Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Brak top100.pl

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Uruchomiliśmy top100.wht.pl!

 

 

Ostatnio zniknął największy polski ranking firm hostingowych top100.pl. Powodem usunięcia jego były zmiany w Nasku, które uniemożliwiły w pełni automatyczne śledzenie ilości domen.

 

Ranking ten był używany przez społeczność internetu ale też jako źródło dla gazet i w tym momencie straciliśmy możliwość oceny wielkości firm w Polsce.

 

Czy Waszym zdaniem jest to duża strata?

 

Aktualizacja:

Nowa odsłona top100 znajduje się pod adresem top100.wht.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Top100 rzeczywiście zniknęło, ale czy akurat z powodu zmian w NASKu? Przecież liste nowych domen z których top100.pl korzystało to NASK zlikwidował jakieś 4 lata temu i od tej pory "updejt" był po prostu ręczny..

 

Wiem, że projekt był właściwie non-profit i to tylko sprawa autora, dlaczego go wyłączył, ale szkoda, że stało się to bez żadnej zapowiedzi top100 dawało jakieś tam pojęcie o rozwoju rynku hostingowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram p. dla mnie top100 nie było żadnym wyznacznikiem jakości/wielkości hostingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikiem jakości oczywiście nie był, ale wielkości jak najbardziej, zwłaszcza wtedy, kiedy działał "automagicznie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale biorąc pod uwagę ręczne aktualizacje i fakt że niektóre firmy przykładały się do tego bardziej, inne mniej - nie był miarodajny. Zresztą - liczba domen o niczym sensownym nie świadczy. Jeden lepszy inwestor i mógł podnieść pozycję strony o kilkadziesiat oczek. Dla przykładu lider tamtej listy faktycznie (podobno:> ) posiada 1/3 PL domen co nijak miało się do top100 (gdzie było koło 170 tys domen).

 

Inna sprawa - brak tej strony na forum zauważono po 3 dniach jej braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja lubiłem sobie poklikać od góry do dołu i popatrzeć co się dzieje na stronach firm.. zmianę szaty, nowe, chore promocje u molochów itd. łatwiej było śledzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Top100 rzeczywiście zniknęło, ale czy akurat z powodu zmian w NASKu? Przecież liste nowych domen z których top100.pl korzystało to NASK zlikwidował jakieś 4 lata temu i od tej pory "updejt" był po prostu ręczny..

Zniknęło właśnie w konsekwencji tych zmian, firmy przestały aktualizować i ranking przestał być miarodajny. Są to informacje od autora.

 

Wiem, że projekt był właściwie non-profit i to tylko sprawa autora, dlaczego go wyłączył, ale szkoda, że stało się to bez żadnej zapowiedzi top100 dawało jakieś tam pojęcie o rozwoju rynku hostingowego.

Dla mnie w tym momencie był to jedyny ranking polskiego hostingu, który można było interpretować na swój sposób ale był bardzo cenny.

 

 

Inna sprawa - brak tej strony na forum zauważono po 3 dniach jej braku.

 

To chyba świadczy, że przez nas nie jest zbyt często odwiedzany, doszedł jeden dzień zwłoki na informacje od autora, po weekendzie pewnie dowiem się więcej chociaż sprawa jest oczywista.

 

A ja lubiłem sobie poklikać od góry do dołu i popatrzeć co się dzieje na stronach firm.. zmianę szaty, nowe, chore promocje u molochów itd. łatwiej było śledzić..

Jeśli ktoś śledził regularnie to widział jak wiele firm rośnie, wiele jest w stagnacji - oczywiście dochodziło do drobnych manipulacji ale tak jest zawsze ;)

 

Swoją drogą czy w takim rankingu potrzebne są domeny z końcówką inną niż .pl ? Czy jest sens uwzględniać inne domeny np. .eu ? Wiem, że pozycjonerzy zmieniają bardzo obraz kupując po kilkadziesiąt domen - ostatni mój przypadek 80 domen na raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komu się chciało wysyłać domeny. Jeden klient ma podpiętą jedną domenę pod konto a inny 200. Nie jest to system idealny. Do tego za małe pieniądze można było kupować regionalne i spokojnie wejść gdzieś wysoko. Mały sens to miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Idealnie byłoby gdyby firmy hostingowe podawały faktyczną liczbę sprzedanych kont ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byłoby idealne rozwiązanie ale czy realne do wykonania? W to wątpię ;).

