Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Brak top100.pl

Polecane posty

Ja nie wysyłałem na top100 to i tu nie będę. Szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim podejściu to nie ma sensu... nie patrzaj na innych tylko samemu działaj :D

 

Jakim podejściu? Ot jedna niewielka firma strzela focha i 100 razy powtarza to samo, że tego nie robiła i nie będzie robić (bo raz nie wystarczy). Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza, jak ktoś nie będzie chciał podsyłać listy, to po prostu tego nie zrobi i tyle.

Na pewno dane prześle 5 znajomych firm z TOP 50 dawnego top100.pl, a patrząc na zainteresowanie w temacie, będzie ich znacznie więcej. A jak już będzie np. 20-30 firm, to inne automatycznie same będą podsyłać - żeby nie zostać w tyle. Podstawowym argumentem może się stać niezależność takiego projektu, tzn. firma xyz nie będzie miała x domen realnie + 100k zmyślonych ;) Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego ktoś chciałby wysyłać? Jedynie pierwsza 10, może 5 miałaby w tym interes. top100 tak firmy wysyłały, że właściciel zamknął. A było bardziej znane niż wht. Pomysł z wysyłaniem domen jest beznadziejny. Jak chcesz zmotywować firmy do wysyłania tego jeśli nic im to nie daje? Bo mi np. poza top10 nic nie da. Masz jakiś argument dla tych firm poza top10 aby traciły czas i wysyłały dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież można zrobić skrypt, który będzie chodził po internecie i sam szukał domen PL ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zrozum, że firmy zarówno z top50 jak i top200 PODSYŁAŁY te domeny. Nie twierdzę, że wszystkie ale było ich bardzo dużo. Teraz zamiast top250 można zrobić top50/100. Nikt nikogo nie będzie zmuszał. Przecież tak samo jest z rankingiem uptime - nie ma tam 300 polskich hostingow, tylko kilka, które chcą w tym uczestniczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i napisz jeszcze na górze, że ranking jest dobrowolny i nie obejmuje wszystkich firm to będzie bardziej śmiesznie. top100 przynajmniej było kompletne te kilka lat temu.

 

Bardziej semitop2X ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może dałoby radę ruszyć głowami i wymyślić coś lepszego niż dodawanie liczby domen przez szefa firmy?

Na szybko nie wymyślę, ale jakieś dane, jakieś statystyki, które z jednej strony są niezbyt niebezpieczne opublikowane, a z drugiej jednak coś tam mierzą..

że nie wiem.. hmm.. policzyć IP i domeny, które są na nich postawione i potem to jakoś wyciągać z tego ilość utrzymywanych domen?

 

Coś w takich klimatach, heh

 

Albo w ogóle zastanowić się co jest tak naprawdę wyznacznikiem jakiejś (jakiej w ogóle?) pozycji na rynku... czy te domeny, czy coś innego.. tylko wykombinować tak, aby z jednej strony nie korciło podbijać, a z drugiej żeby to jakoś automatycznie się sumowało.. a z trzeciej, aby to nie były poufne dane firmowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarki itp pomysły wymagałyby dużej ilości sprzętu, łącza i czasu na zaindeksowanie. A domeny codziennie są nowe rejestrowane i przenoszone. Najprostsza i jedyna sensowna metoda na zliczanie tych domen była na top100 jak lista była z nask. Bez listy to nie jest ani proste ani tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może by skorzystać z reverse IP?

 

http://www.bing.com/search?q=IP%3A62.69.218.174&go=&form=QBRE&filt=all [przykład] lub:

http://wservices.ru/reverseip.php

 

Pozdrawiam

 

Też o tym myślałem ale prędzej cię wyszukiwarki zbanują - to nie jest sprawdzenie kilku ip. A i tak dane będą niepełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Jeżeli chcecie zrobić coś jak top100.pl chociaż nie wiem na jakiej zasadzie to działało bo nigdy nie byłem na tej stronie ale wnioskując z powyższych postów sądzę, że należało by zrobić skrypt i każdy administrator który chciałby być w rankingu powinien dostarczyć jakąś listę z zewnątrz sam z domenami bo ręcznie niema sensu a przez wyszukiwarki chyba raczej też. Można coś zrobić, żeby to includować z zewnętrznej bazy danych albo jakiegoś pliku.

 

W sumie też jestem za pomysłem by coś takiego stworzyć. Dla niektórych to może głupie ale niektórzy jednak lubią sobie przeglądać statystyki ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest OK.

