Skocz do zawartości
Elektronik

[OPINIE] ultimahost.pl

Polecane posty

Gość Mruczek

Nie mam na co narzekać.

 

Jakość usług w stosunku do ceny doskonała. Support - różnie bywało, od pewnego czasu coraz lepszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że dotąd nie słyszałem tej firmie. Pierwszy kontakt wręcz wzorowy. Oferta - jak na polskie warunki jest bardziej niż przyzwoita. Rozpoczołem własnie miesiąc testowy, przeprowadzając swoje witryny na VPSa Ultimahost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie początkowych testów VPSa z dyskiem SSD i 2GB pamięci. Jak na razie biega rewelacyjnie.

Panele bilingowy i serwera (VDS manager) na początku wydały mi się mało intuicyjne, ale po kilku chwilach można się do nich przyzwyczaić. Mają w zasadzie wszystko, co potrzeba. Może przydałaby się nieco szersza funkcjonalność, np. możliwość zmiany revDNS, ale i bez tego można żyć.

 

Przeprowadziłem kilka podstawowych testów, wyniki tutaj: http://disco.nnect.net/ultimahost.pl.txt

 

Kilka innych uwag (w tym krytycznych) mam w zanadrzu, ale na razie wstrzymam się z nimi tutaj do czasu kontaktu z administracją. Niedługo na pewno wrócę do tematu i napiszę więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że revDNS możesz sobie zmienić jak wejdziesz do VDSManagera, w sekcji IP klikasz dwukrotnie na nim i masz pole do edycji tego rekordu. Wydaje mi się cały czas, że te panele są troszkę przeładowane JavaScriptem. Ja niestety nie mam przyjemności testowania wersji z dyskami SSD :) (kopiowanie po HDD zwykle to ok. 70 MB/s) teraz żałuję nieco, ale zawsze można zmienić pakiet :)

 

Mimo wszystko zaskakuje wydajność serwerów, wydajność sieci i generalnie obsługa klienta. Teraz troszkę im kibicuję, bo w Polsce nie znalazłem podobnej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że revDNS możesz sobie zmienić jak wejdziesz do VDSManagera, w sekcji IP klikasz dwukrotnie na nim i masz pole do edycji tego rekordu.

 

Docelowo tak to będzie działało, obecnie możliwa jest zmiana revDNS'a tylko poprzez kontakt z supportem. Kolejne porcje dodatków i ulepszeń, będą wprowadzane w najbliższym czasie.

 

 

 

 

Ja niestety nie mam przyjemności testowania wersji z dyskami SSD :) (kopiowanie po HDD zwykle to ok. 70 MB/s) teraz żałuję nieco, ale zawsze można zmienić pakiet :)

Serwery VPS SSD, są zakładane na zupełnie innym serwerze niż te na dyskach SAS. Stąd też automatyczna zmiana pakietu, spowoduje tylko zmianę parametrów usługi, zaś nie przeniesie VPS'a z maszyny matki, na drugą maszynę matkę. Wymagany w tym przypadku jest kontakt z administracją i ręczna migracja VPS'a.

 

 

Miło mi słyszeć, iż nasza oferta spotkała się z takim zainteresowaniem, w związku z tym przygotowaliśmy dla Was specjalny bonus. Poniżej kod rabatowy, który:

1. Uprawnia do zniżki 90% na abonament przez pierwsze 2 miesiące dla pakietów ovz.512MB i ovz.1024MB

2. Uprawnia do zniżki 90% na abonament przez pierwsze 3 miesiące dla pakietów ovz.2048MB i ovz.4096MB

3. Zapewnia dożywotnią zniżkę 10% na abonament dla pakietów ovz.512MB, ovz.1024MB, ovz.2048MB i ovz.4096MB

 

Kod rabatowy: OVZ_START_WHT

 

Użytkowników którzy dotychczas skorzystali z kodu OVZ_START, proszę o kontakt poprzez nasz panel billingowy. Wasze zniżki zostaną dostosowane do powyższych.

 

 

Chciałbym też zwrócić Waszą uwagę na pakiety ovz.2048MB oraz ovz.4096MB i zachęcić do przetestowania ich. Są to VPS'y oparte o markowe maszyny, a dodatkowo wyposażone w dyski SSD. Właśnie wydajność dyskowa z naszych doświadczeń, była największą bolączką serwerów współdzielonych, teraz udało się ten problem całkowicie rozwiązać poprzez zastosowanie dysków półprzewodnikowych. Macierz z 12 dysków SSD połączonych w RAID 10, oparta o kontroler IBM M5015 (512MB cache + podtrzymywanie bateryjne), powinna zapewnić odpowiedni komfort działania, nawet dla zasobożernych witryn. Zaryzykował bym stwierdzenie, że pod względem wydajności dyskowej, mało który serwer dedykowany dorówna temu rozwiązaniu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli można dostać:

8 GHz

4096 MB

40 GB

2000 GB

99,9 % mocy CPU

pamięci RAM

powierzchni

transferu

uptime

 

Za 50zł przez pierwsze 3 miesiące...?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj VPS w promocyjnej cenie i jak na razie wszystko jest OK. Serwer działa szybko i sprawnie. Zamówienie zostało aktywowane w niedziele w 20 minut od podesłania potwierdzenia przelewu. Zobaczymy jak będzie dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli można dostać:

8 GHz

4096 MB

40 GB

2000 GB

99,9 % mocy CPU

pamięci RAM

powierzchni

transferu

uptime

 

Za 50zł przez pierwsze 3 miesiące...?

