Skocz do zawartości

Polecane posty

Jak ktoś moze to daj cie kontakt...
User "kisiek" na tym forum jest pracownikiem Livenet - więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemów z serwerami, może dlatego że nie miałem wygórowanych potrzeb.

 

Teraz mnie denerwowały meile z informacją o przekroczeniu ważności konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Nie miałem problemów z serwerami, może dlatego że nie miałem wygórowanych potrzeb.

 

Teraz mnie denerwowały meile z informacją o przekroczeniu ważności konta.

I mnie też.....

A Faktury o którą proszę od 20 dni ani śladu... ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u nas był zupełny brak kontaktu 3 telefony podane i żadne nie działa, support -1/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam serwer wirtualny w livenet.pl od około pół roku, wybrałem tą firmę praktycznie z jednego względu: możliwość płatności co miesiąc. To miało być takie rozwiązanie tymczasowe na miesiąc- 2 miesiące, w momencie kiedy nie miałem kompletnie kasy na opłacenie sensownego hostingu z góry na cały rok. No ale tak zostało, bo nie miałem czasu i głowy żeby szukać lepszego hostingu.

 

Mam konto na serwerze 2 i niestety jest on dość awaryjny, dodatkowo często strona potrafi się otwierać po około minucie oczekiwania. Ze 2 miesiące temu awarie serwera zdarzały sie bardzo często, praktycznie co kilka dni był jakiś pad, teraz jest znacznie lepiej, choć w momencie gdy piszę tego posta to znowu nie działa.

 

Przy takich padach często sprawdzałem które serwery im działają (np. http://livenet2.livenet.pl to 2-i serwer), i wygląda na to że serwery 2 i 3 są bardzo awaryjne. Co do obsługi w przypadku awarii, to wystarczy mail i dość szybko jest to naprawiane, ale jeśli zależy komuś na tym żeby strona działała możliwie bez przerw, to zdecydowanie odradzam.

 

Ale póki co nie miałem czasu szukać czegoś lepszego, a nie zdarzyła mi się żadna sytuacja typu utrata danych itp i nie słyszałem o takich problemach z livenetem (a działają już od jakiegoś czasu), więc na razie zostaję przy tym, choć działanie tego serwera na którym mam konto nie jest dla mnie zadowalające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę co spotkało moją znajomą. Na serwerach livenet.pl trzyma niewielki blog oparty na MovableType i niedawno serwer miał awarię. Pliki na koncie udało się adminom przywrócić z backupu, ale danych z bazy SQL już nie. Dostała bazę sprzed ponad miesiąca, bo się okazało, że z listopada kopii baz nie mają. Poza tym często serwer zalicza pady i generalnie się stamtąd wynosi. Po tym co od niej usłyszałem sam nie zdecydowałbym się na trzymanie tam konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie hosting mam wykupiony jeszcze na 11m-cy. na livenecie pliki leżą od lipca do września było jako-tako ok. w październiku zaczęła się kaszana, listopad to jedna wielka porażka. 0 odpowiedzi na mail, na infolinie dodzwonić się nie idzie, nr gg to chyba dla picu.

 

Jak kolega wyżej wspomniał codzienny backup okazał się bujdą na resorach, tyle, że w moim wypadku zarówno kopia ftp jak i mysql była z 22 października.

 

W sumie za śmieszne pieniądze (100 złociszy za jakiś tam ichniejszy pakiet) nie można oczekiwać zbyt wiele, ale wyrzucić pieniądze w szambo to już lekka człowiekowi żyłka pulsuje.

 

w skrócie: nie polecam, trzymać się z daleka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie u nich tanie konto do testowania swojej nowej strony.

 

1) Mimo, że prosiłem dwa razy o fakturę - nigdy jej nie dostałem.

2) Czas otwarcia mojej strony po raz pierwszy w trakcie dnia zawsze wynosił około 30 sekund, kolejne strony otwierały już się szybciej (problem z DNSami?)

