Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość epox

Serwer dedykowany

Polecane posty

no nie malo.. ale to juz zalezy od ludzi:) nie wszyscy chca oszukiwac i takie zalozenie jest conajmniej nie na miejscu:) A to ze zawsze sie znajdzie czarna owca ktora psuje opinie o calym rynku no to coz.. na to nie ma sie niestety wplywu, a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk, zmieni sie i to szybko
Owszem, wiem, ze jeden z tych providerow, obecnie na Polpakach mysli cieplo o Casablance.. ;-). Jednak tutaj nie ma wielkiego pola manewru i o ile Progreso przy swojej liczbie klientów mogło sobie pozwolić na ich sukcesywne przenoszenie ich z USA do Polski to raczej Superhost przy swoich kilkunastu serwerach tego już nie zrobi.

 

A mało osób w Polsce było oszukanych ?

 

Głownie te pazerne, myślące, że za złotówkę miesięcznie dostaną 500 MB i limit 50 GB (patrz ceny "oszukistów").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk, zmieni sie i to szybko :-)

 

Wątpię. Ceny w .de jeszcze dłuuugo będą znacznie niższe niż w Polsce, a przecież kwestia odległości jest w tym przypadku pomijalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ertcap, widze co sie dzieje na rynku. Gora 1-2 lata i ceny beda bardzo podobne. Juz nie sa zle, popatrz na oferte wdc kolokacji na przyklad, 20Mb/s za 6000zl, jeszcze rok temu nie bylo to do pomyslenia.

 

neas, ceny czego ? jak definiujesz "dlugo" ?

 

epox, aby miec pewnosc jakosci i bezpieczenstwa umowy najlepiej znajdz uslugodawce polskiego. Napisz konkretnie jaki masz budzet, jaki minimalny ruch Cie interesuje na nastepne 3-6 miesiace oraz przykladowy sprzet. Tylko nie staraj sie zawyzac, a podejsc do tego czysto biznesowo. Mysle ze cos ciekawego sie znajdzie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Witam

Niestety mam tylko fundusze na serwer dedykowany ulokowany poza Polską.

Budżet hmm, jestem w stanie zapłacić za pierwszy miesiąc maksymalnie 950 zł z cPanelem brutto, następny miesiąc 700 zł miesięcznie (konfiguracja serwera powinna być wliczona w serwer) . Serwer byłby mi potrzebny taki :

Pentium IV

1 GB DDR

2 x 160 GB

5 x IP

2000 GB/ mies transferu

łącze 10 Mb/s

Gdyby był taki serwer to bym się ucieszył.

Jak narazie @koliber mi coś oferuje, ale nie wiem czy jest ten człowiek wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertcap, widze co sie dzieje na rynku. Gora 1-2 lata i ceny beda bardzo podobne. Juz nie sa zle, popatrz na oferte wdc kolokacji na przyklad, 20Mb/s za 6000zl, jeszcze rok temu nie bylo to do pomyslenia.

 

Nie rozśmieszaj mnie, na zachodzie może te 20Mb/s dostać za 200 euro i to razem z niezłym serwerem.

 

neas, ceny czego ? jak definiujesz "dlugo" ?

 

epox, aby miec pewnosc jakosci i bezpieczenstwa umowy najlepiej znajdz uslugodawce polskiego. Napisz konkretnie jaki masz budzet, jaki minimalny ruch Cie interesuje na nastepne 3-6 miesiace oraz przykladowy sprzet. Tylko nie staraj sie zawyzac, a podejsc do tego czysto biznesowo. Mysle ze cos ciekawego sie znajdzie w Polsce.

 

Ta, nie ma to jak płacić kilka razy tyle po to, żeby kolokować się w Polsce, a nie 200 KM na zachód. :-> W dodatku pierwsza lepsza serwerownia w .de dysponuje lączami klasy kilku Gbit/s. Ile jest takich u nas?

