Skocz do zawartości
Noys

MyBB 1.6 vs SMF 2.0 RC3

Polecane posty

Jak w temacie. Jakiś czas temu wyszła nowa odsłona MyBB jak i SMF. Na forach są stare opinie odnośnie starszych wersji tych skryptów. Chciałem poznać wasze opinię odnośnie tych skryptów php. Który lepszy i dlaczego?

 

Osobiście jestem bardzo pozytywnie zaskoczony SMF. Chociaż jest problem z modyfikacjami ponieważ jest tylko jedno źródło w języku angielskim co trochę utrudnia zrozumienie działania pluginów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wniosłeś do tematu. Szukałem i nie znalazłem, więc zapytałem czy wy znacie jakieś. Bo wujek google mi nie wyszukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMF 2.0 najlepsze z darmowych. Prostota działania, dużo styli, modów, ładnie wygląda rozmieszczenie przycisków itp... nie zjada dużo transferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Z tych dwóch to... phpbb3!

A tak na serio: Mybb to muł, a SMF nie jest intuicyjny od strony usera (ocena subiektywna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Zapytania to nie wszystko.

- zobacz ile bierze pamięci w miarę wzrostu forum

- bbcode jest parsowane w locie

- "templatki" są na na evalach, bez żadnego cache

- ile for nie ma wrzuconych pluginów? Te natomiast działają na hookach i często są bardzo niewydajne

- autorzy przez dwa lata nie zrobili NIC w tej dziedzinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się tematem.

 

Możecie wymienić PLUSY i MINUSY zarówno SMF jak i MyBB?

 

Muszę się na którys zdecydować ;) no chyba że w opcje wchodzi jeszcze coś darmowego i równie dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z phpBB3 i jestem bardzo zadowolony. Kiedyś śmigałem też na SMF, ale szybko rozeszło się po kościach. phpBB3 przypadło mi do gusty, dlatego że mamy polskie wsparcie, dużo wtyczek, szabloników itd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum mojego rocznika na uczelni migrowałem z phpbb3 na SMF 1.1.11 (z rok temu). Jest różnica w działaniu. Co prawda SMF jest faktycznie mało intuicyjny. Na początku można się pogubić w opcjach PA. Jeszcze teraz mam problemy z zapamiętaniem gdzie, co jest :P Ale myślę, że jak często korzysta się z PA, to nie będzie problemu.

SMF trochę wolno się rozwija. Skok z RC3 na 4 trwał dość długo, pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMF mało intuicyjne? Próbowałem postawić jedno forum na phpbb i to właśnie ono było dla mnie nieczytelne względem smf.

Dodatkowo smf 1.1.12 i smf 2.0 RC4 są do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o PA, a i często dodatki, które zostały stworzone dla wersji 1.1.x posiadają wersję współpracującą z 2.0

Faktem jest, że aktualizacje nie pojawiają się zbyt często, natomiast obecna RC4 wprowadziła bardzo dużo zmian i najprawdopodobniej po niej zostanie wypuszczone już oficjalne, stabilne wydanie.

Ja raczej skłaniałbym się ku smf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×