Skocz do zawartości
Elektronik

[wirtualny/vps]Serwer pod przemo - kilka pytań

Polecane posty

Witam, aktualnie forum trzymam w prohoście (z czego jestem bardzo zadowolony), jednak przewiduję, że limit 155 punktów CPU będę przekraczał miesięcznie dosłownie o 10-15. Wyższy pakiet to dopłata 300zł, opcja dokupywania punktów co miesiąc odpada. Z chęcią kupiłbym np pakiet 150 dodatkowych punktów na cały rok z góry - jednak takiej możliwości z tego co mi wiadomo nie ma.

 

Forum jest małe ~100GB transferu/m-c, dysk około 4GB, 320k odsłon/m-c. Zastanawiam się nad przejściem do innej firmy hostingowej, cena jaką jestem w stanie płacić rocznie to ~ 500zł brutto. Z góry uprzedzam, że komentarze w stylu "zmień CMS", proszę zostawić dla siebie - przemo mam trochę zoptymalizowane, własne mody, dostosowane do moich potrzeb, więc chwilowo jestem poniekąd zmuszony do pozostania na tej platformie.

 

Zastanawiam się nad hostingiem wirtualnym lub VPS, wydaje mi się, że przy takiej kwocie mógłbym już znaleźć VPS który by "udźwignął" moje forum - jednak moja znajomość linuksa nie jest na tyle wysoka, a bym w razie awarii mógł sobie z tym sam poradzić, więc bardziej skłonny jestem ku wirtualnemu.

 

Moje wymagania:

- ~150GB transferu

- >4GB dysk

- upime >99,9%

- rekcja supportu na awarię serwera <1h

- udźwignięcie przema :D

- o takich szczegółach jak mysql, php, subdomeny, poczta już nie pisze :D

 

Chwilowo nie chcę ofert od firm, wolałbym jakieś "polecenia" od użytkowników lub ewentualne jakieś sugestie jak mógłbym rozwiązać sprawę VPS gdyby było to konieczne.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
udźwignięcie przema

A co to za problem :D ?

upime >99,9%

Obecnie gwarantujemy 99,5, lecz w lokalizacji Polskiej, nie widzę problemu z gwarancją na 99,9.

Zapraszam również na GG 4863039.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przemo jest zasobożerne ale VPS z 1.5 GB Ram powinien udźwignąć to :D Procek tak ok 2GHz.

 

 

 

Co do firmy to polecam ionic.pl :D

 

 

 

 

Adam, kolega napisał "Chwilowo nie chcę ofert od firm" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem :D ?

 

No dla części firm obciążenia CPU są parametrem, o którym nic się nie mówi tylko nagle każe się wynieść w ciągu kilku dni.

Prohost ma to przynajmniej jasno opisane - nie mieszczę się w limicie 5% CPU na dobe to wiem, że albo dopłacam albo uciekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Adam, kolega napisał "Chwilowo nie chcę ofert od firm"

ło żesz, wybaczcie

ide odpokutować w monopolowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybaczam :D

 

Aż 2Ghz to nie jest trochę dużo? (może przy okazji czegoś się nauczę). Skoro w obecnej firmie wykorzystuję przez dobę 5% jednego rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

5% rdzenia, tylko jakiego ?

 

5% 2ghz rdzenia to jest 100mhz.

 

Przy czym liczył bym raczej, iż przez 5% doby wykorzystujesz 2ghz.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest definicja prohostu:

http://wiki.prohost.pl/index.php/Punkty_CPU

 

Przeliczyliśmy procentowe limity na "Punkty CPU". 1 Punkt CPU odpowiada średniemu użyciu 1% czasu procesora przez 24 godziny. Więc 31 Punktów CPU odpowiada średniemu użyciu 1% przez cały miesiąc.

 

Gdy kiedyś pytałem czy to % serwera czy rdzenia uslyszałem, że rdzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dla części firm obciążenia CPU są parametrem, o którym nic się nie mówi tylko nagle każe się wynieść w ciągu kilku dni.

