Skocz do zawartości
Network Communication

www.LiveNet.pl - Wielkie zmiany.

Polecane posty

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                           192.168.251.1 -    0 |  117 |  117 |    0 |    0 |    1 |    1 |
|                   No response from host -  100 |  117 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  116 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                           84.116.252.13 -    0 |  116 |  116 |   10 |   13 |   28 |   13 |
|                            84.116.252.9 -   39 |  116 |   71 |   10 |   13 |   45 |   12 |
|                          84.116.252.190 -    0 |  116 |  116 |   10 |   13 |   60 |   11 |
|                          Dialog.plix.pl -    0 |  116 |  116 |   10 |   12 |   24 |   11 |
|              r-3-lod.lodz.dialog.net.pl -    0 |  116 |  116 |   14 |   19 |  212 |   14 |
|                          kix.ncgroup.pl -   20 |  116 |   93 |   13 |   15 |   30 |   14 |
|           host-91-203-223-10.ncgroup.pl -   22 |  116 |   91 |   13 |   15 |   26 |   14 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
  WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )

 

 

No to ncgroup ma kix i loss 22%. Po tym co obserwuje przez ostatnie dni, to przypomina mi się livenet sprzed 1.5 roku. 0 peeringow, same tranzyty i codzienne lossy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 10.50.1.15 - 0 | 161 | 161 | 0 | 6 | 47 | 0 |

| 10.220.0.1 - 0 | 161 | 161 | 0 | 6 | 47 | 15 |

| r_bgp-int-0-0-2-30.krosoft.pl - 0 | 161 | 161 | 0 | 8 | 62 | 0 |

| service.plix.pl - 1 | 160 | 159 | 0 | 18 | 187 | 15 |

| peering.plix.pl - 2 | 160 | 158 | 0 | 18 | 78 | 15 |

| r3.isp-r7.pol.atman.pl - 0 | 160 | 160 | 0 | 26 | 171 | 15 |

| unused-217017033075.atman.pl - 0 | 160 | 160 | 15 | 22 | 78 | 15 |

| 81.168.187.90 - 4 | 160 | 155 | 15 | 21 | 62 | 15 |

| master.ncgroup.pl - 0 | 160 | 160 | 15 | 24 | 94 | 31 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

 

U mnie to się klaruję tak ;) Jak widać nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają nie stabilną sieć.loss 2-4% standardowo, unstable pingi. Więc póki co uważał bym na livenet.pl 'aka ncgroup.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają nie stabilną sieć.loss 2-4% standardowo, unstable pingi. Więc póki co uważał bym na livenet.pl 'aka ncgroup.pl.

 

Na maile też nie odpowiadają, chyba że jeszcze do tej 20 jak biuro pracuje odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło także pytanie dotyczące wysokości czasów ( pingów ). Obecnie testujemy łącza od dodatkowych operatorów. Sprawdzamy także jak sprawdzą się obecni operatorzy przy wyższych wolumenach. Prawdopodobnie już w poniedziałek będziemy w stanie uruchomić produkcyjnie dodatkowe łącza.

 

;) Widzicie jakąś poprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko ja widzę tutaj duży przekręt?

Czy dla użytkowników końcowych naprawdę nie ma znaczenia sposób prowadzenia biznesu przez osoby świadczące im usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Um, jest późno, jest weekend, i przez to nie do końca ogarniam temat - mógłbyś rozwinąć, Bell?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze przyznam że obserwuje temat, jednakże nie do końca rozumiem co się stało i jak 'prawda' wygląda obiektywnie. Czy ktoś posługując się odpowiednią wiedzą, mógłby sklecić parę zdań by wytłumaczyć o co tutaj tak naprawdę chodzi ( najlepiej jakby się ktoś jednocześnie posługiwał nazwiskami/nazwami firm, by wypowiedź była jasna i klarowna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc

A co tu rozumieć? Została sprzedana* DOMENA. Jej właścicielem była osoba fizyczna, która później pełniła jakąś funkcję w spółce z o.o. o podobnej nazwie. Po odejściu ze spółki domenę sprzedała* innej spółce... i tyle w temacie.

 

*) w danych WHOIS dalej widnieje "poprzedni" właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie fikcja, a dość obrzydliwe oszustwo.

 

Pozostaje pytanie kto tu został oszukany?

 

P. Grzegorz przez sitela lub vice versa

sitel przez ncgroup

A, może klienci przez P. Grzegorza ?

 

Trudno powiedzieć, bynajmniej slaskdatacenter aka sitel dalej będzie utrzymywał serwery na starych warunkach. Przykre jest to, że ja jako klient od ponad 2 lat, posiadający te same adresy IP przez ponad 2 lata muszę je teraz zmieniać. Bo sitel nie zabezpieczył się na taka okoliczność, a adresy ip livenetu są własnością P. Grzegorza. Więc w stosunku do starych klientów jest to troszkę nie fair. Co do przytaczanych nowych styków przez ncgroup to dalej ich nie ma.

 

http://www.robtex.com/as/as39869.html#peer

http://www.robtex.com/as/as43470.html#peer

 

Troszkę kiepsko to wygląda, co widać po pingach i loss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się przedstawić, nazywam się Jacek Pucek i jestem współwłaścicielem spółki Livenet Sp. z o. o. Posiadam 49% udziałów.

 

Zapoznałem się z całym wątkiem dotyczącym marki Livenet.pl jak i samej spółki Livenet Sp. z o.o.

 

Nie do końca mogę się zgodzić z wypowiedziami mojego kolegi Pana Zajęckiego, który obecnie zajmuje stanowisko Prezesa zarządu w spółce.

