roboty", bo nie to miałem na myśli ale.

jest wskazanie drogi lub lekka podpowiedź w jakim zakresie zagadnień trzeba szukać odpowiedzi.

I właśnie o to mi chodzi, że wypowiedzy typu "jest google", a już w szczególności iptables... taką nie są.

A nie można Virtulanej maszynie tego robić albo na jakimś starym komputerze?

Od dziś zamiast szynki jedz ser. Jeden woli na VPSie, inny na dedyku, a inny na VM. A jeszcze inna osoba w ogóle nie wie co to VM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://debian.linux.pl/threads/13294-Ale-co-ja-mam-zrobi%C4%87-zaraz-po-instalacji-Debiana

i

http://debian.linux.pl/threads/17568-Kompletna-instalacja-serwera-LAMP-i-MAIL?p=112118#post112118

 

Masz wszystko co chciałeś i prawdopodobnie będziesz chciał do instalacji serwera www, mySQL, mail i parę innych potrzebnych rzeczy

 

Co do dyskusji, osobiście wolę dać 25zł za VPS i mieć pogląd jak to wygląda na internecie a nie na moim kompie, sam jeszcze pół roku temu nie wiedziałem ocb. a teraz tak jak przedmówca jak czegoś nie wiem to szukam a jak dalej tego nie mam/mam problemy poważniejsze to Głowa czasem pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://debian.linux....talacji-Debiana

i

http://debian.linux....2118#post112118

 

Masz wszystko co chciałeś i prawdopodobnie będziesz chciał do instalacji serwera www, mySQL, mail i parę innych potrzebnych rzeczy

 

Co do dyskusji, osobiście wolę dać 25zł za VPS i mieć pogląd jak to wygląda na internecie a nie na moim kompie, sam jeszcze pół roku temu nie wiedziałem ocb. a teraz tak jak przedmówca jak czegoś nie wiem to szukam a jak dalej tego nie mam/mam problemy poważniejsze to Głowa czasem pomoże :)

 

Toffik jestem tego samego zdania . Jak czegoś nie wiem to przeszukuję albo piszę na błekitne gg .

 

A tak się podepnę pod topic .

 

Jak w proftpd się robiło aby user nie mógł wypełznąć po za swój katalog lub nie mógł modyfikować innych ?

 

P.S. Mam nadzieje że nie dostane lania od moderatora . ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×