Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Własne dns-y w cpanel

Polecane posty

Witam!

 

Jakiś czas temu posiadałem resellera na DA. Przy zamawianiu usługi wybrałem sobie DNS-y które mam podawać klientom ( dns-y mojej domeny).

 

Obecnie tez posiadam resellera tyle że mam Cpanel. Chciałem żeby dostawca mi zmienił DNS-y na te z mojej domeny ale dowiedziałem się że potrzebuje do tego 2 IP ;)

 

Czy nie da rady posiadać własnych dns-ów bez dokupowania ip?? Jakoś w DA nie było takiej potrzeby, bo kupiłem tylko pakiet bez dokupowania IP, a teraz nie opłaca mi się zmiana dostawcy . Chyba że jedyne wyjście to dokupienie IP, wtedy taniej wyjdzie uciec do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja jest tylko w resellerach, bez tego nie dostaniesz dostępu do WHM i swoich DNS.

IP może być jedno, nie musisz mieć dwóch (zresztą dostawca może ustawić alias na Twoje nazwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam resellera i dostęp do WHM , tylko nie wiem jak zmienić DNS-y aby wskazywały na moje.

 

IP może być jedno, nie musisz mieć dwóch (zresztą dostawca może ustawić alias na Twoje nazwy).

 

Czyli musze kupić dedykowane IP czy da rade to obejść?? jakie wtedy muszą być ustawienia w WHM?? BO to chyba zmienia się w DNS funtions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administrator dla twojego resellera ustawi CI aliasy np. ns1.moja domena.costam i będą one na IP Twojego usługodawcy.

Jeśli chcesz mieć swoje dedykowane IP i na nich tylko swoje NS, wtedy muszisz dokupić i podpiąć pod Twój reseller.

 

Ale bez autoryzacji admina nie ustawisz sobie własnych nazw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda w miarę porządna firma pozwoli Ci ustawić na resellerze tzw. prywatne serwery nazw, które zasadniczo są aliasami na ich NSy. Pogadaj o tym z administratorem, po czym u rejestratora domeny stworzysz hosty dla NSów dla swojej domeny (np. najpopularniejsze ns1.domena.tld, ns2.domena.tld) i przekierujesz je na adresy IP NSów hostingodawcy.

Jeśli host nie daje takiej mozliwości, to nie jest porządny (albo ma lenia, albo zarabia na każdym piardzie ile się da) - uciekaj od niego, póki czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda w miarę porządna firma pozwoli Ci ustawić na resellerze tzw. prywatne serwery nazw, które zasadniczo są aliasami na ich NSy. Pogadaj o tym z administratorem, po czym u rejestratora domeny stworzysz hosty dla NSów dla swojej domeny (np. najpopularniejsze ns1.domena.tld, ns2.domena.tld) i przekierujesz je na adresy IP NSów hostingodawcy.

Jeśli host nie daje takiej mozliwości, to nie jest porządny (albo ma lenia, albo zarabia na każdym piardzie ile się da) - uciekaj od niego, póki czas ;)

 

Na pytanie czy jakoś da się to zrobić i podanie linku do tego tematu otrzymalem odpowiedź:

 

"Jakoś" może się da, i w cPanelu jest taka opcja.

Szkoda tylko że nie działa. I warto też mieć porządek na serwerze.

 

Tak więc odpuszczam sobie meczenie supportu - jakos przeżyje brak własnych DNS-ow kosztem bałaganu na ich ( czy jego) serwerze.

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Na pytanie czy jakoś da się to zrobić i podanie linku do tego tematu otrzymalem odpowiedź:

 

 

 

Tak więc odpuszczam sobie meczenie supportu - jakos przeżyje brak własnych DNS-ow kosztem bałaganu na ich ( czy jego) serwerze.

 

Dzięki za pomoc :)

 

Napisz co to za firma, będziemy wiedzieć czego unikać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie spodziewałem, myślałem, że Adam potrafi zadbać o takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×