Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość epox

Direct Admin vs cPanel

Polecane posty

Gość epox

Witam

Stoje przed tym wyborem. Co jest lepsze ? (dla mnie cena nie gra roli)

Proszę pisać za i przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DirectAdmin jest "so fresh so clean" dla usera (i korzysta się z niego prosto i przyjemnie), a jednoczesnie nie ma polowy potrzebnych opcji (sa 3rd party pluginy cienkiej jakosci), w komplecie dostajesz stare paczki z SQLem, Apache'm itd.

 

CPanel jest doskonaly administracyjnie - jesli wiesz co robisz w 15 minut zabezpieczysz serwer, skompilujesz nowego Apache'a z jedna z 5 wersji PHP i dowolnymi modulami, etc, etc i to wszystko albo z poziomu przegladarki, jesli jestes hardkorowcem albo z poziomu konsoli. Niestety, przy okazji Twoi userzy zapewne pogubią się przy zakładaniu pierwszej bazy sql, albo dodawaniu domeny, jeśli wcześniej nie widzieli tego panelu - po prostu opcji jest za dużo (ale zawsze można je poblokować ;)).

 

Dodatkowym plusem CPanelu jest szybka reakcja jego producentów na błędy, a także doskonały support za pomocą forum/maila i telefonu. Wiesz za co płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CPanel jest doskonaly administracyjnie - jesli wiesz co robisz w 15 minut zabezpieczysz serwer, skompilujesz nowego Apache'a z jedna z 5 wersji PHP i dowolnymi modulami, etc, etc i to wszystko albo z poziomu przegladarki, jesli jestes hardkorowcem albo z poziomu konsoli. Niestety, przy okazji Twoi userzy zapewne pogubią się przy zakładaniu pierwszej bazy sql, albo dodawaniu domeny, jeśli wcześniej nie widzieli tego panelu - po prostu opcji jest za dużo (ale zawsze można je poblokować ;)).

A w jakis posób można zabezpieczyć serwer z poziomu przeglądarki www?

Tylko firewall czy jeszcze jakies inne ustawienia?

 

wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tutaj akurat o bardziej "wewnętrzną" ochronę:

 

- zabezpieczenie katalogów /tmp i odłączenie ich od / (domyślnie 99% DC nie robi osobnych partycji na tempy)

- zainstalowanie mod_security do Apache'a

- zainstalowanie i aktualizacja ClamAV/SpamAssasina

- zablokowanie wykonywania określonych programów via shell

- włączenie jakiś prostych rootkit hunterów sprawdzających powszechne dziury i niebezpieczne aplikacje (także typu BNC itp).

- wyłączenie kompilatorów dla wybranych grup userów

- zainstalowanie suexec/open_base_dir_protection dla PHP

 

itp. rzeczy, których instalacja i konfiguracja niewprawnemu userowi zajęłaby pół dnia. Z CPanelem można to zrobić w chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni przez fukcjonalność rozumieją to, że telewizor można włączyć i wyłączyć i przełączyć kanały, a przy okazji nie wybuchnie przy najbliższej okazji (DA).

 

Inni tak, że można sobie podkręcić wbudowany amblight, żeby przy meczu świecił z tyłu telewizora na zielono i robił nastrój a przy okazji korzystać normalnie jak go nie potrzeba czasami, wkurzając sie, że żeby zmienić kanał trzeba wejść do czwartego submenu dzięsiątego menu z opcji "lista kanałów" (CPanel). Jak jest w Twoim wypadku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Sam nie wiem :| Głównie chodzi mi o to co byłoby lepsze dla klienta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też stoje przed tym wyborem ;) i niestety nie wiem. Dopłacić te pare złotych do cPanelu czy zaoszczędzić i kupić DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiego klienta celujesz. Jeśli chcesz koniecznie skorzystać z dostępnych rozwiązań to osobiście wybrałbym jednak CPanel, bo jeśli trafisz na laików (małe firmy z serii chcemy tylko pocztę i 10 MB strone etc.) dasz im skin XMail i będą używali tylko najpotrzebniejszych opcji, a reszcie udostępnisz pełny CPanel. Do tego masz naprawdę bardzo dobry support i masę dodatków (od systemów billingowych, przez autoinstallery, addony z serwerami gier, serwerami shoutcast, itd). Warto także zadać sobie pytanie jak radzisz sobie w linuxie. Jeśli stawiasz pierwsze kroki i jesteś "otwarty na tutoriale" znacznie łatwiej będzie się wtłoczyć w CPanel, zwłaszcza, ze how-to do 99% problemów znajdziesz na forums.cpanel.net i w katalogu /scripts na serwerze.

