Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinia o az .pl co to za firma czy są problemy z tą firmą podobno stara firma, czy te promocje nie mają jakiegoś haka?!, kto coś o nich wie więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia o az .pl co to za firma czy są problemy z tą firmą podobno stara firma, czy te promocje nie mają jakiegoś haka?!, kto coś o nich wie więcej ?

W az.pl miałem 6 domen z promocji, które trzymałem u nich dwa lata i muszę przyznać, że cena jest taka, o jakiej piszą. Domena rzeczywiście za grosze, a jak chcesz z AuthInfo, to płacisz w sumie jakieś 9 zł z groszami (dawniej przynajmniej tak było). Przejrzysty panel, w przypadku transferu nie robią problemów. Nie trzeba wysyłać papierowych wniosków z kserokopiami dowodu osobistego itd., jak np jest w cal... W przeciwieństwie do nazwa.pl nie dowiadujesz się, że promocja domena za darmo jest dla firm, a ty musisz zapłacić 61zł (swoją drogą czyta się regulamin :) )

Hosting: Pomagałem kiedyś przy stronie pewnego katolickiego stowarzyszenia, które się tam hostuje (organizacje katolickie mają tam hosting za free) i było naprawdę rewelacyjnie. Wszystko śmigało, admini byli bardzo pomocni. Niestety z hostingiem, który później tam miałem nie było tak wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuje tam wszystkie domeny, nie ma żadnych haczyków i gwiazdeczek, ale należy czytać regulaminy, bo wszystko jest czarno na białym, a Ci co nie czytają później chodzą bardzo zaskoczeni.

 

Jeżeli chodzi o hosting to niestety nie zgodzę się z przedmówcą, mam 2 klientów którzy się tam hostują i... nie polecił bym nikomu. Notoryczne 'zamułki', kilka razy siadła na dłuży czas baza, nie mówiąc już o tym że mają strasznie przeczulone FTP, i pomimo wysyłania danych na 2 gniazdkach, po chwili potrafił banować na 30 minut za 'Too many connections (16)' :)

 

Jeżeli chodzi o same domeny to nie można nic zarzucić, i można brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na to kogo oni zatrudniają :) Internet jest pełny ich ogłoszeń, że zatrudnią stażystów... Jak to ma niby działać dobrze? A same domeny nie potrzebują supportu z dużą wiedzą, pewnie taki stażysta wystarczy do obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi zniechęca do tej firmy, to przekierowanie domeny na IP. Jak przekierowałem domenę na swój numer IP to wyświetlało inny. Nie mogłem się logować do putty przez domenkę. Zmieniłem hosting na xip.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do domen to bezproblemowo chociaż na stronie mają totalny burdel, panel klienta też woła o przebudowanie. Jeśli chodzi o hosting to szczerze odradzam. Mam tam jeden serwer testowy. Wydajność zależy do tego, jaką fizycznie maszyn e dostaniesz, ich serwery mają nazwy, wszelkie panele związane są z konkretną maszyną. Mają przy tym durne nazwy i losowo dobierane loginy i hasła - można się pogubić. Mi kiedyś zmieni sami hasło bo im się coś wysypało i zresetowali hasła wszystkich klientów na danej maszynie -oczywiście o niczym nikogo nie informując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto hostingowe w AZ. Do tej pory uważałem, że jedyny problem z tą firmą to fatalne pingi. Niestety nie tylko. 30 V ktoś włamał mi się na serwer, oto treść korespondencji z firmą AZ.

 

5.VI

Witam,

30 V o godz. 4:44 miałem włamanie na serwer ----------------.az.pl

Czy mogę prosić logi ftp z tego okresu? Nie mogę znaleźć ich w cpanel-u

 

Odpowiedź po 2 dniach

Witam,

 

Podmiana plików index na Państwa koncie nastąpiła z innego konta

hostingowego (serwer hostingowy jest usługą współdzieloną).

 

Hackerzy wykorzystali lukę bezpieczeństwa witryny użytkownika serwera i

wgrali oprogramowanie które umożliwiło nadpisanie Państwa index'ów.

 

Z analizy sposobu przeprowadzenia ataku wynika, że nadpisanie możliwe

było na kontach które posiadały wysokie prawa dostępu do plików, W

związku z powyższym prosimy o restrykcyjne ustawienie uprawnień.

 

W związku z tym że nadpisanie index'ów zostało przeprowadzone z innego

konta hostingowego, logi z tego incydentu możemy udostępnić jedynie policji.

 

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt.

 

Na moje następne pytanie "Dlaczego nie zostałem o tym powiadomiony?" dostałem odpowiedź "Właśnie został Pan powiadomiony."

