Skocz do zawartości
(TriPax)

Domena - gdzie najbardziej opłaca się przedłużanie

Polecane posty

Witam wszystkich ponownie.

Mam obecnie na siebie wystawione 3 różne domeny - .pl .eu i .net jednak koszt przedłużenia wychodzi w sumie dosyć duży

Gdzie polecacie przeniesienie domen tak by firma była pewna na długi czas a koszt przedłużenia był relatywnie niski ?

 

 

EDIT

zapomniałem dodać - obecnie domeny wiszą na home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
zapomniałem dodać - obecnie domeny wiszą na home.pl

Kupione w promocji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupione w promocji ?

tak ale okres promocji upłynął kilka lat temu już ;-)

 

na razie całość na korzyść MasterNet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobie małe zestawienie i wygląda to tak (ceny netto):

 

domena w MasterNET:

pl - 45 zł + przeniesienie 0 zł

eu - 30 zł + przeniesienie 30 zł

net - 35 zł + przeniesienie 35 zł

 

domena w OVH:

pl - 45 zł + przeniesienie 0 zł

eu - 19,99 zł + przeniesienie 19,99 zł

net - 19,99 zł + przeniesienie 18,99 zł

 

az nie porównuję wychodzi dużo drożej

 

reasumując chyba ovh najlepiej wypadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

N3T5kY wow, nauczyłeś się ode mnie : )

 

Masternet.pl - to tak ode mnie, choć nie będę oryginalny : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

A ja będę oryginalny i polecę hekko.pl. Bez faktury w wersji papierowej cena "Pe-eL'ek" jest bardzo konkurencyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie liczą się bardzo koszty zakupu z uwagi na to że całość leci z mojej kieszeni więc na razie wygrywa OVH z cenami średnio o 10 zł tańszymi - pierwsza domena do przeniesienia będzie w okolicach marzec/kwiecień z uwagi na jej ważność więc muszę to sobie przekalkulować

 

EDIT

hekko ma konkurencyjną cenę z domeną PL ale w pełnym rozrachunku taniej wychodzi OVH a chciał bym całość mieć w jednym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie nie OVH na domeny NIE POLECAM !!!

 

Od miesiąca próbuję od nich przetransferować 2 domeny globalne, są ciągle blokowane, a Pani konsultantka uparcie twierdzi że u niej wszystko ok.

 

Ech.

 

P.S. O moich problemach jest świadomy Masternet bo to do nich próbuję usilnie je przetransferować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok czyli OVH wygrywa ceną ale MasterNET usługami :)

jeszcze trochę poszperam w sieci ale coraz bardziej przekonuję się do masternet by się przenieść w takim wypadku

jakiegoś screena może mi ktoś przemycić jak panel od domeny tam wygląda ?

i ile trwa aktualizacja DNSów przez MasterNET ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
i ile trwa aktualizacja DNSów przez MasterNET ?

To raczej zależy od ISP end-usera, a nie dostawcy domeny u którego to dnsy reagują natychmiast...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok czyli znaczna przewaga masternet :)

jedynie przeniesienie domeny mnie w oczy lekko kole bo to jednak parę zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

jedynie przeniesienie domeny mnie w oczy lekko kole bo to jednak parę zł :)

Problem jest tylko z .eu, bo nowy okres rozliczeniowy liczy się od daty transferu domeny i tracisz jakąś tam cześć opłaty rocznej. Transfer domeny globalnej (.net itd.) przedłuża jej ważność o rok od dnia jej zakończenia, czyli nic nie tracisz, a w przypadku .pl transfer kosztuje z zasady 0 zł i nie zmienia terminu jej ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli że jak ?

transferuje domenę eu to tracę datę jej ważności ale po przeniesieniu za te 30 zł jest opłacana na rok od chwili przeniesienia a przy domenie .net będzie za te 35 zł przedłużona na rok od daty zakończenia ?

reasumując przenoszę domeny eu i net opłacając te 65 zł netto i przedłużane są o rok mniej więcej ?

domene PL rozumiem bo przenosiłem ją już kiedyś i wiem że okres się nie zmienia ale o pozostałych nie wiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

czyli że jak ?

transferuje domenę eu to tracę datę jej ważności ale po przeniesieniu za te 30 zł jest opłacana na rok od chwili przeniesienia a przy domenie .net będzie za te 35 zł przedłużona na rok od daty zakończenia ?

reasumując przenoszę domeny eu i net opłacając te 65 zł netto i przedłużane są o rok mniej więcej ?