 

Jedna z niewielu porównywalnych, polskich serwerowni przedstawiła ostatnio promocyjną ofertę serwera dedykowanego na łączu 10 Mbit/s z ruchem 200 GB na miesiąc. W .de za te pieniądze można znaleźć coś na łączu 100 Mbit/s z 5000 GB na miesiąc w niegorszej infrastrukturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozśmieszaj mnie, na zachodzie może te 20Mb/s dostać za 200 euro i to razem z niezłym serwerem.

 

20 Mbps z serwerem dedykowanym, a 20 Mbps na kolokację to zupełnie różne rzeczy. Poza tym 20 Mbps w Polsce jest dużo bardziej użyteczne pod względem wysokojakościowych usług, niż za granicą. Serwery w Niemczech, czy gdzieś indziej mają zalety, ale są też wady (odległość). Jak masz kilkanaście maszyn, robią się z tego problemy.

 

Oczywiście nadal ceny u nas są za wysokie, a dumping przez dużych operatorów hostingowych (teraz home i nazwa) bardzo utrudnia utrzymanie się na rynku, czy zaistnienie małym dostawcą usług hostingowych. Jednak na zachodzie też to różnie bywa. Np. taki OVH daje 10-15 Mbps, ale pingi skaczą, jakby miały padaczkę, choć ceny niby bardzo atrakcyjne.

 

W Polsce wszystkie liczące się DC mają przynajmniej Gbps wpięcie, na to narzekać nie można. Jest też i aspekt wspierania rozwoju polskiego internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertcap, widze co sie dzieje na rynku.

Aha, myslalem, ze chodzi co o cos innego (widzialem juz w nocy jakies dziwne ruchy TePsy - albo sie tylko bawili albo testuja nowa forme degradacji ruchu:))

Gora 1-2 lata i ceny beda bardzo podobne. Juz nie sa zle, popatrz na oferte wdc kolokacji na przyklad, 20Mb/s za 6000zl, jeszcze rok temu nie bylo to do pomyslenia.

Tak, ale na dzien dzisiejszy to kolokacja kilku maszyn plus 6Mbit w .pl to koszt ponizej 3000 zl a w takim Leaseweb'ie 10Mbit + polowa wlasnej szafy kosztuje 1000 zl.

Ja predzej bym liczyl na degredacje ruchu ze strony TePsy niz spadek cen polskich lacz do poziomu cen zachodnich.

Taki Leaseweb ma niskie ceny, poniewaz siedzi w AMSIX i sie wymienia ruchem z kims sie da, a do tego bierze lacza w wielkosciach n x Gbit gdzie 1Mbit wychodzi tanio.

A w .pl? Jak nie przyniesiesz w zebach duzej kasy TePsie to masz duze szanse na degradacje.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

@epox: znam jedną osobę z dedykiem w superhoscie, nie narzeka, wiem, ze troche to trwało. oni po prostu lokuja sprzęt w leaseweb tj. zamawiaja kolejnego dedyka do swoich pozostałych 50ciu.. :) suppoertu nie masz, dostajesz maszyne i jazda.. nie wiem dlaczego sie upierasz za takim głupim rozwiazaniem, w dodatku nieco drogi. duzo taniej będziesz miał taki sprzęt bezpośrednio czy to w LW czy to np. w hosteurope.de - transferu tam tez dostaniesz więcej niz maszyna uciagnie więc zyc nie umierac. nie wchodz w jakieś szemrane 'zalatwiania' bo będziesz tego potem załował.

 

---

co do pozstałej dyskusji nieco sprowokowanej moim a potem gb postem :D

jak ktos siedzi na tym forum wystarczająco długo to wie, że gb patrzy na rynek przez swoje rózowe okulary :) i trzeba na to brac poprawkę :) oczywistym jest, że lokowanie się w polsce za kosmiczne pieniądze jest pozbawione w większości przypadków (nie schodzmy na niszowe potrzeby) zupełnego sensu. w .de dostaniemy taniej, lepiej, oraz taniej i lepiej, a także taniej :D

odległośc do mnie nie przemawia - do warszawki mam tak samo daleko jak do frankfurtu :) liczy się porzadny supporty czy to w .pl czy to w .de

 

i tyle.. patrzymy z róznych perspektyw i nigdy sie nie zgodzimy :) nie ma co strzepić klawiatury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Dyskusja o administracji serwerem przez superhost.pl zostala przeniesiona tutaj: www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php?t=2360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie @koliber mi coś oferuje, ale nie wiem czy jest ten człowiek wiarygodny.
Nie jest.

