Skocz do zawartości
ambrozy

System billingowy

Polecane posty

gregusz: nic tam nie ma; taki szablonik to 2 minuty 'pracy'.

Prosisz o opinie - zaprezentuj cos. Z tego 'czegos' nie mozna nawet wywnioskowac, jaka bedzie funkcjonalnosc systemu, jaka obsluga, jakie GUI - nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestetm w trakcie tworzenia tego panelu...

mam problem z połączeniem tego z whmem

zobaczymy co z tego wyjdzie...

na razie mam cały panel... wydruk przelewu ...

powiadomienia email o ustalonych dniach przed końcem terminu

musze jeszcze fakturki lub rachunki zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartku, takze pamietaj o:

- nadplatach/niedoplatach

- korektach do faktur

- raportowaniu sald kont abonentow

- prosty CRM do wszystkich dokumentow

- dokumenty w kilku formatach (HTML/PDF/RTF)

 

przydalo by sie takze powiadamianie SMS'em o dokonanych zmianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam, ze taki sposob tworzenia systemu billingowego nie jest efektywny (delikatnie mowiac). Do samego zaprojektowania systemu potrzeba byloby przynajmniej dwoch programistow oraz kilka osob bedacych potencjalnymi jego uzytkownikami (aby sprecyzowac wymagana funkcjonalnosc). Na dodatek nalezaloby sie zastanowic, czy system ma sluzyc jedynie firmom hostingowym, czy tez moze niewielkim nakladem pracy mozna byloby rozszerzyc jego funkcjonalnosc na kazdy rodzaj dzialalnosci (fakturowanie w cyklach oraz indywidualne + baza klientow).

 

Moze jednak byloby sensowne stworzenie grupy osob, ktore zajelyby sie stworzeniem i pozniejszym rozwijaniem takiego systemu? Oczywiscie jesli mialoby to pomoc w prowadzeniu dzialalnosci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viphost.pl: przepraszam, ze sie wtracam, ale wiekszosc wymienionych przez Ciebie funkcji nie dotyczy systemu billingowego. Zapomniales natomiast o tak prozaicznych elementach, jak fakturowanie, wystawianie korekt, naliczanie odsetek itd., itp. :)

 

Każdy element który wyżej wymieniłem jest częscią jakiegoś systemu bilibgowego, i tak: whois i rejestracja - phpcoin, whoiscart, statystyki raczej w każdym są, administarcj serwerem - whmautopilot, helpdesk - clientexec, powiadomienia raczej w każdym i łatwość w integracji - tu chodziło o proces zamawiania i tak np. w whmautopilot jest bardzo łatwy a w phpcoin jest straszny. To miałem na myśli wymieniając elementy jakie moim skromnym zdaniem powinien zawirac dobry system bilingowo-hostingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie na ModernBill - czy jest dostepne gdzies polskie tlumaczenie do niego? Jak sprawuje sie ten system w polskich warunkach, gdzie wiekszosc wplat wplywa jednak na konto bankowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temat jakos umarl, a pomysl jest dosc ciekawy.

Czy pojawily sie jakies nowe informacje/projekty ?

 

Slyszal ktos moze o polskim tlumaczeniu do ClietnExec'a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam na jednym z resellerów ACCOUNTLAB'a PLUS - świetny - możliwość intergracji z cpanelem, da oraz pleskiem (chyba).

 

Statystyki, system ticketów etc.

Możliwość intergracji z kilkunastoma systemami platnosci online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem ACCOUNTLAB PLUS 195 $ . Dość drogo :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój skrypt jest tańszy i tylko 25 zł ;)

Gdyby jeszcze faktury były generowane w pdf'ie ;/

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak to udostepnic za darmo w Sieci?