 

IMHO DirectAdmin przy swojej niskiej cenie jest sensowny jako pomoc do zarządzania dedykiem z kilkoma userami (lub jako alternatywa w tej klasie cenowej dla Pleska z 30 domenami). Do zarządzania dużą ilością userów na kilku serwerach bym go nie wybrał (np. dlatego, że tak przydatną opcję jak dns clustering twórcy tego panelu dodali jakieś 2 miesiące temu, po dwóch latach tworzenia softu - a jeszcze nadal sporo mu brakuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Direct Admin'a od dawna. Nie zgodze sie z opinia, ze dodatki do Direct Admina sa kiepskiej jakosci- jesli bowiem o to chodzi, czesto zdarza sie ze te pluginy sa zdecydowanie bardziej dopracowane niz niejeden dodatek do Cpanel. Direct Admin moze nie ma duzo funkcji, ale przez to ze wlasnie taki jest dziala szybciej i jest bezpieczniejszy. W przypadku posiadania DA trzeba sie wykazac umiejetnosciami administracyjnymi przez powloke ssh - chodzi tu glownie o instalacje firewall,antyspam itd.. W cp wystarcza dwa kliki i niby wszystko juz dziala.. Direct Admin sie cigle rozwija, nie prawda jest to ze dostaje sie w raz z nim stare paczki. Nawet porownujac support DA z suppotrem CP wygrywa Direct Admin. Nie zdarzylo sie aby mi nie odpisali na zadane pytanie... malo tego- czesto oferowali rowniez pomoc swojego pracownika zuplenie za darmo. Zdarzylo sie rowniez, ze poprawili jeden bug ktory zauzywalem- zajelo to im chyba kilka godzin- dostalem poprawke i pozniej ona sie pojawi w aktualizacji calego panelu. Direct Admin jest tez sporo tanszy anizeli DA.

itp. rzeczy, których instalacja i konfiguracja niewprawnemu userowi zajęłaby pół dnia

a od kiedy serwery dedykowane sa dla dzieciakow? Teoretycznie dedyki sa dla ludzi ktorzy wiedza co robic. Chyba rpzesadzasz ze pol dnia. Dla osoby ktora sie zna na rzeczy instalacja i konfiguracja tego co napisales zajmuje max 2 godziny- ale dzieki temu ma sie pewnosc ze wszystko jest w porzadku. Kazdy glupi potrafi bowiem kliknac dwa razy i juz ma wszystko ok. Pozatym nie nalezy przesadzac, ze majac CP to wszystko zrobisz przez niego- tak bowiem nie jest. Moim zdaniem Cp jest dla osob ktore uwazaja sie za "administratorow" a w rzeczywistosci tacy ludzie albo nie maja czasu albo poprostu nie potrafia czegos zrobic. Inna tez sprawa, ze ludzie jednak wola CP - to chyba glownie zasluga wlasnie tych wszystkich dodatkow ktore w pozniejszym czasie okazuja sie bezuzyteczne. Cp ma Fantastico, DA - Installatron'a- tansze rozwiazanie a mozliwosci takie same jak fantastico. Cpanel

 

IMHO DirectAdmin przy swojej niskiej cenie jest sensowny jako pomoc do zarządzania dedykiem z kilkoma userami (lub jako alternatywa w tej klasie cenowej dla Pleska z 30 domenami)

 

Zartujesz? Direct Admin rownie dobrze nadaje sie do hostowania wiecej stron niz 30. Ja obecnie obsluguje ponad 100 kont i wszystko bardzo ladnie chodzi. Nawet userzy sa zadowoleni i sie przekonali wlasnie do Direct Admin'a - przedtem mieli CP.

