Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pliki

Serwier Dedykowany ogromny transfer i duży dysk

Polecane posty

Witam , jestem na ukończeniu tworzenia strony wspomagającej pobieranie plików z rapidshare(w przyszłości hotfile, speedshare, itd...) Dzięki stronie będzie można pobrać 1 gb danych dziennie za darmo, bez żadnego limitu czasowego. Moja idea jest taka, aby strona działała za darmo, przynajmniej przez pierwsze 6-12 miesięcy, później zastanawiam się nad wprowadzeniem opłat 50 gb za 7 zł (przy założeniu, że będę musiał dokupywać transfer, jeśli dorwę serwer z prawdziwym nie limitowanym łączem, cena będzie jeszcze niższa) , lecz głównie stawiam na utrzymywanie się z reklam. Myślę, że nie powinienem mieć problemów jeśli chodzi o zdobycie użytkowników, lecz mam problem z doborem odpowiedniego serwera. Zastanawiałem się nad firmą OVH, lecz teraz po wprowadzeniu limitu transferu nie będzie mi się opłacało dzierżawienie serwera w ich firmie. Przeglądałem masę ofert z hasłem "bez limitu transferu" lecz wszędzie był dopisek "po przekroczeniu x transferu łącze jest zmniejszane..." Tak, więc szukam firmy która zapewniła by mi te 500 gb dysk + nie limitowane łącze, w rozsądnej cenie.

 

 

Myślę, że również mógł bym zgodzić się na podjęcie współpracy z którąś polską firmą hostingową, na zasadzie , zaliczki(do 1500 zł) + ewentualny % udziałów przy umowie 6-12 miesięcznej ,w zamian za zapewnienie stabilnych łączy oraz przestrzeni dyskowej.

 

Dodam, że portal będzie działał legalnie, gdyż żadne pliki nie będą przechowywane na serwerze, pliki będę pobierane i od razu wysyłane do danego użytkownika i usuwane. Dokładny regulamin jak i sprawdzenie portalu pod względem polskiego prawa przeprowadzi portal e-prawnik.pl , oczywiście za opłatą. Z moich założeń wynika, że w okolicach 2-3 miesiąca chciałbym już podpisać umowy z agencjami reklamowymi, więc wtedy powinny pojawić się pierwsze pieniążki.

 

Jeśli będzie jakieś zainteresowanie postaram się przedstawić demo portalu jak tylko je otrzymam , max do 10 stycznia.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

XXL-WEB ma serwery bez limitu transferu jednak musisz liczyć się z kosztami. ;)

 

 

A OVH jak sądzę za kilka mc zlikwiduje ten limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również tworzę serwis sprzedający GB do serwerów. Jednak oddawanie za darmo 1 GB dziennie jest czystym debilizmem. Jak znajdzie się 1000osób którzy beda nałogowo korzystać z twojego serwisu to stracisz na tym: (30TB do ściągnięcia na miesiąc konta rapid średnio 250gb do pobrania czyli 120 kont x 25 zł to jest 3000zł + serwer 3500 zł. BRAWO !! Pozatym poco miałbym u ciebie kupować transfer skoro moge sobie zrobic 10 kont i sciagać 10gb dziennie ? Jezeli bedziesz udostępniać konta w nocy samej to i tak bedziesz -1000zł miesięcznie na tym. Również gratulacje. Oczywiście przy obliczeniach że bedą ściągać 30TB miesięcznie.

 

 

Ok tak wiec podłączam się pod temat i również szukam serwera dedykowanego najlepiej z łączem 1GB z nielimitowanym transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie to może wydawać się stratne, lecz dla mnie to będzie przynosiło zyski. Jeśli zdecyduję się na wprowadzenie opłat za transfer , to chyba oczywiste jest to że darmowy transfer zostanie zablokowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze proszę powiedz mi jak ma to Ci przynosić zyski no proszę mów śmiało. Chcesz mieć więcej użytkowników i zarabiać później na reklamach? Na to potrzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ PRV nie muszę się tobie tłumaczyć, ani nic udowadniać, bo i po co ? ty masz swój światopogląd ja mam swój. Kto nie ryzykuje ten nic nie osiąga.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia z biznesem. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nie musisz. Lecz brak odpowiedzi oznacza tylko to że nie wiesz co powiedzieć. Pozdrawiam.

I Czekam na twój serwis gdzie zrobię 100 kont ;) (O ile nie zapomnę)

No no żartuję ale pamiętaj że wbijesz sobie nóż w plecy chyba że chcesz stracić około 10-20 tys tylko na pozyskanie użytkowników.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

@PRV

 

Możesz wyjaśnić dlaczego miałby się chwalić swoim biznesplanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nie musisz. Lecz brak odpowiedzi oznacza tylko to że nie wiesz co powiedzieć. Pozdrawiam.