 

Kazdy jakby mial do wyboru gdzie wziac serwer, nie biorac pod uwage kosztow, wybralby Polske. Jesli spytacie kogos, dlaczego ma serwery za granica, to kazdy powie "bo lepiej", "bo tniemy koszty" - nikt sie nie przyzna, ze go po prostu nie stac na serwery w Polsce. A gadanie, ze ktos potrzebuje na serwer hostingowy 1000 GB transferu... Im tansza ma sie oferte, tym wiecej transferu zuzywa. Oczywiscie "cena nie swiadczy o jakosci" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

a jak go stac ale nie chce wyrzucac kasy na fanaberie?

 

"jak nie ma róznicy to po co przepłacac?"

80% uzywających dosi woli serwery w .de :D

 

he he he zart :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym 20 Mbps w Polsce jest dużo bardziej użyteczne pod względem wysokojakościowych usług' date=' niż za granicą. Serwery w Niemczech' date=' czy gdzieś indziej mają zalety, ale są też wady (odległość). Jak masz kilkanaście maszyn, robią się z tego problemy.[/quote'']

 

Dlaczego są bardziej użyteczne? Jedyna faktyczna zaleta skorzystania z DC w Polsce występuje wtedy, gdy wstawiamy własne serwery do serwerowni w tym samym mieście i mam do niej dostęp 24/7. Ale to już górna liga i bardzo wysokie ceny. Nie widzę absolutnie żadnego argumentu przemawiającego za lokalizowaniem ofert ze sredniej półki cenowej (nie mówiąc już o tanich usługach) w Polsce, a nie w kilkukrotnie tańszych serwerowniach w Niemczech. Jeśli widzisz, to podaj. :D

 

W Polsce wszystkie liczące się DC mają przynajmniej Gbps wpięcie' date=' na to narzekać nie można. Jest też i aspekt wspierania rozwoju polskiego internetu.[/quote']

 

Wybieranie tańszej, zagranicznej oferty raczej jest wspieraniem, bo w dalszej perspektywie wymusi spadek cen w kraju, godzenie się na idiotycznie wysokie ceny w Polsce to przyczynianie się do zakonserwowania tego stanu na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy jakby mial do wyboru gdzie wziac serwer, nie biorac pod uwage kosztow, wybralby Polske. Jesli spytacie kogos, dlaczego ma serwery za granica, to kazdy powie "bo lepiej", "bo tniemy koszty" - nikt sie nie przyzna, ze go po prostu nie stac na serwery w Polsce.

 

A moze po prostu przecietnego usera, a nie juz nawet hostingu nie stac np. na:

 

a) pisanie wlasnego oprogramowania albo kupowanie CPanelu czy innego Pleska za ceny z komosu bo zadne polskie DC nie wpadlo jeszcze na hurtowe odsprzedawanie licencji.

 

:D czekanie tydzien az DC "przygotuje" oferte na marne pare mbit i kawalek racka i oceni "mozliwosci techniczne" i odbieranie w tym czasie telefonow od arcymilych konsultantow majacych 100 pytan na minute.

 

c) przesylanie zdjec i kopii dowodu osobistego w powiekszeniu xxx% bo DC wyrobi ladne ID, zeby Pan ochroniarz nas wpuscil, zebysmy mogli odkurzyc serwer bo dano nam takie prawo i wskazywanie osoby ktora moze powiedziec "restart" bo jeszcze nie dotarly do nas wynalazki w rodzaju panelu do samodzielnego reebotu? :D

 

Niestety w duzej czesci polskich przybytkow (a pare takich zwiedzam z przymusu) kolokowanie serwera mozna porownac do kupowania samochodu i to takiego klasy "E", za granica kupuje sie jak w elektromarkecie z dobra obsluga - i dla mnie jest to zaleta.

