Skocz do zawartości

Polecane posty

Damian już nie raz udowodnił, że dużo w głowie nie ma i również nie raz odpowiedział jak pospolity idiota. Więc lepiej po prostu go ignoruj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Możesz się z nim nie zgadzać, możesz go nie lubić ale nie możesz go obrażać pisząc że jest idiotą czy podobne teksty w tymże stylu. Troche szacunku bo zaraz będzie polskie piekiełko: moja prawda jest mojsza niż twojsza i skakanie sobie do gardeł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko co darmowe odrazu musi być nic nie warte ? Przecież te firmy hostingowe również zarabiają na użytkownikach tylko w inny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko co darmowe odrazu musi być nic nie warte ?

 

W przypadku hostingu - TAK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

@Marie

 

Ale te firmy nie oferują żadnego SLA, i w przypadku padu takiego hostingu nie masz od kogo żądać zadośćuczynienia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ryzyka nie ma zabawy :) idealnie opisuje temat :) a jeśli płatny hosting padnie co wówczas ze stroną ?

 

 

gdyby nie było różnicy między płatnym a tzw. darmowym hostingiem to jaki sens

aby istniały firmy oferujące płatne usługi?

 

gdyby był do wyboru chleb za darmo i taki sam za pieniądze to kto by go kupował ?

 

 

płacąc za hosting kupuje się usługę na jakiś czas,

wybierając darmowy "płaci" się za niego na bierząco np. wyświetlaniem reklam,

więc z dnia na dzień taki hostingodawca może wyłączyć serwer i nie ma żadnych zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ryzyka nie ma zabawy :) idealnie opisuje temat :) a jeśli płatny hosting padnie co wówczas ze stroną ?

 

A co zrobi kierowca, który za darmo Ciebie podwozi i nagle mu samochód się zepsuje? Powie, słuchaj sorki, ale musisz sobie radzić sama.

A co zrobi kierowca autobusu, u którego wykupiłaś bilet na przejazd wezwie drugi autobus przez radio i po chwili jedziesz dalej.

 

Naprawdę dziwią mnie Twoje pytania szczególnie, że ponoć szukasz hostingu na stronę firmową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Mamy wolny rynek, każdy może oferować takie usługi za darmo bądź za bardzo niskie ceny i nikt tego zabronić nie może.

Jakość to inna sprawa, bo ją wybiera klient :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronę firmową hosting już posiadam, demone również już wykupiłam ... ale zaciekawił mnie temat, w sumie darmowym firmom hostingowym również powinno zależeć na utrzymaniu klientelii i zapawnieniu bezpieczeństwa danym, które są na ich serwerze, w końcu dzięki temu również zarabiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ale na darmowe hostingi, dzieci zawsze "polecą", np. na yoyo, mimo iż każdy wie jaki on jest...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy hosting jest idealny na swoją pierwsza stronę, do prób lub trzymania jakiś małych plików (np. fotek) itp. Jednak na pewno nie nadaje się do zastosowań biznesowych, od tego jest płatny hosting.

Taka opcja mogłaby być do rozważania w latach 90, niestety nie teraz kiedy internet stał się tak popularny.

No i N3T5kY ma rację "dzieci polecą", przecież to jest za darmo i tak powinno zostać, coś za darmo też musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może i ja wtrącę swoje 0,03PLN.

 

GENERALIZUJECIE.

 

Owszem, większość darmowych hostingów ssie. Ale są jeszcze frikowe hosty, które nie są otwarte dla każdego, na które trzeba zasłużyć inaczej niż płacąc (np. prezentując ciekawy projekt strony czy udzielając się na sensownym forum) - i te hosty czasami są nawet lepsze niż większość płatnych, które w zasadzie też przyjmują każdego, kto ma kilka złotych. Można prowadzić darmowy host na wysokim poziomie, jedyne, co trzeba zastosować to selekcja użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że uogólnianie jest złe, ja bym jednak poza kwestią tego jak kto dba o świadczone

usługi jako podstawową wziął jedną:

na płatnym płacisz abonament na określony czas usług - wiesz jak długo będzie działało, bo tyle MUSI

działać bo jest zapłacone, w razie awarii usługodawca przywróci kopię z backupa,

- na darmowym zwykle płacisz na bieżąco więc w każdej chwili strona znika i w tym momencie ty nie płacisz a hostingodawca nie zarabia, nikt do nikogo nie ma pretensji bo nikt nic więcej nie gwarantował

- a ty nie masz danych i strony nie ma w internecie zanim się dnsy nie zmienią i zanim nie wgrasz swojej kopii pod warunkiem, że sobie wcześniej sam zrobiłeś ;)

 

To taka mała różnica, czy warto za to zapłacić jakieś 2 zł. miesięcznie,

czy nie pozostawiam czytającym ten wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może i ja wtrącę swoje 0,03PLN.

 

GENERALIZUJECIE.

 

Owszem, większość darmowych hostingów ssie. Ale są jeszcze frikowe hosty, które nie są otwarte dla każdego, na które trzeba zasłużyć inaczej niż płacąc (np. prezentując ciekawy projekt strony czy udzielając się na sensownym forum) - i te hosty czasami są nawet lepsze niż większość płatnych, które w zasadzie też przyjmują każdego, kto ma kilka złotych. Można prowadzić darmowy host na wysokim poziomie, jedyne, co trzeba zastosować to selekcja użytkowników.

 

 

 

 

Możesz podać przykład takiego hostingu ? Z chęcią przetestuję i zobaczę na czym dokładnie to polega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel jest po angielsku... Jeżeli chodzi o konto na bihoscie czy tam topworldzie to musisz znaleść gościa na jakimś forum który się tym zajmuje. Powinien Ci założyć konto bez problemu. Skąd to wiem? Kiedyś brałem udział w selekcji stron dla bighost... ;-)

 

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać przykład takiego hostingu ? Z chęcią przetestuję i zobaczę na czym dokładnie to polega

 

Sam coś takiego prowadzę. Tylko ostatnio mam bałagan w życiu osobistym i nie mam za bardzo czasu uruchomić strony. Hosting jednakże działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałam, jednak nie jest to hosting dla mnie, zostanę póki co przy darmowym hoście, w tym wypadku wystarczy mi w zupełności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem specyfikacji mi odpowiada, szczególnie możliwość stworzenia kilkudziesięciu baz danych SQL... ciekawe moduły do tworzenia stron php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie takim, że na początek jednak wole nie płacić za hosting, zresztą na friko mam tą możliwość tworzenia kilkudziesięciu baz danych SQL, gotowe moduły php i mogę zarobić na reklamach, jak na początek jednak jest to dla mnie wystarczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię hostingi za SMS często trzymam tam swoje portfolio, a na większe projekty kupuje coś lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×