Skocz do zawartości
ambrozy

System billingowy

Polecane posty

Chcialbym sie zapytac jakich systemow billingowych uzywacie aby sprawnie zarzadzac realizacja zamowien, klientami, pomoca itp...

 

Piszecie wlasne programy, czy kupujecie juz gotowe w stylu Modernbill...a moze wszystko papierkowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja też poszukuję jakiegoś systemu bilingowego...

Nie stać mnie na kupienie skryptu za 2000 zł więc może ktoś dysponuje czymś co można pobrać z sieci??? Na razie pozostaje mi zeszyt w kratkę i długopis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy od zeszytu w kratke jest Excel np, albo darmowe arkusze open-office.

 

My uzywamy polaczenia modernbill+quickbooks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exel i nic wiecej, ja mam plik exel-a w nim zapisane makro co mi liczy ile komu zostalo do zaplaty oraz system dodawania nowych klientow itp i nic wiecej nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez uzywam Excela i jak narazie mi wystarcza

chociasz nie wiem co bedzie za pol roku bo w tym tempie w ktorym przybywa nam klientow excel robi sie coraz mniej czytelny

 

ale moze do tego czasu opracujemy jakis wlasny system bilingowy oparty na bazach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...za 20zl to troszke trudno bedzie...ponizej maly przeglad tych ktore znam:

 

PHPCOIN (http://www.phpcoin.com) - darmowy

ClientExec (http://www.clientexec.com) - 99$

LPANEL (http://lpanel.net) - 19,95$/miesiac, 149,95$/rok i jeszcze licencje bez ograniczen czasowych od 249,95$

ModernBill (http://www.modernbill.com) - 24.95$ /miesiac plus licencje w zaleznosci od ilosci klientow

Whois.Cart (http://whoiscart.net) - 35$ jedna licencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak zrobic jakis wspolny otwarty projekt pliku excelowskiego do zarzadzania klientami i ich platnosciami?

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Mysle, ze to nie glupi pomysl. Mozna go przykleic na forum dla wszystkich.

Bartos, sKproject -> wy juz korzystacie z arkusza w exelu wiec to wy musicie zaczac :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm..excel no niby dobre ale jak sami mowicie na poczatek. chyba znalazlo by sie wiecej osob znajacych php i mysql...wiec moze w tym zrobimy skrypt do zarzadzania klientami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos wystawil plik excela, tez bylbym zainteresowany :D

Moge tez pomoc w budowie skryptu PHP, moze ktos sie orientuje, czy byloby skomplikowane polaczyc to z WHM? Chociazby proste rzeczy, jak dodawanie/zamrazanie/usuwanie kont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos korzysta z Whois.Cart()? Jakies odczucia?

Na ich stronie jest porownanie tego systemu z innymi, m.in. ModernBill, WHMAutopilet, wypada calkiem niezle i do tego ta cena :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowalem kiedys licencje whoiscart, cena byla bardzo atrakcyjna, wiec byla szansa ze moze byc przydatne do obslugi niektorych z naszych stronw.

 

Slychac sporo dobrego o tym skrypcie, jednak wywodzi sie bezposrednio od skryptuktory sluzyl wylacznie do zamawiania domen, mam wrazenie ze wszelka funkcjonalnosc zamawiania kont hostingowych jest robiona jakby "na doczepke." Calosc wydaje sie zbyt prymitywna i zbyt truda do skonfigurowania jak na tak "prosty" skrypt. Ogolnie mysle ze byly to zmarnowane pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CO do exela to ja bede jednak z tego rezygnowac bo na openofiice nie za dobrze dzialaja makro a, w firmie nie ma licenji na worlda wiec musze sobie podarowac, wiec ja byl bym za zrobieniem jakiegos programu nawet mi sie wydaje ze moze byc prosty, lista uzytkowkiow, dodawanie mowego, edycja, itp takie podstawowe pola, a co do ceny to wydaje mi sie ze jak ktos zrobi taki program i np. 10 osob wezmie go za 20zl to juz ma 200zl a pracy chyba za duzo nie ma. A jak cena mala to powiecmy 30zl ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kufel, ktora wersje testowales i jak dawno?

 

Moze nie powinno sie tak od razu skreslac tego programu, ogladalem ich demo online, wszystkie najwazniejsze funkcje sa, samemu mozna dopisac modul np. PayU. To co najwazniejsze jest - integracja z WHM, rejestrowanie domen, billingi, powiadomienia, usuwanie kont, itd

 

Na pierszy rzut oka wyglada ok, ale moze ktos z forumowiczow testowal go dluzej, albo uzywa do dzis? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wersji nie pamietam, musialo byz okolo 2 miesiecy temu.

instalacja wciaz jest ku uciesze gawiedzi http://www.rakieta.pl/billing/

skreslam tylko ze swojego doswiadczenia, poprostu porownujac doswiadczenia ponad 4 lat pracy i mozliwosci tegoz pakietu ten program z pudelka nie byl tym czego szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z whoiscart jakies pół roku i mam mieszane uczucia. Plusem jest to, że ma zintegrowaną rejestrację domen i hostingu. Jednak najlepszy według mnie jest WHM Auto. Dla tych, co korzystaja z whm/cpanel naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- zintegrowane whois i rejestracja domen z systemem i najpopularniejszymi rejestratorami,

- zintegrowany system zamawiania,

- statystyki klientów,

- administracja serwerem za pośrednictwem systemu czyli zintegrowanie z cpanel, ensim itp..,

- jakiś prosty helpdesk najlepiej z livesupportem

- wszystkie emailowe powiadomienia,

- łatwy do zintegrowania

 

Wiecej nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

viphost.pl: przepraszam, ze sie wtracam, ale wiekszosc wymienionych przez Ciebie funkcji nie dotyczy systemu billingowego. Zapomniales natomiast o tak prozaicznych elementach, jak fakturowanie, wystawianie korekt, naliczanie odsetek itd., itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
viphost.pl: przepraszam, ze sie wtracam, ale wiekszosc wymienionych przez Ciebie funkcji nie dotyczy systemu billingowego. Zapomniales natomiast o tak prozaicznych elementach, jak fakturowanie, wystawianie korekt, naliczanie odsetek itd., itp. ;)
To mi w ogóle nie wygląda jak system billingowy. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mi w ogóle nie wygląda jak system billingowy. ;))

System billingowy to (jak sama nazwa wskazuje) system rozliczeniowy (od bill - rachunek). To, o czym pisal viphost.pl, bardziej zalatywalo systemem klasy ERP i/lub CRM, a to dosyc znaczaca roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×