Skocz do zawartości
plascadeine

darmowy skrypt sklepu internetowego

Polecane posty

Jako bestia początkująca w e-commerce postanowienie mam jedno start na darmowym skrypcie, a jak tylko sprzedam pierwszych kilka artykułów migracja na coś płatnego. Pewności nie mam że sprzedaż ruszy szaleńczo bo to asortyment niszowy a nawet posunę się dalej bardzo niszowy.

Proszę o polecenie czegoś ciekawego, pod uwagę sa brane virtuemart, prestashop, OSC raczej nie.

Dziękuje za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zencard, bardzo fajny na start lub ewentualnie OSCommerce.

 

Na serwerach zainstalowanych z Installatron oraz Fantastico masz skrypty bezpłatnych sklepów oraz automatyczną instalację.

Był jeszcze jeden nowy skrypt sklepu, coś na G. Niestety nie pamiętam jego pełnej nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz na czym Ci zależy, jakie funkcje musi spełniać taki skrypt, a z jakich jesteś w stanie zrezygnować lub w ogóle jakie są Ci zupełnie zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie lepiej skorzystać z wyszukiwarki? Przecież drążyliśmy ten temat w całkiem pokaźnym wątku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej niewiele się dzieje nowego, w sensie takiego totalnie nowego - obadaj tamte skrypty, o których tam piszemy, po prostu minęło parę miesięcy, to może jakieś świeższe wersje są - to po prostu ciutkę lepsze mogą być, ale generalnie rewolucji w tym okresie chyba nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gekosale

 

Jak można polecać coś co tak naprawdę nie działa, jest bardzo wczesną betą i chwilowo nic się z tym nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

regdos o cholera, rok minął, a tam ciągle wczesna beta? : )

 

EDIT: właśnie sprawdziłem - Release 0.7.3557 - nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

presto czy virtue... nie umiem wybrać. Druga połowa namawia mnie na KQS.store od razu a ja się boję. Co jak nie wypali? Na serwerze nie stracę a co z oprogramowaniem sklepu? Powiecie że mało kosztuje i jakoś to przeboleje to może i prawda ale jak mam kupić dziecku lepszy fotelik do samochodu albo kupić KQS.store na chwilę obecną wolę darmowe rozwiązanie i fotelik niż sklep i niepokój o zdrowie dzieciaka ( a 450zł w cenie fotelika robi dla mnie znaczącą różnicę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety najlepiej przetestować skrypty samemu, nikt nie wie co dla Ciebie będzie bardziej odpowiednie i wygodne.

 

Wybierz sobie dwa bezpłatne sklepy, zainstaluj w dwóch niezależnych katalogach i potestuj.

Osobiście testowałem Zencart i uważam go za całkiem niezły sktrypt, ma też dobry support.

 

Na stronie OSCgold dają też darmowe wcześniejsze wersje swoich sklepów: http://www.oscgold.com/

 

Tu masz link do darmowej wersji: http://www.oscgold.c...nternetowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś darmowy skrypt, do którego istnieją zintegrowane płatności polskie?

 

Lub do którego to skryptu, wystarczyło by doinstalować jakiś moduł, żadnego grzebania w kodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Joomla + Virtuemart (masz gotowe moduły płatności, kwestia zingerować z kontem paypal czy platnosci.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Gekon albo Prestashop, ewentualnie jakieś koszmarnie płatne i tak samo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze widziałem sklep od Allegro "darmowy" 2% marży wartości sprzedaży, czy te skrypty podawane przez Was działają na podobnej zasadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.. sam to testowałem i po kilku godzinach usunąłem....

 

Post z 8 października 2010 a my oczywiście nic nie robimy i stoimy w miejscu. No Panowie nie róbcie sobie żartów. Od tego czasu było KILKADZIESIĄT (około 60) paczek aktualizacyjnych, a aktualna dostępna wersja to 1.2.3 . Łatwo oceniać Gekosale przez pryzmat wersji sprzed 10 miesięcy sad.gif

Edytowano przez adam.mediacube (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż się coś zepsuje z chęcią naprawią za opłatą :) No i na pewno na ich serwerze będzie działał bez problemów :) Poza tym dodatkowe moduły itd. Wiadomo właściciel na samych dodatkach zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm podstawa to moduł płatności, z tego co widzę to za friko, zaraz biorę się za instalowanie na hoście, zobaczymy jak pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Square Host, serwera akurat nie mają, nie prowadzą usługi hostingu. Ja sam sprawdzałem działanie Gekosale na różnych hostingach, mniej i bardziej popularnych. Na jednych śmiga lepiej, na innych gorzej. Są firmy oferujące dobre konta shared, na których Gekosale działa sprawnie.

 

Jeśli ktoś coś sobie sam zepsuje, a oprogramowanie samo w sobie jest za darmo, to chyba oczywiste, że pomoc/naprawa będzie odpłatnie. Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Co do modułów to na PresaShop, Magento itp. są moduły zarówno darmowe jak i płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haczyków nie ma bo to GPL. Korzystasz i psujesz na własną odpowiedzialność :).

 

Poczytajcie zresztą forum, jest mnóstwo sytuacji gdzie nieodpłatnie pomagamy userom bo coś popsują :). Przy cięższych tematach oczywiście indywidualnie sobie ustalamy stawkę - to jest normalne. Moduły bezpłatne są w Gekolab ale robimy też płatne - niebawem się pojawią. Na czymś w końcu ten projekt zarabiać musi, ale wersja podstawowa w zupełności wystarczy do prowadzenia zaawansowanego sklepu.

 

Co do serwerów to raczej większych problemów nie ma jeżeli chodzi o samo działanie. Mowa o normalnych serwerach a nie firmach "krzak" lub kontach z poblokowaną większością funkcji. Na stronie http://www.gekosale.pl/o-systemie/wymagania-gekosale/ widać to na czym Gekon będzie działać na pewno, a czy wydajnie to już inna kwestia. Sami hostingu nie prowadzimy a jedynie współpracujemy z IQ.

 

@Suqare Host

 

Nie mamy takiego podejścia więc nie oceniaj na podstawie innych systemów/firm. Poczytaj forum, popytaj kogoś komu pomagaliśmy. Zasada jest prosta - błąd wynika z softu to naprawiamy bezpłatnie, błąd wynika z winy klienta to płaci jak nabroił :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×