 

Może też oznaczać to, że autor wymyślił sobie sposób na zarabianie pieniędzy i nie zamierza się nim z kimkolwiek dzielić - bo i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne są te wypowiedzi.

 

@PRV - jeżeli nawet będzie on stratny. To czy on będzie tracił swoje czy Twoje pieniądze?

Chce się sprawdzić, chce zainwestować, spróbować - niech działa!

 

Ciekawa data i godzina rejestracji Pana PRV na forum. ;P

 

W Polsce wydaje mi się że ciężko będzie coś znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w naszym kochanym kraju ciężko coś znaleźć oczywiście ovh.pl ma najlepszą oferte tylko że jest limit transferu danych.

Jeżeli kolega ma ogromny kapitał to stracenie 10-20tys złoty na pozyskanie użytkowników może być dla niego śmieszną stratą dla mnie tak nie jest ponieważ pieniądze mi z nieba nie spadają. ;)

 

Znalazłem to forum przypadkiem ;) Nie wiedziałem że istnieje takie nawet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to 320 Euro jest na miesiąc i jest limi 30TB to oferta ovh.pl z łaczem 1gb jest identyczna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie jest identyczna, bo technik w Leaseweb nie czołga się do dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Lepiej od tego wybrac nielimitowne 100mbit gdyz najwyrazniej transfer bedzie w obie strony. Zreszta cena 319 Euro to cena z platnoscia roczna - w przypadku paltnosci miesiecznej wychodzi ok 400 Euro.

 

Serwer z dedykwanym portem 100mbitowym kosztuje w LW ok 150 Euro. Wtedy w teori ma sie 32+32TB.

 

Tak naprawde trzeba oszacowac jaka bedzie proporcja ruchu in/out i na tej podstawie wybrac sposob rozliczania jednak wedlug mnie w tym przypadku tylko wchodzi w rachube nielimitowany transfer.

 

Ja moge zaproponowac:

 

Leaseweb

HP DL120G5

Intel E2160

2GB RAM

2x250GB HDD HW RAID 0/1

100mbit gwarantowane

Miesiecznie 460PLN netto

 

lub

 

Netdirekt

Intel E2180

2GB RAM

250GB HDD

100mbit gwarantowane

Miesiecnzie 380PLN netto

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

www.dediserv.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, może jeszcze 100 zł miesięcznie, 2 x Xeon E5530, nielimitowane w żaden sposób łącze 1Gbit na świat ? Tylko gdzie tu zwrot kosztów, a co dopiero zysk dla usługodawcy?

Ludzie, zejdźcie na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj od wczoraj a wszyscy na mnie krzyczą <_< i to o 4 rano !

Na ovh wybrałem sobie

Intel Xeon Quad 4x 2.83+ GHz

Pamięć RAM 8 GB DDR2 Dysk twardy 2x 750 GB - SATA2 430 zł / miesiac

http://www.ovh.pl/produkty/eg_best_of.xml

 

Ja sie na serwerach nie znam ale z założenia ten jest lepszy. Chyba że się mylę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oczywiscie sprzetowo oferta jest duzo lepsza - nie ma co porownywac do Xeona. Dla OP najwazniejsza kwestia byl nielimitowanych ruch. My oferujemy gwarantowana przepustowosc wiec jezeli ktos faktycznie wykorzystuje lacze 100mbit to to sie oplaca. Jak wspomionalem w poprzdenim poscie w przypadku tego projektu wydaje mi sie, ze nielimitowany port jest tutaj najwazniejszy gdyz ruch odbywa sie 2 dwie strony z RS -> server -> klient tak wiec w przypadku 10TB mozna ten rych nawet podzielic przez 2 gdyz ruch jest liczony w obie strony. Teoretycznie port 100mbit pozwala na przetransferowanie 64TB miesiecnzie co jest oczywiscie malo realne, jednak mamy klientow ktorzy wykorzytuja 31TB miesiecznie wychodzacego ruchu.

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwery to ja się praktycznie na nich nie znam. Oczywiście 100mb bez limitu transferu danych znajdę w Polsce. Ale załóżmy że 50 użytkowników z mojej strony ściąga coś sobie i wtedy już nie osiągną oni maksymalnej prędkości. Oczywiście jeżeli ludzi ściągali by równomiernie cały czas to taki transfer by wystarczył. A powiedzcie mi. Bo mam pytanko. Skoro na stronach jest podane 100mbps 1 gbps to jeżli serwer pobiera z predkością maxylana czyli tam 100mbps to czy coś wysyła bo nie mam pojecia jak to jest? Hmmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ja sie na serwerach nie znam ale z założenia ten jest lepszy. Chyba że się mylę. ;]

Co ci po serwerze, jak w przypadku awarii sprzętowej (czego Ci nie życzę) poznasz jak to jest <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co wszystkim samochód skoro w razie awarii prowadzą go do mechanika.... ?

 

PS. Odpowie ktoś jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×