Skocz do zawartości
Dariusz Cieślak

Recenzja VPS w vpsinn.pl / statnet.pl

Polecane posty

Może kogoś zainteresuje: przygotowałem recenzję serwera VPS zamówionego w vpsinn.pl. Na razie jeszcze nie mam pełnych statystyk jakości sieci ani samej platformy - pojawią się kilka tygodni po uruchomieniu kilku usług na tym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje: przygotowałem recenzję serwera VPS zamówionego w vpsinn.pl. Na razie jeszcze nie mam pełnych statystyk jakości sieci ani samej platformy - pojawią się kilka tygodni po uruchomieniu kilku usług na tym serwerze.

 

 

cytat: "Jak widać problem stanowi router z-atman-acx.iwacom.pl"

jaki problem ? ze nie chce Ci odpowiadac na kazdy ping request ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytat: "Jak widać problem stanowi router z-atman-acx.iwacom.pl"

jaki problem ? ze nie chce Ci odpowiadac na kazdy ping request ?

Pakiety idące przez ten router mają losowe opóźnienia dające średni czas dostępu rzędu 200 ms (podczas gdy najlepszy czas przelotu pakietu do Krakowa to 12 ms). Widać to zresztą na wykresie czasu odpowiedzi (wykres jest "poszarpany").

 

Znacznie lepsze jest wyjście przez z-atman-iwacom2.pl. Obserwacje z Niemiec dają średni czas 70 ms przy czasie minimalnym 50 ms. Jak widać rozrzut jest znacznie mniejszy.

 

System monitorowania z którego korzystam a który cały czas rozwijam (site-uptime.net) obrazuje zarówno problemy z wydajnością serwera pod obciążeniem jak i defekty w konfiguracji sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pakiety idące przez ten router mają losowe opóźnienia dające średni czas dostępu rzędu 200 ms (podczas gdy najlepszy czas przelotu pakietu do Krakowa to 12 ms). Widać to zresztą na wykresie czasu odpowiedzi (wykres jest "poszarpany").

 

przepraszam, ale tu nie ma losowosci

 

wyciagasz jakies wnioski nie majac za bardzo orientacji w mechianzmach dzialania routerow i ich konfiguracji w temacie odpowiadania na pakiety ICMP

 

roznie dobrze mozesz wywrozyc z router #4 za z-atman-acx.iwacom.pl jest przeciazony albo ma awarie

 

a co do interpretacji wykresow ....

 

to wszystkie nie jest czarno biale - jest zbyt duzo czynnikow aby jednoznacznie wydawac werdykty

 

czas odpowiedzi HTTP ? posiada Pan gwarancje ze ta strona jest dostepna w pamiecie RAM serwera HTTP ? bo jesli nie - to co mierzymy ? czas odczytu z dysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

czas odpowiedzi HTTP ? posiada Pan gwarancje ze ta strona jest dostepna w pamiecie RAM serwera HTTP ? bo jesli nie - to co mierzymy ? czas odczytu z dysku ?

Tego typu wątpliwości rozwiewa pomiar z innego serwera. Gdyby problemem był "odczyt z dysku" to problem byłby widoczny niezależnie od lokalizacji stacji pomiarowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×