Skocz do zawartości

Polecane posty

Gdyby miał agregat - nawet najtańszy chiński z allegro to po maksymalnie 10 minutach mógłby przełaczyć UPSy pod agregat (-; a jak widać nie bardzo cokolwiek wstało.

 

No nie bardzo, bo upsy nie przejdą na tryb online przy takim agregacie ;)

Agregat musi mieć moc większą niż suma wszystkich upsów, także sugerowanie takich rozwiązań skazane jest na porażkę

 

. Wszystko działa jak należy. Paweł podsmiechiwał się z moich Orvaldi, no ale najwidoczniej działają lepiej od jego APC.

Działa jak należy do czasu, aż nie padnie ;)

Kolega zapomina, że to tylko UPS i bez zasilania z zewnątrz nie ma znaczenia jaka to firma - tak samo skończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomina, że to tylko UPS i bez zasilania z zewnątrz nie ma znaczenia jaka to firma - tak samo skończą.

Po to się ma zapasowe źródełko w postaci generatora, bądź też sie go nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to się ma zapasowe źródełko w postaci generatora, bądź też sie go nie ma...

 

Jedni nie mają agregatu, inni nie mają zapasowego łacza, nie wiem co gorsze ;)

 

Nie ma co się wymądrzać bo wszystko wygląda fajnie przy małej skali, gdzie można sobie zrobić "domowym" sposobem. Inaczej jest w dużych instalacjach, gdzie trochę inaczej to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, bo upsy nie przejdą na tryb online przy takim agregacie wink.png

 

Rozumiem, że piszesz to z własnego doświadczenia ?

Bo osobiście robiłem próby (UPSy APC modele m.in. RT 3000, RT 2000) na agregatach i 'markowych' lecz nie dopasowanych stricte do pracy w serwerowni (ECT 7000) jak i chinczykach z allegro (Genzo DG6500SE) i przy odpowiednim ustawieniu sensitive na UPSach działały poprawnie z 'kwadratowego' prądu w/w agregatów.

 

Agregat musi mieć moc większą niż suma wszystkich upsów, także sugerowanie takich rozwiązań skazane jest na porażkę

 

To jest raczej oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni nie mają agregatu, inni nie mają zapasowego łacza, nie wiem co gorsze wink.png

Jeszcze pare dni ;)

 

Nie ma co się wymądrzać bo wszystko wygląda fajnie przy małej skali, gdzie można sobie zrobić "domowym" sposobem. Inaczej jest w dużych instalacjach, gdzie trochę inaczej to wygląda...

No i przy większej skali powinno być to lepiej zabezpieczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po to się ma zapasowe źródełko w postaci generatora, bądź też sie go nie ma...

Do ciebie to nie dociera a więc napiszę trochę dosadniej,

nam nie wystarczy agregacik 10KW z allegro za 900 zł !

A montaż, zamówienie, sprowadzenie i podłączenie, sprawdzenie generatora (nie zasilacza na benzynkę do kosiarki i 5ciu pecetów) to nie sprawa na tydzień czy 5 dni .... mamy jużdostawcę, miejsce, zgody itd miał być montowany w lutym,

skończ już proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie to nie dociera a więc napiszę trochę dosadniej,

nam nie wystarczy agregacik 10KW z allegro za 900 zł !

A montaż, zamówienie, sprowadzenie i podłączenie, sprawdzenie generatora (nie zasilacza na benzynkę do kosiarki i 5ciu pecetów) to nie sprawa na tydzień czy 5 dni .... mamy jużdostawcę, miejsce, zgody itd miał być montowany w lutym,

skończ już proszę.

 

To też trochę naciągana historia - zapewne zależy od dostawcy.

Nasz Yanmar dojechał i został 'zamontowany' na szynach w ciągu tygodnia od złożenia zamówienia :)

 

p.s nie widziałem na allegro agregatów 10kW z AVRem za 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nei jest naciągana zwyczajnie;

25go kupiliśmy serwerownię od s-netu,

mamy potwierdzenie że po 15 ma byćgenerator na magazynie, skrzynka/ropzdzielnia i automatyka jest "poskładana" przez elektryków,

w międzyczasie ogarnęliśmy sobie wszystko i glebła rozdzielnia w biurowcu .. ot cała historia ... ale nieee szukajmy spisku,

kłamiemy nie będzie generatora w ionic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie to nie dociera a więc napiszę trochę dosadniej,

nam nie wystarczy agregacik 10KW z allegro za 900 zł !

A montaż, zamówienie, sprowadzenie i podłączenie, sprawdzenie generatora (nie zasilacza na benzynkę do kosiarki i 5ciu pecetów) to nie sprawa na tydzień czy 5 dni .... mamy jużdostawcę, miejsce, zgody itd miał być montowany w lutym,

skończ już proszę.

To rób a nie gadaj.. ile miesięcy temu było pisane, że będzie nowy agregat na Lea?

 

Nawet jak mam agregat z silnikiem do kosiarki to go MAM, kupilismy go zaraz po uruchomieniu całości. I narazie na nasze potrzeby wystarcza i się sprawdza. Poza tym nie kosztował 900 zł. Ale jak takie kupujesz, to też dobrze. A jak potrzeby na prąd będą większe, to zaczniemy się rozglądać za nowym sprzętem.

