Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fujara

[opinie] cxc.pl

Polecane posty

Witam

 

Skontaktuj się ze mną na gg ( 1200524 ) badz na email fujara(at)cxc.pl , w celu założenia testowego konta. Najlepiej napisz o jaki serwer Ci chodzi ( wirtualny,dedykowany,shoutcast , gier ? :) )

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta www, na cxc.pl nie mam, kupuje tam serwer dedykowany. "Fujara" jest bardzo miły i pomocny, a na dodatek, wykracza poza swoje obowiazki - doradza, daje ciekawe propozycje itp. Jak na razie polecam. Potem napisze jak szybko został postawiony serwer i jakie jest moje wrażenie, ale myśle, że będe mógł tu napsiać same superlatywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze ile Cie ta przyjemnosc kosztuje miesiecznie i jakie parametry, ja tez w niedalekiej przyszlosci bede szukal dedyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ceny podane w ofercie resellerów to netto czy brutto, czy oferują overselling?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ceny podane na stronie są cenami netto ,

Overselling jest opcją dodatkową i jednak chwilowo mamy w promocji gratis

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest wasza opinia o tej firmie? Bo zamieżam tam wykupić serwer.

 

Serwer w USA liczba przeskoków 20 - ping jakieś 150 z Jeleniej Góry :) calkowity minus mimo ze fujara to dobry doradca.

 

Milo jest krytykować prawda :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak serwery są w USA , pingi nie powinny przekraczac 140 . Ale jak wiadomo ping to nie wszystko ... zwlaszcza ze oferujemy konta/serwery praktycznie wszedzie gdzie 'warto' .

 

George - krytyka powinna byc przemyslana i konstruktywna , a Twoja nie posiada ani jednej ani drugiej cechy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
George - krytyka powinna byc przemyslana i konstruktywna , a Twoja nie posiada ani jednej ani drugiej cechy ...

 

To nie jest krytyka ale prawdziwe fakty - zobacz ilu ludzi sie wycofuje z serwerow w USA - blizej mamy do Europy i wlasnie tam zakupilem serwer a nie w USA mimo ze mialem mozliwosc zakupu. Ponadto porownaj swoje ceny z ABAJT.PL i wydaje mi się że on ma lepsze ceny niż Wy. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm zakupiłem ? tylko że abajt z tego co sie orientuje ma resellera w superhoscie , my posiadamy kilkadziesiąt serwerów w USA , kilkanscie w Europie oraz własne DC w Polsce ... dlatego smieszy mnie porównywanie abajtu z cXc

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to mam pytanie. Skoro macie swoje DC w Polsce to dlaczego konta oferowane przez was nie są trzymane w polsce (to samo ze stroną główną) ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta w Polsce są oferowane głównie dla firm , dlatego że ( jak wiadomo ) koszty są większe. Firma posiada kilka marek - cxc.pl , tani-hosting.net , cyrux.pl ( lokalizacja w Polsce ) oraz kilka innych gdzie serwery leżą w roznych lokalizacjach .

Taka polityka firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cxc.pl

 

mialem u nich server lacze 100Mbit architektura 64bity

 

poprosilem o zainstalowanie na serverze mrtg ile faktycznie ciagnie lacza server dostalem odpowiedz nie da sie nie ma mrtg na 64 bity wiec zaisntalowalem sam mrtg co sie okazalo max moglem wycianoc 35Mbit z servera powyzej mial timeut

 

stanowczo

 

1 droga firma

2 nie zetelana

3 czeste awarie sieci ( timeut)

4 kupujac 100Mbit server nie masz pewnosci ze mozna z niego tyle wyciagnoc

 

 

 

STANOWCZO NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni są tylko pośrednikim, pomiędzy jakąs amerykańską serwerownią a tobą, osobiście sam się dziwie, niektóre serwerownie mają oferty kompletnie bez sensu :/ Po co komu 2x Intel Xeon 2GB ramu i... 10mbit łącze, chyba tylko do jakiś skomplikowanych obliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co komu 2x Intel Xeon 2GB ramu i... 10mbit łącze, chyba tylko do jakiś skomplikowanych obliczeń.

 

Nie rozumiem bezsensu takiej konfiguracji.

Moge prosic o wyjasnienie dlaczego uwaza Pan Dual Xeon z 2 GB pamieci RAM oraz np. dyskiem SCSI, a do tego laczem 10Mbps, za bezsensowna konfiguracje ?

 

Zbyt mocny sprzet ?

Zbyt mocne lacze ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co mozna myslec i fimie ktroej dzial KONTAKT na stronie wygalda tak:

Kontakt

Jeśli masz do nas jakieś pytania, bądź chcesz złożyć zamówienie lub jesteś już naszym klientem, prosimy o kontakt z nami:

 

Biuro Obsługi Klienta

e-mail: info(at)cxc.pl  

Dział techniczny ( tylko pilne przypadki )

email: admin(at)cxc.pl  

Zadnych telefonow nic.

Ponadto fajny ktest

Dział techniczny ( tylko pilne przypadki )

Szkoda gadac.

 

Tym abridzje ze robia jkies dziwne kombinacje ze serwery maja w usa, w europie zachodniej , a w Polsce maja jakies sowje DataCenter.

 

Konta w Polsce są oferowane głównie dla firm , dlatego że ( jak wiadomo ) koszty są większe. Firma posiada kilka marek - cxc.pl , tani-hosting.net , cyrux.pl ( lokalizacja w Polsce ) oraz kilka innych gdzie serwery leżą w roznych lokalizacjach .  

Taka polityka firmy

 

No rzeczywisce baaaaardzo ciekawa polityka.