 

Dokładnie tak jest.

 

Ładnie to tłumaczy fragment ze strony Hekko.pl:

 

Transfer domeny globalnej ( .com, .net, .org, .name, .biz, .info ) jest równoznaczny z jej przedłużeniem na kolejny rok.

Transfer domeny europejskiej ( .eu ) jest równoznaczny z obcięciem obecnego czasu ważności i jej przedłużeniem na kolejny rok od momentu transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest.

 

Ładnie to tłumaczy fragment ze strony Hekko.pl:

 

Transfer domeny globalnej ( .com, .net, .org, .name, .biz, .info ) jest równoznaczny z jej przedłużeniem na kolejny rok.

Transfer domeny europejskiej ( .eu ) jest równoznaczny z obcięciem obecnego czasu ważności i jej przedłużeniem na kolejny rok od momentu transferu.

 

 

no i wszystko już jasne :)

teraz choć wiem skąd opłaty za przeniesienie

dzięki za pomoc

 

na razie cena po stronie ovh ale opinie najlepsze ma MasterNET więc 1:1 :)

ale jak wiadomo dobra i bezproblemowa obsługa to podstawa a ovh takiej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę zaproponować hostit.pl.

Dzięki naszemu Panelowi Klienta przeniesienie jakiejkolwiek domeny jest dziecinnie proste, do tego wszelkie informacje jak dokonać przeniesienia domeny można znaleźć na naszej stronie. Zatem nie pojawiają się kolejne, niepotrzebne koszty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę zaproponować hostit.pl.

Dzięki naszemu Panelowi Klienta przeniesienie jakiejkolwiek domeny jest dziecinnie proste, do tego wszelkie informacje jak dokonać przeniesienia domeny można znaleźć na naszej stronie. Zatem nie pojawiają się kolejne, niepotrzebne koszty.

 

 

1. Jeżeli reprezentujesz firmę wypada uzupełnić profil.

2. Kolega szukał najbardziej opłacalnego a 65 zł netto nie należy do najtańszych

3. Do tego macie nieprawdziwe informacje dotyczące odnowień z kwarantanny dla domeny .pl (nie mówiąc już o cenie tej usługi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli reprezentujesz firmę wypada uzupełnić profil.

2. Kolega szukał najbardziej opłacalnego a 65 zł netto nie należy do najtańszych

3. Do tego macie nieprawdziwe informacje dotyczące odnowień z kwarantanny dla domeny .pl (nie mówiąc już o cenie tej usługi)

 

 

1. Fakt, zapomniałem, poprawiłem się.

2. Jeśli dla Ciebie synonimem pojęcia "najbardziej opłacalny" jest słowo "najtańszy", to rzeczywiście w tym rozumieniu nasza oferta nie jest "najbardziej opłacalna". Jednak ludzie częściej kierują się niekorelacyjnymi kryteriami oceny opłacalności.

3. Nie rozumiem w czym one są nieprawdziwe, wprowadzają w błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłębiając się w offtopiki i fakt czy cena prawie o połowę wyższa jest lepsza czy opłacalna - polecam Ci masternet.pl - tanio, solidnie, dobry support (załatwiłem wszystkie sprawy związane z domenami, których u innych operatorów nie byłem w stanie rozwiązać!, a niektóre były naprawdę dziwne i wymagające raczej nietypowego podejścia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Jeśli dla Ciebie synonimem pojęcia "najbardziej opłacalny" jest słowo "najtańszy", to rzeczywiście w tym rozumieniu nasza oferta nie jest "najbardziej opłacalna". Jednak ludzie częściej kierują się niekorelacyjnymi kryteriami oceny opłacalności.

3. Nie rozumiem w czym one są nieprawdziwe, wprowadzają w błąd?

 

2. A co macie więcej co nie ma konkurencja, która jest tańsza a daje np. DNS-a ? I jakie mogą być inne pojęcia opłacalności przy domenie ?

3. Z waszej strony

  • Odnowienie domeny .pl z kwarantanny** - 49 zł

**Okres ochronny domen .eu: trwa 40 dni po dacie wygaśnięcia domeny i rozpoczyna się z dniem wygaśnięcia jej abonamentu.

 

gwiazdki kierują na info o domenie .eu

nie ma informacji co to jest i ile wynosi okres kwarantanny dla domen .pl i cena nieco przesadzona, bo odnowienie z kwarantanny jest o ok. 5 zł droższe niż odnowienie zwykłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×