Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pliki

Serwier Dedykowany ogromny transfer i duży dysk

Polecane posty

VPS-y w HostEurope mają bardzo dobry stosunek ilości transferu do ceny. Za 13 Euro dostajesz 5 TB, więc o ile mała powierzchnia dyskowa nie jest problemem to może warto rozważyć zakup kilku- kilkunastu kont VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla.... Pokaż mi w którym miejscu w regulaminie rapidshare jest napisana jakaś reguła która będzie mi mówić że łamie ten regulamin. Oczywiście sprzedaż kupionych kont premium jest zakazane. Ale jakoś nie tutaj o to chodzi. Heh poza tym serwery to nie tylko rapidshare. Aha jaki mogę mieć wpływ na to co ludzie pobierają skoro nie jestem serwerownią tylko pośrednikiem bardziej. Nie wiem... Naprawdę nie wiem. Żadnego ponieważ pliki które będą ściągać klienci , Nie będą na moich serwerach.. Heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mylcie lamania regulaminu z lamaniem prawa...

 

Wymienione serwisy moze i sa na OVH ale to dlatego ze wczesniej OVH mialo 100Mb/s bez limitu transferu za 200zl a teraz takiej ceny raczej nie dostaniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak czy siak serwisy tego typu działają niezgodnie z prawem, lub na pograniczu prawa.

 

PS. To tak jakbym pośredniczył dajmy na to w przemycie narkotyków (dziwny przykład :)) i był tylko pośrednikiem przerzucającym paczki dalej, zawsze można powiedzieć że nie wiadomo co w tych paczkach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak czy siak serwisy tego typu działają niezgodnie z prawem, lub na pograniczu prawa.

 

PS. To tak jakbym pośredniczył dajmy na to w przemycie narkotyków (dziwny przykład :)) i był tylko pośrednikiem przerzucającym paczki dalej, zawsze można powiedzieć że nie wiadomo co w tych paczkach jest.

 

No zgadza się.. Serwis mój podobnie jak i serwis Pana Pliki będzie działał tak samo czyli będziemy sprzedawać GB. Czyli dane. Co kto sobie weźmie i pobierze to już jego sprawa. Dane na naszych serwerach nie bedą napewno dłużej niż 24h bo i po co. Oczywiście nie mamy wpływu na to co użytkownik pobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak czy siak serwisy tego typu działają niezgodnie z prawem, lub na pograniczu prawa.

 

PS. To tak jakbym pośredniczył dajmy na to w przemycie narkotyków (dziwny przykład :)) i był tylko pośrednikiem przerzucającym paczki dalej, zawsze można powiedzieć że nie wiadomo co w tych paczkach jest.

 

heh to ja szukam jakiejs cysterny do wynajecia z kierowca zaleje go ropa w rosji po sam korek i przemyce do PL jak sie nie uda to najwyzej wsadza tego co mi wynajal tego tira a nie mnie... Jak by nie patrzec firma wynajmuje mi narzedzie a co ja z nim zrobie to nie ich brocha...

 

Tak sobie przegladam te oferty i sie zastanawiam nad jednym jak dostaje przepustowosc 100Mb/s to co mi po laczu 1Gb/s jak transfer i tak nie przekroczy 100Mb/s czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie. Czy te wasze portale beda dzialaly na zasadzie fload.pl ? Gdzie mozna sciagac z rapidshare, hotfile, netload, megaupload bez jakichkolwiek limitow i ogarniczen ? Jedynym ograniczeniem to jest sciaganie 3 plikow na raz. Mam tam konto kosztuje to 15 zl na rok. Co prawda byla promocja, ze za 75 gr tylko jak sie wysylalo sms;a to ciaglo z konta 15 zl, wiec dobrze kombinuja. Tylko nie wiem jak to jest prawnie bo z tego co ja sciagalem to po sciagnieciu plikow one zostawaly na serverze. Tylko nie sprawdzalem czy to jest max 24h bo odrazu po sciagnieciu usuwalem. Czy wasze portala maja dzialac wlasnie na takiej samej zasadzie czy polityka prowadzenia takiej dzialanosci bedzie sie roznila ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc najogólniej tak z tym że ja na fload nie potrafię nic ściągnąć. Te serwery ich są zawsze zapchane masakra... Jakies błędy wyskakują i nie wiadomo co jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie porównujecie przemyt narkotyków , do działalności w internecie, weźcie się stuknijcie w główkę, może jakieś szare komórki wam zaczną działać. Nie wiem czy to efekt świąt, czy co... Tego typu portale są legalne, gdyby nie były, nie mogły by być zarejestrowane jako działalność gospodarcza, a jednak są zarejestrowane.

