Skocz do zawartości
djwest

Jaki System CMS

Polecane posty

Witam, mam do postawienia sklep na docelowo 2000 produktów, początkowo myślałem że postawię to na czymś w stylu Quick.Cart ale poczytałem i się okazuje że oni nie ogarniają takiej ilości produktów, w końcu mój wybór padł na Business Shop z Home.pl. Poczytałem trochę i ludzie strasznie jadą na obsługę, że jak na czacie coś potrzebują i mają większy problem to BOK wali tylko regułki które mają wbite do łba a nic nie potrafią pomóc, jak coś poważniejszego to trzeba pisemnie opisać problem i do szefostwa (to od czego są telefony i maile ???) . Zacząłem powątpiewać w postawienie sklepu na Home.pl i w miedzy czasie znalazłem oprogramowanie MaxShop, wygląda to wszystko całkiem ciekawie, ma ktoś może jakieś doświadczenie z tym oprogramowaniem ? Na plus przemawia to że płacę za oprogramowanie raz i z głowy a nie coroczną danine dla Homa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na plus przemawia to że płacę za oprogramowanie raz i z głowy a nie coroczną danine dla Homa.

Tak na szybko - to wybierając sklep w wersji z pełnym utrzymaniem masz notkę

Warunkiem zamówienia jest instalacja sklepu (hosting) na naszym serwerze - podlega dodatkowej opłacie

350 zł rocznie

 

A jeśli chcesz zainstalować to na swoim serwerze, to musisz go mieć - spełniającego te wymagania: http://www.max-shop.pl/sklepy-internetowe/dlaczego/wymagania

A za darmo to raczej ciężko ci to będzie znaleźć taki porządny hosting :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aaarrrghh! Znowu, teraz współpracuję ze studiem, które chyba nie ma pojęcia, że home nie jest jedyną firmą w Internecie oferującą usługi hostingowo-różnorakie..

 

Kasa na to i tak pójdzie.. czy miesięcznie, czy rocznie - i tak pójdzie, tyle, że w home będziesz miał bardzo ograniczone praktycznie... wszystko. Od dostępu po możliwości rozwoju (bo ja nie nazywam możliwością rozwoju dedyka za tysiaka).. w ogóle masakra u tych molochów się tak wiązać... to istne bagno jest, a nie rozwijanie sklepu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - to wybierając sklep w wersji z pełnym utrzymaniem masz notkę

 

 

A jeśli chcesz zainstalować to na swoim serwerze, to musisz go mieć - spełniającego te wymagania: http://www.max-shop....czego/wymagania

A za darmo to raczej ciężko ci to będzie znaleźć taki porządny hosting :)

 

Spoko, wiem ze tam trzeba zamowic hosting, poza tym jak bym sie nie zdecydowal utrzymanie tego sklepu u nich to przeciez sa inne ktore mi taki dadza chociazby nazwa ... mysle ze by to ogarnelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

takie moje szybkie uwagi spostrzeżenia - wybierając skrypt sklepu internetowego, trzeba się zdecydować - czy stawiamy na zamknięte rozwiązania, powierzając rozwój naszego sklepu jednej firmie (producentowi) i kupujemy produkt out of the box który po instalacji jest w pełni gotów do działania, czy wolimy poświęcić więcej środków na początku i postawić na otwarte rozwiązanie które możemy z pomocą doświadczonych informatyków dokładnie pod swoje potrzeby przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

takie moje szybkie uwagi spostrzeżenia - wybierając skrypt sklepu internetowego, trzeba się zdecydować - czy stawiamy na zamknięte rozwiązania, powierzając rozwój naszego sklepu jednej firmie (producentowi) i kupujemy produkt out of the box który po instalacji jest w pełni gotów do działania, czy wolimy poświęcić więcej środków na początku i postawić na otwarte rozwiązanie które możemy z pomocą doświadczonych informatyków dokładnie pod swoje potrzeby przerabiać.

 

No ja myślę że będzie rozbudowywany

 

A może ktoś coś by powiedział o Shoper bo to rozwiązanie też jest niczego sobie, a raczej chyba Home od nich wział swoje sklepy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn przedstawiłem Ci dwie opcje skryptu pod sklep

1/zamknięta od firmy, modyfikacje zlecasz firmie i uzależniasz się od niej w 100%, istnieje opcja że nie będą chcieli robić nic poza poprawkami

2/jakieś otwarte oprogramowanie z zewnętrznym supportem, który będzie w stanie wprowadzić w życie wszystkie możliwe zmiany jakie sobie wymyślisz i od którego nie będziesz uzależniony.

 

to jest pierwsze pytanie jakie musisz zadać sobie przy wyborze skryptu sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn przedstawiłem Ci dwie opcje skryptu pod sklep

1/zamknięta od firmy, modyfikacje zlecasz firmie i uzależniasz się od niej w 100%, istnieje opcja że nie będą chcieli robić nic poza poprawkami

2/jakieś otwarte oprogramowanie z zewnętrznym supportem, który będzie w stanie wprowadzić w życie wszystkie możliwe zmiany jakie sobie wymyślisz i od którego nie będziesz uzależniony.

 

to jest pierwsze pytanie jakie musisz zadać sobie przy wyborze skryptu sklepu.

 

Muszę coś wyjaśnić, to ja mam zająć się postawieniem sklepu. Znajomi chcą sklep internetowy i zlecili mi to zadanie. Wydaje mi się że wolałbym postawić na czymś gdzie ewentualne problemy mógł bym skonsultować z kimś, bądź wyjaśnić jakieś kwestie podczas instalacji. A tak to wrzucam towar na sklep i niech się sprzedaje, potem ewentualnie tylko zmiany kosmetyczne typu layout czy coś podobnego no i oczywiście pozycjonowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Sprawdź sobie YES24.pl, porządny sklepik mają, do tego serwer, który obsłuży i koniec zmartwień o hosting/skrypt sklepu. :)

sklepy YES24.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model SaaS nie jest zły. Na pewno będziesz miał dobry support i marketingowo takie rozwiązania są korzystniejsze. Przykładowo użytkownicy iStore mają darmowe przejścia z porównywarki Ceneo na stronę sklepu w większości kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model SaaS nie jest zły. Na pewno będziesz miał dobry support i marketingowo takie rozwiązania są korzystniejsze. Przykładowo użytkownicy iStore mają darmowe przejścia z porównywarki Ceneo na stronę sklepu w większości kategorii.

 

iStroe to chyba najgorszy przykład jaki mogłeś podać.

- support praktycznie nie istnieje

- obsługa sklepu to istna masakra

- darmowe porównywarki to chyba tylko chwyt marketingowy

(na ponad 2tys produktów w ciągu roku do ceneo zatwierdzili 26!!!, ponoć zatwierdzają ręcznie

i się nie wyrabiają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 2k produktow można fajny sklep postawić na odpowiednio zmodyfikowanym Wordpressie. Ewentualnie jeśli mu nie ufasz to PrestaShop - polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×