Skocz do zawartości
Gość cfg

Najlepszy system płatności online

Polecane posty

Czy mi się wydaje czy strona platnosci-online.pl nie działa?

 

Wygląda na to że mieli jakiś niewielki problem. Strona była offline dosłownie kilka minut.

Edytowano przez FireHost.pl&e-Cast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ta dyskusja schodzi na jakieś dziwne bezdroża i zaczynają się tu pojawiać sugestie aby skorzystać z systemów oferujących raptem 16 metod płatności jak platnosci-online.pl (co za bezsens) czy homepay.pl, który wygląda zwyczajnie słabo i ja osobiście bałbym się przez to zapłacić (nie mówiąc już o wzbudzeniu zaufania wśród klientów).

 

Miałem okazje wdrożyć u mnie przelewy24 (strasznie zacofany system, masa problemów związanych z realizacją transakcji i dokonaniem samej płatności), platnosci.pl (straszne afrykańskie zdzierstwo, raptem 21 metod płatności) i dotpay.pl. Dotpay byl z tej trojki najlepszy pod względem technicznym i estetycznym więc ogólnie jest spoko tylko czasem klienci zagraniczni męczyli o problemach z płatnościami kartami (to raczej wina polcarda).

 

Mimo ze Dotpay jest ok, to obecnie polecałbym transferuj.pl - nie dość, że mają najwięcej na rynku, bo aż 38 metod płatności, 1% prowizji przez pierwszy rok, to jeszcze za free pełno modułów: http://transferuj.pl/integracja-w-sklepach.html . Ich system działa na prawdę dobrze i stabilnie, widać że wszystko jest przemyślane. Jako jedyni udostępniają też demo: http://transferuj.pl/demo-transferuj.html co jest na prawdę profesjonalne i można zobaczyć, że tam gdzie nie ma pełnej integracji z bankiem (jak Raiffaisen, Millenium, Kredytbank) są fajne screeny, które ułatwiają dokonanie transakcji. Wyszukiwarka w panelu transakcyjnym też jest cool.

 

Nie miałem chyba styczności tylko z ecardem, bo chcieli ode mnie 1000pln na dzień dobry i abonament miesięczny, ale z tego co wiem bo widziałem w jakimś hotelu przy rezerwacji to i tak mają tylko 19 metod płatności (słabo jak na takiego giganta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB
Gość hdmagc

Mała korekta (nie mylić z reklamą)

 

Przelewy24.pl obsługuja klienta indywidualnego-osoba fizyczna.

 

Ja bym dodał jeszcze, że w/w ma wkomponowany w panel Paypal.

 

Pisze z własnego doświadczenia i współpracy z ta firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

transferuj.pl

Firma zdobywa zaufanie opierając się na kłamstwie. Pokazują wdrożenia swojego systemu płatności w serwisach, gdzie z powodzeniem działa platnosci.pl Jeśli w taki sposób funkcjonuje firma mająca dbać o nasze finanse to ja dziękuję. Screeny jak to wygląda - w załączeniu.

Niestety dałeś ciała na całej linii. transferuj.pl piszą o stronie www.ruchchorzow.com.pl a nie o sklep.ruchchorzow.com.pl

Zobacz sobie logotypy partnerzy na dole strony ruchu i podstronę http://www.ruchchorz...5&category=news gdzie kupuje się bilety na mecze.

 

PS. Polecam też https://secure.trans..._wspolpracy.pdf tam napisane co ile kosztuje i jak wygląda. Faktycznie post MaciaC wygląda jak reklama ale Twoje zachwalanie platnosci-online też słabe jest.

 

PS2. Ilość materiałów źródłowych tj. opisów, dokumentacji, specyfikacji, modułów, numerów kont, itp. które są dostępne na transferuj.pl bije na głowę platnosci-online widać, że ktoś się przyłożył i naprawdę porządnie to przygotował, na transferuj można szybko i łatwo odnaleźć informację jakie są stawki, itp. na platnosci-online nie udało mi się tego znaleźć.

Edytowano przez regdos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transferuj.pl według mnie wygląda najciekawiej z porównywanych platform. Widać, że prężnie rozwijają system. Myślę, że w niedługiej przyszłości będę mógł napisać opinię jako klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
- transferuj.pl - brak usług SMS

A to jakaś ujma dla firmy? Zupełnie jakby oceniać sklep wielobranżowy, że nie mają stoiska mięsnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mała korekta (nie mylić z reklamą)

 

Przelewy24.pl obsługuja klienta indywidualnego-osoba fizyczna.

 

Nie za bardzo...

 

http://www.przelewy2...dczenie_sms.pdf

 

...

3. Jako Sprzedawca posiadam numer identyfikacji podatkowej NIP: . . . . . . . . . . . . i jestem płatnikiem podatku od towarów i usług zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 stycznia 1993 roku o podatku od towarów i usług i podatku akcyzowym.