 

Wielokrotnie zwracałem uwagę Panu Zajęckiemu, pełniącemu funkcję Prezesa zarządu, jak i drugiemu udziałowcowi na nieprawidłowości w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Jak zapewne drodzy użytkownicy forum zauważyli od dłuższego czasu w serwerowni w Tarnowskich górach dochodziło do awarii, na czym cierpieli nasi klienci. Niestety występujących problemów nie udało się rozwiązać z powodu niedostosowania obiektu do pełnienia funkcji serwerowni, choć wszyscy staraliśmy się to uczynić. Skutkiem tej całej sytuacji jest sprzedanie marki Livenet.pl wraz z częścią serwerów oraz klas adresowych obsługujących serwery dedykowane.

 

Ze swojej strony mogę jedynie zapewnić, że wraz ze wspólnikiem wyciągniemy wnioski w stosunku do osób odpowiedzialnych za zarządzanie firmą i postaramy się wyjść z przejściowych kłopotów finansowych i technicznych.

 

Wszystkich klientów chcących pozostać na dotychczasowych warunkach, choć zmiana adresów IP będzie niestety konieczna, zapraszam na naszą nową stronę znajdującą się pod adresem www.slaskdatacenter.pl Znajdują się tam dane kontaktowe do naszej firmy.

 

Proszę także użytkowników forum o ważenie swoich słów, ponieważ brak wystarczającej wiedzy dotyczącej tematu, może jedynie narazić inne osoby na bezpodstawne zarzuty i nieprzyjemności.

 

Z poważaniem,

 

Jacek Pucek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skutkiem tej całej sytuacji jest sprzedanie marki Livenet.pl wraz z częścią serwerów oraz klas adresowych obsługujących serwery dedykowane.

 

Z jakiego powodu nazywa Pan domenę "marką"?

 

Ponadto, trochę to dziwne, że właścicielem domeny pod którym znajdowała się witryna Pana Firmy była własnością jednego z pracowników - jak wynika z zamieszczonych tu informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu nazywa Pan domenę "marką"?

 

Ponadto, trochę to dziwne, że właścicielem domeny pod którym znajdowała się witryna Pana Firmy była własnością jednego z pracowników - jak wynika z zamieszczonych tu informacji.

 

bo domena to też marka, przykład: nazwa.pl to marka firmy NETART,

marka to nie tylko nazwa firmy, ale może nią być np. nazwa produktu, usługi,

znak towarowy, logo i inne.

 

z tego co wiem to domena nie należała do pracownika ale udziałowca firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to domena nie należała do pracownika ale udziałowca firmy ?

 

Dokładnie, który widniał też w KRS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marką może być wiele rzeczy, więc domena też (nie będę się o to spierał, chociaż marki są zastrzeżone przez firmy, a zastrzeżenie domeny polega sprowadza się do bycia jej właścicielem) , jednak w tym przypadku "sprzedaż domeny livenet.pl" znacznie precyzyjniej i dokładniej opisuje kolej rzeczy, niż niejasna "sprzedaż marki livenet.pl". Bez sprzedaży domeny, żadna "sprzedaż marki" nie miałaby żadnego sensu.

 

To, że domena należy do udziałowca i osoby fizycznej a nie do samej firmy oraz że firma będąca spółka z o.o. nie ma z taką osobą zawartej umowy (jak domniemuję, skoro można było sobie ją ot tak zabrać), też jest dość dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie pamieta o waznych sprawach czyli o przeniesieniu praw do domeny na firme to ma potem tak jak tutaj, z jednej strony zle podejscie do biznesu z drugiej brak slownosci posrodku zle spisane umowy tak to dla mnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest dziecinada, załóżcie jeszcze 15 kont livenet, ncgroup, g lyzwinski i livenet sp zoo itd i tłumaczcie każdy swoje ....

ewidentnie ktoś tu działa na szkodę spółki i kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainwestujcie w klawiaturę bo razi brak spacji w komunikacie od firmy ;). (Chyba, ze powyższa odpowiedź była spontaniczna, pisana w szybkim tempie ;))

 

Pytanie 1: Czemu używacie nazwy livenet.pl ? Zamierzacie ją w przyszłości zmienić na SDC?

Pytanie 2: Obiecany od lat agregat jest już w waszym DC?

 

 

 

 

To w końcu jak to jest ? Istnieje czy nie?

 

Tak to jest ze domena Livenet.pl jest wlasnoscia pana Grzegorza , a livenet sp. z.o.o zostala w tarnowskich gorach. W ostatnich miesiacach cos sie musialo stac bo poziom uslug z kiepskiego zmienil sie w tragiczny i ja wynioslem sie do marki fast-servers.pl ( fast-servers.eu )

Maja szafy w Warszawie i Londynie , poziom obslugi klienta jest o wiele lepszy , nikt nie olewa , fakture dostalem od reki ( w Livenet nie dostalem od roku !!!! ) ceny pewnie 2x wyzsze ale teraz spokojnie spie i nie martwie sie czy serwer ma prad czy go nie ma.. ( dla porowniania w livenet w ciagu miesiaca pradu nie bylo 6x - a w ciagu ostatnich 6 miesiacy awarii bylo tyle ze trudno policzyc i nie tylko pradu. Livenet zwalal na vatenfall ale ja nie wierze juz tej marce ani zadnym "tanim" serwerom bo co "tanie" musi byc do niczego..

Odradzam livenet , superhost, slaskdatacenter i zagraniczne niemieckie tanie serwery.

Polecam beyond.pl wdc.pl , fast-servers.pl , nazwa.pl , kei.pl

Naprawde cena to nie wszystko , mam bardzo przykre doswiadczenia z livenet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×