Skocz do zawartości
bryn1u

[Opinie] NetDC.pl

Polecane posty

Napisz jak, bezinwazynie, jak rozgłosisz route na 2 asn-y by działało "w dwoch sieciach", jak multimedia potnie tą swoją podsieć /16 - mnie to po prostu ciekawi, jak zmusisz filtry operatorów by to zobaczyły od strzała i przepuściły, z chęcią się dowiem będzie to dla mnie cenna wiedza.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale...

Jeśli MM doda do tej adresacji object route z ich ASem i ich AS do swojego AS-SETu,

to następnego dnia filtry operatorów powinny już taki prefix spod ich ASa przyjąć.

Ja też rozgłaszam w BGP PA - /23 wycięte z /19 ATMANa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale...

Jeśli MM doda do tej adresacji object route z ich ASem i ich AS do swojego AS-SETu,

to następnego dnia filtry operatorów powinny już taki prefix spod ich ASa przyjąć.

Ja też rozgłaszam w BGP PA - /23 wycięte z /19 ATMANa.

 

Tak zgadza się, ale chodzi o to że nie jest to operacja "na chwilę w nocy i już działa w całym internecie" (my także rozgłaszamy PA z SNETU). Stąd moja sugestia by te podsieci wykorzystać po poprawnej propagacji prefixów. Z doświadczenia wiem, że a to coś w netii nie poszło a to cosw gtsie itd itd - różnie bywa, wiadomo admin poprawi ale byłbym daleki od uruchamiania serwerów na IP które mają być docelowo "przegłaszane" na inny AS lepiej zrobić od początku dobrze. Swoją drogą na www piszą, że mają tpnet i plix a jak widzimy to tylko plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Najdmen

 

Już mówię jak to wygląda :) Na patchcordach w chwili obecnej mamy widoczność do PLIXa jak i TPNETu. Jednak przepustowość łącza MM jest większa o tych dwóch w/w. dlatego teraz cały ruch leci tędy.

 

Już mówię dlaczego nie martwię się zbytnio rozgłoszeniem tego i wiem że nie jest to 5 minut ale mamy bardzo fajny dokument od MM z gwarancją aranżacji BGP oraz rozgłoszenia naszej sieci przez nich a to dlatego, że wniosek o AS szedł przez ich ręce i jak to z nimi bywa (kto korzystał ten wie) gdzieś go zgubili później było opóźnienie z przekazaniem przez nich gotówki (naszej) do RIPE za opłatę sign up itp itd :)

Oni to sobie na spokojnie załatwią teraz a ja mam, że tak powiem święty spokój bo nad aranżacją i rozgłoszeniem nie będę pracował tylko ja ale także spora liczba osób od nich i to im zależy na tym żeby przerw w widoczności nie było bo zapłacą za to karę i to nie małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, ale chodzi o to że nie jest to operacja "na chwilę w nocy i już działa w całym internecie" (my także rozgłaszamy PA z SNETU). Stąd moja sugestia by te podsieci wykorzystać po poprawnej propagacji prefixów. Z doświadczenia wiem, że a to coś w netii nie poszło a to cosw gtsie itd itd - różnie bywa, wiadomo admin poprawi ale byłbym daleki od uruchamiania serwerów na IP które mają być docelowo "przegłaszane" na inny AS lepiej zrobić od początku dobrze.

Moim zdaniem mocno demonizujesz i nie jest to żaden argument świadczący o tym, że robią źle.

Inna sprawa, że rozgłaszałem już swoje podsieci /23 w 3 serwerowniach i nie miałem z tym większych problemów;

sprawdzam zawsze z LG GTSu, Level3, TP, ATMu, PLIXa i Exatela.

Jeśli operator jest kiepski jak np. NE***, to nic Ci nie pomoże - choćbyś rozgłosił miesiąc wcześniej /8 PI.

Prawda jest taka, że nie masz na to absolutnie żadnego wpływu, ale możesz się do operacji przygotować solidnie

( vide: wykonać zgodnie "ze sztuką" ) i w ciągu jednej nocy z dużym prawdopodobieństwem pojawić się w internecie pod swoim ASem.