 

4. Zobowiązuję się do wystawiania DialCom24 faktury VAT za należność z usługi SMS PREMIUM w rozliczeniu miesięcznym, w terminie nie mniejszym niż 21 dni od końca rozliczanego miesiąca oraz z 14-dniowym terminem płatności, wg danych rozliczeniowych dostarczanych przez firmę DialCom24 i udostępnianych przez panel administracyjny serwisu Przelewy24.

....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przelewy24.pl , platnosci.pl, cashbill.pl - wg. mnie to jedyne 3 firmy którym można powierzyć płatności na stronie. Współpracuje niemal rok - problemów nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Też mogę polecić cashbill.pl :) Pozostałe 2 Firmy to kwestia zawarcia umowy i konsekwentne korzystanie z ich usług minimum rok żeby sprawdzić jakość, wypłacalność, kontakt z supportem.

 

Ostatnio zabrałem się za instalacje modułu do WHMCS jeśli chodzi o platnosci-online.pl jednak zawiera on malutki błąd. Bez względu na ustawienia od razu przesyła on do Nas informacje (np: przy powiadomieniach na gg) że Płatność została dokonana.Moim zdanie do poprawienia jest ten błąd, dlatego napisałem już do nich w związku z zaistniałym błędem. W załączniku daję paczkę z tym błędem do ewentualnego przeanalizowania.

 

Jeżeli otrzymam poprawiony moduł, zamieszczę go w tym temacie.

 

EDIT: Zapomniałem dodać modułu w załącznik.

//moduł działa i można go pobrać

Edytowano przez Miłosz
moduł działa i można go pobrać (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Grześku przejrzyj sobie wcześniejsze strony tego tematu to zobaczysz ciekawą wiadomość na CZERWONO :P

 

Co do mojego posta powyzej, moduł WHMCS jest sprawny w 100%. Platnosci-online.pl mieli problemy z systemem, który już naprawili.

 

Dodatkowo dla korzystających, którzy nie otrzymali maila, screen poniżej:

vo5sp5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grześku przejrzyj sobie wcześniejsze strony tego tematu to zobaczysz ciekawą wiadomość na CZERWONO :P

 

Jedyna czerwona wiadomość to

Firma zdobywa zaufanie opierając się na kłamstwie.
i do tego się odnosisz ?

Jak tak to była to bzdura a w moim poście poniżej tego stwierdzenia wykazałem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie jedyna informacja na czerwono jaką znalazłem to ta, którą podaje powyżej regdos. Jednak wyjaśnił on dlaczego się na to nie można patrzeć i nic innego tam złego nie widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Przyznaję rację. Aczkolwiek wielu z Nas korzysta z różnych firm we współpracy partnerskiej i każdy może zachwalać bądź negować. A tak naprawdę wychodzę z takiego założenia, że lepiej jest samemu coś przetestować (chociażby nawet się przejechać) i nauczyć na własnych błędach.

 

Ze swojej strony mogę polecić platnosci-online.pl i dotpay.pl. Dlaczego? Chociażby dlatego, że jeśli mam jakieś problemy piszę do nich na maila i od razu odpowiadają, zdarza się tak że dotpay nie potrafi odpisać, w takiej sytuacji dzwonię na spokojnie do takiej Firmy i gadam ile potrzeba aż wszystkiego się dowiem. Swoją drogą ta afera którą zrobił PAN Martin Lechowicz była zbędna = "Pokorne ciele mleko matki ssie." :) Nie wierzę że się nie dało na spokojnie. Zawsze jest wyjście chociażby z przysłowiowej "ciemnej dupy" w której był Pan Martin L. ale nie o tym tutaj mowa.

 

Jeśli uda mi się zdobyć jakieś ciekawe nowości ze świata platnosi-online.pl lub dotpay.pl to napiszę w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najlepszy system płatności online dla osób fizycznych?

 

Bo np na platnosci.pl chcą dane firmy, przelewy24.pl również, obecnie jestem w dotpayu ale nie widzę tam potwierdzenia przelewu do mojej witryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

platnosci-online.pl

 

Nic poza tym ?

 

Chciałbym przejrzeć inne oferty o ile to możliwe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podanej kolejności:

 

http://www.platnosci-online.pl

 

http://www.transferuj.pl/

 

http://www.przelewy24.pl

 

http://serwis.platnosci.pl/

 

http://www.dotpay.pl/

 

http://www.ecard.pl/

 

 

 

 

Porównanie systemów płatności pośredniczących w transakcjach:

 

http://www.speedysha...7-23_175722.zip

 

http://www.megaupload.com/?d=CTTCWXUD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka idealnego systemu płatności:

 

Rozpoczęcie współpracy

 

  1. wystarczy podanie emaila i hasła,
  2. za pomocą przelewu lub ręcznie można wprowadzić dane własnego rachunku
  3. również mogą rejestrować się osoby fizyczne
  4. minimalna ilość dokumentów do uruchomienia, szczególnie skanów, umów itp.
  5. nie wymagają danych jak branża, historia z rachunku firmowego

 

 

Kanały płatności

 

