Skocz do zawartości
Elektronik

[OPINIE] ultimahost.pl

Polecane posty

Backup sam robisz z tego co wiem :)

W ofercie jest wymieniona "kopia bezpieczenstwa", wiec chyba nie ta robiona samodzielnie przez userow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopia wewnętrzna(dostępna wyłącznie po kontakcie z supportem) wykonywana jest codziennie.

 

Obecnie pracujemy nad systemem kopii, z których klient będzie mógł samodzielnie korzystać w ramach panelu zarządzania VPS'em.

Możliwość przywrócenia całej kopii, lub jej fragmentów z ostatnich 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni mam jaila (najsłabszy). Działa, łącze jest w porządku, ale pamiętem, że szybciej chodził XEN HVM u konkurencji, fs jakiś powolny, procesor tak celeron 300. Mam wrażenie jakby był freeze co jakiś czas na ułamek sekundy. Ogólnie to za krótko aby dokładnie się wypowiedzieć, restart też jakoś ostatnio musiał być patrzac na uptime.

 

[root@vps ~]# time sh -c "dd if=/dev/zero of=ddfile bs=8k count=20000 && sync"

20000+0 records in

20000+0 records out

163840000 bytes transferred in 3.764783 secs (43519110 bytes/sec)

 

real 0m3.821s

user 0m0.023s

sys 0m0.265s

Edytowano przez que_pasa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

@up

ja na VPS'ie planu drugiego mam:

 

pk3:/tmp# time sh -c "dd if=/dev/zero of=ddfile bs=8k count=20000 && sync"
20000+0 przeczytanych recordów
20000+0 zapisanych recordów
skopiowane 163840000 bajtów (164 MB), 0,826024 s, 198 MB/s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni mam jaila (najsłabszy). Działa, łącze jest w porządku, ale pamiętem, że szybciej chodził XEN HVM u konkurencji, fs jakiś powolny, procesor tak celeron 300. Mam wrażenie jakby był freeze co jakiś czas na ułamek sekundy. Ogólnie to za krótko aby dokładnie się wypowiedzieć, restart też jakoś ostatnio musiał być patrzac na uptime.

U mnie na matce ovz-02 jest uptime 10 dni i 11 godzin.

Ten sam test na ovz.2048:

# time sh -c "dd if=/dev/zero of=ddfile bs=8k count=20000 && sync"
20000+0 records in
20000+0 records out
163840000 bytes (164 MB) copied, 0.356893 s, 459 MB/s

real    0m0.614s
user    0m0.013s
sys     0m0.411s

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie moze zamiar wprowadzic vps'y na xen'nie, z gwarantowanymi zasobami?

 

Nie planujemy wprowadzenia do oferty VPS'ów opartych na wirtualizacji XEN.

 

Ja od kilku dni mam jaila (najsłabszy). Działa, łącze jest w porządku, ale pamiętem, że szybciej chodził XEN HVM u konkurencji, fs jakiś powolny, procesor tak celeron 300. Mam wrażenie jakby był freeze co jakiś czas na ułamek sekundy. Ogólnie to za krótko aby dokładnie się wypowiedzieć, restart też jakoś ostatnio musiał być patrzac na uptime.

 

Najniższe pakiety z serii jail zakładane są na dyskach SATA(ovz SAS / SSD, wyższe jail na SAS), stąd też mógł Pan trafić na moment w którym dyski dostały dużego obciążenia i mogły chwilowo mulić. Takie sytuacje nie zdarzają się często, stąd też proszę się nie zrażać, a sprawdzić jak VPS będzie się sprawował w dłuższym okresie czasu. Jestem ciekawy Pana opinii pod koniec okresu abonamentowego.

 

Wydajność I/O to obecnie największa bolączka serwerów współdzielonych, stąd też jako jedni z pierwszych na świecie zaczynamy oferować serwery VPS oparte na dyskach SSD. W chwili obecnej dyski SSD dostępne są dla wyższych pakietów OpenVZ, zaś do końca wakacji pozostałe wirtualizacje oraz hosting dedykowany doczekają się wdrożenia tej technologii. Do końca września planujemy modernizacje serwerów z dyskami SATA, zastępując je dyskami SAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie mogę znaleść odnośnika "O nas" lub "O firmie" - chyba że DC mieści się w Bydgoszczy - można prosić trochę informacji na temat łącz / IP testowe etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleść odnośnika "O nas" lub "O firmie" - chyba że DC mieści się w Bydgoszczy - można prosić trochę informacji na temat łącz / IP testowe etc?