3) Awaria kilka dni temu. Dowiedziałem się o niej od znajomego, który też ma tam konto, bo ludzie z tej kiepskiej firmy stwierdzili chyba, że nie warto poinformować klienta, że była awaria i że przywrócono backup sprzed 1-2 miesięcy!!! Informacji o tej awarii nie ma też na ich stronie! Jestem programistą więc zwykle mam kilka backupów wszystkiego co robię i moją testową stronkę już sobie wrzuciłem z backupu na inny - amerykański hosting, ale gdybym był zwykłym klientem ze zwykłą stronką to bym się mocno zdenerwował - raz za ten stary backup i drugi raz za kompletne zignorowanie mnie i brak nawet najkrótszego maila z informacją co jest grane.

 

Zdecydowanie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od: Nov 22 2008 12:00 AM (EU/Central) Do: Nov 23 2008 12:00 AM (EU/Central) 1. livenet - czas działania: 41.528% - czas przerw: 14hr 02min - awarie: 230 ;;

 

szkoooda gadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta statystyka jest dla shared na serv#2 (teraz to chyba cały drugi na #3 leży) + phpmyadmin leży i kwiczy dmit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta statystyka jest dla shared na serv#2 (teraz to chyba cały drugi na #3 leży) + phpmyadmin leży i kwiczy dmit :)

^^ podobno w serv#2 spaliła się płyta główna i oba procesory ( http://maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?p=27730 )

 

pliki i bazę mam teraz sprzed miesiąca tak jak przedmówcy :/ co prawda niewiele straciłem ale jeszcze parę takich padów i wizyta u kardiologa i psychiatry murowana, szkoda zdrowia na ten hosting

 

Ciekawostka: sprawdzałem dlaczego mi maile nie działają, wpisałem m.in. w przeglądarce "mail.itlublin.pl" (mam domenę itlublin.pl) i otworzyła mi się strona... http://101st.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo backup baz mysql będzie przywracany sprzed 3 dni przed awaria.Na gratisie jak by nie było kontroler Raid sie popsuł co jak by nie było opóźnia znacznie przywracanie kont. Staramy się jak możemy już około 60 % kont jest przywróconych jeszcze tylko 40 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo backup baz mysql będzie przywracany sprzed 3 dni przed awaria.Na gratisie jak by nie było kontroler Raid sie popsuł co jak by nie było opóźnia znacznie przywracanie kont. Staramy się jak możemy już około 60 % kont jest przywróconych jeszcze tylko 40 .

 

OK Bazy bazami a co z plikami? W ostatnim czasie poskanowalem mnostwo materialow od nowa i "wrzucilem" do galerii tymczasem przywrocony backup sprzed miesiaca to stare pliki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był backup jedyny co był na dysku starym nie wpiętym w macierz. Teraz na bieżąco wrzucamy te które uda nam się uratować z macierzy z dnia awarii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kisiek nie rozumiem

 

1)

wszedzie jest napisane ze spalila sie plyta glowna z prockami

skoro tak to dlaczego odzyskujecie dane? o ile wiem dane sa na dysku a nie na plycie czy prockach...

2)

Codzienny backup danych

Od teraz Twoje dane są bezpieczne jak nigdy dotąd, kopiujemy i przesyłamy na serwer backupu wszystkie dane mieszczące sie na Twoim koncie, poczte e-mail oraz bazy MySQL, PostgreSQL i co najważniejsze zawartość public_html. Odtworzenie danych jest bezpłatne.

co to znaczy sprzed 3 dni?

wg informacji na waszej stronie dane powinny byc max sprzed 24h

 

3)rozumiem ze czas od awarii do przywrocenia ostatecznego backupu jest liczony jako downtime calej uslugi hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja spalenia Płyty z procesorem podanym w linku tyczyło się serwerowni w której byliśmy hostowani. Teraz byłą awaria kontrolera RAID który chcąc nie chcąc psuł pliki. Dlaczego sprzed 3 dni bo jest najbardziej realny termin odzyskania danych chociaż w większości zdarza sie odzyskać z dnia awarii ale nie chce każdemu tego mówić żeby mi zarzucali że miała być z dnia awari a jest sprzed 3 dni. Robimy co się tylko dnia aby to wszystko przywrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@moron:

 

spojrz na daty przytoczonego postu o spalonych prockach i plycie... 2006 rok..

 

@kisiek:

wynika z tego ze nie jest pewne ze uda sie wam wszystko odzyskac? wtedy to bede bardzo zly Poza tym jesli sie nie uda sprzed dnia, 3 dni to ratuje nawet sprzed tygodnia choc i tak jest wtedy musztarda po obiedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×