 

Dodatkowo Polskie prawo jest na tyle dobre , że można je interpretować na wiele sposobów. Dopiero teraz nasi kochani politycy zaczynają zauważać(lepiej późno niż wcale), że internet nie jest zabawką i można tu naprawdę dużo zdziałać, zarobić , oszukać , okraść ... , przykładem spostrzegawczości polityków są ostatnio dość często poruszane ograniczenia dotyczące hazardu w internecie.Tak więc nie ma żadnego paragrafu, który by mówił, że nie mogę świadczyć takiej usługi.

 

 

Tak, więc nie możecie porównywać przemytu narkotyków , czy ropy do udzielania usługi pobierania danych...A gdybyśmy tak gdybali i spekulowali to tak samo można oskarżyć allegro , że to miejsce gdzie złodzieje pozbywają się skradzionych przedmiotów. I nie mówcie, że to nie prawda , bo ja sam znalazłem na allegro swój aparat , który mi ktoś po prostu ukradł z torby i tylko dzięki temu, że Panu śpieszyło się i chciał go szybko sprzedać, mi udało się odzyskać aparat , lecz i tak Pan powiedział , że go znalazł i nie można mu nic zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwery to ja się praktycznie na nich nie znam. Oczywiście 100mb bez limitu transferu danych znajdę w Polsce. Ale załóżmy że 50 użytkowników z mojej strony ściąga coś sobie i wtedy już nie osiągną oni maksymalnej prędkości. Oczywiście jeżeli ludzi ściągali by równomiernie cały czas to taki transfer by wystarczył. A powiedzcie mi. Bo mam pytanko. Skoro na stronach jest podane 100mbps 1 gbps to jeżli serwer pobiera z predkością maxylana czyli tam 100mbps to czy coś wysyła bo nie mam pojecia jak to jest? Hmmm ?

 

serwer z takim laczem starczy na gora 1000 userow ktorzy kupia sobie raz w miesiacu 5GB transferu

 

pamietaj ze transfer dzielony jest na wysyanie i pobieranie danych oraz przegladanie strony , adowanie grafiki

 

dodatkowo nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze bezposrednio z serwera moga ci wysylac pliki na inne konta rapida a wtedy juz nie bedzie userow pobierajacych 1Mb/s z neostrada tylko poleci prosto na serwer rapida z 10 czy 20 razy wieksza predkoscia.

 

Ciekawy jestem "biznes planu" osoby ktora chce zarabiac na reklamach bez pobierania oplaty za pobieranie danych. 1 serwer koszt 300zł z laczem 100Mb/s co daje max 1000 userow. Zeby jakakolwiek agencja reklamowa sie tym zainteresowala trzeba by miec jakies 50 000 userow minimum a to jest 50 serwerow a gdzie konta premium w cenie chociazby 10zl /szt to jest jakies 2000 kont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczne strony tego typu działają już od kilku lat wszystko wzięło się z zagranicy tyle że oni oferują coś takiego za darmo. A Polacy muszą wszystko odgapić i oczywiście wydrzeć od użytkownika kilka groszy. Mówiąc wprost zagraniczne strony oferują za darmo a Polacy za pieniądze.