Jednak ja niestety nie mam kompletnie pomysłu jak to zrealizować, bez konieczności pisania skomplikowanego oprogramowania i posiadania dość sporej mocy obliczeniowej.

Bo jednak dodane rekordy też trzeba co jakiś czas weryfikować ;)

A jednak parę milionów odwołań na pewno nie będzie zbyt mile widzianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak. Na tym forum jest sobie już jeden ranking - uptime serwerów.

Tylko co z tego, że jest, skoro pewna bardzo uczciwa osoba* która jakimś tam cudem (niekoniecznie ze swojej winy) miała uptime < 100,00% to co zrobiła... usunęła wpis serwera i dodała go ponownie do monitorowania, zerując przy tym liczniki.

* Ubóstwiany przez wszystkich pan Głowa ze swoim ubóstwianym zalegalizowanym krzaczkiem.

 

Poza tym - jaką ma wartość ILOŚĆ zarejestrowanych domen?

Przecież będąc partnerem NASK, firma może wykupić sobie n-testów domen i być cały czas na szczycie.

 

Kolejna sprawa - zasoby sprzętowe.

Jeśli miało by to rozsądnie działać (wykrywać on-line zmiany delegacji domen), to wymagało by pewnie sporawego serwera, który by non-stop robił lookupy. A tu dochodzi jeszcze uwzględnienie różnego rodzaju TTLów itp.

Miało by to być za free? To kto to za free utrzyma? Dodawanie miało by być płatne? To kto to kupi?

 

Jednym słowem - pomysł totalnie bezsensowny, który większe firmy całkowicie oleją, i w sumie będzie to modyfikator morale dla sosiku własnego WuHaTowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo uczciwa osoba*

Ja bym se dał IP routera jakiegoś :D

 

Poza tym - jaką ma wartość ILOŚĆ zarejestrowanych domen?

Zgadzam się, ilość klientów także jest niewymierna - mogą to bć konta po 5 zł

 

Miało by to być za free? To kto to za free utrzyma? Dodawanie miało by być płatne? To kto to kupi?

Właśnie .... toż top100 było po to by pokazać home numer 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wymowy skrótu WHT - moja dziewczyna zwykła mówić "czytasz włochatego" ewentualnie "znowu włochaty".

 

Pomysł jakby się dało zrobić tak jak to było kiedyś ( lista pl domen w nasku ) i zrobienie co jakiś czas nslookup to można by łatwo określić u kogo jest najwięcej domen. a tak ? crawl po wieeelu, wielu stronach i szukanie adresów a potem lookup. Dużo, ale to bardzo dużo roboty;-) Fiercio dobrze ujął argument ekonomiczny - dla kogo i przez kogo. Kto i jaki miałby mieć w tym biznes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Albo zrobić ranking film które się udzielają na wht -> admini udostępniają jakąś bazę danych z domenami a serwer na którym będzie ranking sprawdza przy dodawaniu i sprawdza ważność domeny. Nie widzę potrzeby weryfikowania domen co kilka dni ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopaczka: Twój pomysł jest ok, jednak - są pewne ale o których już wcześniej wspomniał prohost - ranking taki byłby bardzo wybiórczy i nie obejmowałby wszystkich firm, a tylko taki ranking, zawierający wszystkie firmy miałby jakiś cel w istnieniu. Słowem - rozwiązanie systemowe nad łopatologiczne przeklejanie domen z panelu do panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Dlatego napisałem, że był by to ranking dla firm udzielających się na wht.

Myślę, iż naszym kluczowym pytaniem powinno być: "Czy ranking ma być dla wszystkich rejestratorów domen czy tylko dla firm udzielających się na wht lub firm które chcą dołączyć do rankingu."

 

Jeżeli tylko dla firm z wht to kodzenia jest znacznie mniej.

Jeżeli dla wszystkich to wypadało by zrobić skrypt który będzie sam wyszukiwał domeny.

 

Albo skrypt szuka albo admin szuka skryptu by dodać swoje domeny ;]

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że nie ma nad czym dyskutować, bo jak przyjdzie co do czego to i tak nikt się nie znajdzie, kto to napisze, postawi na swoich serwera i będzie się tym zajmował.