 

moze male podsumowanie opinii o DA:

-szybkosc -niekiedy Direct Admin jest sporo szybszy anizeli CP

-bdb support techniczny - za niespelna 10 $ miesiecznie lub 89 $ jednorazowo masz naprawde bardzo szybki i dobry system pomocy swiadczony zupelnie za darmo przez pracownikow Direct Admin'a

- DA bezpieczniejszy od CP - zostalo to wiele razy udowodnione

- mozliwosc rozszerzenia funkcjonalnosci Direct Admina przez plugin'y ktore czesto sa o wiele lepsze anizeli te z CP

- latwosc nawigacji i prostota obslug- kiedys zrobilem maly test- dalem ludziom dostep do CP i do DA. Wynik byl oczywisty- prosciej bylo sie polapac we wszystkim w Direct Admin

- cena - Direct Admin jest sporo tanszy anizeli CP

- Rozbudowana strona z opisem funkcji Direct Admin'a

- czeste aktualizacje, brak aktualizacji "krytycznych" lub ich mala ilosc.

 

Kazdy ma swoje zdanie na temat DA i CP, ale pisanie ze CP jest znacznie lepszy od DA jest conajmniej przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a od kiedy serwery dedykowane sa dla dzieciakow? Teoretycznie dedyki sa dla ludzi ktorzy wiedza co robic. Chyba rpzesadzasz ze pol dnia. Dla osoby ktora sie zna na rzeczy instalacja i konfiguracja tego co napisales zajmuje max 2 godziny- ale dzieki temu ma sie pewnosc ze wszystko jest w porzadku.
Widzę, że jesteś conajmniej nie w temacie. Epox z tego co wiem nie zamierza bawić się w kolejny "tani profesjonalny hosting", tylko potrzebuje serwera na potrzeby osoby na razie bez linuxowego obycia o czym już pisał kilkukrotnie na tym forum.

 

Własnie pod względem takich potrzeb próbuje doradzić mu panel. Do tego jak pisał - cena nie gra roli.

 

Directadmin nie oferuje

- buqtraqa

- całodobowego supportu telefonicznego

Ponadto:

- aktualizacje dwa/trzy razy w miesiącu/CPanel ma nowe cvsy 2-3 razy dziennie, ale trudno powiedzieć czy to wada czy zaleta

- pluginy? Zwłaszcza lubie ten do zakładania kont, gdzie hasło roota/resellera zapisuje się otwartym tekstem.

 

Paczki? Jeśli uważasz ProFTPd 1.2.9 bez zadnych załatanych dziur i MySQL 4.0.23 za nowości, dostęp do wszelkich configów (httpd, sql, hasła) dla każdego usera, a główny dostęp do DA poprzez nieszyfrowane http za szczyt bezpieczeństwa rodem z seryjnej paczki DirectAdmina to ja nie mam słów i życze powodzenia ;).

 

a od kiedy serwery dedykowane sa dla dzieciakow?

Kazdy glupi potrafi bowiem kliknac dwa razy i juz ma wszystko ok.

 

Ty akurat powinnieneś wiedzieć najlepiej, że posiadanie serwera dedykowanego dawno przestało być zabawą dla wybranych, a panel kupuje się po to, aby ułatwiał prace, a nie ją utrudniał.

 

Jeśli naprawdę znasz na rzeczy napiszesz sobie swój, chociażby w oparciu o wybrany przez siebie free-soft typu VHCS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty akurat powinnieneś wiedzieć najlepiej, że posiadanie serwera dedykowanego dawno przestało być zabawą dla wybranych, a panel kupuje się po to, aby ułatwiał prace, a nie ją utrudniał.

 

owszem ulatwial, ale tez chyba chodzi o to zeby nie powodowal problemow. Kiedy mialem CP to co chwile dostawalem maile ze cos nie dziala, lub ze user nie wie co gdzie jest. A majac DA problemy zniknely. Tak wiec w moim wypadku zmiana panelu na DA sporo ulatwilo. W DA jest wszystko w jednym miejscu, nie ma problemu ze znalezieniem pozadanej funkcji. CP jest zbyt rozbudowany, ma wiele opcji ktore nikomu nie sa potrzebne a tylko utrudniaja.