Wejdźcie sobie na forums.digitalpoint.com wiele tematów o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc nie możecie porównywać przemytu narkotyków , czy ropy do udzielania usługi pobierania danych...A gdybyśmy tak gdybali i spekulowali to tak samo można oskarżyć allegro , że to miejsce gdzie złodzieje pozbywają się skradzionych przedmiotów. I nie mówcie, że to nie prawda , bo ja sam znalazłem na allegro swój aparat , który mi ktoś po prostu ukradł z torby i tylko dzięki temu, że Panu śpieszyło się i chciał go szybko sprzedać, mi udało się odzyskać aparat , lecz i tak Pan powiedział , że go znalazł i nie można mu nic zrobić...

 

Odnosząc się do w.w. przykładu. Ktoś sprzedaje przedmiot nielegalnego pochodzenia (w tym wypadku kradzież), ale sam przedmiot jest jak najbardziej legalny, na posiadanie aparatu cyfrowego nie ma paragrafu. Natomiast jeśli ktoś chciałby sobie sprzedać na Allegro tą wymienioną wcześniej paczkę narkotyków (żeby nie wprowadzać kolejnych przenośni :)) to sytuacja wygląda inaczej - sam przedmiot jest nielegalny i Allegro jest zmuszone do interwencji.

 

Dodatkowo Polskie prawo jest na tyle dobre , że można je interpretować na wiele sposobów.

 

I na tym zakończę moją dyskusję ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok niech jest i za free ale nie sadze by w PL mozna byo tylesamo zarobic na reklamach co np w DE czy gdzies indziej :

 

300zł dedyk

40 kont rapid po 21zł (nie oszukujmy sie te tanie owszem moze jakis transfer maja ale padaja po 5 dniach) 840zł

hotfile, storage i megaupload za 60zł

jakas reklama bo bez tego nic nie zrobisz - 100zł

 

i masz 1300zł kosztow (minimum) dla jednego dedyka ktory daje 1200 userow

 

kazdy user wygeneruje 8 wyswietlen banera 9600 dzien / 288 000 miesiac razy 3 banery i z tego dostaniemy 2zl za 1000 wyświeten (nie oszukujmy sie agencje reklamowe pomimo iz w cenniku maja 60zl/1000 wyswietlen po odliczeniu prowizji rabatow i innych takich za wiele nam nie zostanie - wystarczy poczytac fora) to wychodzi = 1728zł - vat 1416zł

 

1416zl - 1300zl = 116zl

 

zanim ktokowliek zechce sie reklamowac na stronie musi zdobyc co najmniej 10-20 tys userow a to jest inwestycja 26 tys zl zeby potem na tym zarobic niecale 2500zl (a gdzie wynagrodzenie dla obslugi?)

 

10% zwrotu z inwestycji miesiecznie to nie tak zle pod warunkiem ze nie bede musial przy tym siedziec dluzej jak 1h a przy takiej ilosci userow nie ma bata by cos nie pado co jakis czas i trzeba bylo interweniowac albo odpisywac na maile. No chyba zeby zrobic taki myk jak pbieraczek ;) na poczatku za free a pozniej po cichu zmienic regulamin i dowalic po 100zł za miesiac to mialo by sens ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok niech jest i za free ale nie sadze by w PL mozna byo tylesamo zarobic na reklamach co np w DE czy gdzies indziej :

 

300zł dedyk

40 kont rapid po 21zł (nie oszukujmy sie te tanie owszem moze jakis transfer maja ale padaja po 5 dniach) 840zł

hotfile, storage i megaupload za 60zł

jakas reklama bo bez tego nic nie zrobisz - 100zł

 

i masz 1300zł kosztow (minimum) dla jednego dedyka ktory daje 1200 userow

 

kazdy user wygeneruje 8 wyswietlen banera 9600 dzien / 288 000 miesiac razy 3 banery i z tego dostaniemy 2zl za 1000 wyświeten (nie oszukujmy sie agencje reklamowe pomimo iz w cenniku maja 60zl/1000 wyswietlen po odliczeniu prowizji rabatow i innych takich za wiele nam nie zostanie - wystarczy poczytac fora) to wychodzi = 1728zł - vat 1416zł