Co to za glupie tlumaczenie ze konta w polsce sa oferowane dla firm ?!?!?!?!?

 

Po za tym co mozna pomyslec o firmie ktora ma sie za profesjonalna a sama sotrna interntowa mowi co innego.

 

Ktora neistety nie otwiera sie zbyt szybko (zarowno na laczy z TPSA jak i na laczu z GTSa).

Nie korzystalem z uslug tej firmy i nigdy nie skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoje chaotyczne wypowiedzi odnoszę wrażenie, że to nawet lepiej dla firmy, jeśli nie "zdobywa" takich klientów. Może wróć do odrabiania lekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz jest przynajmniej na temat - twoja akurat nie.

 

A takie jest moeje zdanie o firmach tego typu co cxc.pl

 

Wole juz miec serwer na laczu 2-4 MBit w Polsce niz na 100 Mbit lub Gigabitowym w USA.

Tym bardziej ze tych przepustowosci i tak sie nie wyciagnie.

 

A propos jedeno postu: korzystajc z serwea ktroy ma dyski ATA powino sie dac wyciagnac 30-40 MB/s czyli przpeustowosc 240-320 MBit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jeśli serwer nie potrafi wygenerować ruchu wynikającego z maksymalnej teoretycznej wydajności dysku, to jest do bani? Gratuluję inteligencji i poziomu wiedzy na ten temat...

 

I oczywiście nie dociera do ciebie, że łącza i koszty utrzymania w stanach różnią się ceną od polskich? I że mało którego webmastera stać na konto w polskim datacenter z sensownym transferem dlatego klientami są głównie firmy, które nie generują 2GB ruchu na dzień? Już pomijając fakt, że do obsługi ciągłego 240Mbit nie wystarczy jeden serwer, ani nawet dwa, ani nawet znacznie więcej?

 

Widać, że niewiele wiesz, a strasznie chcesz być słyszany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyrux nie nalezy do cxc tylko do Control Process ( k'woli scislosci cxc rowniez nalezy do 'CP' ) .

 

pawelxx , kontakt telefoniczny istnieje - jednak to my dzwonimy do klienta - chcemy uniknąć sytuacji gdy jest przykładowo reboot i ludzie nam zarywają linie i na forach tego typu tworza sie plotki ze telefon jest nieodbierany .

 

Shive pewnych kwestii niektorym ludziom niestety nie wytlumaczysz .

 

Prosiłbym o skonczenie OT

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos sprawdzal transfer serwera to napewno nie kaze mu wykonywac skomplikowanych obliczen czy zapytan do bazy danych.

U mnie w sieci z serwerka Celeron 1 Gb z 512 MB RAMu ciagnie sie po Lanie 100 MBit/s a nie jest to jak widac jakis nowy serwer tylko komputerek ktroy torche juz przezyl.

 

Wiec co takta oferta ma wspolnego z prawda ze pisze ktos ze serwer jest wpiety do Neta s predkoscia 100 MBit a wyciaga 1/3 tego.

Mowisze ze nie da sie w Polsce znalezsc serwerow za rozsadna cene dla webmastera ?? - Alez da sie.

Nawet da sie znalesc za niska cene rozsadna ilosc transferu - tylko trzeba poszukac i potestowac. Ponadto jak czyjesc strony gerenruja bardzo duzo transferu to z reguly znaczy ze maja duza ogladalnosc - wiec majac taka stronke trzeba pomsylec jak zarobic na niej chociazby na oplate dobrego hostingu.

Ja akurat cenie sobie bardzo dobra jakosc kazdego rodzaju uslugi - wiec jak mnie na cos nie stac to albo czekam az zbiore kase albo jakos inaczej kombinuje.

 

Ps. To ze stronka jest firmowa nie znaczy ze ma generowac nie wiadomo jaki transfer.

Nie tylko firmy kupuja dobry hosting tylko takze osoby indywidualne, ktore nie lubia jak ktos im "ostawia kaszane", a ktroe cenia dobra jakosc i szybki kontakt.

 

A ci z cxc na wszytko maja wytlumaczenie - albo na to ze nie pokaza zdjec serwerowni, albo ze nie podaja na stronie jakis numerow telefonow.

Z takim glupim tlumaczeniem to sie nigdzie nie spotkalem.

Kazda szanujaca sie firma ma takie informacje na sowjej stronie internetowej. I jak mam z czyms problem to moge zadzownic i uzyskac odpowiedz na pytanie od razu a nie czekac nie wiadomo ile na odpwiedz na maila.

Widac ze zero profesjonalizmu.

 

--Jak sie boicie telefonow od klientow to juz widze jaki uptime maja wasze serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sratatata... zadzwoń do home / kei / netart / gts / wdc i spytaj o koszty. Oczywiście oni wszyscy są idiotami, bo mają drożej, niż w stanach, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem teraz co ty piszesz za glupoty co do tego wszystkiego ma home/netart/gts/kei/wdc/. ???

Przeciez w tym temacie wypowiadamy soe o ajkiejs firmie CXc!!!

 

A ja wlasnie ze korzystam z uslug NetArtu i teraz home.pl i jestem bardzo zadowolny z ich uslug: zarowno kontakt jak i szybkosc dzialania serwerow i lacz - no i najwazniejsze -> niezawodnosci

 

Takim firmom mozna zaplacic wiecej bo zyskuje sie jakosc jakej gdzie indziej sie nie otrzyma.

 

Jesli chodzi o KEI to opierkuje sie aproma stronkami co sa u nich na serwerach - i niestety jakosc jest sporo gorsza niz home i netartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×