 

Paczki? Jeśli uważasz ProFTPd 1.2.9 bez zadnych załatanych dziur i MySQL 4.0.23 za nowości, dostęp do wszelkich configów (httpd, sql, hasła) dla każdego usera, a główny dostęp do DA poprzez nieszyfrowane http za szczyt bezpieczeństwa z seryjnej paczki DirectAdmina to ja nie mam słów

a co za problem to siebie ukatualnic? Zaden. Nie wmuwisz mi ze to jest jakis problem. To nawet duzo czasu nie zajmuje. A dzieki temu ze samemu sie to wszystko konfiguruje to przynajmniej sie ma pewnosc ze bedzie dobrze. Szyfrowanie o ile dobrze pamietam tez w CP odbywa sie przez http a nie przez https:/ - a jesli nawet to nie sprawia absolutnie zadnego problemu wlaczenie szyfrowania.

Widzę, że jesteś conajmniej nie w temacie. Epox z tego co wiem nie zamierza bawić się w kolejny tani hosting, tylko potrzebuje serwera na swoje potrzeby o czym już pisał kilkukrotnie na tym forum

o tym akurat wiem. Ale pisanie ze CP jest lepszy od DA jest wielka bzdura. Jedni wola miec mnostwo bzdurnych dodatkow i mnostwo pozniej problemow z zarzadzaniem kontem, a inni wola prostote obslugi i wola miec pewnosc ze wszystko dziala jak nalezy.

 

Jesli Epox faktycznie sobie chce "ulatwic" to niech bierze CP- tylko potem bedzie miec pretensje do samego siebie. Ja osobiscie nie mam zamiaru juz wracac do CPanelu z wielu wzgledow. Alternatywa i to coraz szerzej stosowana jest jednak DIrect Admin.

 

Jeśli naprawdę znasz na rzeczy napiszesz sobie swój, chociażby w oparciu o wybrany przez siebie free-soft typu VHCS.

pytanie tylko: PO CO? po co pisac wlasny panel skoro panel ktory obecnie posiadam spelnia moje wszystko oczekiwania. Rownie dobrze Epox moze wziasc sobie Webmina,VHSC jako alternatywe dla platnych paneli. Kwestia ich "jakosci" pozostawia jednak wiele do zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem ulatwial, ale tez chyba chodzi o to zeby nie powodowal problemow. Kiedy mialem CP to co chwile dostawalem maile ze cos nie dziala, lub ze user nie wie co gdzie jest. A majac DA problemy zniknely. Tak wiec w moim wypadku zmiana panelu na DA sporo ulatwilo. W DA jest wszystko w jednym miejscu, nie ma problemu ze znalezieniem pozadanej funkcji. CP jest zbyt rozbudowany, ma wiele opcji ktore nikomu nie sa potrzebne a tylko utrudniaja.

Jedna zasada. Skonfiguruj CP tak aby klient nie mial żadnych problemów w obsłudze swojego serwerka. A jeżeli to za mało to bez problemu mozesz stworzyć własny skin w którym umieścisz tylko to co uważasz za potrzebne.

A dla admina CP jest tylko po to aby mógł zakładać nowe konta. Reszta to SSH. No chyba ze ktoś będzie się chciał uczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co za problem to siebie ukatualnic? Zaden.
Nie po to kupuje samochód w salonie, żeby na początek wymieniać mu olej, opony i przykleić "jaśka" na kierownicy bo producent zapomniał o poduszkach powietrznych. A panel ma to do siebie, że jest dość zintegrowany z softem pod który został napisany. I nie ma to jak znaleźć się z reką w nocniku bo zmieniła się jedna opcja w domyślnym configu nowej wersji danego softu, a twórcy panelu tego nie przewidzieli.

 

pytanie tylko: PO CO? po co pisac wlasny panel skoro panel ktory obecnie posiadam spelnia moje wszystko oczekiwania. Rownie dobrze Epox moze wziasc sobie Webmina,VHSC jako alternatywe dla platnych paneli. Kwestia ich "jakosci" pozostawia jednak wiele do zyczenia.