 

A zatem nie tylko słabe pingi, ale także bezczelność i brak jakiegokolwiek profesjonalizmu.

Chciałbym bardzo przeczytać tutaj odpowiedź kogoś z firmy AZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale także bezczelność i brak jakiegokolwiek profesjonalizmu.

Jak się nadaje bez zastanowienia chmody 777 na co popadnie, to się tak ma... Panie Profesjonalisto od siedmiu boleści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nadaje bez zastanowienia chmody 777 na co popadnie, to się tak ma... Panie Profesjonalisto od siedmiu boleści.

 

Po pierwsze chmody były 644.

Po drugie włamano się na moje konto ftp poprzez inne na tym samym serwerze. Gdybyś miał hosting na tym serwerze twoje serwisy też zostałyby podmienione. A dowiedziałbyś się o tym dopiero wtedy gdybyś chciał zobaczyć swoją stronę. AZ nie powiadomił o tym swoich klientów. Profesjonalne działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś miał hosting na tym serwerze twoje serwisy też zostałyby podmienione.

Nie sądzę... 404 to wg mnie wystarczające uprawnienia do większości plików, a do katalogów - 505.

Wtedy mało co jest w stanie ruszyć twoje pliki.

Jeśli dodatkowo ustawisz sobie FTPaccess, to będzie to praktycznie nie do zainfekowania (no, może poza wirusem wywołanym z uid roota)

 

Jesteś pewien, że któryś z twoich katalogów nie miał nadanego chmod 777?

Bo jeśli tak, to mając dostęp do innego z kont można coś do takowego katalogu "podrzucić" i już tym lokalnym pliozkiem namieszać w strukturze twoich katalogów.

 

PS: Nie mówię, że az wykazał się tu profesjonalizmem, bo mogli by albo jakieś suexecki stosować, albo od biedy openbasedir, ale samemu też trzeba o bezpieczeństwo zadbać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że któryś z twoich katalogów nie miał nadanego chmod 777?

Bo jeśli tak, to mając dostęp do innego z kont można coś do takowego katalogu "podrzucić" i już tym lokalnym pliozkiem namieszać w strukturze twoich katalogów.

 

Wszystkie katalogi 755.

 

Najbardziej wkurzyło mnie w tym wszystkim nie samo włamanie, bo wiadomo że nie ma komputera w sieci i poza nią bezpiecznego w 100% ale brak informacji ze strony AZ. Odezwali się do mnie tydzień po włamaniu kiedy napisałem w tej sprawie (i jeszcze bezczelnie napisali, że mnie właśnie informują) a przez 5 dni nie było dostępu do stron głównych kilku serwisów.

 

Jestem ciekaw czy ktoś w firmy AZ podejmie temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

AZ? To jeszcze u nich ktoś cokolwiek kupuje? A zapomniałem, podobno tanie domeny mają ; )

 

Ja bym rozejrzał się z jakąś sensowną firmą, bo na odpowiedzi od nich to raczej nie ma co liczyć - a zresztą sam widziałeś co potrafią odpisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie katalogi 755.

 

Najbardziej wkurzyło mnie w tym wszystkim nie samo włamanie, bo wiadomo że nie ma komputera w sieci i poza nią bezpiecznego w 100% ale brak informacji ze strony AZ. Odezwali się do mnie tydzień po włamaniu kiedy napisałem w tej sprawie (i jeszcze bezczelnie napisali, że mnie właśnie informują) a przez 5 dni nie było dostępu do stron głównych kilku serwisów.

Nie bulwersuj się tak ! Na pewno nawet nie wiedzieli, że jakieś włamanie na Twoje konto miało miejsce. Nie ma możliwości tego sprawdzenia ani monitorowania w pewny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z hostingu korzystam niemal dwa lata. Choć trudno to nazwać latami bo większość czasu moja strona jest niedostępna. Fakt cena za hosting zachęca, ale szybko zostaje skonfrontowana z rzeczywistością. Po tygodniu działania dostajemy miłe wiadomości, że zbytnio obciążamy serwer i nasze konto albo zostaje tymczasowo wyłączone albo zawieszone. Jednocześnie dostajemy propozycję zakupu serwera dedykowanego. Hosting nadaje się chyba tylko do wyświetlania sobie strony 404 bo 400uu na niezbyt wymyślnym szablonie wordpressa to za wiele. Dedyk owszem może kiedyś kupie, ale na pewno nie u tych złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

400uu na niezbyt wymyślnym szablonie wordpressa to za wiele

Pamiętaj, że to nie szablon czyni obciążenie Wordpressa a głównie pluginy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to nie szablon czyni obciążenie Wordpressa a głównie pluginy..