 

1416zl - 1300zl = 116zl

 

zanim ktokowliek zechce sie reklamowac na stronie musi zdobyc co najmniej 10-20 tys userow a to jest inwestycja 26 tys zl zeby potem na tym zarobic niecale 2500zl (a gdzie wynagrodzenie dla obslugi?)

 

10% zwrotu z inwestycji miesiecznie to nie tak zle pod warunkiem ze nie bede musial przy tym siedziec dluzej jak 1h a przy takiej ilosci userow nie ma bata by cos nie pado co jakis czas i trzeba bylo interweniowac albo odpisywac na maile. No chyba zeby zrobic taki myk jak pbieraczek ;) na poczatku za free a pozniej po cichu zmienic regulamin i dowalic po 100zł za miesiac to mialo by sens ...

 

Śmieszne przeliczenia.

Po pierwsze weź pod uwagę ile 100mb łącze może miesięcznie wysłać danych. 32TB bo na 100% wykorzystanie. Oczywiście takie wykorzystanie jest nierealne.

Po drugie łaskawy panie dlaczego tylko 1200userów na 1 serwerze żałosne.

Po trzecie twoje założenia co do reklamy są chyba jeszcze bardziej żałosne niż ty. Wybacz że tak mówię ale nawet nie potrafisz wziąc pod uwagę tego żenie każdy użytkownik klika w reklamy. Wiec się nie dąsaj że nazywam sprawy po imieniu.

 

I wiadomość dla wszystkich. Zbaczamy z temu. Czepiacie się zamiast po prostu do radzić jaki brać serwer. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. PRV masz strasznie "agresywne" podejscie do wypowiedzi. Ludzie ci nie chca na zlosc zrobic tylko rozpatruja pare kwesti. Nigdy nie wiadomo moze wybierzesz ktoras z nich. Dedyka wez sobie z livenet oni tam nie patrza na transfer. Najgorsze co jest awaryjnosc u nich. Jesli chodzi o ping ostatnio sprawdzalem przy serverach gier ping poprostu piekny 9 ms i utrzymywal sie przez caly czas lepszy niz w gdansku jak dla mnie no, ale niestety jak wspominalem awaryjnosc to ich duza wada a tobie raczej potrzebne stabilne servery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. PRV masz strasznie "agresywne" podejscie do wypowiedzi. Ludzie ci nie chca na zlosc zrobic tylko rozpatruja pare kwesti. Nigdy nie wiadomo moze wybierzesz ktoras z nich. Dedyka wez sobie z livenet oni tam nie patrza na transfer. Najgorsze co jest awaryjnosc u nich. Jesli chodzi o ping ostatnio sprawdzalem przy serverach gier ping poprostu piekny 9 ms i utrzymywal sie przez caly czas lepszy niz w gdansku jak dla mnie no, ale niestety jak wspominalem awaryjnosc to ich duza wada a tobie raczej potrzebne stabilne servery.

 

Agresywne podejście jest dobre oczywiście w granicach rozsądku. Po prostu denerwuj mnie bardzo krytykowania każdego pomysłu i odpłacam się. Mam to z biznesforum.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to ja może sprostuję parę informacji.

