Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość epox

Serwer dedykowany

Polecane posty

Gość epox

Witam

Szukam dedyka, niestety w Polsce jest mało firm które je oferują. Mam pytanie co sądzicie o serwerach dedykowanych superhostu.pl ?

Czy są warte uwagi ich serwery (ceny) czy szukać dalej :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firm ktore w polsce oferuja wlasne serwery dedykowane, a nie sa jedynie posrednikiem firm zagranicznych jest bardzo malo.

 

Jaki posiadasz budzet i jaki serwer Cie interesuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Sorki, może źle napisałem, po prostu szukam pośrednika który by kupił serwer gdzieś w Europie i mi go w 100 % skonfigurował .

Budżet hmm rozsądny a jaka maszyna by mnie ucieszyła :

Pentium IV 2.8Ghz

1GB DDR

2 x 160GB

numery IP x 5

3000GB/mies transfer

zdalny reset

łącze 10Mbit/s

Panel cPanel (ostatecznie D.A.)

Niestety superhost daje 1500 GB transferu, to troszkę za mało jak na taki serwer. Ale na początek przeboleje :) Chyba że ktoś da lepszą ofertę i pewną ( musi być to firma, nie wymigiwać się od odpowiedzi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety superhost daje 1500 GB transferu

 

To jak duzo i czego chcesz przez taki serwer przepchac?

 

Maszyna pokroju Pentium IV 2.8 GHz moze i ogarnie 1500 GB statycznego trafficu w miesiacu, ale jesli to bedzie cokolwiek trudniejszego (np. forum) to nie licz na cuda :). Pomijam juz to, ze skoro chcesz wiecej trafficu przy laczu 10 mbps to bedziesz w granicach peaku 24h na dobe, wiec wtedy kazdy provider pomacha swoimi "TOS"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Dzięki za odpowiedź i sprowadzenie mnie na ziemie. Myślałem że da rade wyciągnąć tyle. No cóż to nie potrzeba mi tyle trafiku :) ale czy nikt mi nie powie czy firmie superhost jest warta zaufania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Wiesz domeny jak domeny, lecz mi zależy na serwerze dedykowanym. To jest poważniejszy zakup więc chciałbym wiedzieć coś więcej, ale jeśli nikt mi nic nie chce złego powiedzieć na temat superhostu to znaczy że są w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz domeny jak domeny, lecz mi zależy na serwerze dedykowanym. To jest poważniejszy zakup więc chciałbym wiedzieć coś więcej, ale jeśli nikt mi nic nie chce złego powiedzieć na temat superhostu to znaczy że są w porządku

 

To liczba domen skierowanych na dzialajace u nich konta. Sam Superhost nie ma wlasnej serwerowni (jak 95% polskich providerow) tylko lokuje maszyny w LeaseWeb, w Holandii. Poszukaj wiec opini na ich temat (jest sporo na webhostingtalk.com).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Polecam takze nowa promocyjna oferte Warsaw Data Center

he he ale w ogłoszeniu obok pisałes o transferze 100 GB ("killer co ja sobie za to kupie? waciki?") a kolega epox tak na oko chce z 10 razy więcej (a pisał o 30 razach więcej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

A więc chyba nie ma lepszej (czytaj pewnej) oferty na polskim rynku serwerów dedykowanych z serwerami w Europie ?

No cóż, w razie nie powodzeń poinformuje was :)

 

Wysłany Pon Paź 17, 2005 4:57 pm:

 

W standardzie skonfigurowane są: Apache, FTP, PHP, MySQL, POP3, SMTP, HTTP, DNS i TELNET itp.

Mam pytanie czy to jest pełna konfiguracja serwera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normanos, zapewne zdziwisz sie ale wiekszosc serwerow nie przekracza ruchu 100GB i po pierwszych miesiacach klienci dzwonia z prosba o zmiane ilosci generowanego ruchu.

 

Natomiast co do ilosci ruchu to taki sam serwer tylko z 1TB ruchu mozemy zrobic w cenie 1600zl / miesiac.

 

epox, co rozumiesz przez "pelna konfiguracje serwera" ? Konfiguracja serwera zalezy od Twoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

a niedziwie sie. bo kto kupuje w polsce za kosmiczna kase? firmy ktore maja sporo tej kasy i im zwisa co i gdzie. a jak ktos potrzebuje konkretnego transferu to raczej rozejrzy sie u kolegów zza odry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normanos, wszystko zalezy od potrzeb. Jak widac liderzy rynku hostingowego w Polsce umieja liczyc pieniadze i umieja takze wybrac odpowiednie rozwiazania hostingowe (i nie sa to rozwiazania "za Odry"). Zycze powodzenia w biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gb: Tak się składa, że 3 firmy z pierwszej 10 TOP100.pl jednak nie lokują swoich serwerów w Polsce tylko nawet kawałeczek dalej niż "za Odrą".. :D. Dalej jest jeszcze "ciekawiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

post skracza z tematu :D Czy nie ma na tym forum nikogo kto ma w superhost.pl serwera dedykowanego :| ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
tam masz limit transferu.. a bez jest mnostwo ofert:

 

zawsze jest jakis limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, jest, ale w superhoscie oni to przeliczaja w Gb, a czesto jest tak, ze mozna dostac po dobrych cenach 10 mbps dedykowane. Toretycznie przez 10 mbps mozesz przepchnac wiecej niz 1,5 TB- i czesto tak jest na serwerach "obladowanych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Mi zależy także na dobrym śnie :D Chcę kupić serwer dedykowany od sprawdzonych sprzedawców, a nie bać się że ktoś mnie "wyroluje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko po co ktos mialby cie rolowac? Czesto jest tak, ze im wiecej serwerow dana firma ma u dostawcy tym wieksze profity i nizsze ceny. Odpisz na mojego pw lub odezwij sie na gadu. Przedstawie ci oferte i powiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×