Skocz do zawartości

Polecane posty

witajcie,

 

planujemy z kolegą ISP otworzyć hosting. Posiadamy łącze od TP {metro eth} 70/70mb. Jaka jest wydajność takiego łącza do celów hostingowych? Chodzi tu o przelicznik na końcowych klientów w kontach na własne strony www (np. po 10GB/klient/www/ftp/mysql etc). Z ciekawości dodam, że ping np. do wp.pl to ok 9/11ms.

 

pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość z racji pierwszego postu.

 

rageman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otworzysz tego naprawdę sporo.

Łącza przy serwerach WWW schodzi stosunkowo niewiele, prędzej martwiłbym się o to, czy wszystkie maszyny będą sprawnie obsługiwały klientów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70 Mbps? klasyczny shared hosting? ilość kont jakie jesteście w stanie obsłużyć jest zaiste kosmiczna :P

wydaje mi się, że mówimy tutaj o ~ 10K sztuk przy założeniu, że oferta będzie bez specjalnej ekstrawagancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za odp.

 

powiedzcie jeszcze, co ma największy apetyt na łącze? serwer www, /vps i dedykowane/ , gier czy głosowe? z małego doświadczenia wiem, że serwery gier są dość wymagające,

 

i jeszcze pytanie odnośnie adresów IP. Jeżeli będziemy posiadali jeden serwer, na którym będzie najzwyklejszy shared hosting, to musimy posiadać również własne serwery DNS do których podpięte będą konta. Jaka jest wymagana ich ilość i jak w ogóle się to odbywa, jeżeli klient rejestruje domenę - zabieram na zew. IP z naszej puli, oraz czy do każdego konta na jednym serwerze potrzebny jest osobny IP ?

 

ponownie z góry dziękuję.

 

Ragemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obciążąją zasoby serwery gier, a także torrenty.

I to wcale nie chodzi tu o wolumin ilości owych Mbitów, które generują.

 

Bardziej zatrważająca ilość bardzo małych pakietów, przez które słabawe routery dostają zadyszki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
oraz czy do każdego konta na jednym serwerze potrzebny jest osobny IP ?

Konta mogą być na IP współdzielonym.

 

Jaka jest wymagana ich ilość

Minimalnie dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odp.

 

chodziło mi o to, czy aby do każdej domeny i do każdego konta nie jest potrzebny osobny zew. IP - jeżeli utrzymuje się je na własnym DNS - jeśli min. 2 to jak najbardziej jesteśmy w stanie podołać ponieważ od operatora otrzymaliśmy całą klasę adresową.

 

Jeżeli ktoś jeszcze będzie miał spostrzeżenia to bardzo proszę o odpowiedzi.

 

pozdrawiam

 

rageman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym spostrzeżeniem jakie widzę to przeczytać całe to forum jako początek jakikolwiek do dalszych działań aby myśleć o tym biznesie. Rozumiem, że nawet jeśli masz zamiar zatrudnić administratora który de facto będzie wszystko wykonywał za Ciebie/Was to i tak jakąś podstawową wiedzę należy posiadać, a do takiej należy pytanie na temat przydzielania adresów ip, współdzielenie IP przez użytkowników, ilość potrzebnych adresów do działania serwera i usługi typu DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pisać nie na temat to najlepiej sobie daruj, lub o tym co powinienem wiedzieć, a co nie.

 

Pozdrawiam i liczę na bardziej racjonalne odpowiedzi od powyższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że 3 posty z serii naśmiewania się "co potrafi, co powinien widzieć, niech się za to nie bierze, lepiej daj sobie z tym spokój".

 

Jeżeli się nie spostrzegliście - forum jest po to żeby pytać - de facto - administrator tu chyba nie istnieje - zadałem pytanie, a ostatnie posty to odpowiedzi nie na temat lub potwierdzenia odpowiedzi nie na temat :).

 

Jakoś cześć użytkowników potrafi odpowiedzieć na pytania, a przeglądając Panowie wasze posty, potraficie w większości odpowiadać na pytania z serii, którą wymieniłem powyżej.