Prohost ma to przynajmniej jasno opisane - nie mieszczę się w limicie 5% CPU na dobe to wiem, że albo dopłacam albo uciekam :D

 

Obciążenie 5% na każdym serwerze będzie inaczej działało, musisz przetestować serwer w pełnym ociążeniu dopiero wtedy będziesz wiedział jaki limit osiągniesz. Ale chyba nikt nie każe Ci się wynosić po przekroczeniu limitów, co najwyżej musisz zmienić pakiet na wyższy.

 

Tak jak cabana napisał Przemo czasami paskudnie daje znać o sobie, i potrafi być zasobożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze można zacząć od np 1GHz 1GB ram i jak nie wystarczy do dokładać tego i tego ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze można zacząć od np 1GHz 1GB ram i jak nie wystarczy do dokładać tego i tego ? :D

 

Jak najbardziej o ile jest to VPS. Na serwerach wirtualnych współdzielonych masz limity, a autor z tego co widzę w temacie postu wspomina również serwer wirtualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam GłowaNet.pl, z Adamem da się dogadać. Dobry support, ogólnie wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam glowanet.pl

Zwłaszcza, że możesz się dogadać w kwestii uptime'u.

Ewentualnie zerknij jeszcze na ionic.pl, jeśli nie VPSy to hosting PRO na serwerach w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do przema polecano mi http://linuxpl.com/ Miał ktoś u nich coś co generowało obciążenie tego rzędu?

nie miałem tam nic wielkiego, ale pamiętam kilka takich większych for, które dobrze sobie radziły. Kontakt z administracją bardzo dobry, wszystko działało całkiem stabilnie.

Również polecam glowanet.pl

to by było dobre rozwiązanie, bo z Adamem na pewno się dogadasz

 

ewentualnie polecam jeszcze unixstorm ze stopki, tam nie ma specjalnych limitów. Np. Malitek, który też poleca ten hosting ma tam forum http://cs-serwery.pl/ (mam nadzieję, że się nie obrazi za podanie linka :D ). Tylko mógłby być problem z transferem.

 

Co do firmy to polecam ionic.pl :D
z tego co pamiętam to chyba 12% w najwyższym pakiecie, tylko nie pamiętam jak liczone

 

 

Jak ja bym miał wybierać, to na twoim miejscu zajrzałbym do głowanet albo mzone. Bo u w/w może Ci brakować transferu, choć w sumie zwykle można się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do przema polecano mi http://linuxpl.com/ Miał ktoś u nich coś co generowało obciążenie tego rzędu?

 

Jestem u nich trochę ponad pół roku, ogólnie działają sprawnie, miła obsługa klienta, lecz miałem z nimi raz nieprzyjemne zdarzenie.

Umieściłem na serwerze dość zasobożerny skrypt - dosłownie na 4godziny, po czym bez uprzedzenia zablokowali mi konto.

Po uzgodnieniu, że skrypt zostanie usunięty konto zostało odblokowane, ale zawsze te kilka godzin działania serwisu naraziło mnie na straty materialne... Co prawda jest to po części moja wina, gdyż spodziewałem się dużego obciążenia ze strony skryptu, jednakże nie spodziewałem się blokady konta bez uprzedzenia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak muszę się przenieść z prohostu ;) miałem nadzieję, że uda się wynegocjować indywidualny pakiet, ale jednak nie.

Od tego momentu zgadzam się na oferty od firm.

 

Moje wymagania:

- ~150GB transferu

- >4GB dysk

- upime >99,9%

- rekcja supportu na awarię serwera <1h, dobry kontakt z supportem

- cron

- udźwignięcie przema

- o takich szczegółach jak mysql, php, subdomeny, poczta już nie pisze

 

Do 500zł brutto rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę ciężko to przetestować bez przenoszenia całości ;)

Na stronie bywa on-line max 30-40 osób, więc nie jest to jakaś wielka liczba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stronie przy 30 online mam CPU na poziomie 10% - 40% , przy czym z 10 osób jest na chacie ajax więc to też jest jakieś obciążenie.

 

Skrypt Przema jest zasobożerny ale można go lekko zoptymalizować i będzie o wiele wydajniejszy.

 

Sory za offtopic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Maminowiec...

Procent procentowi nie rowny...

10% ale jakiego CPU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×