Przez mój pobyt na tym forum już kilka razy przewinęło się kilka takich pomysłów, które na słomianym zapale się skończyło a były wałkowane przez kilka stron (m.in. wspólny VPS do nauki)

 

Co do meritum to wybiórczy ranking nie ma sensu bo a dodatkowo nie bardzo wiadomo czemu taki ranking ma służyć, w końcu 2 pierwsze miejsca to home i nazwa, które golą frajerów na promocję za 1gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że był by to ranking dla firm udzielających się na wht.

Myślę, iż naszym kluczowym pytaniem powinno być: "Czy ranking ma być dla wszystkich rejestratorów domen czy tylko dla firm udzielających się na wht lub firm które chcą dołączyć do rankingu."

 

Top100 to nie był ranking registrarów, tylko ranking providerów utrzymujących domeny.

Jeśli miał by być tylko dla firm na wht... To powiedzmy sobie szczerze, jaka poważna firma hostingowa się tu w chwili obecnej wypowiada ;)

Był by to wtedy tak jak wspomniałem - dawka solidnej pyszności dla sosiku person WuHaTe.

 

Edit

====

Nie widzę potrzeby weryfikowania domen co kilka dni ;]

Więc zamówię sobię kilkaset testów domen, szybciutko podeśle je do rankingu i będę Bossem WHT ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Taak. Na tym forum jest sobie już jeden ranking - uptime serwerów.

Tylko co z tego, że jest, skoro pewna bardzo uczciwa osoba* która jakimś tam cudem (niekoniecznie ze swojej winy) miała uptime < 100,00% to co zrobiła... usunęła wpis serwera i dodała go ponownie do monitorowania, zerując przy tym liczniki.

* Ubóstwiany przez wszystkich pan Głowa ze swoim ubóstwianym zalegalizowanym krzaczkiem.

 

Poza tym - jaką ma wartość ILOŚĆ zarejestrowanych domen?

Przecież będąc partnerem NASK, firma może wykupić sobie n-testów domen i być cały czas na szczycie.

Ranking uptime - jak wiadomo ma ogromne wady, do czasu lepszego "rankingu" pozostanie

 

Sens top100 sam w sobie jest całkiem ok.

 

Kolejna sprawa - zasoby sprzętowe.

Jeśli miało by to rozsądnie działać (wykrywać on-line zmiany delegacji domen), to wymagało by pewnie sporawego serwera, który by non-stop robił lookupy. A tu dochodzi jeszcze uwzględnienie różnego rodzaju TTLów itp.

Miało by to być za free? To kto to za free utrzyma? Dodawanie miało by być płatne? To kto to kupi?

Wstępnie robimy testy i może uda się coś stworzyć na WHT. Nudzi się 2 x dual xeon, 8GB RAM + 4 x 500HDD - w sam raz do utrzymania takich zabawek.

 

 

Jednym słowem - pomysł totalnie bezsensowny, który większe firmy całkowicie oleją, i w sumie będzie to modyfikator morale dla sosiku własnego WuHaTowców.

Jeśli udałoby się stworzyć rzetelny ranking to sam będzie się promował - tak jak top100.pl

Ranking uptime nie jest rzetelny więc nie jest promowany przez innych.

 

Czy jest sens? Patrząc na "odnośniki" do top100.pl zdecydowanie tak - mam na myśli internet oraz prasę czy książki.

 

Od siebie dodam, że nie ma nad czym dyskutować, bo jak przyjdzie co do czego to i tak nikt się nie znajdzie, kto to napisze, postawi na swoich serwera i będzie się tym zajmował.

Przez mój pobyt na tym forum już kilka razy przewinęło się kilka takich pomysłów, które na słomianym zapale się skończyło a były wałkowane przez kilka stron (m.in. wspólny VPS do nauki)

Jak wyżej, trochę sprzętu się nudzi ;)

 

 

Co do meritum to wybiórczy ranking nie ma sensu bo a dodatkowo nie bardzo wiadomo czemu taki ranking ma służyć, w końcu 2 pierwsze miejsca to home i nazwa, które golą frajerów na promocję za 1gr.

Służy do tego, że pozwala wybrać inne firmy niż home.pl i nazwa.pl - daje pewne wyobrażenie o mniej znanych firmach, które trzymają się całkiem nieźle na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Służy do tego, że pozwala wybrać inne firmy niż home.pl i nazwa.pl - daje pewne wyobrażenie o mniej znanych firmach, które trzymają się całkiem nieźle na rynku.

 

To zdanie daj w <h1></h1> i zamknij wątek, bo szkoda HDD na inne niemające sensu wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×