Skocz do zawartości
djtotpoland

Zakładanie hostingu na serwerze w domu za kilka złotych

Polecane posty

Witam.

Chciałbym postawić w domu na swoim serwerze hosting. Sprzedawałbym konta www, reseller, a może i nawet do gier. Chciałbym brać za to małe pieniądze i każdy grosz zarobiony na tym ładować w utrzymanie serwerów. Chcę to zrobić w celu zdobycia doświadczenia. Mam kilka pytań co do tego interesu.

1. Jak sprawa ma się z łączami? Posiadam np internet z chello 120MB. Czy mogę na nim postawić taki serwer? Bo wiem że np aby udostępniać za darmo WiFi musimy mieć te droższe specjalne łącze. Mogę np kupić internet osiedlowy gdzie mam 50 down i 50 up i na nim postawić serwer?

2. Czy muszę zakładać firmę? Chcę po prostu mieć paru klientów aby tylko zwrócić koszty utrzymania serwera. Jeśli muszę ją założyć, to jakie będą związane z tym opłaty. Firma oczywiście na osobę fizyczną.

3. Czy muszę posiadać jakieś licencje czy mogę używać darmowych programów typu: VHCS, Linux, Shoutcast?

 

Koszty tych usług byłyby naprawdę bardzo niskie, bo utrzymanie takiego serwera w domu wiąże się tylko z prądem i niczym więcej, o ile internet może być normalny.

Wiem że nie mam raczej szans na stworzenie czegoś wielkiego, ale chciałbym spróbować. Postawiłbym serwer chociaż dla siebie i znajomych.

Dziękuję z góry za odpowiedzi i Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz www serwer do gier nie przejdzie. Poza tym nawet w upc IP się zmienia co kilka miesięcy.

2. Tak, potrzebujesz DG.

3. Możesz używać darmowego oprogramowania jeśli ich licencje pozwalają wykorzystywać dany soft komercyjnie.

 

 

Jak chcesz dla siebie i znajomych, weź VPS. Wyjdzie taniej niż prąd u Ciebie w domu, a wiele problemów się rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dlaczego do gier nie przejdzie? Mi nie chodzi tutaj o przyczyny techniczne, tylko prawne. Z tym upc to był przykład, bo mam możliwość łącza 50/50 za małą cenę ze stałym IP po znajomości.

 

Co do zakładania działalności gospodarczej, mogę prosić o jakieś linki lub wypowiedź ile czasu to zajmie, ile est z tym roboty i jak z kosztami. Ile za 1 razem i ile miesięcznie.

 

 

Co do VPS, to koszt jest dość duży. Z tego co widzę to powyżej 100zł wszystko... A w domu za internet i tak płacę, a za prąd zapłacę do 100zł przy dobrych bebechach maszyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby sięgnąć do wyszukiwarki ale mam dzisiaj dobry dzień jak na razie ;)

 

Założenie DG ok 2tyg, papierków na początku nie jest tak dużo.. Urząd miasta, zus, us.. dalej bank..

Jeśli na własny lokal, to pamiętaj że przydałby się papierek o podnajmowaniu pomieszczenia, chyba że cały należy do Ciebie. W każdym razie każda rzecz pod adresem firmy jest traktowana jako firmowa.. czytaj musi być all legal.

W przypadku długów, odpowiadasz całym mieniem.

 

Rejestracja 150zł + opłata za płatnika VAT (coś koło 100 o ile pamiętam dobrze) + pewnie jakieś dodatki..

 

Miesięcznie płacisz ZUS ~420zł + podatki (na ryczałcie masz jakieś 150zł i w górę) + księgowość (od 120zł/m-mc)

 

Dolicz sobie do tego opłaty za prąd, łącze, sprzęt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Stawianie serwerów gier i WWW na jednej maszynie, to nie jest dobry pomysł.

Pamiętaj, że jest dużo wrogów na świecie, twojego łącza po znajomości, oto jeden z nich:

 

image-BADF_4CA5FECE.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na energię wydasz więcej niż zarobisz, o stresie już nie mówię. Klient który zapłaci 5 zł. na rok, krzyczy 10x więcej niż ten co płaci 500. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Odezwij się na PW, mam na zbyciu mocny, solidny VPS który tanio odstąpię od zaraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Stawianie serwerów gier i WWW na jednej maszynie, to nie jest dobry pomysł.