 

Tak , więc agencja reklamowa nie daje Ci 2 zł z 60 , jak to wyżej ktoś napisał, lecz pobierają prowizję w wysokości 30-40% od uzbieranej kwoty w ciągu 1 miesiąca.(wtedy nawet jeśli sprzedasz tylko 50000 wyświetleń tylko 1 banera , to zarobisz po odprowadzeniu prowizji te 2100zł) Dodatkowo nie musisz mieć te 10-20 tys userów, wystarczy że masz te 50 tys uw/m i jeśli agencji reklamowej przypadnie twój portal z chęcią podejmę współprace(z tego co się zorientowałem, agencje reklamowe były by skłonne zainteresować się takim portalem). Te informacje zdobyłem po przez rozmowę z agencjami reklamowymi, w celu rozwiania swoich obaw. Kolejną sprawą jest to, że ja na swojej stronie nie zezwolę robić re-up'ów , jedynie download.A co do zapewnienia łącza CMS mam tak opracowany, aby w razie dużego obciążenia łącza , tworzył kolejki pobierania , a w chwili gdy plik zostanie pobrany i będzie gotowy do wysyłania , dany użytkownik zostanie o tym poinformowany po przez gadu-gadu/ bądź inny komunikator. A dodam, że dlatego chcę kupić 2 serwery, aby 1 serwer służył tylko do pobierania z rs, a 2 serwer tylko do wysyłania. Bo z tego co wiem transfer między serwerami zakupionymi w tej samej firmie jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - ciekawe informacje posiadasz.

 

W takim razie podaj mi taką agencję ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie porównujecie przemyt narkotyków , do działalności w internecie, weźcie się stuknijcie w główkę, może jakieś szare komórki wam zaczną działać. Nie wiem czy to efekt świąt, czy co... Tego typu portale są legalne, gdyby nie były, nie mogły by być zarejestrowane jako działalność gospodarcza, a jednak są zarejestrowane.

 

Dodatkowo Polskie prawo jest na tyle dobre , że można je interpretować na wiele sposobów. Dopiero teraz nasi kochani politycy zaczynają zauważać(lepiej późno niż wcale), że internet nie jest zabawką i można tu naprawdę dużo zdziałać, zarobić , oszukać , okraść ... , przykładem spostrzegawczości polityków są ostatnio dość często poruszane ograniczenia dotyczące hazardu w internecie.Tak więc nie ma żadnego paragrafu, który by mówił, że nie mogę świadczyć takiej usługi.

 

 

Tak, więc nie możecie porównywać przemytu narkotyków , czy ropy do udzielania usługi pobierania danych...A gdybyśmy tak gdybali i spekulowali to tak samo można oskarżyć allegro , że to miejsce gdzie złodzieje pozbywają się skradzionych przedmiotów. I nie mówcie, że to nie prawda , bo ja sam znalazłem na allegro swój aparat , który mi ktoś po prostu ukradł z torby i tylko dzięki temu, że Panu śpieszyło się i chciał go szybko sprzedać, mi udało się odzyskać aparat , lecz i tak Pan powiedział , że go znalazł i nie można mu nic zrobić...

 

Drogi kolego a czym się różni ten przemyt od pomocy w nielegalnej kradzieży czyjegoś utworu, filmu, gry itp.? Wydaje Ci się, że w internecie jest inaczej niż w "realu", niestety mylisz się;) Stara dobra zasada "internet nie jest anonimowy, a kary nie są wirtualne". Skoro możesz grać głupa, że nie wiesz co ściągają to i możesz grać, że nie wiesz co przemycasz, tylko czy się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku!!!!!!!! NAWET GRĘ MOŻESZ ŚCIĄGAĆ w dupie to mam. Koniec tematu.