 

Skoro można sobie uaktualniać i ulepszać twórców DA to co za problem pójść krok dalej i napisać swój? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro można sobie uaktualniać i ulepszać twórców DA to co za problem pójść krok dalej i napisać swój?

 

tak sie sklada ze wspolpracuje z kilkoma programistami ktorzy sa zaznajomieni z Direct Adminem i tak sie sklada, ze to co potrzebuje a czego nie ma na forum DA w odpowiednim dziale jest dla mnie pisane. Wspolpracuje tez z administratorami Direct Admina i proponuje pewne dodatki, zmiany itd ktore zapewne (czesc z nich) bedzie uwzgledniana. Prosciej jest napisac dodatek anizeli caly panel- zreszta po co pisac panel skoro mozna dopracowac to co jest i dobrze dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Administracja serwerem powinna odbywc sie rowniez przez SSH- ale o tym czesto sie zapomina, bo ludzie mysla ze CP jest na tyle dobry ze przez niego mozna wszystko zrobic i miec pewnosc ze to nie walnie. Przy DA trzeba troche usiasc i pomyslec, a nie bezmyslnie klikac w whm zeby cos zainstalowac. Jesli taka osoba uwaza sie za "admina" to chyba tylko przez siebie. CP jest pod tym wzgledem latwiejszy - dwa kliki myszka i niby wszystko jest cacy..

 

OMG. Po co Ci panel, jeśli znasz się na administracji serwerem? Panel jest do tego, żeby ją ułatwiać.

 

Jeśli coś nazywa się panelem administracji serwerem to istnieje nie po to, żeby wykonywać 99% czynności przez SSH, tylko, żeby zagubiony userek mógł sobie dokompilować GD do PHP poprzez dwa kliknięcia. I wszystko będzie, jak to piszesz "cacy". I.. chyba własnie o to chodzi.

 

Nie widze ŻADNEGO problemu w tym, że ktoś tak sobie zarządza serwerem na swoje potrzeby. I życzyłbym sobie, żeby duża część znanych mi "administratorów" opanowała chociaż stuprocentowo obsługę wszystkich opcji CPanelu/WHM - nie byłoby wpadek takich jak sync.pl, serverownia.pl, fastom.pl etc etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG. Po kiego Ci panel, jeśli znasz się na administracji serwerem? Panel jest do tego, żeby ją ułatwiać

 

i to robi, ale zdecydowanie latwiej jest zarzadzac (dla mnie przynajmniej) serwerem uzywajac Direct Admina + ssh. Tu trzeba sie wykazac nieco, pomyslec jak cos zrobic. Dla adminow ktorzy nie maja umiejetnosci lub czasu lub czegokolwiek innego lepszy jest CP. W jednym jest lepszy CP a w innym DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPanel ma to do siebie, ze każdą opcje można uruchomić albo z konsoli albo z poziomu przeglądarki. Ale trzeba najpierw mieć do niego dostęp, żeby to wiedzieć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dawno nie uzywam CP ale zdanie na temat tego panelu i tak mam takie jakie ono jest. Wybor panelu do kwestia gustu- kazdy wybiera to co uwaza ze mu faktycznie jest potrzebne i co mu pomoze. Dla jednych jest to wybor w kierunku CP, dla innych DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

To ja powiem, ze w europie cpanel i DA nie sa uzywane.

To gra duza role plesk i widze ze ma coraz wieksze grono zainteresowanych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za Europę uznać Niemców to z pewnością ;).

 

Tak na szybko z Europy:

 

DA używa między innymi Az, 2uweb.co.uk, EasyISP

CPanelu: Goodhost, Webd, Superhost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel ma genialnych techników. Po wielu nieudanych próbach instalacji tego oprogramowania pod serwerem Free Bsd ( 5. x), poprosiliśmy o to ludzi z supportu.

Cała operacja wyglądała jak dziecinada. Technik wykonał 2 magiczne komendy - w_get [sorry mod_shit_security nie puscił normalnej nazwy] (tu adres instalki na fbsd) i ./cpanel-install, po odczekaniu 30 minut wylogował się i powiedział ze już wszystko działa...