  1. ilość kanałów wręcz przytłacza min. 40
  2. uwzględniono e-Transfery, zwykłe przelewy, portmonetki elektroniczne, inne jak Żabka
  3. możliwość wygenerowaniu wydruku do opłacenia np. na Poczcie Polskiej
  4. gdy dany kanał jest niedostępny wyświetlana jest właściwa informacja
  5. możliwość zablokowania danego kanału jak SMS, karty kredytowe
  6. obsługiwane są portmonetki jak Moneybrookers i PayPal bez wymogów zakładania własnego konta, przesyłania skanów, specjalnej integracji itd

 

 

Obsługa systemu

 

  1. generator prostych linków i kodu PHP przelewów, SMS
  2. możliwość dokonania prostej i niezależnej wpłaty przez stronę adres.pl/id32
  3. minimalny zestaw parametrów to id transakcji, id sprzedawcy, kwota (bez emaila, imienia)
  4. statystyki w tym możliwość uzyskania danych jak nr IP czy liczbę rezygnacji z płatności
  5. wybór tworzenia adresów przekierowania szyfrowanego lub jawnego adres.pl/id32_kwota1400
  6. możliwość akceptacji nadpłaty lub niedopłaty
  7. możliwość użycia jednej domeny lub kilku (niektóre dane będą przekazywane w adresie)
  8. możliwość włączenia trybu testowego z analizą działania i logiem
  9. prosta komunikacja sklepu i systemu typu serwer<->serwer
  10. powiadomienia o zmianie status transakcji lub o zdarzeniach przez POST/urlc, email, Gadu-Gadu, SMS, również wybór dla zdarzeń negatywnych
  11. możliwość sprawdzenia stanu środków za pomocą np. darmowch SMS
  12. pieniądze są przetrzymywane minimalny czas, obecność serwisu w przelewie jest wręcz niewidzialna
  13. możliwość zlecenia wypłaty automatycznie co pewien okres, po przekroczeniu kwoty lub ręcznie
  14. system nieustannie sprawdza stan rachunków wewnętrznych

 

 

Interfejs przy płaceniu

 

  1. jest pole do wyszukiwania (przy ich dużej ilości), po wpisaniu jednego znaku filtruje wyniki
  2. brak dodatkowych banerów, elementów rozpraszających
  3. klient jest prowadzony typu krok po kroku, najpierw zaznaczenie kanału płatności
  4. klient widzi komu opłaca (skrócone dane sprzedawcy) i za co (info o usłudze/produkcie)
  5. możliwość umieszczenia dodatkowych pól w przypadku np. wystawienia klientowi faktury
  6. klient widzi jedynie sklep->jedna strona serwisu->bank->sklep lub sklep->bank->sklep
  7. brak pola do dodatkowej akceptacji regulaminów, przetwarzana danych, zbieraj punkty dotpay.pl, ulubiona cyfra itp
  8. można wyłączyć dodatkowe pola jak adres zamówienia, kod pocztowy i powinny one zniknąć
  9. strona jest estetyczna z dobranymi elementami graficznymi jak aktualne logo banku
  10. min. dwie dodatkowe wersje językowe, angielska i niemiecka

 

 

Opłaty

 

  1. brak opłaty rejestracyjnej, możliwa symboliczna płatność aktywacyjna
  2. brak opłat za wypłaty
  3. opłaty nie zmieniają się z dnia na dzień, jest czytelna informacja, że niskie prowizje są tylko np. przez pierwszy rok
  4. brak ukrytych opłata np. za e-Transfery
  5. w przypadku nielegalnej płatności np. kartą kredytową, za darmo zwracane są pieniądze oraz prowizja

 

 

Współpraca

 

  1. admini są dostępni 24godz na dobę
  2. ich odpowiedź jest szybka i konkretna
  3. w serwisie oraz na email przesyłane są zapowiedzi dotyczące przerwy w pracy systemu, również te nieprzewidziane
  4. darmowe moduły do znanych sklepów
  5. dostępna jest dokumentacja, przykładowe kody źródłowe
  6. dostępne są zrzuty ekranu oraz demo serwisu

 

 

Faktury

 

  1. możliwość wystawienia faktury elektronicznej i standardowej
  2. wystawienie odbywa się automatycznie lub ręcznie w panelu

 

Każdy projekt wymaga indywidualnej analizy i testów, chociaż powyższe wskazówki mogą niektórym pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.

DJW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje użyć jakiegoś systemu płatności do jednego z moich projektów. Wysłałem zapytania do kilku systemów (dotpay, platnosci, przelewy24 - brak odpowiedzi), czy umożliwiają zarejestrowanie firmy zagranicznej - oczywiście tak, ale wypłacają pieniądze tylko na polskie konto, którego nie posiadam (chyba poza dotpay.pl).

Zna ktoś system, który umożliwia wypłatę np. na PayPal (oprócz PayPal-a ;) ) ?

W przypadku, gdybym nie znalazł nic... czy PayPal jest już popularny w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

czy PayPal jest już popularny w Polsce ?

Niestety do mainstreamu na razie się nie przebił. Jest dużo lepiej niż kiedyś ale dalej to jest jakiś minimalny %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Niby popularny, niby nie, ale często zniechęca dużymi prowizjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×