Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pliki

Serwier Dedykowany ogromny transfer i duży dysk

Polecane posty

Gość N3T5kY
Po co wszystkim samochód skoro w razie awarii prowadzą go do mechanika.... ?

Możesz dokładniej wyjaśnić?

 

Ja tylko próbuję Ci udowodnić, że w OVH mechanik się czołga do serwera <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ja nie wiem jak to jest wiesz. Czy szybko problem załatwiony czy też wolno.

 

Moje pytanie brzmi jak pracuję łącze załóżmy 100mb/s zakładam ze to jest wej/wyj z serwera jednak czy serwer moze jednocześnie pobieraz 100mb i wysyłac tyle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

PRV daj spokój z OVH, bierz coś w DE... trzeba o wiele mniej czasu niż od 4 rano (nawet tego ostatniego "rano") żeby wyrobić sobie opinię o tych żabojadach..

 

Ja nie wiem.. są wątki o OVH, AZ i innych _@%*!@)$*% a ludzie mimo wszystko tam biegną... a potem jest płacz i marudzenie.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec poproszę Panowie o jakiś serwer o podobnych parametrach a chętnie go wezmę i tyle.. Ja niestety nic znaleźć nie mogę.

 

PS.Proszę powiedzieć z czym są głównie problemy na ovh.pl ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
PS.Proszę powiedzieć z czym są głównie problemy na ovh.pl ????

Bywa tak, że wymienią dysk w 50 minut <_<

 

A bywa i tak że w 9 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

p racja, wiedza z forów to jedno wielkie G, pełno tam tylko znudzonych, zirytowanych własnym życiem informatyków przyp... ch się do innych o byle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu serwisy zagraniczne które umożliwiają pobieranie z rs są za darmo nawet nielimitowanie więc moim zdaniem jest możliwość utrzymanie się z reklam bo jakim cudem inne serwisy się tak utrzymują ?

Zobacz oferte na serwerydlaciebie.pl mają niezłą oferte serwery są zlokalizowane w Niemczech.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hosthebest

 

prawda <_< najlepszym przykładem portalu który utrzymywał się tylko z reklam był portal odsiebie.com... choć oni musieli utrzymać masę serwerów, więc da rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odsiebie.pl to najlepszy przykład portalu gdzie właściciel postawił tylko na serwery i reklamy. Szkoda tylko że nie zatrudnił chociaż 2 osób to usuwania nielegalnych plików. I tak skończyła się brawurowa 2 letnia kariera. ;] A szkoda ;] Mogli się jeszcze bardziej rozwinąć. No cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mogli, ale to już ich bezmyślność, zawiniła. Ale nie można powiedzieć, że sama koncepcja strony była zła.

 

 

P.S nie .pl tylko .com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki i jak znalazłeś jakiś odpowiedni serwer? Bierzesz nielimitowane 100mbps? W końcu? Czy jak ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem kilka ciekawych stronek gdzie można kupić dedykowane pasmo itp. Interesuje mnie tylko jedna rzecz, jak działa taki serwis? Kilkanaście/dziesiąt adresów IP czy kupione konto premium dla dedyka?<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na 90% zdecyduję się na ofertę serwerydlaciebie.pl, wezmę tam 2 maszyny, a jako iż skrypt mam przystosowany do większej ilości serwerów, to obciążenie rozłoży się na 2 maszyny. To na początek mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że jeden post pod 2, ale nie mogę edytować wyżej posta.

 

Sprawdziłem kilka firm, które zajmują się tego typu działalnością i oto dane:

 

1) getx.pl

 

[b]getx.pl = 94.23.92.78 [/b]

[b]Nazwa sieci:[/b]PL-OVH [b]Kraj:[/b]PL [b]Pula adresów IP:[/b]94.23.88.0 - 94.23.95.255 
[b]Opis sieci:[/b]
OVH Sp. z o. o. 
OVH ISP 
Paris, France 
[b]Dane adresowe sieci:[/b] 
Ul. Karola Miarki 6-10 lok.3-4 
50-306 Wroclaw 
Poland 
OVH SAS 
140, Quai du Sartel 
59100 Roubaix 
France 
OVH SAS 
140, quai du sartel 
59100 Roubaix 
France 

2) rsdown.pl

 

[b]rsdown.pl = 94.23.28.27 [/b]

[b]Nazwa sieci:[/b]OVH [b]Kraj:[/b]FR [b]Pula adresów IP:[/b]94.23.0.0 - 94.23.63.255 
[b]Opis sieci:[/b]
OVH SAS 
Dedicated Servers 
http://www.ovh.com 
OVH ISP 
Paris, France 
[b]Dane adresowe sieci:[/b] 
OVH SAS 
140, Quai du Sartel 
59100 Roubaix 
France 
OVH SAS 
140, quai du sartel 
59100 Roubaix 
France 

3) http://rapidown.pl/

 

[b]rapidown.pl = 94.23.95.90 [/b]