Wszysce byli by Tobie wdzięczni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie konczymy pisanie Panelu Bilingowego polonczonego z pelnym zazadzaniem userami <_<

Podstawowe cechy optogramowania :

 

Integracja z DA,Cpanel w przyszlosci inne

Zakladanie kont bezposrednio z pod poziomu www przez userow

Pelne zazadzanie userami z pod poziomu panelu bilingowego

Wystawianie faktur pro forma i pelnych

Import danych i faktor do pdf-a

Panel usera :

- waznosc konta

- wiadomosci do admina i od admina

- oplacone / nieoplacone faktury

- mozliwosc zamawiania domen API

- mozliwosc zamowienie koleinego hostingu

- mozliwosc dokupienia roznych dodatkow ( ktore sie okresli w adminie )

- kilka innych dodatkow ulatwiajacych zycie

Admin z pod panelu moze :

- okreslic jakie skrypty sa niemile widziane na serweze

- okreslic jakie pliki sa zakazane

- okreslic jaki element musi sie znalesc na akzdej stronie ( np konta darmowe maja miec linka zwrotnego )

- mozliwosc dokleienia dowolnego fragmentu kodu do kont userow na serweze

- powiadamiania przez sms

- statystyki serwera , userow

- monitor up-tme serwera ( dane pobierane z zdalengo serwera )

- kontrolowac zakazane tresci na stronach ( np. okresla filtr slow i jesli takie slowo znaidzie sie na stronie to .... )

- system newsow na strone

- wsparcie API do rejestowania nowych domen

- okreslanie cen i dodatkowych uslog

- platny suport ( platny help-desk)

- i kika innych ciekawych opcj przdatnych w administarcja serwerem i userami

 

Ceny :

Cena bedzie uzalezniona od wybranych opcj panelu bilingowego i bedzie to zakres od 100 do 600 zl za rok oczywiscie w cenie bedzie suport i aktualizacje panelu

Wersja FULL z wszystkimi dodatkami bedzie dostepna na 1 - 3 miesiace za free i potym okresie bedzie mozna zdecydowac co jest potzrebne a co nie.

 

Wsparcje dla PHP4 i PHP5

Wsparcie dla ZEND-a

Niektore opcje beda wymagaly cron-a w ktorych bedzie rezydował sobie BOT

 

Czy takie ceny sa do przyjecia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kilka dni temu dałem zlecenie na napisanie skryptu bilingowego i co do Twojej ceny powiem tak :

otrzymaliśmy klikanaście ofert w cenach o rozpiętości od 120 zł do 1800 płatne jednorazowo. Duża rozpiętość no nie? :-) Ale wiadomo podobnie jak w każdej branży tanio, nie znaczy zawsze dobrze.

Skrypt nie będzie zawierał możliwości np zakładania kont www ( będzie sięto odbywało tradycyjnym sposobem) i od strony admina będzie mniej funkcji. Więcej będęmógł napisać po otrzymaniu i instalacji ( no i testach) skryptu na moim serwerze.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi ceny wydaja sie jak najbardziej do przyjacia <_< Jak za takie mozliwosci.. dobry program bilingowy to bardzo duzo :(

 

Specyfikacja bardzo mi sie podoba, choc zabraklo mi informacji o rozbudowanym mailingu, oraz o historii konta kliekna, szczegulowych informacji o uslugach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 170$ okolo masz awbs ktory jest duzo bardziej rozbudowany - i to jest jednorazowa cena - zeby sie oplacalo to wasze to cena musialaby byc duzo nizsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie - niezapomni o wsparciu technicznym ( niekazdy mowli biegle po angielsku ) my oprocz bilingu dajemy caly panel kontrolny dla serwera - oczywiscie kazda opcje mozna skonfigorowac recznie z pod admina bedzie bo codow nie zrobimy i magi.

System jest dostosowywany do polskich warunkow pracy a te niesa najlzejsze i wymagania tym bardziej. Jedno jest pewne jakosc oprogramowania i suportu bedzie warta tych pieniedzy szczegolnie ze bedzie program reselera i ceny niebeda tak tragiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - kiedy skończycie - nie instalowałem jeszcze nowego systemu - może się skuszę na Wasz.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hi, ;)

 

szukam właśnie jakiegoś panelu bilingowego dla znajomego ;) Zmieniło się może już coś ? ;] Coś taniego.. tak do 100zł za rok ?? albo na zawsze :> Ja szukałem i zbytnio nic nie znalazłem... To będzie system tylko do zapisywania klientów i wystawiania fakturek, oraz powiadamiania emailem np: że za 7 dni należy za płacić za ponowne usługi...

 

Dobra ja spadam szukać dalej :) Jak coś się zmieniło to dajcie znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×