 

Jeśli komuś zechcę się odpowiedzieć na moje pytania, zapraszam. Jeżeli odpowiedzi mają być jak 3 powyżej - dziękuje, ale NIE.

 

£najdmen - oczywiście, że metro odbieramy bez BGP, i jeżeli nie zauważyłeś wspomniałem o tym że mamy "ZAMIAR" założyć usługi hostingowe - jeżeli dojdzie to do skutku drugi operator będzie w sesji BGP. W całej historii ISP zdarzył się tylko 1 pad łącza na 23minuty - od 6 lat!

 

Pozdrawiam

 

rageman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto największy wróg twojego wypasionego łącza

 

koparka_warynski.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto największy wróg Twojego niezawodnego ATMANa z miliardem wpięć do przeróżnych operatorów:

 

z34387_20080125_125832.jpg

 

Sam dzierżawię maszynę, która aktualnie stoi na światle od TP z wykupioną przepustowością 500Mbit/s.

Przez ostatnie 3 lata odnotowałem jedną, 20 minutową awarię, a i tak w realizacji pozostaje przydzielenie klas od RIPE, jednak trochę to trwa, ale i tak nie narzekam na jakość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że 3 posty z serii naśmiewania się "co potrafi, co powinien widzieć, niech się za to nie bierze, lepiej daj sobie z tym spokój".

 

Jeżeli się nie spostrzegliście - forum jest po to żeby pytać - de facto - administrator tu chyba nie istnieje - zadałem pytanie, a ostatnie posty to odpowiedzi nie na temat lub potwierdzenia odpowiedzi nie na temat :).

 

Jakoś cześć użytkowników potrafi odpowiedzieć na pytania, a przeglądając Panowie wasze posty, potraficie w większości odpowiadać na pytania z serii, którą wymieniłem powyżej.

 

Jeśli komuś zechcę się odpowiedzieć na moje pytania, zapraszam. Jeżeli odpowiedzi mają być jak 3 powyżej - dziękuje, ale NIE.

 

£najdmen - oczywiście, że metro odbieramy bez BGP, i jeżeli nie zauważyłeś wspomniałem o tym że mamy "ZAMIAR" założyć usługi hostingowe - jeżeli dojdzie to do skutku drugi operator będzie w sesji BGP. W całej historii ISP zdarzył się tylko 1 pad łącza na 23minuty - od 6 lat!

 

Pozdrawiam

 

rageman

 

Napisałeś jeśli ktoś ma spostrzeżenia to żeby pisać to napisałem, ładnie i grzecznie, a Ty odbierasz to jako jakiś atak w swoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto największy wróg Twojego niezawodnego ATMANa z miliardem wpięć do przeróżnych operatorów:

 

 

Mogę zapytać co tam się mieści? Nie jestem tutejeszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budynek LIM zwany potocznie Marriottem.

Mieści się tam węzeł PLIX.

Podczas większej awarii prądu w LIMie nagle okazało się, że cuś łącza prowadzące do serwerowni ATMANa po kolei wygasały, w końcu cała ( a może prawie cała ) serwerownia zaliczyła kompletny downtime :)

Kij wie jak sytuacja wygląda z tymi backupami po radiu, bo na Grochowskiej ATMAN ma tego od groma na dachach, ale liczy się fakt, że nie zadbali o stosowną redundancję swoich łącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tak do końca, można bez problemu funkcjonować poza limem są tylko dwa ale

1) przy małych transferach (

2) do małych sieci i tak ruchu nie będziesz miał jak padną punkty wymiany na LIMie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Plix, ale także dużo innych styków międzyoperatorskich.

Można by rzec, że całe 42p. LIMu to jeden wielki warszawski węzeł wymiany zasobów sieciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu, chciałbym zapytać o wstępną (powtarzam - WSTĘPNĄ) konfigurację sieci. Posiadamy już drugiego operatora. Czy poniższy diagram dobrze odzwierciedla prawidłowy schemat sieci ? Czekam na sugestie etc.

 

schemnatsieci.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze jak podasz zalozenia jakie ma spelniac siec to sie ktos wypowie merytoryczne, tak router polaczony ze switchem z ktorym polaczone sa inne komputery spelnia zalozenia sieci, tyle mozna teraz powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×