Na moje to się możesz śmiać z Orvaldi i tańszych rozwiąząń smile.png Po prostu na chwilę obecną nie potrzebuje jakichś drogich rozwiązań, którymi będę mógł sie pochwalić.

 

que_pasa, właśnie znawcom tematu zabrakło prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawle.. Nie wiem po co się tłumaczysz przed "konkurencją" smile.png

 

Zrozumiałbym gdyby Twoi Klienci wylewali żale ale jakoś tego nie widać biggrin.png

 

que_pasa, właśnie znawcom tematu zabrakło prądu.

tylko, że Ci znafcy uprzedzili o problemie a nie postawili przed faktem dokonanym jak to się dzieje w większości serwerowni.

 

Wpadki ma każdy, liczy się to jak firma się zachowuje w trakcie awarii...

Edytowano przez que_pasa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rób a nie gadaj.. ile miesięcy temu było pisane, że będzie nowy agregat na Lea?

 

Nawet jak mam agregat z silnikiem do kosiarki to go MAM, kupilismy go zaraz po uruchomieniu całości. I narazie na nasze potrzeby wystarcza i się sprawdza. Poza tym nie kosztował 900 zł. Ale jak takie kupujesz, to też dobrze. A jak potrzeby na prąd będą większe, to zaczniemy się rozglądać za nowym sprzętem.

Na moje to się możesz śmiać z Orvaldi i tańszych rozwiąząń smile.png

 

que_pasa, właśnie znawcom tematu zabrakło prądu.

 

Jak małe dziecko.. żałosny jesteś i w dodatku ktoś taki jest moderatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Michael+Jackson+likes+popcorn+www+thefacepalm+org_17ff93_218203.gif

 

;) Wyluzujcie, wtopy z prądem miały największe serwerownie, nawet premierowi ostatnio coś wyłączyli podczas debaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allegrowe niby niemieckie agregaty to syf który w Niemczech ma zakaz obrotu z powodu zagrożeń jakie on może powodowa dla życia i zdrowia.

 

Nie bijcie Piany bo wpadki ma każdy i tego nie da się przewidziec.

 

My do tej pory mieliśmy agregat 5KW Kipora IG600 ale po podłączeniu dodatkowych urządzeń co teraz są w teście zrobiliśmy test i już jest za mały więc mamy teraz 15KW i na nim obciążenie około 30%.

Gdy łącze ktoś ma tylko od jednego dostawcy i operator ma redundancję to nie widzę potrzeby brania z kilku źródeł i niby po co jak węzeł w moim przypadku jest za ścianą a mój dostawca ma redund bezpośrednio obok mnie z 3 różnych źródeł i różne nitki wchodzą z 3 różnych lokalizacji. Jedynie problem może wystąpić jak ktoś uwali coś na węźle a to mało prawdopodobne by taka awaria nastąpiła. Jednak dla zabezpieczenia ciągniemy z innej lokalizacji dodatkowo szkło coby było dla ATS'a zabezpieczeniem,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak małe dziecko.. żałosny jesteś i w dodatku ktoś taki jest moderatorem.

no bo nic nie robi cały dzień więc ma dużo czasu, podobnie jak dzieci neo i inne trolle bagienne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To rób a nie gadaj.. ile miesięcy temu było pisane, że będzie nowy agregat na Lea?

Miała go kupić szara i tego nei zrobiła - to już nie moja rzecz,

my mamy tę serwerownię w 100% na własność 16 dni ? i w tym czasie zorganizowaliśmy już praktycznie wszystko i generator będzie wpięty dosłownie na dniach, więc wracaj do swoich kosiarek i orvaldich i nie pyskuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

No nie bardzo, bo upsy nie przejdą na tryb online przy takim agregacie wink.png

Agregat musi mieć moc większą niż suma wszystkich upsów, także sugerowanie takich rozwiązań skazane jest na porażkę

 

 

Działa jak należy do czasu, aż nie padnie wink.png

Kolega zapomina, że to tylko UPS i bez zasilania z zewnątrz nie ma znaczenia jaka to firma - tak samo skończą.

 

Ty chyba nie wiesz po co są UPSy pomiędzy urządzeniami aktywnymi a agregatem.

Don't you ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie wiesz po co są UPSy pomiędzy urządzeniami aktywnymi a agregatem.

Don't you ?

 

Myślę, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, spróbuj jeszcze raz i dokładnie i powoli...

Edytowano przez www.biznes-host.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam laptopa z baterią, jestem w 100% bezpieczny i żadna awaria mi nie grozi! Panowie.. zaprzestańcie, każdy robi swój biznes i niech go pilnuje, nikt nikomu nie musi się tłumaczyć, ani zaczynać flejmów kto od kogo mądrzejszy.

 

Nie mam moderatora, ale zamykam ten temat, bo jest tu kilka dyskusji zamiast jednej NA TEMAT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupcie se wszyscy agregaty, UPSy, baterie, lampki energooszczędne, łącza w 10ciu firmach, prąd od 3 firm, elektrownie atomowe w piwnicach, ale na CH spamujecie tak już X strone tematu o jednym i tym samym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana, kto się źle zachowywał ten to wie lub mu już inni wytknęli - zamykam na jakiś czas temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×