 

Jedynie Home.pl ma sensowna i czytelna oferte serwerow dedykowanych opublikowana na www. Reszta? "Prosze zadzwonic", "oferta wkrotce", "wypelnij formularz i daj nam swoj adres, adres firmy i nazwisko panienskie zony" - na co to?

 

Fobi: Jak dla mnie tam nadal jest za malo danych, za duzo formalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Jesli o takie sytuacje to jeszcze www.wdc.pl . Co prawda zeby zobaczyc cene trzeba podac pare danych, ale oferta jest przedstawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynie Home.pl ma sensowna i czytelna oferte serwerow dedykowanych w Polsce. Reszta? "Prosze zadzwonic", "oferta wkrotce", "wypelnij formularz i daj nam swoj adres, adres firmy i nazwisko panienskie zony" - na co?

Popieram to co napisałeś. Jednak co do home.pl Nie widzę przyszłości w dedykach home. Po co sprzedawać, udostępniać cały komputer za 12 tys rocznie kiedy na takim kompie można umieścić więcej niż 20 serwerów (liczac po 600 zł za serwer w home) Dopóki nie będzie w Polsce firm w których w ciągu kilku, kilkunastu minut nie będzie można zamówić i opłacić pewnego dedyka to długo jeszcze ci którzy chcą świadczyć usługi będą wybierać oferty za granicą. A na klientów z innych krajów to w ogóle nie mamy co liczyć.

 

Wysłany 22nd Październik 2005, 00:31:

 

Jesli o takie sytuacje to jeszcze www.wdc.pl . Co prawda zeby zobaczyc cene trzeba podac pare danych, ale oferta jest przedstawiona.

Hm, WDC

O ile dobrze pamietam, szumne otwarcie w 2000 roku w skarbcu Banku serwerowni na chyba 5000 serwerów dedykowanych. Mnóstwo zapowiedzi i planów. A dzisiaj? Jeszcze chyba pare dni temu ich oferta to jedna strona z propozycja kontaktu. Jezeli w takim tempie mają się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie @koliber mi coś oferuje, ale nie wiem czy jest ten człowiek wiarygodny.
Nie jest.

 

Na jakiej podstawie wnosisz ?

Podziel sie prosze swoimi spostrzezeniami, a jesli ich nie masz, to nie poddawaj w watpliwosc wiarygodnosc i uczciwosc (tak mozna to zrozumiec) innych uzytkownikow forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
epox napisał:

Jak narazie @koliber mi coś oferuje, ale nie wiem czy jest ten człowiek wiarygodny.

Nie jest.

 

Oj ECe... Co jak co ale myslalem ze masz troche oleju w glowie.. widac ze neistety tak nie jest. Przykre to. Nie znasz mnie "kolego" wiec sobie nie pozwalaj. Jestem zapewne bardziej wiarygodny i bardziej uczciwy od Ciebie- od czlowieka ktory za przeproszeniem g... potrafi a wszedzie wpycha swoje 3grosze ktore nikomu nie sa potrzebne. Zajmij sie soba i tym co robisz- czyli niczym. Zadzwon sobie do Weblion'a i powiedz ze Cie obrazam.. poskarz sie mu... tylko nie poplacz sie. Co jak co,ale nigdy swoich klientow nie oszukalem i tego nikt mi nie moze zarzucic. Kieruje sie przede wszystkim uczciwoscia wobec klientow- to moze potwierdzic bardzo wiele osob z ktorymi stale wspolpracuje. Wiec Ece laskawie zamknij sie. Wypowiadac sie na moj temat moga jedynie osoby,ktore mnie dobrze znaja- ty nie jestes taka osoba wiec sie laskawie zamknij. To tyle. Nie chce tu dalej pisac o mnie itd, bo nie po to ten temat stworzono- jesli ECE ma olej w glowie (w co osobiscie watpie) to sobie daruje.

 

Wracajac do tematu.