 

Ciekawe czy nie siedząc przed kompem na wht a na policji też byś mówił "W dupie mam, że pomagam kraść! Koniec tematu." A na dodatek czerpiesz z tego korzyści majątkowe ;)

Oczywiście odemnie wszystkiego najlepszego i powodzenia z serwisem ale wielu już było takich co czuli się bezkarnie i chcieli zawojować świat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie siedząc przed kompem na wht a na policji też byś mówił "W dupie mam, że pomagam kraść! Koniec tematu." A na dodatek czerpiesz z tego korzyści majątkowe ;)

Oczywiście odemnie wszystkiego najlepszego i powodzenia z serwisem ale wielu już było takich co czuli się bezkarnie i chcieli zawojować świat:P

 

PRV nie, zebym byl przeciwko tobie, ale kolega, ze sie tak wyraze powyzej ma racje poprostu. Prawo polskie nie jest do konca zdefiniowane i jednoznacznie okreslone za kazdym razem prowadzac taka dzialanosc narazasz sie na cos, to musisz brac to pod uwage. Ciezko jest jednolicie zdefiniowac w naszym cudownym kraju prawo internetowe, moga ci sie przyczepic do wszystkiego definiujac za kazdym razem inaczej kazda "usterke". Chodzi o to, ze ludzie na tym forum tez maja bardzo duze doswiadczenie i wiedza jak to jest prowadzic taki portal. Musisz to dobrze sobie rozkminic ja osobiscnie nie mialem nigdy takiego portalu, ale nie powiem bo myslalem nad zalozeniem takiego. Przykladem moze byc fload.pl co wczesniej podalem jak narazie prosperuje bardzo dobrze. Ja poprostu Ci zycze, zeby Ci osobiscie to wyszlo i nie denerwuj sie o byle co bo administratorzy przewaznie naleza do ludzi "krytykow", tylko poprostu korzystaj z inforamcji tutaj zawartych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku!!!!!!!! NAWET GRĘ MOŻESZ ŚCIĄGAĆ w dupie to mam. Koniec tematu.

Było kilku takich, co mieli pewne prawne sprawy *w*dupie*.

Na przykład taki przedstawiciel serwisu odsiebie, który także mówił coś podobnego, co ty mówisz.

Że on to właściwie 100% legalne interesy prowadzi i w dupie ma to, co użytkownicy tam wrzucają.

Skończył jak skończył, to większość z resztą się tu chyba orientuje.

 

Z technicznej kwestii - to pamiętaj, że buforując plik to TY go udostępniasz swojemu odbiorcy. Dodatkowo jeśli chcesz pobierać za to opłatę, to jeszcze gorzej - bo uzyskujesz z tego dochód. Content-providerem nie jesteś, bo na swoje serwery pliki zasysasz sam, a nie zostają one wrzucone fizycznie przez kogoś na TWÓJ serwis.

No... chyba, że staniesz się w świetle prawa usługodawcą telekomunikacyjnym, to wtedy za transmisję danych przez twoją sieć odpowiedzialność przerzucasz na swoich klientów... Ale musisz ich wtedy dosyć dokładnie ewidencjonować i raportować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Juvenito nie koniecznie, bo wraz z informacją o możliwości pobrania pliku użytkownik dostanie informację w jakim czasie musi pobrać pliki, więc to już jego sprawa czy zdąży czy nie.

 

@xorg http://www.arbonetwork.pl/

 

 

Co do warunków współpracy: nasza średnia prowizja wynosi 40%, CPM brutto za 1000 odsłon kampanii dedykowanej = 60 zł.

 

Podpisujemy umowy zarówno z podmiotami działalności gospodarczej, jak i osobami prywatnymi.

 

 

 

Dla serwisów technologicznych, próg opłacalnej oglądalności wynosi ok. 50 – 100 tys. UU miesięcznie.

 

 

Rozliczenie odbywa się co miesiąc na podstawie raportu, generowanego w naszym adserwerze. Uzyskana w ten sposób kwota powinna być umieszczona na fakturze.

 

 

Pozdrawiam

Można do nas zgłosić całkiem nowy serwis, ale trzeba się wówczas liczyć z tym, że na pierwsze zyski trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Każda witryna, zwłaszcza „świeża” na rynku, wymaga promocji, wypozycjonowania i innych działań marketingowych, mających na celu nadanie jej rozpoznawalności wśród media plannerów i klientów. Przy tego typu zgłoszeniach zawsze oceniamy potencjał danego serwisu i na tej podstawie przyłączamy go od razu lub radzimy Wydawcy jeszcze się wstrzymać z podjęciem współpracy.