 

Idealnie byłoby gdyby firmy hostingowe podawały faktyczną liczbę sprzedanych kont :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealnie byłoby gdyby firmy hostingowe podawały faktyczną liczbę sprzedanych kont ;)

A jak miało by to być weryfikowane?

Napisać to sobie każdy może, że posiada 10000...0 klientów, ale co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty Damianie się może cieszysz bo byłeś na szarym końcuB), a inne firmy które pisują na WHT miały czym się pochwalić. ;)

 

:D:):):):) W końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ej, ale może czas na inicjatywę od ludu i.. no nie wiem.. coś stworzyć "nowego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealnie byłoby gdyby firmy hostingowe podawały faktyczną liczbę sprzedanych kont ;)

Poważne firmy (czyli takie, dla których działania marketingowe nie sprowadzały się tylko do napisania na własnej www "profesjonalny hosting"), zapewne podsyłały listę. Ja wiem o przynajmniej kilku firmach, które były w bazie - one wysyłały listę domen co kilka dni/tygodni. Przyczyna zniknięcia rankingu ma chyba jednak drugie dno, bo niby dlaczego po serwisie pozostało przekierowanie do jednej z firm? Szczególnie, że top100 od paru lat nie korzystało z zasobów NASK, a jedynie odpytywało IP firm hostingowych dla domen, które posiadali w bazie (nadesłanych przez właścicieli domen/hostingów). Przekierowanie z takiej domeny, z punktu widzenia SEO, to poważny kop dla strony - zarówno jeśli chodzi o ruch jak i po prostu linki, których do domeny top100.pl prowadzi sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Może by stworzyć w ramach WHT lub przez użytkowników tegoż forum podobny ranking ? Sporo firm się tu udziela i myślę że nie byłoby problemem z napisaniem skryptu jak i z podsyłaniem danych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyna zniknięcia rankingu ma chyba jednak drugie dno, bo niby dlaczego po serwisie pozostało przekierowanie do jednej z firm?
Dlatego, że od początku za top100 stał steven.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Z podobnego powodu zniknęły statystykidomen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście lubiłem ten serwis z dwóch powodów:

 

1) mogłem obserwować jak się rozwijają firmy, którymi zarządzam

2) widać było komu dobrze idzie, a komu nie, w branży hostingowej

 

Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że w momencie

gdy serwis przestał działać w sposób automatyczny,

to dokładność wyników uległa znacznemu pogorszeniu

( pomijam odwieczną zagwozdkę dt. numeru 1 i 2 ;) )

nie mniej jednak po mimo wszystko firmy podsyłały do top100 swoje domeny

i serwis jakoś żył...

 

Jak dla mnie duża szkoda.

 

Popieram pomysł stworzenia rankingu WHT, tym bardziej, że przysporzy nam to wielu nowych userów

jakby tak to rozpromować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wspólnie stworzymy taką stronę w której to firmy będą ręcznie wrzucać listę domen, a skrypt tak samo będzie analizował serwery DNS i dodawał domeny? Jeśli ktoś doda swoją firmę to znaczy, że mu zależy na tym aby dane były jak najbardziej aktualne i chodź raz w tygodniu je uzupełni. Wtedy też można mniej więcej opierać się na zamieszczonych na stronie wynikach. Można też zrobić, że firma która nie uzupełni dajmy na to w ciągu 1-3 miesięcy danych zostanie automatycznie usunięta z listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dokładnie, zrobić listę, mały panel administracyjny dla przedstawicieli firm gdzie mogliby dodawać co trzeba + całość w miłej szacie graficznej jako pod serwis WHT albo jako osoby ale związany ściśle z WHT. Dzięki temu można by zwiększyć popularność forum a i zrobić ukłon w stronę ludzi. Miałbym nawet pewną wizję tego ale najpierw chciałbym wiedzieć czy jest sens jej przedstawiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przy takim podejściu to nie ma sensu... nie patrzaj na innych tylko samemu działaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×