Za to logi budziły trwogę. Nie działało właściwie nic. Kolejnym problemem było pełne usunięcie - niewykonalne bez formatowania dysku..

Co do php i open _ basedir, bez najmniejszych problemów da się załatwić shella na każdym, nawet najbardziej ograniczonym koncie. Wbudowany konfigurator firewalla nie umożliwia wycięcia portów używanych przez panel - przykładowo 2086 i innych, także dla połączeń wychodzących. Tak więc żeby podczepić back bindshella nie trzeba operować ani na wymagającym roota porcie 80, ani na 22, a np na 2087... Z poziomu www nie zobaczymy także ze takie połączenie jest otwarte, nie sprawdzimy,

czy przypadkiem nie zminieniły się jakieś pliki. Do tego przydało by się trip wire czy podobny soft, chociaż w katalogu e tc. Innym, ciekawym zagadnieniem jest to, że z reguły 99% cpanelowych adminów albo w ogóle nie loguje się na roota, albo raz na dwa miesiące. Te statystyki rozbrajają, ponieważ spod ładnego panelu na www nie widać właściwie nic, a o włamaniu zazwyczaj dowiaduje się za późno. Powiem coś jeszcze - przez Cpanel i inne kilkane konfiguratory systemu mamy tyle firm krzaków. Wcześniej do zarządzania serwerem potrzebny był solidny administrator, z rzetelną wedzą - teraz dzieciak z cpanelem. Zarządzanie przez klikanie to nie rozwój - to porażka i cofanie całej branży. Prawdę mówiąc panel jako taki powinien być tylko i wyłącznie na klientów, a admin powinien mieć co najwyżej prosty skrypt do zarządzania kontami + ro ota i ssh. Nic więcej. A taki użyszkodnik nie znając systemu wiele się nie nauczy..

 

[sorry za poprzekrecane nazy, ale ten post od 30 minut usiłuję wysłać - bez powodzenia - błąd not acceptable. edit - mam błąd - nie można w poscie dac słowa w g e t w całości.. IMHO porażka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Jeśli za Europę uznać Niemców to z pewnością

 

No tak bo maja go za grosze wiec po co maja brac cos innego.

Niemcy odgrywaja duza role swiadczac uslugi hostingowe w europie.

Uzywany jest glownie w niemczech i francji.

Do tego plesk jest juz powoli wprowadzany do usa z tego co widze.

Confixx byl dla mnie klapa ale wygrzebali sie chlopaki z sw-softu zobaczymy jak im pujdzie.

Plus pleska to, ze przykladowy kowalski nie musi szukac "langa" bo paczki jezykowe firma udostepnia .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cPanel ma genialnych techników. Po wielu nieudanych próbach instalacji tego oprogramowania pod serwerem Free Bsd ( 5. x), poprosiliśmy o to ludzi z supportu.

 

Az się cieszę, że nigdy nie nakazałem nikomu korzystania z doraźnej pomocy ich techników w takim razie. Jednakże support mailowy/forumowy wg mnie jest dobry. Na bindshelle i inne cuda CPanel ma już jakieś detektory i "webowe" wersje topa i psa, przez co można coś-tam zobaczyć jeśli się chce ;).

 

Reszta jak najbardziej true (zwłaszcza o krzakach). Uważam też, że mimo wszystko (jak już pisałem tu 5 razy), jeśli ktoś potrzebuje panelu bo się nie zna, CPanel będzie najlepszy i pozwoli na najlepsze zajęcie się serwerem. A żadne środowisko shared nigdy nie będzie 100% bezpieczne. Powstanie takich paneli było naturalnym krokiem po stworzeniu serwerowni z serii "dedyk za 80 dolców dla każdego" i już tego nie cofniemy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Dzięki za dyskusje. Kolibrowi jakoś nie ufam (oferował mi dedyka, ale kiedy spytałem o nip , regon i siedzibe firmy "cisza" nie odezwał się do dziś ;) )

Dzięki za info, więc lepiej dopłacić te ok 100 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×