 

Kilka ważnych informacji z e-maili.

 

Pozdrawiam, mam nadzieję, że wreszcie rozwieje wątpliwości co do współpracy z agencjami reklamowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne przeliczenia.

Po pierwsze weź pod uwagę ile 100mb łącze może miesięcznie wysłać danych. 32TB bo na 100% wykorzystanie. Oczywiście takie wykorzystanie jest nierealne.

Po drugie łaskawy panie dlaczego tylko 1200userów na 1 serwerze żałosne.

Po trzecie twoje założenia co do reklamy są chyba jeszcze bardziej żałosne niż ty. Wybacz że tak mówię ale nawet nie potrafisz wziąc pod uwagę tego żenie każdy użytkownik klika w reklamy. Wiec się nie dąsaj że nazywam sprawy po imieniu.

 

I wiadomość dla wszystkich. Zbaczamy z temu. Czepiacie się zamiast po prostu do radzić jaki brać serwer. ;]

 

człowieku pożyjemy zobaczymy matematyka niestety jest BARDZO stała w porównaniu do Twoich marzeń - tak się składa, że mam dostęp do statystyk podobnego serwisu...

 

100Mb/s daje 30TB W OBIE STRONY czyli pobranie pliku z rapida i wysłanie pliku do klienta czyli zostaje Ci już 15TB jak każdemu dasz 30GB na miesiąc (1GB na dzień) to i tak przyjąłem że każdy user pobierze tylko 30-40% tego co dostanie to jak BYK masz 1200 userów i to jeszcze JAK DOBRZE PÓJDZIE! Zatem wyliczenie nie jest żałosne a żałosne jest to, że człowiek który chce się brać za biznes nie zna podstaw matematyki ;) na 1200 userów przypada max 12GB danych do pobrania a "Pliki" chciał dać każdemu 30GB na miesiąc (z tego co wiem to średnio ściąga 1 user około 20GB miesięcznie a to daje 760 userów na serwer!) a jak by tak każdy pobrał swoje 30GB to masz 500 userów zatem NAUCZ SIĘ dodawać a później komentuj (cały czas mówię o aktywnych userach którzy będą generowali ruch by zarabiać z reklamy a nie tych co wejdą raz na miesiąc by pobrać 20MB).

 

Kolego pisałem o wyliczeniach z agencji reklamowych za wyświetlenia banera a nie klikanie bo w tego typu serwisie klikalność będzie znikoma dużo większa będzie ilość wyświetleń. No niestety jeszcze długa droga przed Tobą do zbudowania stabilnego e-biznesu. Agencje pacą do 60zł za 1000 wyświetleń przy czym zastrzegają sobie udzielanie 70% rabatu a jak do tej pory na różnych serwisach wyświetlanych przez chociaż by ABROmedia są kampanie zasięgowe gdzie ten rabat ZAWSZE jest 70% lub więcej (ostatnio słyszałem o kampani za sporą kasę gdzie za 1000 wyświetleń zapłacili 0,5zł. Nie wiem Czy dla Ciebie 2zł za 1000 wyświetleń to dużo czy mało ale chciałbym sprowadzić na ziemię tych co myślą, że dostaną 60zł za 1000 wyświetleń - proszę pamietać też, że są serwisy w dziale rozrywka w ABRO ze stawką 30zł czy nawet 10zł za 1000 wyświeteń (-70%-80% rabatu/ - 40% prowizja dla agencji/ - 22% vat/ - 18% podatek)

 

Zatem radzę jeszcze raz dokładnie zastanowić się nad swoim modelem biznesowym i koszty pomnożyć razy 1,5 (zawsze są większe niż się wydaje) a zyski podzielić przez 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×