Skocz do zawartości
Kolopik

Opinia o ithost.eu

Polecane posty

Witam chciałbym poczytać opinie o tym hostingu, oraz chciałbym się dowiedzieć o co chodzi z tym ithostem.

Zdziwiło mnie to, że na serwerze www można uruchomić aplikację streamingu audio/video.

 

http://ithost.eu/oferta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby firma, niby wszystko na legalu, ale i tak pachnie mało delikatnie amatorszczyzną. A z tym streamingiem bym nie przesadzał, pewnie chodzi o najzwyklejszą możliwość hostowania plików multimedialnych (wmv, flv, mp3 itp.) i odpalania ich na stronach. Nie raz się już z takim "streamingiem" u różnych "hostingodawców" spotkałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno mieli luki w zabezpieczeniach. Bez większego problemu można było wyciągnać hasła do baz użytkowników na serwerze, itp, itd. Jak zgłaszało się ten problem to udawali, że ich nie ma ;) i zero odzewu z ich strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

;)

 

Jak się spytałem (jakiś czas temu) gościa na gg o parametry serwera, limity cpu itp, to powiedział "ściśle tajne".

Jak sam sprawdziłem sobie CPU, to gościa zatkało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ztej strony właściciel ithost.eu mam kilka pytań do osób wypowiadających sie wtym wątku pytanie

1.w jaki sposób pan miłosz stwierdził że mamy słabe zabezpieczenia serwerów

2.dlaczego pan hds stwierdza że Miesięczny Transfer Unlimited i wszystko jasne ;] ?

3.dlaczego pan d.v stwierdza pachnie mało delikatnie amatorszczyzną ?

4.panie głowanet dane na temat serwera są dostępne wyłąacznie dla użytkowników serwisu

w naszej rozmowie nie użyłem w żadnym momencie słowa ściśle tajne a także nie jestem dla pana jak to pan ujął gościem

pozdrawiam i m am nadzieje usłyszeć sensowne odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mocno odgrzany 2-miesięczny kotlet :)

może teraz poprawiliście bezpieczeństwo, mineło sporo czasu. A wiem, że były luki bo dostałem dane do konta na waszym serwerze. A w rozmowach na gg nic nie odpisywaliście w tej sprawie, tak jakby problemu nie było. Przeslałem wam nawet hasła do bazy waszego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem. Cała zawartość zakładki "O firmie" została skopiowana z serwisu PCspace.pl.

Na stronie widzę dane firmy, także dziwię się, że ktoś nie potrafi napisać czegoś od siebie, tylko kopiuje z innych stron.

 

Nazwa firmy, która została podana na stronie to F.D.U.B Europrojekt - pełna nazwa firmy to: FIRMA DORADCZO-USŁUGOWA BUDOWNICTWA EUROPROJEKT ZBIGNIEW CHOMICZEWSKI

 

Mam nadzieje, że "Pan. Kuba" przemyśli to co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Mam nadzieje, że "Pan. Kuba" przemyśli to co robi.

 

Nie ma jak akcent humorystyczny:)

 

Kontakt Online

 

Pan. Kuba

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ztej strony właściciel ithost.eu mam kilka pytań do osób wypowiadających sie wtym wątku pytanie

1.w jaki sposób pan miłosz stwierdził że mamy słabe zabezpieczenia serwerów

2.dlaczego pan hds stwierdza że Miesięczny Transfer Unlimited i wszystko jasne ;] ?

3.dlaczego pan d.v stwierdza pachnie mało delikatnie amatorszczyzną ?

4.panie głowanet dane na temat serwera są dostępne wyłąacznie dla użytkowników serwisu

w naszej rozmowie nie użyłem w żadnym momencie słowa ściśle tajne a także nie jestem dla pana jak to pan ujął gościem

pozdrawiam i m am nadzieje usłyszeć sensowne odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania

 

Ja tak z tylko uprzejmej życzliwości - byłem na waszej stronie dosłownie kilka minut i od razu co znalazłem to "Dostęp do Corn'a" (?) i

- jak się w formularzu zakładania konta kliknie na regulmain (z którym trzeba się zapoznać) to pokazuje się takie coś:

http://img718.imageshack.us/img718/4240/ithost.png

 

A to zdanie:

 

"Konta Nieograniczone ( Unlimited ) na wiele pytań kierowanych do nas o konta nieograniczone nasza platforma postanowiła prowadzić taką usługę w życie jest to nowa usługa na naszej platformie która zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem ze strony internautów , staramy się wychodzić wszystkim internautom jak i naszym klientom na przeciw i cieszyć się wraz z nimi ."

 

Poraża swym urokiem - tak bym rzekł. :)

 

Zresztą regulamin też jest fajny - napisany tekstem bez polskich liter, pełen kwiatków w stylu 'obiazanie procesora' (chyba miało być "obrażanie procesora?) 'sysystemu', 'urzytkownika', 'Każda kopia bezpieczeństwa jest nadpisywała na poprzedniej', 'po uplywie czasu okresu'.