 

Dokładnie tak. Wydaje mi się, że 3 miesiące to wystarczająco długi okres, by móc się zapoznać z jakością naszych usług.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

To chyba nieco inna firma, niż ta o której pisałem na początku tego wątku ;-)

 

Testowy serwerek ovz.2048MB zamówiłem. Szkoda tylko, że nie ma szybkich płatności, ale co to za problem poczekać :-)

 

Panel bilingowy jest nieco zawiły, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia, bo widać, że ma ciekawe możliwości.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie VPS Jail na freebsd: blizej temu rozwiazaniu do OpenVZ czy XEN?

Zasoby cpu sa gwarantowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba nieco inna firma, niż ta o której pisałem na początku tego wątku ;-)

Hmmm :) A to wybacz, po prostu znalazłem temat na forum po domenie :), nie chciałem zakładać nowego jak ten istniał :)

 

Szkoda tylko, że nie ma szybkich płatności, ale co to za problem poczekać :-)

Wczoraj opłacałem PayPalem :) Chyba, że piszesz o jeszcze innych operatorach płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowy serwerek ovz.2048MB zamówiłem. Szkoda tylko, że nie ma szybkich płatności, ale co to za problem poczekać :-)

 

Wyślij im potwierdzenie przelewu. Aktywują Ci w kilka minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Hmmm :) A to wybacz, po prostu znalazłem temat na forum po domenie :), nie chciałem zakładać nowego jak ten istniał :)

 

Wczoraj opłacałem PayPalem :) Chyba, że piszesz o jeszcze innych operatorach płatności?

 

Marka ta sama, DC to samo, tylko firma się zmieniła. Szczegół, takie rzeczy się też zdarzają.

 

 

A co do płatności, to ja sobie nieopatrznie wybrałem przelew, fakturka się wygenerowała i wolałem już nie kombinować. A na myśli miałem innych operatorów typu Przelewy24, DotPay itp. itd.

 

 

 

Wyślij im potwierdzenie przelewu. Aktywują Ci w kilka minut

 

A po co mam komuś psuć niedzielę? :-D

 

Sam staram się nawet poczty firmowej nie sprawdzać w dni wolne, to jeszcze mam komuś głowę zawracać.

 

 

Edytowano przez Mruczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nieco inna firma, niż ta o której pisałem na początku tego wątku ;-)

Jest to wspólny projekt obu firm, stąd w pewnym sensie taki rozmach (wieloletnie doświadczenie z zakresu wirtualizacji + własne DC).

 

 

 

Testowy serwerek ovz.2048MB zamówiłem. Szkoda tylko, że nie ma szybkich płatności, ale co to za problem poczekać :-)

Plugin do szybkich płatności(dotpay) jest w przygotowaniu, będzie dostępny do końca wakacji. A na razie pozostaje PayPal.

 

 

Mam pytanie odnosnie VPS Jail na freebsd: blizej temu rozwiazaniu do OpenVZ czy XEN?

Zasoby cpu sa gwarantowane?

Wirtualizacja Jail, jest wirtualizacją kontenerową na wzór OpenVZ. Zasoby CPU są nie gwarantowane, analogicznie jak dla wirtualizacji OpenVZ.
A co do płatności, to ja sobie nieopatrznie wybrałem przelew, fakturka się wygenerowała i wolałem już nie kombinować. A na myśli miałem innych operatorów typu Przelewy24, DotPay itp. itd.
Wygenerowała się tylko proforma, nie faktura. Faktury są generowane dopiero po opłaceniu usługi. Aby dokonać płatności poprzez PayPal:Finanse > Zamówienia > ikonka "Zapłać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie rowniez interesuje oferta HOST.100GB i HOST.200GB. Jak faktycznie wyglada limit transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki panel do zarządzania shared jest?

 

Jeszcze nie widziałem takiej rewelacji w Polsce od takiej zaufanej firmy.[/quote]

 

Zdecydowanie za wcześnie, aby określić ją mianem "zaufanej firmy" - dopiero startuje, opinii na forum jest mało.

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie rowniez interesuje oferta HOST.100GB i HOST.200GB. Jak faktycznie wyglada limit transferu?

Limit transferu jest ograniczony jedynie przepustowością portu 100Mbitów, dostępną dla maszyny matki. Z zachowaniem gwarancji przepustowości 10Mbitów dla pojedyńczego konta.

 

 

 

 

A gdzie można zapoznać się z regulaminem usług? Bo nie znalazłem linka.

http://ultimahost.pl...irmie/regulamin

 

Jaki panel do zarządzania shared jest?

ISPmanager Pro

 

Dokładny opis panelu dostępny jest na stronie:

http://ultimahost.pl/ispsystem/ispmanager/funkcje-panelu-ispsystem

Edytowano przez UltimaHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

site:ultimahost.pl +regulamin = NULL

 

;)

 

 

Ale to pomińmy - czego dotyczy ten regulamin bo po zapoznaniu się z nim nie mam pojęcia - kont www, VPS, dedyków, certów SSL czy licencji ISP?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×