Nie w Bydgoszczy, ale w Łodzi. Teredo DC. IP testowe: 91.205.74.1

Poza tym zawsze warto dopytać się o wszystko bezpośrednio u źródła :)

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia po miesiącu współpracy - zakupiłem VPS (na dyskach SSD), mogę zatem parę słów recenzji dorzucić:

- szybkość - rewelacja, nieco wolniej z TPSA (27-29ms), ale z Netii, czy Vectry (9-15ms) - błyskawica

- niezawodność - przez miesiąc 0 padów, najpierw podejrzewałem, że coś jest nie tak, ale to mój bind się lekko wysypał :), niemniej nie zawracałem głowy administratorom tylko namierzyłem problem i skoro był u mnie to nie mam uwag - uptime w pełni zadowalający

- kontakt - nie musiałem testować, niemniej w panelu informacje o planowanych pracach itp. znalazłem

- cena - bardzo dobra

 

Podsumowując - kupiłem w ultimahost jeszcze jednego VPS i mam zamiar trochę na nich popracować. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

 

Miło mi słyszeć, iż nasza oferta spotkała się z takim zainteresowaniem, w związku z tym przygotowaliśmy dla Was specjalny bonus. Poniżej kod rabatowy, który:

1. Uprawnia do zniżki 90% na abonament przez pierwsze 2 miesiące dla pakietów ovz.512MB i ovz.1024MB

2. Uprawnia do zniżki 90% na abonament przez pierwsze 3 miesiące dla pakietów ovz.2048MB i ovz.4096MB

3. Zapewnia dożywotnią zniżkę 10% na abonament dla pakietów ovz.512MB, ovz.1024MB, ovz.2048MB i ovz.4096MB

 

Kod rabatowy: OVZ_START_WHT

 

 

Czy dla usług hostingu dedykowanego też można liczyć na "specjalne" kody promocyjne dla WHT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda zniżka jest przypisana do osobnego kodu rabatowego, tak? Czyli 1kod - 1VPS / jedna osoba może zabrać kilka serwerów VPS z zniżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zamówiłem ale wcześniej nie patrzyłem tutaj, że jest temat o Państwa firmie. Chodzi mi dokładniej o

 

1. Uprawnia do zniżki 90% na abonament przez pierwsze 2 miesiące dla pakietów ovz.512MB i ovz.1024MB

 

Z kodem rabatowym: "OVZ_START_WHT" jest jeszcze możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu będzie obowiązywała promocja dla wht? Pytam ponieważ za kilka dni wyjeżdżam na kilka 2-3 tygodnie i bez sensu byłoby kupować coś i nie użytkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu będzie obowiązywała promocja dla wht? Pytam ponieważ za kilka dni wyjeżdżam na kilka 2-3 tygodnie i bez sensu byłoby kupować coś i nie użytkować.

Promocja kończy się 31 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co rozumiem to tyczy się tej ograniczonej liczbowo promocji na stronie a mi chodziło o ta dla wht.. Chyba, że obie są traktowane jednakowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na dzierżawę VPSa ovz.2048MB (poniżej 80 zł w promocji z kodem)

Przesiadka z dedyka celerona 1200 kimsufi w ovh. (powyżej 120 zł na starym pakiecie - teraz z 80 zł)

Różnica kolosalna. Mam obciążający skrypt, shitowy dedyk wysiadał przy 60-80 requestach, ten robi mi 3x tyle bez żadnej zadyszki. W tej cenie nie znalazłem nic lepszego. Pingi z ovh ~52 teraz na vpsie z ultimahost ~32. Na pewno duży plus, że 1 miesiąc 90% taniej to można potestować. Na razie 1 dzień na tym działam więc nie jestem kompetentny wypowiadać się pod względem supportu czy niezawodności ale stosunek ceny do parametrów oceniam celująco ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu VPSy zaliczyly zgona... Uptime 10h, wszystkie moje 3 vpsy na maszynie ovz4 padły. I cała włączona infrastruktura klientów poszła się pieprzyć.. Gdyby nie ta promocja to nie było by mnie w tej firmie. Jak na razie cena mnie jedynie zachęca. A w tym momencie moja opinia jest negatywna. I to już nie jest pierwszy pad serwerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów konta wirtualne do góry ? VPS za pół darmo dają a konta wirtualne ciągle w górę :(

 

Ceny pakietów hostingu podstawowego nie uległy zmianie(host.5GB i host.10GB).

 

Natomiast host.15GB i host.25GB zostały rozszerzone dość mocno pod względem funkcjonalności jak i nacisku na wydajność i stabilność.

W obecnej konfiguracji, w/w pakiety są w stanie zaoferować wydajność na poziomie hostingu dedykowanego, za ułamek jego ceny.

Jest to usługa przeznaczona dla osób wyproszonych z zwykłego hostingu, stąd też ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×