 

Nic nie mam do dyslektyków, ale może przesuncie autora do działu gimnasty... znaczy gdzieś do np. graficznego, zamiast do pisania regulaminów.

 

No i bardzo podoba mi się forum, jak na firmę zasypywaną 'setka e-mailów' bardzo tam kameralnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
w naszej rozmowie nie użyłem w żadnym momencie słowa ściśle tajne

Ściśle tajny może nie, ale ten celeron jest "tajny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie wskazane błędy zostały poprawione a także opis firmy został zmieniony panie głowanet jeżeli już to nie celeron tylko pentium dual core 2x2.93ghz to tak gwoli ścisłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś interpunkcja też by się przydała, bo ciężko zrozumieć taki bełkot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie wskazane błędy zostały poprawione a także opis firmy został zmieniony.

panie głowanet jeżeli już to nie celeron tylko pentium dual core 2x2.93ghz. to tak gwoli ścisłości

czy taka wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
panie głowanet jeżeli już to nie celeron tylko pentium dual core 2x2.93ghz to tak gwoli ścisłości

Dobra, przynaje Dual. Chociaż na hosting, nie jest to dobre rozwiązanie.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przynaje Dual. Chociaż na hosting, nie jest to dobre rozwiązanie.

 

 

 

 

Dla czego? Przy zewnętrznej bazie danych świetnie sobie poradzi pod warunkiem umiejętnej konfiguracji i administracji serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Dla czego?
Przy zewnętrznej bazie danych świetnie sobie poradzi pod warunkiem umiejętnej konfiguracji i administracji serwerem.

Sam sobie odpowiedziałeś.

 

Poza tym hosting, to nie tylko procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz troche faktów panie ithost... 

Tak jak dwa miesiące temu twierdziłem, że serwer nie jest zabezpieczony tak twierdze nadal. 

Bez problemu można skakać po innych kontach, których jest chyba 417, baz danych 501.. 

Napisałem Ci na gg, ale pewnie dalej będziesz twierdził, że problemu nie ma :)

 

 

to może mały sampl

$config['database']['hostname'] = 'localhost';

$config['database']['username'] = 'ithost_forum';

$config['database']['password'] = '***';

hasła nie podaje, bo jest tak banalne, że bania mała.

Mogę podać o wiele więcej szczegółów.. ale po co? Chyba dość kompromitacji. Przez dwa miesiące od zgłoszenia braków w zabezpieczeniach nie zrobiliście dosłownie nic. Inna firma odrazu posprawdzałaby zabezpieczenia i poprawiła luki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie pracujemy nad zabezpieczeniem powstałych luk:).panie głowanet na naszym serwerze load oscyluje w okolicach 0.80. więc chyba jednak dual core nadaje sie na hosting:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. nie wypada mi się wypowiadać.

2. load 0,8 świadczy tylko tyle że mało klientów na małym serwerze = mały load,

pominą kwestię kosztów utrzymania małego i większego serwera służącego pod hosting,

ale prawda jest taka że jeżeli właściciel w umiejętny sposób będzie rozwijał firmę to i od małego resellera można zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Load w linuxie, to w wielu przypadkach możesz między bajki włożyć ;)

 

Ale tak, po zajętym ramie widać że pusto tam.

Chociaż jakiś raid by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.load 0,8 świadczy tylko tyle że mało klientów na małym serwerze = mały load, niekoniecznie wystarczy dobra optymalizacja mysql php exim itd obecnie mamy ponad 400 kont wiec ruch jest.

2.dokładnie wszyscy muszą od czegoś zacząć a najważniejsze jest nie przeinwestować n a początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie czytając każdy kolejny post pana ithost widzę tylko coraz większa kompromitację

wystarczy tylko wejść na stronę i od razu rzucają w oczy błędy typu "Postanowienia konńowe "

"Abonent może zrezygnować z uslug, w dowolnym momencie, godząc sie na przepadek wniesionej opłaty abonamentowej."

dalej występują błędy np. brak polskich znaków , pomimo upomnień, poważna firma jeżeli nie jesteś zadowolony to możesz zrezygnować i stracić kasę <śmiech>

Hosting bez limitów tak? "Zabrania sie działania na szkode pozostałych użytkowników serwera ... sysytemu o podobnej zasadzie dzialania takich jak hosting plików."

 

" Zabronione jest przechowywanie i udostępnianie stronom trzecim programów, plików mp3, mpg, avi, zip, rar itp." LOL

 

"Pan. Kuba " :)

 

"To tylko Garstka naszych klientów"

 

"Testuj do woli" - proszę o konto na rok za free

" Konto w okresie próbnym posiada pełną użyteczność.nie do Twoich indywidualnych wymagań. " - widać dopasowana oferta ;]

tak więc Panie Kuba, współczuję tej "garstce" klientów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×