 

Swoją drogą na www piszą, że mają tpnet i plix a jak widzimy to tylko plany.

To już jest argument. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest argument. :)

 

Jeżeli to tak bardzo razi po oczach to mogę to skreślić do czasu wystawienia własnej asy :) Chodzi o to że to łącza fizycznie są u nas jednak bez numerku AS nie mamy jak tego odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tak bardzo razi po oczach to mogę to skreślić do czasu wystawienia własnej asy :) Chodzi o to że to łącza fizycznie są u nas jednak bez numerku AS nie mamy jak tego odebrać.

Daj spokój. Czym Ty się przejmujesz? 90% firm na tym forum "łże" do tego stopnia,

że wy ze swoim brakiem TP i PLIX to jesteście niczym aniołki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe możliwe w to już wnikać nie będę kto co i jak rolleyes.gif

Tak czy siak do wiadomości wszystkich forumowiczów napiszę że w tej chwili ruch naszej sieci leci łączem od Multimedii pasmem 100/100 Mbps oczywiście po światłowodzie.

Proszę też o trochę wyrozumiałości dla nas, na rynku jesteśmy nie cały tydzień tak więc jeszcze sporo przed nami póki co jesteśmy w stanie zaoferować dobrą pomoc techniczną oraz stabilnie działające usługi na myślę że poziomie adekwatnym do ceny.

 

Jeżeli ktoś o coś jeszcze chce zapytać to śmiało jestem do dyspozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania:

 

Limit 5TB / mc transferu jest ważny nawet dla najtańszego serwera (tego z Celeronem)?

Czy jest możliwość zwiększenia jakiegoś parametru serwera "w czasie" (a konkretnie wymiany dysku twardego na większy)? Jakiś cennik, czy indywidualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit dotyczy każdego serwera. Oczywiście istnieje możliwość zmiany konfiguracji sprzętowej w trakcie działania usługi. Dodatkowe podzespoły wyceniamy indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania:

 

Limit 5TB / mc transferu jest ważny nawet dla najtańszego serwera (tego z Celeronem)?

Czy jest możliwość zwiększenia jakiegoś parametru serwera "w czasie" (a konkretnie wymiany dysku twardego na większy)? Jakiś cennik, czy indywidualnie?

 

Gdzie ty wyczytales 5 TB/mc transferu na miesiac ?

Serwer z Celeronem:

Łącze

 

Nielimitowana ilość transferu miesięcznego yes.gif

Raczej upgrade/downgrade to chyba jest w kazdej szanujacej sie firmie i to samo oferty indywidualne.

 

#edit

 

Jest zamiennik amd na intela w tej samej cenie np. Big Serwer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A jeśli można to ja poproszę plik testowy, najlepiej powyżej 500MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu potrzeba Panu taki plik ?

 

@bryn1u

 

Jeżeli chce Pan konkretnie jakiś inny procesor to proszę złożyć zapytanie do nas na maila lub poprzez HelpDesk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
W jakim celu potrzeba Panu taki plik ?

W celu przetestowania prędkości łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro Panu wrzucę jakiś film do pobrania.

 

Buehehe, cóż za profesjonalizm... :) zapoznaj się z komendą dd :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie martwić program dd jest nam znany, jednak co to za różnica czy stworzymy plik zawierający losowe dane czy udostępnimy gotowy do pobrania ? Raczej pobierać będą się tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer netdc.pl zbyt długo nie odpowiada.

 

A wczoraj całkowicie nie działała strona przez dobre 3 godziny, na netshoot nie wczytywała się grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się możliwość płatności via PayPal - tylko tego mi brakuje.

Bo muszę się grzebać - PayPal - Konto, Konto - NetDC = 4-5dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała modernizacja serwera wkrótce wszystko będzie działać.

 

Płatności PayPal są obsługiwane przez kanał Dotpay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mi się nie podoba to strona - taka mało profesjonalna jak na taką firmę.

 

Jak na taka firme ? Na firme ktora jest az 2 tyg na rynku ? Dla mnie strona jest ok to co klient chce na niej znalezc to znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×