[size="3"][b]Nazwa sieci:[/b][/size][size="3"]PL-OVH [/size][size="3"][b]Kraj:[/b][/size][size="3"]PL [/size][size="3"][b]Pula adresów IP:[/b][/size][size="3"]94.23.88.0 - 94.23.95.255 [/size][size="3"]
[b]Opis sieci:[/b][/size][size="3"]
OVH Sp. z o. o. 
OVH ISP 
Paris, France [/size][size="3"]
[b]Dane adresowe sieci:[/b] [/size][size="3"]
Ul. Karola Miarki 6-10 lok.3-4 
50-306 Wroclaw 
Poland 
OVH SAS 
140, Quai du Sartel 
59100 Roubaix 
France 
OVH SAS 
140, quai du sartel 
59100 Roubaix 
France [/size]

 

 

Ja i tak jak narazie jestem bardziej przekonany do zakupu 2 maszyn w serwerydlaciebie.pl, ale może PRV skorzysta z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko jedna rzecz, jak działa taki serwis? Kilkanaście/dziesiąt adresów IP czy kupione konto premium dla dedyka?

Dokładnie, ciekawe jak to jest zorganizowane. Dla przykładu Rapidshare liczy sobie 200€ za 2500GB pobranych danych w opcji TrafficShare. Jak to wygląda dla innych hosterów? Czy zwyczajnie kupuje się premium na dane IP z serwera dedykowanego i tyle? Jak wygląda sprawa z oskryptowaniem takiej strony? Istnieją jakieś gotowe rozwiązania, czy wszystko custom?

 

Skoro chcecie wejść na taki rynek, to chyba wiecie więcej na ten temat i możecie zaspokoić naszą ciekawość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ciekawe jak to jest zorganizowane. Dla przykładu Rapidshare liczy sobie 200€ za 2500GB pobranych danych w opcji TrafficShare. Jak to wygląda dla innych hosterów? Czy zwyczajnie kupuje się premium na dane IP z serwera dedykowanego i tyle? Jak wygląda sprawa z oskryptowaniem takiej strony? Istnieją jakieś gotowe rozwiązania, czy wszystko custom?

 

Skoro chcecie wejść na taki rynek, to chyba wiecie więcej na ten temat i możecie zaspokoić naszą ciekawość. :)

 

 

Nie możemy udzielać takich informacji. Wszystkie informacje są ściśle tajne. Jednak jednak jak sądzicie lepiej wypuścić RapidsharePremium czy też RapidshareTraffic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy udzielać takich informacji. Wszystkie informacje są ściśle tajne. Jednak jednak jak sądzicie lepiej wypuścić RapidsharePremium czy też RapidshareTraffic?

 

Jeśli posiadasz taką tajną wiedzę, to jakich rad udzielą Ci zwykli użytkownicy :) ?

 

Strony tego typu przy obecnych ograniczeniach serwisów pokroju RapidShare itd. może są fajnym rozwiązaniem, ale wyłącznie dla osób pobierających w pełni legalne pliki. Jeśli przysłowiowy Kowalski ściągnie sobie nielegalną mp3, to jego IP będzie czekać na panów w niebieskich garniturach (bo co to za problem wydobyć je od właściciela serwisu który w dodatku jest obywatelem Polski). :)

 

PS. Ja oczywiście nie pobieram nielegalnego oprogramowania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mnie interesuje ze mój serwis będzie pośredniczył w wymianie czegoś nielegalnego? Skąd mam wiedzieć czy ktoś pobierając dany plik ma do niego prawo czy tez nie. Pytam się skąd ? Śmieszne gadanie.. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mnie interesuje ze mój serwis będzie pośredniczył w wymianie czegoś nielegalnego? Skąd mam wiedzieć czy ktoś pobierając dany plik ma do niego prawo czy tez nie. Pytam się skąd ? Śmieszne gadanie.. Naprawdę.

 

Nie musisz wiedzieć, ale musiałbyś udać się do prokuratury złożyć zeznania. Nie wiem czy komuś chciałoby się tam chodzić i tłumaczyć.

Oczywiście nic nie mogą zrobić Tobie jako usługodawcy, poprostu nie masz możliwości technicznych, aby sprawdzić czy dany plik jest legalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gotowców nie ma :) trzeba mieć trochę kasy na skrypt. W moim przypadku skrypt kosztuje 7 tysięcy. Ale jest to dość rozbudowany CMS. Co do pośredniczenia w pobieraniu nielegalnych plików to ty nie masz wpływu na to kto co pobiera... Ty dajesz do usługi stronę, która ma na celu wspomaganie pobierania legalnych plików, ale zawsze może trafić się owieczka, która będzie robiła na przekór. Lecz z tego co się orientuję, gdy pobierzesz nielegalny plik masz 24 godziny na usunięcie go, wtedy nie grożą Ci żadne problemy. A jak ja wcześniej pisałem, że na moim serwerze pliki będą usuwane od razu po pobraniu przez użytkownika i nie będę przechowywał plików, więc ja jestem chroniony przez prawo jak i regulamin.

 

A co do technicznej zasady działania portalu, nie będę się chwalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy udzielać takich informacji. Wszystkie informacje są ściśle tajne. Jednak jednak jak sądzicie lepiej wypuścić RapidsharePremium czy też RapidshareTraffic?

 

Ściśle tajne jest to jaki pakiet wykupisz na rapidzie lub czy będzie to działało na wielu IP?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×