 

WP Super Cache i WP Contact Form przy wyłączonym jquery muszą zatem być wyjątkowo obciążające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja też dołączę się do opinii o AZ.pl

Jestem ich klientem od lat (nawet nie pamiętam ilu ale pewnie już z 5 będzie). To co robią w ciągu ostatnich kilku miesięcy przechodzi wszelkie granice.

Wprowadzają sobie samowolnie jakieś limity połączeń co przy większej ilości skrzynek pocztowych powoduje, że poczta działa losowo.

Zmieniają sobie swobodnie serwery nie informując klienta wcześniej - po prostu usługi przestają działać a klient jak zadzwoni to się dowie a jak nie zadzwoni to nie będzie miał usług.

Wsparcie techniczne na poziomie beznadziejnym

Z nikim decyzyjnym w firmie nie można rozmawiać ani telefonicznie ani nawet nie można bezpośrednio wysłać maila.

 

Generalnie jakość całości beznadziejna i nie polecam nikomu korzystania z usług tej "firmy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na rok BIZNES hosting,

zostało mi jeszcze z 10 miesięcy - chętnie oddam, jakby ktoś miał pomysł jak im wewnętrznie zaszkodzić

 

po pierwsze: nie idzie wysłać maila na większość popularnych serwerów - dostawałem maila zwrotnego z informacją, że niedostarczony, ponieważ IP zablokowane za spam pół roku temu - jak widać nikt nie interesował się tym przez tak długi czas

 

po drugie: serwer ma pady i działa strasznie powoli - Virtuemart z cacheowaniem wg watchscript.pl ładował się 16 sekund - tragedia

po przeniesieniu się na kei.pl ładuje się 6 sekund - ze względu na grafikę - ogólnie strona pokazuje, że istnieje już po 1-3 sek.

 

Wydałem 250 zł - są to pieniądze wyrzucone w błoto - co prawda zyskałem cenne doświadczenie, ale straciłem równie cenny czas i nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AZ ogolnie stara firma z różnymi opiniami. Wiekszosc ich promocji jest tylko dla nowych klientow czy tez na pierwszy zakup potem jak chcesz przedłużyć to trzeba płacić tyle co u innych firm które naprawde daja rade albo i jeszcze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morel

Firma funkcjonuje dość dawno ale mimo tego dalej zbiera pozytywne opinie . Promocję często obejmują świerzych klientów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Booooże! AZ jest takie daremne, że głowa boli... Chciałem wziąć udział w aukcji pewnej domeny, klikam "Zalicytuj" przenosi mnie do zamówienie na koszt 24,60zł, ponieważ aukcja ma status, aukcji SPECJALNEJ... Opłaciłem to, bo zależało mi na domenie. Wybrałem płatność online za pomocą Dotpay żeby przelew doszedł od razu, płatność przyjęta i wszystko super. Po 15min dostaję mejla, że kasa została zaksięgowana, więc znowu loguję się do panelu AZ, szukam domeny, licytuję. ***!! znowu to samo, znowu każą zapłacić 24,60, bo to aukcja specjalna, wiec kombinuję, co się tu dzieje?! Szukam w zamówieniach, a tam ciągle nieopłacone... Piszę do typa, na czacie online, a on odpisuje, że nie zajmuje się tym i żebym próbował się jutro kontaktować w godzinach 8-18;/// Aukcja kończy się o 12 rano, a ja nie będę miał dostępu do komputera ani internetu więc zależało mi na tym, żeby zalicytować od razu. Za***ista firma, tylko pogratulować. W panelu jestem na minusie 24,60, a domena przejdzie mi koło nosa. Ciekawe, czy oddadzą kasę, którą im wysłałem na rzecz aukcji SPECJALNEJ.

 

 

Jestem mega wściekły na tą daremną firmę. Mają jeden wielki burdel! No, nie popuszczę tego. Mogłem mieć wymarzoną domenę i dupa. Nie polecam tej firmy, omijajcie szerokim łukiem, takie krzaki powinno się wyrywać.


Pozdrawiam,

Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie prosciej napisac do nich, lub chociazby na DI ? :) wprawdzie juz nie pracuje w PL, ale zdaje sie ze to jeszcze chyba cywylizowany kraj wiec zarowno ta firma jak i kazda inna zapewne rozwiaze w cywilizowany sposob twoj problem no moze nie liczac firmy z jednynkami ale oni sa na calym swiecie znani ze swojego postepowania, wiec nikogo nie powinno to juz dziwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×