Faktem jest ze swego czasu WDC szumnie sie otwieralo, planowali wiele a ile z tego zostalo wykonane? To trudno ocenic, bo trudno tez ustalic, czy i ilu klientow maja, na jakich warunkach itp. Ja osobiscie mialem dosc ciekawa oferte od nich, ale jednak zdecydowalem ze jednak serwer poza naszymi granicami jest lepiej ustawic ze wzgledu na koszty. Ludzie czesto mysla ze te ms w odpowiedz na ping maja az tak wielkie znaczenie.. ale to nie ma znaczenia. Wazne jest zeby bylo jaknajmniej hopów, i zeby oferowane uslugi byly na jakims okreslonym poziomie. Wiadomo, lepiej miec wlasna maszyne gdzies w PL- ale poczatkowe koszty sa dosc duze- nawet przy zalozeniu ze ma sie jakies kontakty i mozna taniej zalatwic lacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej podstawie wnosisz ?
Jesli chodzi Tobie o obiektywne argumenty ktore moglbym przedstawic, to niestety albo sa bardzo subiektywne (ze wzgledu na to, ze wiem jakiego rodzaju jest to osoba), albo nie moge ich przedstawic (z powodu zrodel, z jakich zostaly pozyskane).

 

Wydaje mi sie, ze jestem na tyle wiarygodny, ze nikt nie pomysli, ze moglbym tak "dla zabawy" o kims zle mowic. Jesli jest inaczej, prosze po prostu zignorowac moja opinie. Dlatego jeszcze raz przestrzegam przed wszelkimi interesami z tym czlowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, uwazaj bo cos masz na mnie.. idz sie czlowieku leczyc. Jak jestes taki madry to napisz mi na prv co masz niby za materialy <lol> o mnie. nic na mnie nie masz, chyba ze to co to cos co sie nazywa BOWI. Tak sie sklada ze ze mna duzo osob robi interesy roznego rodzaju i jakos nikt nie skarzy sie. Nie rob OT Ece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwon sobie do Weblion'a i powiedz ze Cie obrazam.. poskarz sie mu... tylko nie poplacz sie. Co jak co,ale nigdy swoich klientow nie oszukalem i tego nikt mi nie moze zarzucic.
Ja mogę.

Ponadto nie podoba mi się to, że rzucasz moją osobą na lewo i prawo.

 

Rozmawiałem ostatnio o Tobie z osobami, które Ci kiedyś zaufały. Jak to możliwe, że nie potwierdzają tego, co tu o sobie wypisujesz?

 

Wydaje mi sie, ze jestem na tyle wiarygodny, ze nikt nie pomysli, ze moglbym tak "dla zabawy" o kims zle mowic. [...]

Dlatego jeszcze raz przestrzegam przed wszelkimi interesami z tym czlowiekiem.

Ja pod tymi słowami podpisuję się obiema rękoma.

 

[OT]

Nawiasem pisząc - Adrian, wysłałem Ci korespondencję. Nieodpisałeś. Dlaczego? Jeżeli myślisz, że ignorowanie korespondencji to w Twoim wypadku najlepsze wyjście to jesteś w błędzie...

[/OT - przepraszam :D ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwon sobie do Weblion'a i powiedz ze Cie obrazam.. poskarz sie mu... tylko nie poplacz sie. Co jak co,ale nigdy swoich klientow nie oszukalem i tego nikt mi nie moze zarzucic.
Ja mogę.

Ponadto nie podoba mi się to, że rzucasz moją osobą na lewo i prawo.

(...)

 

Nie znam kolibra ani nie zamierzam go bronić. Jednak Wasze zachowanie jest conajmniej dziecinne -- odradzacie, oskarżacie ale nie chcecie napisać dlaczego. Poważny człowiek nie rzuca publicznych oskarżeń jeśli nie czuje się na siłach żeby je czymkolwiek poprzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawiasem pisząc - Adrian, wysłałem Ci korespondencję. Nieodpisałeś. Dlaczego? Jeżeli myślisz, że ignorowanie korespondencji to w Twoim wypadku najlepsze wyjście to jesteś w błędzie...

nic nie dostalem wiec nie mam jak sie ustosunkowac... zreszta po co mam ci odpisywac? jak masz problem to dzwon a nie pisz i nie trac swego "cennego" czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×