Pamiętaj, że jest dużo wrogów na świecie, twojego łącza po znajomości, oto jeden z nich:

 

image-BADF_4CA5FECE.jpg

 

 

Wyłożyłem się na łopatki ;) haahahhahahaha

 

 

nie mogę przestać się śmiać :)

 

P.S> Ostatnio robiłem stronę dla firmy posiadającej podobne maszyny :) Muszę zadzwonić do właściciela i powiedzieć mu ,że od dziś jest moim wrogiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S> Ostatnio robiłem stronę dla firmy posiadającej podobne maszyny ;) Muszę zadzwonić do właściciela i powiedzieć mu ,że od dziś jest moim wrogiem :)

 

Nie ma z czego się śmiać ale jakieś 2 lata temu nie miałem pół dnia internetu bo koparka kopała rowy przy bloku do ocieplania i dziabnęła kabel. Jak zgłaszałem awarię, to zasugorowałem, że to moze koparka bo Panowie się głowili co to za kabel idzie w ziemi i jest aktualnie w 2 kawałkach zamiast jednym.

 

Do zagrożeń trzeba dodać maksymalny czas jaki operator ma w umowie na usunięcie awarii np. u mnie jest to 48h, więc życzę powodzenie w hostinku na łączach domowych chello.

 

@Raffus:

Rejestracji firmy jest aktualnie za free (tak przynajmniej jest w Poznaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz żeby nie tworzyć nowego tematu...

Czy pod serwis społecznościowy na początek wystarczy zwykły serwer www czy przy kilkunastu osobach już będzie potrzebny VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Wystarczy na początek zwykły hosting.

Oczywiście, zakładając że masz dobry skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient który zapłaci 5 zł. na rok, krzyczy 10x więcej niż ten co płaci 500. ;)

 

Najprawdziwsza z prawdziwych prawd :)

ja mając doświadczenia z klientami od serwerów: www, gier i shoutcast, stanowczo stwierdzam,

że klient serwerów gier to najgorszy gatunek klienta - oczywiście uogólniam bardzo i nikogo nie mam zamiaru obrażać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na początek zwykły hosting.

Oczywiście, zakładając że masz dobry skrypt.

Wiadomo że skrypt to podstawa, jednak jak jest z bazą danych? Ona w takich społecznościowych powoduje ogromny ruch i duża ilość danych. Ile by taka baza musiała mieć, zakładając że będzie 300 zarejestrowanych ludzików?

Najprawdziwsza z prawdziwych prawd ;)

ja mając doświadczenia z klientami od serwerów: www, gier i shoutcast, stanowczo stwierdzam,

że klient serwerów gier to najgorszy gatunek klienta - oczywiście uogólniam bardzo i nikogo nie mam zamiaru obrażać

 

Serwery do gier to głównie cs, w którego gra strasznie dużo dzieci bo nie wymaga dobrego pc-eta. Shoutcasta kupują także dzieci wraz z hostingiem www, bo każda poważna stacja radiowa woli kupić VPS-a na stronę i shoutcasta. Ja osobiście nigdy bym pod radio nie kupił samego shoutcasta. Lepiej kupić dedyka albo VPS-a i tam postawić ile się tylko chce serwerów. Ograniczeniem będzie tylko transfer i prędkość łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ile by taka baza musiała mieć, zakładając że będzie 300 zarejestrowanych ludzików?

To zależy od skryptu, i ilości poematów napisanych przez użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

rozumiem ;) jaki rozmiar ma np taka baza danych tego forum? A jaka facebooka? wie ktoś może? Tak z czystej ciekawości pytam

 

facebook, nasza klasa itp

To wszytko sa aplikacje klastrowe oparte o wydaje macierze (HA)

Czyli potezna ilosc danych :)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Raffus:

Rejestracji firmy jest aktualnie za free (tak przynajmniej jest w Poznaniu)

Faktycznie.. właśnie zerknąłem na stronę urzędu miasta i widzę że znieśli opłaty rejestracyjne. Dzięki za poprawienie Regdos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem :lol: jaki rozmiar ma np taka baza danych tego forum? A jaka facebooka? wie ktoś może? Tak z czystej ciekawości pytam

 

 

Dla twojej informacji

 

Facebook ma aktualnie 440 MLN użytkowników (wiec ich dane idą w tysiące TB jak nie lepiej)

 

NK to 13 MLN kont z czego 11 MLN aktywnych (O ich serwerowni było w internecie ale nie pamiętam dokładnie gdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×